Článek

Do Rakouska už jen s negativním testem: Zdravotní kontroly nově i u Čechů a Slováků

 
Rakousko po Velikonocích rozšíří zdravotní kontroly svých hranic kvůli koronaviru také na hranice s Českou republikou a Slovenskem. Podle agentury APA to vyplývá z nařízení rakouského ministra zdravotnictví Rudiho Anschobera, zveřejněného v noci na pátek. Rakousko tak bude kontroly provádět na hraničních přechodech se všemi svými sousedy.
10.04.2020 08:35 |

podobné články

Podobné články

Češi mohou do Polska už jen s negativním testem nebo po očkování

 
Už jen s dokladem o očkování nebo negativním testem na koronavirus se od soboty mohou dostat Češi do Polska. Zpřísněný režim na hranici zavedla polská vláda v reakci na nárůst nakažených u našich severních sousedů. Toto opatření potrvá minimálně do 14. března.
27.02.2021 13:25 |

podobné články

Elektronické potvrzení o negativním testu: Do tří týdnů, slibuje Arenberger. Co přinese?

 
Do tří týdnů by podle ministra zdravotnictví Petra Arenberga (za ANO) měla být dostupná elektronická verze potvrzení o negativním testu na covid-19, nákaze prodělané v posledních 90 dnech či očkování. Řekl to ve čtvrtek na tiskové konferenci po jednání vlády. Ministři představili balíčky postupného uvolňování protiepidemických opatření v závislosti na týdenním počtu nakažených na 100 000 obyvatel. Některé služby, například ubytovací, bazény nebo kadeřnictví, bude možné využít s negativním testem, po očkování nebo nákaze. Ministr zatím neuvedl, zda půjde o mobilní aplikaci nebo jen možnost si zobrazit či vytisknout unikátní kód z webu.
22.04.2021 20:40 |

podobné články

Do Řecka jen s negativním testem a navíc formulář den předem: Změna na bulharské hranici

 
Zahraniční turisté přijíždějící do Řecka pozemní cestou přes Bulharsko se budou muset od úterního rána prokázat negativním testem na nemoc covid-19 způsobovanou koronavirem. Podle agentury Reuters to oznámila řecká vláda ve snaze zamezit šíření koronavirové infekce v době vrcholící turistické sezony.
10.07.2020 18:45 |

podobné články

Do Řecka jen s negativním testem

 
Řecko zpřísňuje pravidla – turisté z několika evropských zemí včetně České republiky budou smět do země od 17. srpna pouze s negativním testem na koronavirus, informují Lidovky. Negativní test budou v Řecku požadovat také od lidí, kteří do země vstoupí přes pozemní hranice, a to včetně řeckých občanů.
10.08.2020 23:25 |

podobné články

Řecka přivtrdilo, Češi budou mít povinný test. Petříček chce pro české turisty výjimku

 
Češi budou smět od pondělí do Řecka jen s negativním testem na covid-19, který nebude starší než 72 hodin. Řecká vláda na svých stránkách uvedla, že tuto povinnost zavede pro cestující leteckou dopravou z České republiky od 28. září. Na pozemních hranicích umožňuje Řecko vstup do země pouze s negativním testem pro cestující ze všech zemí už od 15. července, s výjimkou nutných důvodů. České cestovní kanceláře chystají několik posledních letů a klientům test na covid-19 proplatí.
23.09.2020 19:00 |

podobné články

Dovolená na Kanárech už jen s negativním testem. I Češi ho budou potřebovat před odletem

 
Vláda španělského regionu Kanárských ostrovů v pátek schválila opatření, dle kterého se turisté budou muset prokázat při příjezdu na souostroví negativním testem na koronavirus. Nová povinnost bude platit od začátku listopadu pro španělské i zahraniční turisty, tedy i Čechy. Opatření má za cíl zabránit zavlečení nákazy na ostrovy během zimní turistické sezóny, píše agentura Reuters.
30.10.2020 15:00 |

podobné články

Ze Španělska budou muset Češi s negativním testem. Kanáry výjimku mají, Mallorka ne

