Článek

Do Česka se vrátí tropy, o víkendu bude až 32 °C. Znovu udeří i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne přinese převážně malou oblačnost a nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na tropických hodnotách. Vůbec nejvyšší teploty o víkendu naměříme v Jihomoravském kraji, a to až 32 °C. Na jižní Moravě nás čekají i relativně teplé noci - není vyloučené, že padne také tropická noční teplota, což znamená, že teplota nebude klesat pod 20 °C. Od začátku prázdnin mnoho tropických nocí na našem území nebylo - v Brně-Tuřanech pouze jedna. Přeháňky nebo bouřky se budou vyskytovat pouze ojediněle. Teplé proudění ukončí pondělní přechod studené fronty.
13.08.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

Česko o víkendu sežehne až 31 °C. Tropy utnou velmi silné bouřky, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne přinese nárůst teplot vzduchu - před nedělním přechodem vlnící se studené fronty totiž pronikne do Česka teplý vzduch od jihu, takže o víkendu naměříme až 31 °C. Po relativně chladných ránech tohoto pracovního týdne to bude změna - ve středu a po ránu v horských oblastech ojediněle klesala teplota vzduchu i pod bod mrazu. Už od neděle ale očekáváme místy bouřky, které mohou být ojediněle silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy - krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Déšť, přeháňky a místy bouřky se na našem území budou vyskytovat nejméně do středy.
23.07.2021 05:05 |

podobné články

Nejdřív bouřky, pak do Česka zamíří tropy. V týdnu i přes 31°C, sledujte radar Blesku

 
V příštích dvou týdnech mohou teploty v Česku dosahovat až tropických třicítek. Zhruba v polovině srpna pak zřejmě teploty mírně klesnou, vyplývá z měsíčního výhledu počasí ČHMÚ, který vydal již pro úterý předběžné varování před vysokými teplotami - měly by totiž přesáhnout 31°C. Tropy do Česka dorazí po mírném oc hlazení. Bouřky se v Česku vyskytnou místy v sotou a také v neděli.
24.07.2020 19:55 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky, lokálních je letos hodně. Kde udeří? Sledujte radar

 
Také tento týden bude v Česku na bouřky bohatý. Bouřková oblačnost se bude vytvářet od úterý nejméně do konce týdne. Bouřky se budou tvořit v odpoledních a večerních hodinách, a to v labilním, vlhkém a relativně teplém vzduchu, který se bude nad naším územím držet a přinese ho nevýrazná tlaková níže. Bouřky budou lokální, vyskytnout se mohou postupně na většině území.
21.05.2018 12:10 |

podobné články

Víkend v Česku proprší, dorazí i bouřky. Sledujte radar Blesku. A kdy se vrátí tropy?

 
Také během víkendu bude počasí v Česku pod vlivem výškové tlakové níže, která bude přinášet více oblačnosti a místy občas déšť nebo přeháňky a ojedinělé bouřky. Teploty budou zůstávat pod dlouhodobým normálem, v neděli při zmenšené oblačnosti ojediněle naměříme letní teploty, tj. 25 °C. Hlavní roli tak budou hrát deštníky, pláštěnky a dlouhý rukáv. Ani druhá polovina července nepřinese řadu tropických dnů beze srážek. I nadále bude převládat tzv. zonální charakter počasí – počasí bude pod výraznějším vlivem Atlantiku.
17.07.2020 06:25 |

podobné články

Česko zasáhly silné bouřky. Kdy dorazí i k vám? Sledujte radar

 
Páteční noc znamenala pro významnou část území Česka silné bouřky. Mraky nad územím zůstaly, pršet bude i po zbytek víkendu. Bouřky zůstaly také, přes naše území se ženou od západu k východu. Sledujte radar, kdy se dostanou k vám.
16.06.2017 14:10 |

podobné články

Silné bouřky udeří odpoledne na jihozápadě Čech. Hrozí i kroupy, sledujte radar

 
Silné bouřky na jihozápadě Čech ve čtvrtek a bouřky silné až velmi silné na celém území Česka v pátek. Takové je aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro nejbližší hodiny. Jako první by se měli mít na pozoru lidé v Karlovarské, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji, a to od 12 do 22 hodin. Právě tady mají být v pátek bouřky ještě silnější.
31.05.2018 05:45 |

