Článek

Do debaty nad energiemi v ČT rázně vstoupila Drábová: Lipská burza selhala...

 
Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ujišťoval v ČT diváky, že vláda dělá, co může, aby občané i firmy mohli zůstat v klidu, že energetickou krizi zvládnou. Ale viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar se do člena vlády pustil, že kabinet rozhodně nedělá dost pro velké firmy. A moderátor Moravec se přidal. „Zástupci některých velkých podniků už upozornili, že dojde k propouštění a k zastavování části výroby.“ Europoslanec Niedermayer hlasitě hájil energetický trh, který podle něj neselhal.
18.09.2022 15:45 |

podobné články

Podobné články

Do debaty nad energiemi v ČT rázně vstoupila Drábová: Lipská burza selhala...

 
Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ujišťoval v ČT diváky, že vláda dělá, co může, aby občané i firmy mohli zůstat v klidu, že energetickou krizi zvládnou. Ale viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar se do člena vlády pustil, že kabinet rozhodně nedělá dost pro velké firmy. A moderátor Moravec se přidal. „Zástupci některých velkých podniků už upozornili, že dojde k propouštění a k zastavování části výroby.“ Europoslanec Niedermayer hlasitě hájil energetický trh, který podle něj neselhal.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Milan Faltus: Skok T(G)M a paní Göringová z Lipska

 
V osmdesátých letech jsem jako překladatel často jezdil do Lipska, kde se konaly hardwarové a softwarové kurzy výpočetní techniky u firmy Robotron. Moji „svěřenci“, českoslovenští technici a programátoři, často hovořili o tom, že byli tancovat v Connewitz. Tuto čtvrť na okraji Lipska počeštili na „Konvičky“ – celá věta tedy zněla: „Včera bylo v Konvičkách zase veselo“.
11.12.2018 21:40 |

podobné články

Pražská burza je nejsilnější od začátku epidemie

 
Pražská burza je nejsilnější od březnového začátku epidemie nemoci covid-19 v Česku. Index PX ve středu stoupl o 1,16 procenta na 998,82 bodu. Zpevnily téměř všechny hlavní emise, naopak největší propad postihl cenné papíry bankovní skupiny Erste. Silnější byla burza naposledy 4. března, kdy se ještě Index PX pohyboval nad hranicí 1000 bodů.
16.12.2020 19:55 |

podobné články

Českomoravská komoditní burza Kladno otevřela elektronický trh s dřívím

 
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKB) otevřela 1. července elektronický trh pro obchodování dříví. Obchodování probíhá v sekci Dřevařská burza formou nabídkových aukcí.
02.07.2020 11:55 |

podobné články

Pražská burza slaví 150. výročí: Obchodovalo se s cukrem, ženy měly zákaz vstupu

 
Pražská burza letos v dubnu oslaví kulaté výročí. Od doby, kdy se v Praze daly poprvé koupit akcie, uběhne již 150 let. Krátce po svém založení se stala díky obchodování s cukrem tou nejvýznamnější v celém Rakousku-Uhersku. Její fungování bohužel přerušily obě světové války i následná komunistická éra. Po pádu komunismu se pražská burza znovu otevřela v roce 1993.
13.04.2021 17:40 |

podobné články

E15: Ministerstvo odebralo licenci Komoditní burze Profit

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu odebralo licenci Komoditní burze Profit, na níž mohly veřejné instituce a firmy nakupovat elektřinu a plyn pro konečnou spotřebu. Píše o tom deník E15, podle kterého může stejný osud brzy potkat i druhou z menších burz, Komoditní burzu Praha. Obchodu s energiemi by se pak věnovala jen největší tuzemská komoditní burza, Českomoravská komoditní burza Kladno.
21.01.2014 06:45 |

podobné články

Jaderná lady Drábová jde do volební bitvy, pod křídla ji vzal Gazdík

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová pomůže v krajských volbách hnutí Starostové a nezávislí (STAN), jehož úřadujícím šéfem je místopředseda sněmovny Petr Gazdík. Stejně jako on bude dvojkou na kandidátce - Drábová se bude ucházet o křeslo ve Středočeském kraji, Gazdík ve Zlínském.
28.01.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Dana Drábová (158 článků)

Vždyť je to funkce k ničemu. Dana Drábová odmítla kandidovat na Hrad

 
Ani v parlamentních, ani v prezidentských volbách nechce kandidovat Dana Drábová, šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Nechce tak navázat na svůj úspěch z letošních krajských voleb. Drábová to uvedla v rozhovoru pro časopis Týden.
17.10.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (158 článků)

Drábová zůstává zastupitelkou. „Jaderná baba“ mandát zatím uhájila

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová prozatím uhájila svou funkci středočeské zastupitelky. Krajští zastupitelé v úterý přes výzvu ministerstva vnitra, podle nějž jsou funkce Drábové neslučitelné, odmítli věc zařadit na program jednání. Drábová uvedla, že nebude dělat žádné kroky, a chce, aby o jejím mandátu rozhodl soud.
07.03.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (158 článků)

