Článek

Do podzimu úspěch, jinak... Západ tlačí na Zelenského, zjistili zahraniční novináři

 
Západ sice hovoří o podpoře pro Ukrajinu tak dlouho, jak bude třeba, v zákulisí se však hovoří o válečném ultimátu pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, píše německý deník Bild. Podle něj půjde o nátlak na Kyjev v případě, že ukrajinská protiofenziva bude neúspěšná a do podzimu se nepodaří Ukrajině dobýt zpět okupovaná území.
27.02.2023 22:40 |

podobné články

Podobné články

Máte boty, které tlačí? Víme, jak je rozchodit!

 
Určitě se shodneme na tom, že jednou z nejhorších věcí v životě ženy jsou boty, které tlačí. Možná to taky znáte: za výlohou vidíte úžasné botky a okamžitě je vám jasné, že je zkrátka musíte mít. S pýchou si je nesete domů, kde si je ještě jednou a tentokrát pořádně vyzkoušíte. Jenže ouvej – botky vás tlačí, až vás z toho bolí nohy. U nových bot se to dá čekat a každá jsme se s tím už někdy setkala. Jenže nikdo nechce nosit boty, které tlačí a díky kterým se vám na nohou vytvoří bolestivé puchýře, nemáme pravdu? Co kdybychom si teď řekli, jak tyhle botky co možná nejrychleji a pokud možno bezbolestně rozchodit? Jak rozchodíte boty, které tlačí? Byla to láska na první pohled, ale jejich nošení je pro vás horší, nežli kdybyste se měli projít po rozžhaveném uhlí. Často se stává, že ženy nosí boty, které tlačí, bez rozmyslu a tak dlouho, dokud nemají chodidla natolik namožená, že nejsou schopné ani stát, aniž by se jim obličej nekřivil bolestí. Jde to i jinak a my vám poradíme jak! Tip první: buďte rozumná I když nové boty milujete a chcete je nosit pořád, dejte tomu alespoň ze začátku trochu času. Jste přece rozumná žena, která nechce ubližovat sama sobě a huntovat si zdraví jen proto, že si před pár dny koupila botičky za dva a půl tisíce, no ne? V prvních dnech si botky vezměte jen na chviličku, třeba když si zajdete do obchodu koupit věci na oběd. Nové botky můžete v rozumných intervalech nosit i doma. Tip druhý: fén je váš pomocník Máte doma fén? Jasně, trochu zbytečná otázka. V tomhle případě se vám bude hodit, tak se nebojte vzít si ho na pomoc. Nejdříve si na nohy navlečte tolik ponožek, v kolika budete schopná nacpat nohu do... Čtěte více Příspěvek Máte boty, které tlačí? Víme, jak je rozchodit! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.10.2017 21:05 |

podobné články

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.
20.03.2022 16:35 |

podobné články

Šéf ODS Fiala: Putin není démon, ale nemůže si dělat na Ukrajině, co chce. Slabý Západ je horší než chybující Západ

 
ROZHOVOR. Slabý Západ je podle předsedy ODS Petra Fialy horší než chybující Západ. I když na rozdíl od kritiků politiky Ruské federace nepovažuje ruského prezidenta Vladimira Putina za démona, je podle něj v zájmu západních demokracií, mezi něž patříme, vynutit si dodržení mezinárodního řádu. „Ukáže-li Západ slabost v této věci, povzbudí to nepřátele všude ve světě,“ varuje profesor Petr Fiala v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
04.09.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Petr Fiala (5069 článků)

Těhotná Kim Kardashian oznámila pohlaví svého druhého dítěte! Bude to holka nebo kluk?

