Článek

Do galerií a muzeí za půlku? Praha nasypala do podpory turismu několik milionů korun

 
Hlavní město Praha se rozhodlo po pandemii koronaviru podpořit kulturní instituce. To znamená, že během prázdninových měsíců července a srpna umožní lidem vstup do vybraných kulturních institucí s 50% slevou. Aby návštěvník měl na slevu nárok, stačí u vstupu předložit kartu Lítačka. Celková podpora Prahy v podobě dorovnání poloviny vstupného za toto období je více jak 13 milionů korun. Projekt je uskutečněn ve spolupráci s Prague City Tourism.
05.07.2020 13:05 |

podobné články

Podobné články

Národní muzeum a Asociace muzeí a galerií ČR spouští nový webový portál Do muzea!

 
Národní muzeum ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií České republiky vytvořilo nový portál Do muzea!, určený všem zájemcům o svět muzeí a galerií.
17.05.2015 20:26 |

podobné články

Miliardové ztráty kvůli koronaviru. Praha plánuje proměnu turismu, trasy mimo centrum i novou aplikaci

 
V Praze se turisté budou moci v budoucnu vydat i po trasách mimo centrum, vznikne turistická aplikace a karta a zavedena bude známka udržitelného turismu pro obchodníky. Městská firma Prague City Tourism (PCT) proměnu turismu shrnula do nové koncepce Zájmy Prahy na prvním místě, kterou v pondělí na on-line tiskové konferenci představila pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě), předseda představenstva PCT František Cipro a členka představenstva PCT Jana Adamcová. Praha bude nadále pokračovat v kampani podporující turismus, který je letos zasažen dopady pandemie nemoci covid-19 a zaznamenává miliardové ztráty.
19.10.2020 14:55 |

podobné články

Umělkyně nasypala do opuštěné kašny sto tisíc mincí, zmizely během jediného dne

 
Projekt Britky Anny Brownstedové nedopadl tak, jak očekávala. Umělkyně v sobotu 8. září nasypala 100 tisíc mincí v celkové hodnotě 1000 liber (zhruba 29 tisíc korun) do vypuštěné kašny v Cambridge. Cílem bylo prozkoumat lidskou náturu. Během jednoho dne prakticky všechny mince zmizely.
20.09.2018 12:09 |

podobné články

Restart turistického ruchu a lepší život pro Pražany? Město má novou koncepci turismu

 
Hlavní město chce zkultivovat a zlepšit podobu turismu. Zároveň se má zvýšit kvalita života v centru města, zlepšit informovanost Pražanů a zajistit vyváženost využití památek místními a turisty. Vyplývá to z koncepce turismu hlavního města, kterou ve středu schválil magistrátní výbor pro kulturu a cestovní ruch. Koncepci turistiky vytvořila městská firma Prague City Tourism (PCT), která má turismus na starosti. Koncepci ještě projednají pražští radní a zastupitelé.
02.09.2020 14:30 |

podobné články

Nechutné: Jane Fonda si do koupele nasypala popel ze svého psa

 
Herečka Jane Fonda (73) se jednou málem vykoupala v popelu svého mrtvého psa Roxyho. Ten si nasypala do vany horké vody v hotelu po velmi náročném dni, když si myslela, že urna skrývá koupelové krystaly. Až při pohledu na plovoucí kost na hladině si uvědomila, co se stalo.
20.09.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jane Fonda (127 článků)

Ministerstvo kultury: Česká republika centrem světových muzeí

 
Česká republika bude v roce 2022 hostit 26. generální konferenci Mezinárodní rady muzeí ICOM a Praha se přesně za dva roky, 20. – 28. v srpna 2022, stane „hlavním městem muzeí světa“.
23.08.2020 12:10 |

podobné články

Rada Středočeského kraje schválila peníze na rozvojové projekty muzeí a galerií

 
Středočeský kraj dá na rozvojové projekty svých příspěvkových organizací působících v kultuře 3,296 milionu korun. Krajští radní to schválili v pondělí 23. dubna. „Podpořili jsme třináct projektů našich muzeí a galerií. Jedná se o konkrétní výstavy nebo akce, doplnění expozic, výukové programy nebo i rekonstrukce,“ představil rozvojové projekty radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek (KSČM).
24.05.2016 13:45 |

podobné články

Ledová Praha otevřela dveře dětem do muzeí a galerií: Zájem je veliký, první den se tvořily fronty

 
Tento víkend, od 31. ledna do 2. února, pořádá Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí už dvacátý ročník akce Ledová Praha. Rodiny nebo dětské skupiny tak budou moct opět navštívit řadu památek a muzeí za zvýhodněné vstupné. Letošní ročník bude zároveň součástí oslav 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra.
31.01.2020 21:00 |

podobné články

Pražská muzejní noc nabízí vstup zdarma do 60 muzeí a galerií

 
Šest desítek objektů 38 pražských muzeí a galerií se dnes večer v rámci Pražské muzejní noci otevře zájemcům se speciálním programem trvajícím přes půlnoc. Vstup bude zdarma s výjimkou Vyšehradu, kde se platí symbolická koruna.
14.09.2013 09:45 |

podobné články

MUZEJNÍ NOC: V Praze se otevře 70 muzeí a galerií! Kam o sobotní noci vyrazit?

