Článek

Do Česka se vrátil sníh, vyjely sypače. Bude znovu mrznout, sledujte radar Blesku

 
Po pátečním přechodu studené fronty bude o víkendu do Česka proudit studený vzduch od severu, který srazí ranní teploty při malé oblačnosti až na -10 °C. V pátek očekáváme na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, pouze v nížinách se bude jednat o srážky smíšené, tj. deště se sněhem. Díky tlakové výši ale bude víkend převážně ve znamení modré oblohy, jen po ránu se budou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy. A se studenými rány musíme počítat také v první polovině příštího pracovního týdne.
05.03.2021 05:25 |

podobné články

Podobné články

Znovu vyjely sypače

 
Na silnice v horách musely včera vyjet sypače.
14.04.2011 12:10 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

Dálnici D1 znovu zastavil sníh. Sypače na Vysočině musela doprovodit policie

 
Provoz na dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu byl ve čtvrtek po 16. hodině zastaven. Na 98. kilometru uvízly kamiony. Do kolony se musely za asistence policie dostat sypače. Úsek už se podařilo ošetřit, kolona se před 17. hodinou rozjela, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.
03.01.2019 18:05 |

podobné články

Dopravu v Praze komplikoval sníh, vyjely všechny sypací vozy

 
Dopravu v hlavním městě komplikoval dnes dopoledne sníh. Do ulic proto postupně vyjely všechny sypací vozy Technické správy komunikací (TSK). ČTK to řekla její mluvčí Barbora Lišková. Kvůli počasí vzrostl v Praze počet dopravních nehod, podle mluvčího policie Tomáše Hulana ale šlo většinou jen o promáčknuté plechy. Sníh způsobil potíže i v městské hromadné dopravě. Počty výjezdů záchranky stouply o třetinu, motolská nemocnice měla trojnásobek ošetřených s úrazy, Thomayerova nemocnice naopak stejně jako jindy.
29.12.2014 11:31 |

podobné články

Sníh komplikuje dopravu v Praze a okolí! Zastavené spoje a zpožděný provoz, do ulic vyjely sypače

 
S komplikacemi musejí ve čtvrtek ráno počítat cestující u Prahy. Provoz podle Pražské integrované dopravy omezuje sníh, který v noci na čtvrtek zasypal Česko včetně Prahy a Středočeského kraje. Některé spoje neodjely, další nabírají zpoždění v řádech desítek minut. Největší potíže jsou na Štěchovicku, v okolí Jílového u Prahy, na Černošicku a u Mníšku pod Brdy. V Praze dnes v 05:00 vyjelo kvůli napadanému sněhu všech 73 sypačů určených na úklid nejdůležitějších ulic.
03.12.2020 07:20 |

podobné články

V Česku má mrznout jen přes noc, tento víkend ale výrazně přituhne. Sledujte radar Blesku

 
Až do půlky prosince bude v Česku mrznout asi jen v noci. Teploty totiž budou v dalších čtyřech týdnech nadprůměrné. Třeba příští týden rtuť přes den vystoupá až na plus devět stupňů Celsia. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pátek zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Tento víkend může být v Česku nicméně až -10 °C, předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.
20.11.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1129 článků)

Sypače znovu vyjely na silnice: Liberecko je pod sněhem!

 
Podle kalendáře je již několik dní jaro, v Liberci ale obyvatele překvapil sníh. Po celé ČR bylo v pondělí patrné značné ochlazení.
31.03.2020 05:05 |

podobné články

V Česku napadne až 10 centimetrů sněhu. Pozor i na náledí, sledujte radar Blesku

 
Část Česka v noci na středu pokryly první sněhové vločky. Mokrý a těžký sníh začal padat v úterý večer a zasypal výše položená místa v Čechách a na Vysočině. Napadlo od pěti do 10 centimetrů, na Šumavě a v Krkonoších a severu Čech meteorologové naměřili i kolem 20 centimetrů. Na silnicích sníh vážnější problémy nezpůsobil, vozovky jsou po údržbě silničářů sjízdné. Při teplotách nad bodem mrazu sníh většinou odtával. Opatrní musí být řidiči zejména na Vysočině, podle dopravního centra může být vozovka kluzká i na dálnici D1 mezi 60. a 110. kilometrem.
13.11.2019 08:15 |

podobné články

Sníh zasypal jižní Moravu: Hasiči a policisté se nezastavili a bude ještě hůř! Čeká se chumelenice