 
Češi podle cestovních kanceláří (CK) v létě ze španělských destinací nejčastěji míří na Mallorku. Zařazení Španělska, vyjma Kanárských ostrovů, na seznam rizikových zemí tak cestování turistům zkomplikuje. Češi, kteří se budou z této destinace vracet, se budou muset od 24. srpna prokázat negativním testem na covid-19, nebo podstoupit 14denní karanténu. Některé cestovní kanceláře klientům umožní bezplatnou změnu destinace, řekli v pátek ČTK oslovení zástupci sektoru. Česko totiž vyřadí Španělsko s výjimkou Kanárských ostrovů od 24. srpna ze seznamu bezpečných zemí. Pro Mallorku ale výjimka neplatí. Počet případů nákazy v zemi přitom rychle roste.
14.08.2020 17:10 |

podobné články

Británie chce Česko vyřadit ze seznamu bezpečných zemí s účinností od soboty

 
Velká Británie plánuje vyřadit Česko ze seznamu bezpečných zemí, a to s účinností od soboty. Pro Čechy by to znamenalo prokázat se negativním testem na koronavirus při vstupu do země. Pokud by se negativním testem neprokázali, museli by do dvoutýdenní karantény, oznámil dnes na tiskové konferenci náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.
27.08.2020 18:50 |

podobné články

Bavorsko vůči Čechům přitvrdilo. Negativní test už nestačí, karanténa bude povinná

 
Bavorsko od pondělí zruší pro české občany výjimku pro cestování s negativním testem na koronavirus. Povinná bude desetidenní karanténa, po pěti dnech ji bude možné ukončit negativním testem na onemocnění covid-19. Na twitteru to dnes uvedlo české ministerstvo zahraničí.
06.11.2020 17:25 |

podobné články

Ke kadeřníkovi nebo na masáž s negativním testem, počítá další fáze rozvolňování

 
Až se stav zlepší a bude možné otevřít některé další služby, počítá se s možností prokazovat se negativním testem na koronavirus. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Týká se to například kadeřnictví a dalších služeb péče o tělo, které budou podle něj v první vlně dalšího uvolňování.
06.04.2021 19:45 |

podobné články

Češi mimo Ostravska můžou do Slovinska bez testů. Petříček zmínil namátkové kontroly

 
Slovinsko od úterý 7. července vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí, jejichž obyvatelé se nemusí v této zemi prokázat negativním testem na koronavirus, nebo jít do čtrnáctidenní karantény. Na twitteru to dnes oznámilo české ministerstvo zahraničí. Výjimkou je Moravskoslezský kraj, pro jehož obyvatele budou dál platit omezení, která se uplynulé tři dny týkala všech českých občanů. Zatím není jasné, jakým způsobem bude dodržování tohoto omezení kontrolováno. Lze očekávat, že budou na místě namátkové kontroly, řekl ČTK ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
06.07.2020 18:35 |

podobné články

Domovy smí přijímat jen seniory s negativním testem na COVID-19

 
Domovy pro seniory a další pobytové sociální služby musejí od pondělí přijímat jen ty klienty, kteří podstoupí vyšetření na přítomnost koronaviru s negativním výsledkem. Poté je umístí po dobu 14 dní na samostatný pokoj. Ministerstvo zdravotnictví večer v tiskové zprávě uvedlo, že toto další mimořádné opatření má omezit šíření nákazy mezi staršími lidmi, kteří jsou nejrizikovější skupinou. Onemocnění COVID-19, které koronavirus způsobuje, se objevilo už nejméně v šesti domovech pro seniory v Česku. Několik vážně nemocných klientů těchto domovů, kteří se nakazili, zemřelo.
30.03.2020 06:15 |

podobné články

Tělocvik se vrací do škol, bude venku a až v šesti krajích. A na kroužky se školním testem?