 
Na bezmála sedm desítek pražských muzeí a galerií otevře v sobotu své brány v rámci akce Muzejní noc. Součástí budou i doprovodné programy jako přednášky, koncerty, projekce, workshopy a představení.
13.06.2014 12:35 |

podobné články

Národní galerie: Mezinárodní den muzeí a galerií ve středu 18. května

 
Muzea a galerie po celém světě slaví svůj svátek! V rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií proto mají návštěvníci vstup do stálých expozic a výstav zdarma.
16.05.2016 11:25 |

podobné články

Týden výtvarné kultury chce nalákat lidi do galerií a muzeí, začne v pondělí v Brně

 
Již po osmé se v Brně koná Týden výtvarné kultury, který chce nalákat lidi do galerií a muzeí. Letos je připraveno na 30 míst a 50 různých programů.
09.03.2017 09:35 |

podobné články

Petice proti záměru vedení Ústeckého kraje odvolat ředitele galerií a muzeí

 
Odborná veřejnost je vážně znepokojena respektive šokována záměrem vedení Ústeckého kraje neodůvodněně odvolat pět ředitelů galerií a muzeí nacházejících se ve zprávě daného kraje.
25.05.2017 21:05 |

podobné články

MŠMT: Žáci navštíví v novém školním roce víc muzeí a galerií

 
Více muzeí, galerií či památníků budou moci navštívit žáci, kteří se v příštím školním roce zapojí do pokusného ověřování na téma Vzdělávací programy paměťových institucí do škol. Koordinací pokusného ověřování bylo pověřeno Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského.
05.07.2017 17:05 |

podobné články

Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

 
Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice.
22.03.2018 09:10 |

podobné články

Průzkum: Bariéry vstupu na trh taxislužby v Praze jsou obrovské, je nutné celý proces zásadně zjednodušit

 
Taxislužba spolu s MHD a osobními automobily spoluutváří páteř dopravy. Ve velkých městech Evropy, mezi která se řadí i Praha, je důležitost taxislužby zvyšována objemem turismu, problémy s parkováním a dalšími jevy typickými pro metropole ekonomicky rozvinutých zemí. spolu s MHD a osobními automobily spoluutváří páteř dopravy. Ve velkých městech Evropy, mezi která se řadí i Praha, je důležitost taxislužby zvyšována objemem turismu, problémy s parkováním a dalšími jevy typickými pro metropole ekonomicky rozvinutých zemí.
30.09.2018 09:45 |

podobné články

„Praha před námi padne na kolena“. Exekutoři už se prý chystají na zruinované podnikatele v turismu

 
„Praha padne na kolena a bude ráda za zbytek republiky…“ Exekuční průmysl se těší na nové majetky? Těch, kteří podnikají v turismu. Nové klienty, a to rovnou v bohaté Praze, jim možná věští srpnová zpráva Českého statistického úřadu. Alespoň tak to vnímají lidé, kteří mají zkušenost se zadlužením. Veřejné mínění má smysl sledovat: padají totiž výzvy k občanské neposlušnosti.
12.08.2020 18:45 |

podobné články

Křetínský zastavil stavbu miliardového hotelu na Letné. Kvůli propadu turismu

 
Majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a vlastník fotbalové Sparty Daniel Křetínský pozastavil stavbu luxusního hotelu za několik miliard korun v Praze na Letné. Důvodem je propad turismu kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Investor nyní rovněž zvažuje úpravy projektu, především v interiérech. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Otevření komplexu bylo původně naplánováno na první polovinu roku 2023.
03.05.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Křetínský (58 článků) , Daniel Daniel (543 článků) , Daniel Daniel (543 článků) , Daniel Daniel (543 článků) , Daniel Daniel (543 článků) , Daniel Daniel (543 článků) , Daniel Daniel (543 článků) , Daniel Daniel (543 článků)

Pokuta za půlku od dopravního podniku se vyplácí: Za tři měsíce lidé nakoupili kupony za pět milionů

 
Černí pasažéři si vzali k srdci novou akci Dopravního podniku Praha. Pokutu za půlku využilo již 1360 lidí, což podniku přineslo navíc pět milionů korun na ročních kuponech. DPP na to stačily pouze tři měsíce. Počet cestujících bez lístku je ale oproti loňsku stále stejný, měsíčně chytí revizoři přibližně 30 tisíc lidí, v únoru tak chystá Praha další tři akce, kdy bude ve veřejné dopravě více kontrolorů než obvykle.
01.02.2018 20:50 |

podobné články