Evropa se chlubí, jak je dokonalá. Ale skutečně velké projekty vůbec nezvládá, připomněla u Moravce Dana Drábová

 
Co je víc – energetika, nebo životní prostředí? Budeme mít v budoucnu dost energie pro naši zemi? O této problematice v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize diskutovali předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, bývalý ministr životního prostředí Bedřich Moldan (TOP 09) a ekonom a bývalý člen dozorčí rady ČEZ Michal Mejstřík. Drábová upozornila, že Evropa dnes leccos totálně nezvládá.
12.03.2017 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Bedřich Moldan (28 článků) , Dana Drábová (158 článků)

Dana Drábová rezignovat nebude. „Jaderná baba“ bojuje i kvůli zákonu

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová nezmění ani po posledním vyjádření ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) postoj a setrvá ve funkci středočeské zastupitelky za hnutí STAN. Řekla to dnes ČTK. Chovanec ve čtvrtek oznámil, že kvůli neslučitelnosti funkcí zbaví mandátu krajské zastupitelky ministerskou náměstkyni Kláru Dostálovou (ANO), pokud ji hradecké zastupitelstvo samo neodvolá. V podobné situaci je podle něj ve středních Čechách Drábová.
21.04.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (158 článků) , Dan Milano (43 článků)

Drábová končí. „Jaderná baba“ rezignuje na post středočeské zastupitelky

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to v úterý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala. Drábová chce mandát složit do konce týdne.
30.05.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Dana Drábová (158 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Drábová po dohodě s Chovancem opouští funkci zastupitelky

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala. Drábová chce mandát složit do konce týdne.
30.05.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Dana Drábová (158 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Děkuji, ale odcházím na Vysočinu. Tohle měl říct Zeman už v březnu. Dana Drábová se vyjádřila k prezidentským kandidátům

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rozhovoru pro server Lidovky.cz říká, že potřebujeme civilnějšího prezidenta a profesor Jiří Drahoš by to prý zvládl dobře. Možná by to zvládli i jiní kandidáti, ale u Miloše Zemana to Drábová vidí jinak. Podle jejího názoru by už znovu kandidovat neměl.
26.08.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27436 článků) , Dana Drábová (158 článků) , Jiří Drahoš (1206 článků)

Zhýčkaná Evropa, změna životního stylu je nezbytná, promluvila Drábová. A Honzejka napadlo, že by mohla být prezidentkou

 
Komentátor Petr Honzejk má za to, že předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová by byla skvělou kandidátkou na příští českou prezidentku. A jaké názory jako potenciální prezidentka zastává? Zdůrazňuje, že Evropa a severní Amerika jsou bohaté a musí provést cosi jako evropský Green Deal. Kdyby byl Evropan nucen měsíc žít v subsaharské Africe a snažil by se tam nalézt obživu, zjistil by, že je Evropa velmi bohatá a vlastně tak trochu zhýčkaná. Tak to vidí Dana Drábová.
29.10.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (158 článků) , Dan Green (2 články)

Spousta pitomců tu pořád podporuje Putina, nechápali Moravec s geografem Romancovem. Drábová vyprávěla o grázlovi a atomovce

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová a politický geograf Michael Romancov. Debatovali, zda ruský prezident Vladimir Putin nakonec nařídí odpálit taktické jaderné zbraně. Drábová spekulovala, co by se mohlo dít, kdyby Putin opravdu byl velký „grázl“. A Romancov podotkl, že v Česku i na Slovensku žije stále mnoho „pitomců“, kteří Putina podporují.
08.05.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4594 článků) , Dana Drábová (158 článků) , Václav Moravec (703 článků) , Michael Michael (1818 článků) , Michael Dana (2 články) , Michael Michael (114 článků)

Fiala v předvolebním agitačním projevu vyzval k rozumnému hospodaření s energiemi

 
K rozumnému hospodaření s plynem a elektřinou vyzval v dnešním mimořádném projevu premiér Petr Fiala (ODS). Vláda, státní organizace, firmy i domácnosti podle něj mají zvážit, zda s energiemi zacházejí správně a jak jimi neplýtvat. Rozumné hospodaření s energiemi uspoří každému vlastní peníze, ale také sníží výdaje státního rozpočtu, řekl. Pomůže to podle něj také průmyslu i celé české ekonomice. Fiala bude důsledně trvat na tom, aby stát se svými institucemi šel v šetření příkladem.
18.09.2022 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4284 článků)

Pražská burza zahájila týden poklesem

 
Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem, po úvodních 40 minutách pondělní seance ztrácel index PX 0,4 procenta.
15.03.2010 11:00 |

podobné články

Dopolední ztráty pražská burza smazat nedokázala, PX oslabil o 0,32 procenta

 
Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem, index PX během pondělního obchodování oslabil o 0,32 procenta, když aktivita investorů byla mizivá.
22.03.2010 17:35 |

podobné články