Článek

Do škol se nevrátí děti v 10 až 20 okresech, odhaduje Smejkal. A ukázal na viníky

 
Odborníci očekávají, že 12. dubna se kvůli epidemii covidu-19 neobnoví prezenční výuka v deseti až 20 okresech. Rozhodne se 7. dubna na základě aktuálních dát. Uvedli to odborníci z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), kterou vede epidemiolog Petr Smejkal. Od 12. dubna by se měli vrátit do škol děti z posledních ročníků mateřských škol a z prvního stupně základních. O návrhu, který dnes skupina za určitých podmínek doporučila, bude ještě v úterý jednat vláda. Více škol podle Smejkala není možné otevřít kvůli tomu, že nezačalo častější testování ve firmách a nebyl více omezen průmysl.
01.04.2021 16:55 |

podobné články

Podobné články

V 10 až 20 okresech se děti do škol nevrátí, tvrdí Smejkalova skupina

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES), kterou vede epidemiolog Petr Smejkal, očekává, že od 12. dubna, kdy by se částečně mohla obnovit výuka ve školách, se nevrátí do lavic žáci v 10 až 20 okresech. Ministerstvo zdravotnictví stanovilo jako kritérium reprodukční číslo pod 1.
01.04.2021 16:00 |

podobné články

ExSuperStar Smejkal pořád bojuje za homosexuály, teď všem gayům ukázal sexy zadek

 
"Jaro Smejkal":http://www.extra.cz/tema/jaro-smejkal (23) je jeden z mála účastníků pěvecké soutěže, kterého si lidé stále ještě pamatují a který "se věnuje pěvecké kariéře":http://www.extra.cz/exsuperstarista-smejkal-se-svlekl-donaha-tohle-je-jeho-novy-sexy-klip.
21.09.2014 08:25 |

podobné články

Od 12. dubna se neotevřou školy v deseti až 20 okresech, shodují se odborníci

 
Odborníci očekávají, že 12. dubna se kvůli epidemii covidu-19 neobnoví prezenční výuka v 10 až 20 okresech. Rozhodne se 7. dubna na základě aktuálních dat. Uvedli to odborníci z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), kterou vede epidemiolog Petr Smejkal. Od 12. dubna by se měly vrátit do škol děti z posledních ročníků mateřských škol a z prvního stupně základních škol. O návrhu, který ve čtvrtek skupina za určitých podmínek doporučila, bude ještě v úterý jednat vláda. Více škol podle Smejkala není možné otevřít kvůli tomu, že nezačalo častější testování ve firmách a nebyl více omezen průmysl.
02.04.2021 06:25 |

podobné články

Opozice většinou kritizuje úvahy o návratu do škol podle situace v okresech

 
Opoziční strany většinou nesouhlasí s vládním plánem, aby se návrat dětí do škol řídil podle situace s epidemií covidu-19 v jednotlivých okresech. Podle Pirátů však systém v lokalitách s příznivou situací umožní otevřít školy rychleji pro širší skupiny dětí, a naopak i rychle zasáhnout tam, kde by se epidemie horšila. Představitelé stran to ve čtvrtek sdělili ČTK. Ministři školství Robert Plaga a zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO) oznámili, že od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a předškoláci z mateřských škol.
02.04.2021 07:00 |

podobné články

Kalamita v Česku skončila ve všech okresech. Domácnosti mají opět elektřinu

 
Společnost ČEZ v sobotu k 9. ráno odvolala kalamitní stav ve všech 13 zbývajících okresech, kde byl kvůli vichřici v pátek dopoledne vyhlášen. V pěti okresech byl kalamitní stav zrušen již v pátek odpoledne. Nejvíce byl kalamitou zasažen Královéhradecký kraj, kde mimořádná situace platila ve všech pěti okresech.
25.02.2017 10:25 |

podobné články

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů a rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nechápe, proč se do škol a školek vrátí jen část dětí. Řekl to dnes Českému rozhlasu Radiožurnálu. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a do školek by se měli vrátit předškoláci. Na prvním stupni ZŠ bude rotační výuka, kdy se děti budou střídavě učit na dálku a ve škole. Babiš dnes také zkritizoval návrh odborné skupiny při ministerstvu zdravotnictví na otevírání škol podle epidemické situace v okresech. Všechny školy, vyjma škol určených pro děti zdravotníků, hasičů či třeba policistů, jsou v Česku zavřené od 1. března.
02.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21432 článků)