podobné články

Tropy v Česku utnuly silné bouřky. Zvedají se hladiny řek, sledujte radar Blesku

 
Sobota je v Česku minimálně na nějakou dobu posledním tropickým dnem. A fronta rozdělí republiku - zatímco především na severu a západě Čech teploty vystoupily na příjemných 25 °C, na Moravě šplhalyt přes třicítku. Tropy utnuly silné bouřky, které místy doprovází kroupy. V Jeseníkách a Beskydech mohou večer a v noci po bouřkách stoupnout hladiny menších toků. Na Moravě a ve Slezsku může podle výstrahy napršet až 60 mm. První povodňový stupeň platí v Brtnici.
22.08.2020 05:35 |

podobné články

V Česku tepleji než u moře. Supertropy přinesou až 36 °C. Vedra protnou bouřky, sledujte radar Blesku

 
Také o víkendu bude do Česka proudit velmi teplý vzduch – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 36 °C. A máme před sebou i tzv. tropické noci – nejnižší ranní teploty nebudou ojediněle klesat pod 20 °C. Během víkendu navíc poroste i vlhkost vzduchu – bude zvyšovat naši pocitovou teplotu a navozovat pocit dusna. Letošní první vlnu veder ukončí až pondělní přechod vlnící se studené fronty – na té se budou místy vyskytovat i velmi silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Lokální bouřky se budou vyskytovat i o víkendu – v neděli mohou být na západě území doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 35 mm.
18.06.2021 05:05 |

podobné články

Bouřky s kroupami a vichrem udeří na západě Česka, pršet bude i jinde. Sledujte radar

 
Západ a severozápad Čech zasáhnou dnes odpoledne a večer velmi silné bouřky, které mohou doprovodit přívalové srážky, krupobití a nárazový vítr. Napršet může 40 až 60 milimetrů na metr čtvereční. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro celý Karlovarský a Ústecký kraj a pro okres Česká Lípa v Libereckém kraji, a to od 14 hodin. Méně silné bouřky se čekají na území celého Česka a potrvají až do neděle.
09.06.2018 05:35 |

podobné články

Na Česko udeří bouřky s lijáky. A znovu hrozí i povodně, sledujte radar Blesku

 
Od čtvrtka opět zasáhnou Česko vydatné srážky a ojediněle i bouřky. Očekáváme, že se denní srážkové úhrny budou zastavovat až na 60 mm, kvůli nasycení půdy vodou z víkendových dešťů tak opět hrozí rozvodnění toků. Počasí u nás stále ovlivňuje tlaková níže se středem nad jihovýchodní Evropou, kterou bude střídat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu až počátkem příštího týdne. Proto bude od čtvrtka do konce týdne na území Česka převládat velká oblačnost s deštěm, přeháňkami a ojediněle bouřkami.
17.06.2020 06:05 |

podobné články

Silné bouřky se brzy vrátí, sledujte radar Blesku. Jakou spoušť v Česku už napáchaly?

 
Sotva se část Česka vzpamatovala z bouřek s krupobitím a přívalovými dešti, hrozí další. Od dnešního večera do středečního rána hrozí na jihu Čech, na jižní Moravě a také v Moravskoslezském a částečně v Olomouckém kraji. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje, že bouřky bude provázet silný vítr. Přívalové deště dorazily už v pondělí odpoledne a v noci, hasiči měli nejvíc práce na jižní Moravě, Vysočině a ve středních Čechách. Prakticky pod vodou se ocitla obec Dolní Bojanovice. Bouřky provázelo i 25 tisíc blesků, uvedla pro Blesk Zprávy meteoroložka Dagmar Honsová.
21.06.2021 12:05 |

podobné články

Silné bouřky dorazily do Česka. A utnou i první tropy, sledujte radar Blesku

 
V pátek začal do Česka proudit teplý a vlhký vzduch od východu, který vyhnal nejvyšší odpolední teploty o víkendu až na tropické hodnoty. Ještě před víkendem se na naše území přihnaly bouřky. Kolem 17:30 se „čerti ženili“ nad Zlínským krajem, kde prudký déšť doprovázela i silná bouřková aktivita, podobně jako na Havlíčkobrodsku. Už v sobotu tak budeme skloňovat první letošní tropický den.
12.06.2020 05:40 |

podobné články

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Na Česko se ženou silné bouřky a krupobití. Kdy udeří u vás?