 
Kanye West a Kim Kardashian zveřejnili na Twitteru pohlaví svého druhého dítěte. Malá holčička North West (Sever Západ) už sourozence netrpělivě očekává. Bude to South West (Jih Západ)? Nebo East West (Východ Západ)? Nebo snad West West (Západ Západ)?
22.06.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (593 článků) , Kim Kardashian (1397 článků) , North West (23 článků)

Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach

 
ROZHOVOR Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.
28.09.2016 11:10 |

podobné články

Hrozba třetí světové? Úpěnlivé volání Zelenského, míní česká politička. Jednání vidí skepticky

 
Ukrajina se ruským ozbrojeným složkám brání už měsíc. Konec invaze je pak stále v nedohlednu a od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dokonce zní, že neúspěšná vyjednávání by mohla vyústit v třetí světovou válku. Čeští politici zatím s takto radikálními vyjádřeními nesouzní, stále doufají v mírové řešení a v to, že Západ nedovolí, aby konflikt eskaloval právě tímto směrem. Poslankyně a advokátka Eva Decroix (ODS) je nicméně skeptická v tom, kam mírová jednání povedou. Podle ní se nedá věřit ruské hlavě státu, vyjádření o válce pak vnímá jako další z řady volání o pomoc.
23.03.2022 05:10 |

podobné články

První zahraniční cesta Zelenského od invaze: Jednání s Bidenem a projev v Kongresu

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Bílého domu na jednání s americkým prezidentem. Joe Biden ho přivítal společně s manželkou. V Oválné pracovně následně Zelenskyj poděkoval Bidenovi, Kongresu i obyčejným Američanům za jejich pomoc Ukrajině. Jde o první cestu Zelenského do zahraničí od 24. února, kdy ruská armáda napadla Ukrajinu.
21.12.2022 09:25 |

podobné články

Chrtová (ODS): Začala obnova ODS na Praze západ

 
Na Praze západ začala obnova Občanské demokratické strany potom, co výkonná rada ODS, její nejvyšší orgán, celou oblast, neboli celou ODS na území Prahy západ, zrušila kvůli podezřelým náborům členů v některých obcích. Včera večer znovu oficiálně vzniklo místní sdružení strany v Libčicích nad Vltavou jako v jedné z prvních obcí na Praze západ.
12.03.2013 13:30 |

podobné články

Zlé tušení. Západ dá přednost pohodlí a plynu. Jen řeči, ne zbraně

 
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se obává, že Západ dá dříve či později přednost svému pohodlí před podporou Ukrajiny. Západ sice agresi Ruska odsoudil, ale pak už se vytasil jen se sankcemi, ze kterých si ruský prezident Vladimir Putin mnoho nedělá. A obyčejní Rusové už jsou tak chudí, že své další zchudnutí možná ani nezaznamenají. A Západ je podle Honzejka moc pohodlný na to, aby přitvrdil.
25.02.2022 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků)

Dana Syrová: Donátoři podporují festival

 
Jarní gala Strun podzimu se odehraje ve čtvrtek na pražském Žofíně. Představí se na něm americký jazzový zpěvák Gregory Porter. Výtěžek z prodeje vstupenek je určen na podporu a rozvoj mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. O tom hovoří Dana Syrová, výkonná ředitelka Strun podzimu.
13.03.2013 11:50 |

podobné články

Předpověď pro začátek podzimu: Nejdřív lijáky, pak pozdní léto! Sledujte radar Blesku

 
Od 1. září hovoříme o meteorologickém podzimu. Jeho začátek přinese letos změnu v počasí k lepšímu – výrazně podprůměrné teploty, velkou oblačnost a četné srážky, které v Česku panují až na výjimky od 17. srpna, bude střídat převážně slunečné počasí. Od středy bude počasí u nás pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu a odpolední teploty půjdou nahoru – o víkendu se budou zastavovat těsně pod letní hranicí - na 24 °C. Připravit se musíme na studená rána, kdy v ranních minimech bude teplota klesat jen na 11 až 5 °C. Jaké bude letošní podzimní počasí a co můžeme očekávat od podzimu?
01.09.2021 09:35 |

podobné články

Ben Kuras: Zelenského střela do nohy. Další válka. Chyba Západu

 
OBZOR BENJAMINA KURASE Putin musí být zastaven, dokud neposílí tak, že by rozpoutal další útoky, zaznamenal slova britského premiéra Borise Johnsona spisovatel Benjamin Kuras. Ten současně vidí jako chybu, že ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval k obraně Tchaj-wanu. „Západ má tři vražedné nepřátele: Rusko, Čínu a islám. I když jsou jejich ideologie vzájemně nekompatibilní, jejich jednotící ideologií je nenávist k Západu. A Západ místo aby je poštvával jednu proti druhé, se ze všech sil snaží je vehnat do společné náruče,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Kuras.
23.06.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Benjamin Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články)