Ne! Doktor Smejkal utřel kolegu z Motola. Prymulův plán prý pomůže

 
Hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal má za to, že rychlé antigenní testy na koronavirus v Česku pomohou. Přednosta Ústavu mikrobiologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Pavel Dřevínek sice varoval, že jejich spolehlivost se pohybuje pod 70 procenty, ale podle Smejkala je to jinak. V rozhovoru pro Český rozhlas Smejkal také popsal, co je pro zvládnutí epidemie třeba dělat teď.
11.11.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (736 článků)

Epidemiolog Smejkal: U covidu je třeba změnit strategii! A nabídku na ministra bych nepřijal

 
Člen Rady vlády pro zdravotní rizika a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal míní, že je třeba změnit přístup k řešení pandemie covidu-19. Řekl to v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Přiznal se také, že protiepidemická opatření, která začnou platit od pondělí, považuje za nedostatečná. Řešení vidí mimo jiné v masivním testování uvnitř velkých továren a provozů. Názor, že testování v podnicích, ke kterému má dojít od 5. března, přišlo pozdě, zastávají primář interny nemocnice v Sokolově Martin Straka a bývalý národní koordinátor testování Marián Hajdúch, kteří byli v pořadu také hosty. Smejkal čelil také otázce, zda by přijal místo ministra zdravotnictví po Janu Blatném (za ANO).
28.02.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Straka (71 článků) , Martin Straka (71 článků) , Petr Václav (924 článků) , Petr Rada (269 článků)

Epidemiolog Smejkal: O Velikonocích za kamarády? Tohle teď fakt nejde!

 
„Hele, zaprvé...“ epidemiolog Petr Smejkal zavítal do Událostí, komentářů České televize a vzal to od podlahy. „Někdo si řekne, jsou Velikonoce, vezmu pomlázku a půjdu za kamarády. Tohle teď fakt nejde!“ pravil Smejkal před kamerami. Promluvil také o protiepidemickém systému PES, jeho štěňatech a o tom, jak je PSA třeba ostříhat a umýt.
02.04.2021 07:45 |

podobné články

Děti se do škol 2. listopadu nevrátí, připustil Prymula. Možná tak první, druhá třída

 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve středu připustil, že se první stupeň nevrátí 2. listopadu do škol, jak sliboval. Má podle něj prioritu, ale záležet bude na dalším vývoji epidemie covidu-19. Po jednání vlády uvedl, že by se mohli do škol vrátit nejdříve třeba jen žáci prvních a druhých tříd. Současný vývoj se dal očekávat, shodli se dnes předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý a předseda spolku Pedagogická komora Radek Sárközi. Slibu ministra  podle svých slov již dříve nevěřili.
21.10.2020 14:35 |

podobné články

Blatný: V uzavřených okresech jsou náznaky zlepšení

 
Epidemická situace v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) vykazuje náznaky zlepšení. Zhoršuje se ale v okolních okresech Karlovarského a Královéhradeckého kraje. V současné době hygienici neuvažují o uzavření dalších okresů, řekl v pořadu Pressclub Frekvence 1. Vláda okresy uzavřela ve čtvrtek 11. února, zřejmě na tři týdny.
19.02.2021 20:05 |

podobné články

Smejkal: Tvrdý lockdown hrozí od víkendu

 
Ke zpřísnění protiepidemických opatření by mohlo dojít už tento víkend. V pořadu Interview ČT24 to uvedl nový člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal. Možná podle něj dojde k uzavření mateřských škol a zavede se pravidelné testování ve firmách. Nutné by mohlo být i uzavření prvních a druhých ročníků základních škol.
24.02.2021 19:30 |

podobné články

Děti se 1. března do škol asi nevrátí, míní Babiš. Vláda zřejmě mimořádně zasedne

