Článek

Do Česka se vrací sníh a mráz. Meteorologové varují před bílou tmou

 
Sníh v květnu? I to je možné. V zimě se žádná velká sněhová nadílka nekonala, ale na horách se v příštím týdnu musí připravit na kalamitu. Až skončí víkendové teploty kolem 20 stupňů, vrátí se zpět studená fronta a my si tak budeme moci znovu připomenout lednové počasí. A sníh s sebou může přinést i tzv. bílou tmu...
06.05.2020 17:40 |

podobné články

Podobné články

POZOR: Přihnal se na nás VICHR, co trhá střechy, CHUMELENICE a BÍLÁ TMA! MAPY

 
Výstraha meteorologů se týká celého území Česka. V noci ze čtvrtka na pátek k nám dorazí ledový vzduch provázený silným větrem a napadne až 40 centimetrů sněhu. Meteorologové varují před sněhovými jazyky, závějemi a bílou tmou.
04.12.2013 11:55 |

podobné články

Meteorologové varují: Teď přijde ochlazení!

 
Za několik dní přituhne. Meteorologové varují, že do Česka už příští víkend vtrhne sychravý podzim. Přinese déšť sníh a mráz!
04.10.2015 05:15 |

podobné články

Meteorologové varují: Sníh a mráz bude i v nížinách!

 
Silný vichr, na horách sněžení a v nížinách mrazíky! Meteorologové varují před výraznou změnou počasí. Po teplém víkendu přicházejí ledoví muži.
11.05.2020 05:10 |

podobné články

Pozor, přijde silný mráz: Teploty v noci spadnou pod -12 °C, varují meteorologové

 
Mráz v noci podle předpovědi zasáhne Moravu a Slezsko. Minimální teploty mohou spadnout pod - 12 stupňů a to zejména tam, kde už teď leží sníh. Zdá se, že zima o sobě dá letos poprvé citelně vědět. Meteorologové doporučují vrstvit oblečení a malým dětem i seniorům omezit pohyb venku.
05.02.2018 08:10 |

podobné články

Bílej Křeček jede tmou, demonstranti před branou. Jste úplně mimo, vzkazuje právník těm, kteří v ombudsmanovi vidí českého Kotlebu

 
Bílej Křeček jede veřejnoprávní byrokratickou tmou, navíc demonstranty má před branou, směje se právník a publicista Petr Kolman. Aktivistický nevkus podle něj v dění kolem Veřejného ochránce práv (VOP) dosáhl svého vrcholu.
02.03.2020 20:36 |

podobné články

Filmové premiéry: Fotograf, Miluj souseda svého, Sama nocí tmou a Sedmý syn

 
Tento týden má premiéru film Ireny Pavláskové Fotograf, který vychází ze života umělce a milovníka žen Jana Saudka. Bill Murray hraje hlavní roli v komedii Miluj souseda svého. Sama nocí tmou je vizuálně výrazný celovečerní debut íránské režisérky Any Lily Amirpourové natočený v americké produkci. Sedmý syn zase napínavý epický fantasy film, v němž proti mečům, odvaze a odhodlání stojí mocná černá magie a armáda nestvůr.
08.01.2015 07:02 |

podobné články

Osobnosti: Bill Murray (48 článků) , Irena Pavlásková (29 článků) , Jan Saudek (339 článků)

RECENZE Sama nocí tmou kráčí vstříc žánrovému peklu

 
Spíš než rebelský je „první íránský upírský western‟ Sama nocí tmou jen řadovým produktem ze Sundance, který se tváří, že je výjimečný, ale přitom selhává v základech.
11.01.2015 16:22 |

podobné články

Helena Houdová se léčila tmou, na týden se nechala zavřít do maringotky

 
Bývalá miss a modelka Helena Houdová (37) sice žije v Americe, ale léto tráví s dětmi v Čechách. A možná i proto, že své tři potomky sama vzdělává, a nemá tak chvilku pro sebe, na sociálních sítích oznámila, že se cítí psychicky vyčerpaná. Pomohla jí až terapie tmou, kdy se nechala na týden zavřít do maringotky.
02.09.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Helena Houdová (170 článků)

