Článek

Do školy nemusíte, říkali rodiče dětem: 4 potomci mají 700 neomluvených hodin

 
Pohodový život bez školních starostí dopřál svým čtyřem nezletilým dětem povedený pár rodičů z Ostravy. K povinné školní docházce je nejprve vůbec nepřihlásili, a když se tak přeci jen stalo, do školy děti stejně neposílali.
13.07.2017 14:00 |

podobné články

Podobné články

Školák měl 961 NEOMLUVENÝCH HODIN! Případ řeší policie

 
Celkem 961 neomluvených hodin zameškal v posledních dvou letech žák druhého stupně základní školy v Sezimově Ústí. V záškoláctví pokračuje, jen za první pololetí letošního roku zameškal 400 hodin.
13.02.2011 19:00 |

podobné články

Děti ve škole zameškali 700 hodin!

 
Okolo 700 hodin zameškali ve škole čtyři děti páru z Ostravy. Většina z nich je neomluvených. Rodiče mohou jít do vězení na pět let.
17.07.2017 12:25 |

podobné články

Děti ve škole zameškaly 700 hodin!

 
Okolo 700 hodin zameškali ve škole čtyři děti páru z Ostravy. Většina z nich je neomluvených. Rodiče mohou jít do vězení na pět let.
17.07.2017 20:30 |

podobné články

Záškolák zmeškal 721 vyučovacích hodin, trest hrozí i rodičům!

 
V diagnostickém ústavu skončil chlapec, kterého rodiče neposílali do školy. Záškolák jen od dubna do června loňského roku zmeškal 177 vyučovacích hodin. Z toho bylo 77 neomluvených. Propadl zpět do 8. třídy a jeho rodiče se z toho nepoučili.
29.05.2009 16:05 |

podobné články

Rodiče z Lounska jdou do vězení: Neposílali do školy svých pět dětí. Nebylo na autobus, hájí se

 
Za stovky zameškaných a neomluvených hodin svých dcer zaplatí vězením. Rodiče deseti dětí z Lounska poslal soud za mříže za to, že opakovaně zanedbávali výchovu svých potomků. Ti skončí zřejmě v ústavu.
04.07.2017 12:20 |

podobné články

Matky neposílaly děti do školy: Hrozí jim až 5 let vězení!

 
Ohrožování výchovy dítěte. Tak zní obvinění pro dvě matky z Bruntálska, které neposílaly své děti do školy. 15letý syn jedné měl 130 neomluvených hodin ze 400 zameškaných a 11 dcera druhé ženy 40 hodin bez omluvení.
28.10.2010 14:20 |

podobné články

Záškoláctví jako noční můra. Rodičům hrozí až dva roky vězení

 
Kdo se nikdy neulil ze školy nebo alespoň z tělocviku, ať hodí kamenem. Snad každý měl na svědomí nějakou tu zfalšovanou omluvenku, když se měla psát písemka nebo zkoušet plynové masky. Dnešním žáčkům však svítí červeně stovky neomluvených hodin ve škole a zákonodárcům dochází trpělivost. Za nezodpovědnost mladých studentů zaplatí jejich rodiče a to až dvouletým trestem odnětím svobody.
11.11.2011 13:25 |

podobné články

Matka neposílala syna do školy, hrozí jí vězení

 
Téměř 300 zameškaných hodin, z toho 194 neomluvených, má školák z Českokrumlovska, kterého matka neposílala do školy. Od září 2008 tak neplnila zákonnou povinnost školní docházky.
03.07.2009 18:15 |

podobné články

Umělkyně zírala 700 hodin beze slov a hnutí na návštěvníky muzea

 
Srbská umělkyně Marina Abramovičová má za sebou 700 hodin strávených zíráním na návštěvníky Muzea moderního umění v New Yorku. Tato exhibice byla součástí její výstavy s názvem The Artist is Present. Lidé byli při té příležitosti vyzváni, aby si sedli naproti Abramovičové a vzájemně se na sebe dívali. Během 700 hodin se u ženy vystřídalo na 1 400 osob.
02.06.2010 08:55 |

podobné články

Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY

 
Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček dárky, které je opravdu potěší? Potom zavítejte na největší předvánoční veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Vybrat si zde budete moci z více než šesti tisíc dárků rozmanitých druhů. Těšit se můžete na dárkové zboží, hračky, módu, dekorace, potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh se uskuteční od 8. do 11. prosince 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Připraveno je více než šest tisíc dárků z rozmanitých oblastí Pro návštěvníky bude na veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY připraveno tisíce tipů na vánoční dárky všeho druhu, konkrétně se bude jednat o dárkové zboží, dekorace, hračky a hry, módu, dětský a sportovní sortiment, potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh nabídne také čtyři speciální zóny, a to FASHION ZÓNU, ČESKÝ JARMARK, SPORTOVNÍ A ZÁŽITKOVOU ZÓNU a VÁNOČNÍ HODY. Ve FASHION ZÓNĚ se bude prezentovat šedesát nezávislých návrhářů a designérů, kteří zde nabídnou originální módu, šperky a doplňky. V rámci ČESKÉHO JARMARKU se představí padesát uměleckých řemeslníků a lidových tvůrců, kteří předvedou rukodělnou přehlídku dekorativních a užitkových předmětů z keramiky, skla, dřeva, rostlin, papíru a textilií. Nebude chybět ani ruční výroba svíček a mýdel netradičních tvarů. VÁNOČNÍ HODY nabídnou delikatesy a gurmánské speciality s ochutnávkami pochutin. Na veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY se vystavovatelé a návštěvníci mohou těšit i na soutěže o ceny, a to NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROMEK nebo NEJLÉPE NADEKOROVANÝ STŮL. „Největším kladem veletrhu je nabídka několika tisíc dárků různorodého sortimentu na jednom místě. Na veletrhu pořídí návštěvníci i originály od výtvarníků a designérů, které v obchodním centru neseženou. Veletrh je koncipován nejen k nakupování dárků, ale také jako příjemný prožitek strávený u doprovodného programu, soutěží, kreativních workshopů a ochutnávek delikates a nápojů,“ říká manažerka veletrhu Jindra Konečná. Pomáháme dětem o Vánocích Projekt POMÁHÁME DĚTEM O VÁNOCÍCH představí tři charitativní projekty ULICE DĚTEM ON TOUR, DEJME ŠANCI DĚTEM a pomoc FOD KLOKÁNEK v rámci doprovodného programu veletrhu. Vystoupí zde desítky souborů, organizací a škol, proběhnou soutěže pro návštěvníky i vystavující. Nezisková organizace ULICE DĚTEM vystoupí s projektem ULICE DĚTEM ON TOUR s dynamickým tanečním, pěveckým i sportovním vystoupením... Čtěte více Příspěvek Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 06:00 |