 
Je možné, že děti se 1. března do škol nevrátí. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nikde není psáno, že musí být splněn přímo tento termín, důležité především je, aby v Česku panovala odpovídající epidemiologická situace. A ta aktuálně návratu příliš nenahrává. Babiš to řekl pro Českou televizi a Seznam Zprávy v souvislosti s požadavkem na zrušení tendru pro nákup testů do škol. Právě pravidelné testování mělo návrat umožnit.
20.02.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21432 článků)

Plagovu podmínku otevření škol splňují všechny okresy: Číslo R je všude pod 1,0

 
Reprodukční číslo, které udává, kolik lidí nakazí jeden člověk s koronavirem, je aktuálně ve všech okresech pod hodnotou jedna. Právě to by mohla být podle dřívějších vyjádření ministra školství Roberta Plagy (za ANO) podmínka pro otevření škol v jednotlivých okresech. Nyní by se tak mohly otevřít všude.
06.04.2021 14:55 |

podobné články

Smejkal ukázal na speciální léky a chce je pro víc nemocných: Vyšší cena se i tak vyplatí, tvrdí experti

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace, kterou vede epidemiolog Petr Smejkal, doporučuje maximální využití léků s monoklonálními protilátkami u nakažených novým typem koronaviru. Vyšší cena léku je vyvážena snížením nákladů na hospitalizace, uvedla skupina v tiskové zprávě. Dosud bylo do Česka dodáno několik tisíc dávek těchto léků, bamlanivimab od společnosti Eli Lilly a kombinace látek casirivimab a imdevimab od firmy Regeneron.
31.03.2021 17:45 |

podobné články

Hlavní epidemiolog Smejkal: Musíme být opatrní. V provozech se netestuje tolik, jako by se mělo

 
Epidemiolog Petr Smejkal vyloučil, že by byl možný plošný návrat žáků do škol. Rotační výuka však podle něj může snížit riziko přenosu covidu o desítky procent. Píše o tom server iRozhlas.cz.
03.04.2021 17:40 |

podobné články

Doktor Smejkal zuřil: Vláda rozhodla o otevírání obchodů bez porady. Nepovažoval jsem to za nutné, krčil rameny Blatný

 
Vláda dnes rozhodla o tom, že 12. dubna dojde k otevření části obchodů. Epidemiolog Petr Smejkal kritizuje, že tak učinila bez konzultace s jeho skupinou odborníků. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se v závěru tiskové konference po jednání vlády k jeho slovům vyjádřil, že to nepovažoval za nutné, jelikož žádné plošné otevírání obchodů se nekoná. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) pod vedením Smejkala již před velikonočnímí svátky varovala před tím, že by se otevření škol považovalo za signál k většímu rozvolňování, informují Novinky.
06.04.2021 19:50 |

podobné články

Do škol se 1. února další žáci nevrátí

 
Žáci posledních ročníků základních a středních škol se zpátky do lavic 1. února nevrátí. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve středu na Twitteru napsal, že se v provozu škol nic nezmění.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Zavře vláda školky i 1. a 2. třídy základek? Plaga připustil: Mluvili jsme o tom

 
Studenti se do škol začátkem března nevrátí, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) to není možné. Premiér to řekl po jednání vlády. Babiš uvedl, že žádné další datum možného návratu dětí do škol říkat nebude. Mohlo by se totiž stát, že se opět nedodrží. Situace je podle premiéra vážná, vláda chce zpřísnit opatření. Podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) se ve středu na vládě hovořilo i o možnosti uzavření dosud otevřených mateřských a základních škol. Školy by se podle něj ale měly uzavírat jako poslední opatření. Odložení návratu žáků do lavic v souvislosti se špatnou epidemickou situací zástupce škol moc nepřekvapilo. Současný vývoj epidemie k tomu podle nich směřoval.
24.02.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21432 článků)