První sníh na řadě míst Česka. A meteorologové varují řidiče před ledovkou

 
První sníh se v neděli v podvečer objevil an řadě míst Česka. Na sociálních sítích se tak obhjevují první letošní „úlovky“. I když sníh spíše roztaje, přes noc by se mohl místy udržet alespoň částečně. Tepltoy totiž kelsají k bodu mrazu, zima se pomalu hlásí o slovo. Jak bdue na začátku nového týdne?
18.11.2018 12:35 |

podobné články

V Česku přituhne, mráz přinese otoky a dušnost. Tisíce tuzemců trápí alergie na chlad

 
Zima se v Česku hlásí o slovo. Tento týden se citelně ochladí, začne sněžit a o víkendu by podle meteorologů měly spadnout teploty pod minus deset stupňů. Problémy mohou mít malé děti, senioři, kardiaci a překvapivě také alergici. Alergií na chlad trpí v Česku okolo 50 tisíc lidí. Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si moc slunce neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnout i pod -10 °C.Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/508975/bude-snezit-a-mrznout-snih-zacne-padat-i-v-nizinach-teploty-spadnou-k-11-c?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy
28.11.2017 05:30 |

podobné články

JAK BUDE DÁL: Sníh, sníh, sníh... V noci v Praze až 15 cm

 
Česko se změnilo v bílou republiku. Sněžit bude až do pondělí. Sníh vydrží i v dalších dvou týdnech.
09.01.2010 13:00 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Česko zasypal sníh, už má první oběť! Meteorologové vydali výstrahu

 
Zdá se, že sníh opravdu konečně dorazil na území České republiky. Města na Moravě jsou zasněžená a meteorologové varují hlavně řidiče před mlhami a deštěm, který může vážně zkomplikovat dopravu. Na jihu Čech došlo k velmi vážné nehodě autobusu. Podle posledních informací je jeden člověk po smrti a dalších třináct zraněných. Od dnešní půlnoci vyhlásil Český hydrometeorologický ústav velké varování před sněžením.
30.11.2017 09:35 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

BLÁZNIVÉ POČASÍ: Na ČESKO se sype SNÍH! Meteorologové varují!

 
Sníh s deštěm komplikoval v pátek ráno dopravu na jihu Čech. Před sněžením varovali meteorologové i na východě Čech a části západní Moravy.
17.03.2011 11:40 |

podobné články

Závěje, jazyky a klouzačka: Prosněží celý týden. Kde už začalo?

 
Do Česka se vrací sníh a teploty padají dolů. Celý týden budou kolísat kolem nuly, mráz místy vydrží i přes den. Sněhové vločky udělají asi radost dětem, o dost méně radosti ale nejspíš přinesou řidičům, meteorologové totiž už teď varují před sněhovými jazyky.
28.11.2016 09:05 |

podobné články

Česko zasáhne vichr, tající sníh zvýší hladiny řek, varují meteorologové

 
Česko zasáhne silný vítr, který bude v nížinách dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 72 km a na horách až 90 km/h, varují meteorologové. Vítr bude zesilovat už během neděle, slábnout by měl až v pondělí k večeru. Současně se budou zvyšovat teploty, rekordy by měly padat v pondělí. Rtuť teploměru by se měla vyšplhat až na 16 stupňů Celsia.
21.02.2016 11:45 |

podobné články

Meteorologové varují před nebezpečným náledím

 
Meteorologové varují před ledovkou, před náledím na celém území Česka a před silným větrem na Moravě. Výstraha platí do Štědrého dne.
22.12.2009 11:30 |

podobné články

Řidiče trápí sníh i ledovka. Jak to vypadá na silnicích kraj po kraji?

 
Po mrazech se do Česka opět výrazněji přihnalo sněžení, české silnice se ocitly v úterý ráno opět pod bílou „peřinou“. Sjízdné jsou ve většině krajů s opatrností, ke které nabádají silničáři. Meteorologové nadále varují před ledovkou a také tvorbou sněhových jazyků. Jaká je situace v jednotlivých krajích?
31.01.2017 08:10 |

podobné články