podobné články

Školy mají páku na "zlobivé" studenty. Chystají smlouvy s rodiči

 
Kvůli zavedení takzvaných smluv s rodiči se zřejmě snížil počet kázeňských přestupků a klesl počet neomluvených hodin u žáků základních škol. Pokud bude ministerstvo školství s tímto pokusem, jenž právě skončil, spokojeno, mohl by se projekt uchytit v normálním vzdělávacím systému již příští rok.
06.07.2012 22:35 |

podobné články

700 dní před 700. výročím svého narození Karel IV. inspiruje Pražany k velkým cílům

 
Na Karlově náměstí v centru Prahy vyrostla zeď Otce vlasti, kam kolemjdoucí mohou psát své životní cíle. Inspirovat k co nejambicióznějším plánům je má osobnost Karla IV. Za 700 dní totiž Česká republika oslaví 700 let od narození tohoto panovníka. Jako první zeď podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová a ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.
15.06.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (425 článků) , Věra Jourová (414 článků)

Češi vzkazují Andree Bezděkové, že je nudná a ošklivá: A co říkali o Taťáně Kuchařové a ostatních?

 
Všem se zavděčit nejde! O víkendu to zjistily naše nejnovější Miss Kristýna Kubíčková a Natálie Kostková v čele s Andreou Bezděkovou. V lepším případě o nich lidé říkali, že jsou to nevýrazné nudné holky, v tom horším je rovnou odsoudili jako bývalé prostitutky. Jenomže jak to vypadá, historie se opakuje. Co říkali diváci o naší jediné Miss World Taťáně Kuchařové poté, co ji v roce 2006 vyhlásili nejkrásnější ženou světa?
06.04.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (919 článků)

Školačka chodila za školu! Rodiče vyšetřuje policie!

 
Dívka ve škole zameškala od loňského září přes 250 omluvených i neomluvených hodin.
27.05.2011 11:35 |

podobné články

DCERA nechodila DO ŠKOLY: Matce HROZÍ 2 roky VĚZENÍ!

 
Uherskohradišťští policisté sdělili ženě (34) podezření ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy dítěte, její dcera nasbírala ve škole za půl roku přes 300 neomluvených hodin.
14.09.2011 15:05 |

podobné články

Školák na cestě do školy: Jaká bezpečnostní pravidla by měl dodržovat?

 
Zaparkovaná auta, nefungující semafory nebo nečekané štěkání psa. Všechny tyto faktory mohou děti ohrozit při jejich cestě do školy. Rodiče by si tak s nimi měli včas celou trasu projít. Pokud musí na cestě využít MHD, měli by být potomci i poučeni o tom, jak se mají chovat například na tramvajovém ostrůvku. Rodiče by neměli zapomínat ani na reflexní prvky na oblečení.
26.08.2015 05:40 |

podobné články

Školačka z jihu Čech zameškala 835 vyučovacích hodin. Jejímu otci teď hrozí 2 roky vězení

 
Kvůli chození za školu hrozí otci dívky z Českokrumlovska až dva roky vězení. Jeho dcera zameškala v letošním školním roce 835 hodin, z toho bylo 178 neomluvených.
20.06.2013 18:20 |

podobné články

Čínští rodiče se rozvádějí, aby měly jejich děti lepší školy!

 
Neuvěřitelné praktiky v komunistickém režimu! Čínští rodiče se podle místních sdělovacích prostředků uchylují k rozvodům, aby tak dětem umožnili dostat se do lepších základních škol. Díky rozvodu může jeden z rodičů změnit adresu a obejít tak nový zákon zakazující dětem chodit do jiné školy, než v okrsku trvalého bydliště.
12.07.2013 08:30 |

podobné články

Výběr školy v Česku: Víc než kvalita zajímá rodiče vzdálenost od domu

 
Děti vzdělanějších rodičů chodí až dvakrát častěji na lepší školy na rozdíl od těch, které pocházejí ze špatného rodinného zázemí. V pětině případů dokonce i když rodiče mají možnost, školu nevybírají. Studie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy uvedla ale pozitivní fakt, kvůli „nátlaku“ okolí školy posuzují i rodiče, kterým to nepřipadá důležité. Navenek totiž zkrátka nechtějí být „krkavčí“. Podle ministerstva školství by se měla zvýšit informovanost, ale také spjatost rodičů se školou.
16.10.2016 18:15 |

podobné články