 
Posledních pár dní vtrhly do Česka tropy a léto nám ukázalo svoji pravou tvář. Většina lidí si vyrazila koupat k rybníku nebo bazénu a všichni si užíváme slunečného teplého počasí. To se ale zanedlouho změní. Tropy totiž vystřídají silné bouřky s krupobitím a výrazně se ochladí.
25.06.2016 11:35 |

podobné články

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Ženou se na nás silné bouřky. Udeří už ve čtvrtek!

 
Počasí nám tedy dává pěkně zabrat. Nejdřív tropy, potom zima, teď zase déšť. Pokud jste si mysleli, že už nás bouřky na nějaký čas definitivně opustily, musíme vás zklamat. Na Česko se žene další vlna silných bouřek. A udeří už zítra!
20.07.2016 15:05 |

podobné články

Po bouřkách se počasí v Česku umoudří. Závěr týdne bude tropický, sledujte radar Blesku

 
Nejdříve tragické záplavy v Německu, při kterých zemřelo přes 160 osob, poté bouřky na severu Čech, které doslova potopily Děčínsko a Liberecko. Uplynulé dny byly náročné. Matka příroda se ale minimálně na chvíli umoudří. V následujícím týdnu nás žádné řádění živlů nečeká, počasí bude nezvykle „normální“ – očekávají se běžně letní teploty kolem 25 stupňů Celsia, bouřky jen velmi ojediněle. O víkendu se pak můžeme těšit na tropy.
19.07.2021 05:10 |

podobné články

Bouřky a kroupy udeří nejvíc na severu Čech, dojdou i na Moravu. Sledujte radar

 
Tropické počasí v Česku v úterý odpoledne vystřídají bouřky, přívalové deště a kroupy. Výstraha před silnými bouřkami platí už od 12 hodin v Karlovarském a Plzeňském kraji, velmi silné bouřky mohou udeřit od 13 hodin v Libereckém a Ústeckem kraji. Počínaje 15. hodinou jim ale neunikne ani zbytek Česka, předpovídá Český hydrometeorologický ústav.
30.05.2017 09:45 |

podobné články

Na část Česka opět udeří bouřky, varují meteorologové. Kde? Sledujte radar

 
Současná vlna veder v Česku, která v některých místech dohnala teploty až k 38 stupňům Celsia, postupně odezní. Přijdou ale výraznější srážky, místy bouřky. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S teplotami nad 30 stupňů Celsia se ve čtvrtek ještě budou potýkat lidé v jihovýchodě Čech a na Moravě, v Čechách navíc už od čtvrtečního odpoledne hrozí bouřky s kroupami a nárazy větru.
03.08.2017 13:15 |

podobné články

Tropy přinesou bouřky a déšť, ochladí se o 10 stupňů. Sledujte radar Blesku

 
Česko si sice užívá tropický víkend, během dneška se ale opět vrátí bouřky s deštěm. A v příštím týdnu navíc teploty spadnou o 10 stupňů.
05.07.2020 06:50 |

podobné články

O víkendu tropy až 33 °C, pak silné ochlazení. Přijdou i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne bude ve znamení teplého jihozápadního proudění, které vyžene odpolední teploty až na 33 °C. V neděli postoupí na naše území vlnící se studená fronta, na které se budou opět místy tvořit bouřky, které mohou být ojediněle i silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, jako je krupobití, přívalové srážky a silné nárazy větru. Počátkem nového týdne očekáváme více oblačnosti i srážek, místy se ochladí až o 10 °C. Z výhledu počasí na srpen to ale vypadá, že přinese stabilnější počasí než první prázdninový měsíc.
31.07.2020 05:45 |

podobné články