 
Husté sněžení takřka po celé jižní Moravě přivedlo do středy odpoledne do úzkých řadu motoristů. Hasiči mezi 10. až 15. hodinou vyjížděli k patnácti nehodám. Policie zaregistrovala kvůli sněžení tři desítky výjezdů. Silnice nižších tříd jsou podle webu silničářů aktuálně sjízdné se zvýšenou opatrností, v Brně sypače vyjely po poledni.
07.02.2018 15:45 |

podobné články

V novém týdnu se zahřejeme: Naměříme 20 °C. Přijdou i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Jaro se konečně vrátilo do Česka! O víkendu lidé i přes lehké deštíky houfně vyráželi do přírody. Ani začátkem nadcházejícího týdne nás však příjemné jarní teploty neopustí. Sledujte meteorologický radar Blesku.
29.03.2021 06:05 |

podobné články

Velká březnová předpověď pro Česko: Mrazivé noci, hodně deště i sníh, sledujte radar Blesku

 
Po zbytek března a na začátku dubna může v Česku ještě v noci mrznout. V příštím týdnu bude nadprůměrný objem srážek a může i sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu.
05.03.2021 19:25 |

podobné články

Teploty se vyšplhají ke 13 °C, čeká nás více deště i sníh. Sledujte radar Blesku

 
Relativní teplo se v České republice zřejmě udrží i v následujících čtyřech týdnech. V noci sice má mrznout, v průměru se ale nejnižší teploty budou pohybovat kolem minus jednoho stupně Celsia. Přes den budou maxima stoupat v průměru k šesti stupňům. Srážkově by období do 3. března mělo být bohatší, více deště a sněhu se čeká zejména v nadcházejících dvou týdnech. Vyplynulo to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
08.02.2020 17:25 |

podobné články

Dívka (20) zemřela, narazila do sypače. Řidiči v potížích

 
Dvacetiletá dívka zahynula v sobotu kolem sedmé hodiny večer v Ostravě po nárazu auta do sypače. Počasí nutí řidiče k opatrnosti.
03.01.2010 08:50 |

podobné články

Kraj koupil sypače za 156 milionů. Po roce reznou

 
Zřejmě nejdražší rez na světě mají silničáři na Vysočině. Loni koupili za 156 milionů nové sypače. Po jediné zimě začaly korodovat.
28.10.2010 19:40 |

podobné články

Řidič sypače byl namol! Když ho chytli, sotva mluvil

 
Přes dvě a půl promile alkoholu měl v krvi řidič sypače, kterého o víkendu na Šumavě kontrolovali policisté. Ti jeli téměř najisto, protože je na opilost muže upozornil cestmistr ze silničářského dispečinku. Informují o tom novinky.cz.
24.01.2012 10:45 |

podobné články

Pánik (ČSSD): Pluhy a sypače silničářů najezdily v zimě čtvrt milionu kilometrů

 
Celkem čtvrt milionu kilometrů najezdily pluhy a sypače Údržby silnic Karlovarského kraje během uplynulé zimy na silnicích II. a III. třídy. Jen na horské trase mezi Ostrovem a Božím Darem se otočily čtyřistakrát.
23.04.2016 16:35 |

podobné články

Nehoda sypače v Libni: Převrátil se na bok, řidič se nemohl z auta dostat ven

 
Ke kuriózní nehodě došlo v pražské Libni. Převrátil se tam sypač. Řidič s vozidlem sjel ze silnice a skončil v příkopě. Na místě zasahovali policisté i záchranáři, kteří zraněného šoféra sypače ošetřili a převezli do nemocnice.
04.01.2019 00:00 |

podobné články

Dálnici D1 zablokovaly kamiony: Sypače doprovázela policie!

 
Nasněžilo a dálnice D1 na Vysočině opět stála. Na 98. kilometru ji zablokovaly kamiony. Sypače museli pětikilometrovou kolonou provést policisté.
04.01.2019 09:15 |

podobné články

Do Česka se vrátí sníh, i v nížinách má napadnout 15 cm. Sledujte radar Blesku

 
Zima ještě neřekla v Česku poslední slovo. Během středy a čtvrtka očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách. Mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Zejména v západní části území se bude jednat o sněžení vydatné, kdy napadne až 15 centimetrů sněhu. Na Šumavě a v Krušných horách očekáváme až 20 centimetrů sněhu.
26.02.2020 09:05 |

podobné články