Zelenskyj tepal Západ: Nechali jste Rusku možnost dál vést válku. Ale Ukrajina stejně zvítězí

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, opět ostře vyčinil Západu. Tentokrát za to, na jaké hladině zastropoval cenu ruské ropy putující na Západ po moři. Strop byl stanoven na 60 dolarech za barel a podle Zelenského je to hrůza, protože je to strop stanovený tak vysoko, že Rusku ponechá možnost dál vést válku proti Ukrajině. Jedním dechem zdůraznil, že Ukrajina i tak nakonec zvítězí.
04.12.2022 07:45 |

podobné články

Novináři z ČT nesmí mluvit s novináři

 
S novináři mohou v České televizi komunikovat jen generální ředitel a tisková mluvčí. S omezením mohou s novináři mluvit například ředitelé na prvním stupni řízení, mluvčí studií v Brně a Ostravě či zaměstnanci divize Nová média. Vždy ale musí dostat zmocnění od tiskové mluvčí.
16.12.2013 14:25 |

podobné články

Na Ukrajině umírají novináři, zraněných jsou desítky: Proč Rusové útočí na média?

 
Během konfliktu na Ukrajině už zemřelo nejméně 6 novinářů (podle ukrajinské prokuratury dokonce 12, a jen těch ze zahraničí) a hovoří se o desítkách zraněných. Mezi mrtvými je např. kameraman americké televize Fox News Pierre Zakrzewski, který dokumentoval např. války v Sýrii a Afghánistánu. Novináři a televizní štáby působící na Ukrajině vypovídají, že i přes to, že jsou označeni jako novináři, ruská vojska je opakovaně napadají. Porušují tím Ženevské úmluvy, podle kterých jsou novináři chráněni jako civilisté. Mediální teoretička Alice Němcová Tejkalová Blesk Zprávám řekla, proč je úloha novinářů zejména v tomto válečném konfliktu tak důležitá.
27.03.2022 05:05 |

podobné články

400 ruských žoldáků má zabít Zelenského? A Ukrajina prosí o přijetí do Evropské unie

 
List The Times dnes napsal, že v Kyjevě je přes 400 ruských žoldáků, kteří mají za úkol zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten mezitím vystoupil s dalším prohlášením, uvedl, že na Ukrajině zahynulo celkem 4500 ruských vojáků.  Vyzval je, aby složili zbraně a odešli z Ukrajiny. Zároveň řekl, že Ukrajina žádá o okamžité přijetí do Evropské unie podle nové speciální procedury.
28.02.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ben Wallace (9 článků)

Válka na Ukrajině: Vagnerovci, speciální komando ruských žoldáků má zabít Zelenského

 
Více než 400 po zuby ozbrojených ruských žoldnéřů známých jako Vagnerovci má nyní operovat v Kyjevě s cílem zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, píše britský deník The Times s tím, že Rusové mají rovněž připravit půdu pro převzetí země. Soukromou vojenskou skupinu řídí jeden z nejbližších spolupracovníků ruského prezidenta Vladimira Putina. 
28.02.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků)

Největší opora Zelenského, kterému jde Rusko po krku. Krásné Oleně odvaha nechybí

 
Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí skvělá žena. Tento citát platí, i pokud jde o ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského (44), který má ohromnou oporu ve své manželce a první dámě Oleně Zelenské (44). Ta je na svých sociálních sítích stále aktivní, hrdě mluví nejen o svém muži, který se stal mezinárodním hrdinou, ale také o lidu, který navzdory válce stojí pevně při sobě a brání svou mírumilovnou zemi, která už nebude tou Ukrajinou, jíž bývala. 
01.03.2022 05:10 |

podobné články

Ukrajina zlikvidovala bandu Putinových hrdlořezů. Čečenci chtěli zabít Zelenského

 
Šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov dnes řekl, že ukrajinské bezpečnostní složky zlikvidovaly elitní bojovníky čečenského vůdce Ramzana Kadyrova, kteří plánovali vraždu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Informovala o tom ukrajinská agentura Unian, podle níž Danilov tvrdí, že Kyjev dostal informace o této skupině od ruské tajné služby FSB.
01.03.2022 22:00 |

podobné články