 
Část dětí v Česku bude moct mít od pondělí ve škole opět tělocvik. Povolený bude jen venku, a to v krajích, kde se vrátí děti rotačně na druhý stupeň základních škol. Ve zbytku Česka bude dál zakázaný uvnitř i venku s výjimkou školek a škol se sportovním zaměřením. Děti by se možná navíc mohly na odpoledních kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách.
28.04.2021 19:45 |

podobné články

Rakousko krátce obnoví hraniční kontroly. Dotknou se i Brennerského průsmyku

 
Několikadenní kontroly zavede v červenci a v září Rakousko na svých hranicích s Německem a Itálií. S odvoláním na rakouské ministerstvo vnitra o tom ve středu informovala agentura DPA. Podle mluvčího úřadu kontroly nesouvisejí se sporem ohledně vracení migrantů uvnitř unie, nýbrž s akcemi, které Rakousko v příštím půlroce jako předsednická země EU pořádá. Kontroly se dotknou i Brennerského průsmyku na hranicích Itálie a Rakouska, který hojně využívají turisté pro cesty na dovolenou.
04.07.2018 15:50 |

podobné články

Na palubu jen s negativním testem: ČSA a Smartwings přitvrdí v podmínkách pro dovolenkáře

 
Aerolinky Smartwings a České aerolinie (ČSA) budou od pátku na všech svých linkách od cestujících vyžadovat potvrzení o negativním testu na koronavirus. Budou uznávat antigenní testy staré maximálně 24 hodin a PCR testy provedené do 72 hodin před letem. Bez něj pasažéry nepustí do letadla, oznámila dnes skupina Smartwings Group. Dopravci také rozšíří testování mezi svými zaměstnanci.
02.03.2021 17:20 |

podobné články

Děti by se mohly na kroužcích prokazovat testem ze školy

 
Děti by se možná mohly na kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu po jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně uvedl, že to ve čtvrtek projedná vláda. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách.
28.04.2021 19:00 |

podobné články

Závazek po splatnosti zapsaný v negativním registru SOLUS má 8,24 % dospělé populace ČR

 
Počet obyvatel ČR evidovaných se závazkem po splatnosti v negativním registru SOLUS se ve třetím čtvrtletí zvýšil ve všech krajích České republiky. K 30. září 2014 evidovalo sdružení SOLUS závazky po splatnosti u 8,24 % dospělé populace ČR (oproti 8,07 % k 30. červnu 2014). Fakticky se tak zvýšil počet osob zapsaných v negativním registru sdružení SOLUS o několik tisíc osob.
21.11.2014 10:36 |

podobné články

Slováky s negativním testem čeká opět volný pohyb, pro další se zákaz vycházení protáhne

 
Slovenská vláda podle očekávání do 8. listopadu prodloužila faktický zákaz vycházení. Výjimku z výrazného omezení volného pohybu osob získají kromě jiného lidé s negativním výsledem testu na koronavirus. Vyplývá to z usnesení kabinetu premiéra Igora Matoviče, které bylo zveřejněno na vládním webu. O nadcházejícím víkendu se na Slovensku uskuteční dobrovolné plošné testování obyvatel starších deseti let na koronavirus. Následovat bude po pilotní fázi testů z minulého týdne ve čtyř epidemií nejpostiženějších okresech na severu a východě země.
28.10.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (190 článků)

Na čtyři dny lze vycestovat i s testem z ČR

 
Lidé, kteří přijedou od pondělí 27. dubna do ČR, mohou mít šanci vyhnout se karanténě, pokud se prokážou negativním testem na koronavirus starým maximálně čtyři dny. Je tak možné si nejdříve nechat test udělat v ČR, vyjet do zahraničí, ve lhůtě se vrátit, a následně nejít do karantény. Řekl to v pátek ministr vnitra Jan Hamáček a plyne to i z usnesení vlády.
24.04.2020 11:35 |

podobné články