Článek

Do Česka se vrací horolezci z Pákistánu: Úřady je držely kvůli účtu za záchranu

 
Do ČR se vrací dva horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, kteří před měsícem uvízli na hoře Rakapoši, uvedl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Kvůli nezaplacené záchraně je zadržovaly pákistánské úřady. Vyjednávání bylo obtížné, zdůraznil ministr. Zatím prý uhradili poplatky ve výši zhruba 100 tisíc korun.
10.10.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)
Podobné články

Uvízlí čeští horolezci v Pákistánu: Jakub a Petr mohou být rádi. Vyjednávání má šťastný konec

 
Do České republiky se vracejí dva horolezci, kteří před měsícem uvízli na hoře Rakapoši v Pákistánu. Na Twitteru to oznámil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), návratu podle něj předcházelo obtížné vyjednávání. Horolezce v Pákistánu zadržovaly místní úřady kvůli nezaplacené záchraně.
10.10.2021 10:45 |

podobné články

Uvízlí čeští horolezci v Pákistánu: Zahájili sestup, z nejhoršího venku nejsou

 
Dva čeští horolezci Jakub Vlček a Petr Macek a jejich pákistánský kolega, kteří uvízli ve výšce 6900 metrů na hoře Rakapoši v Pákistánu, dostali v úterý lana, vodu, potraviny a léky a zahájili sestup. ČTK o tom informoval novinář, který situaci sleduje na místě.
14.09.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Šéf záchranářů promluvil o situaci českých horolezců v Pákistánu: Vyrazil jim na pomoc slavný horal

 
Dobýt horu Rakapoši v Pákistánu se rozhodli čeští horolezci Petr a Jakub. Dvojice dobrodruhů byla už na sestupu spolu s jejich místním průvodcem, když se objevily komplikace a dobrodružná cesta se změnila v boj o život. Horolezci uvázli ve výšce asi 6 900 metrů nad mořem. Pákistánci zahájili záchrannou operaci, kterou ovšem komplikuje právě nadmořská výška, v níž Češi zůstali. Šéf záchranné mise Abdul Joshi pro Blesk uvedl, že v pondělí záchrana pomocí vrtulníku nebyla možná. Čechům proto na pomoc vyrazila skupina ze základního tábora.
14.09.2021 14:05 |

podobné články

Horolezci jsou doma: Z Pákistánu se vyplatili

 
Zaplatili, pustili je domů. Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, kteří v Pákistánu zdolali vrchol hory Rakapoši (7788 m n. m.), při sestupu se dostali do problémů a vysvobodit je musel vrtulník, jsou v Česku.
11.10.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Jak vybrat spořící účet

 
Jsme národ spořivý. Mnozí z nás mají na účtu naspořenou rezervu “pro všechny případy”, někteří dokonce ještě víc, problém je, že často ukládáme své úspory na špatné účty. Většina Čechů má své naspořené peníze na běžných účtech, kde se jim nijak nezhodnocují, naopak jim z nich ještě ukrojí inflace, i když je v posledních letech hodně nízká. Řešením je spořící účet, který byste si měli založit vedle běžného, a na něj přebytky převést. K čemu slouží spořící účet Peníze, které máte na běžném účtu, by měly sloužit pro krytí základních potřeb v daném měsíci. Může na něm být i rezerva v řádu několika tisíc korun na potřeby a výdaje v nejbližším období, o nichž víte. Další finanční úspory by se měly pravidelně či nepravidelně převádět na spořící účet, ten by tak měl být zásadní pro vytváření finanční rezervy. Peníze našetřené na spořicím účtu by měly sloužit hlavně na pokrytí nečekaných výdajů. Častá praxe ovšem je taková, že si lidé nechávají na běžném účtu i velké částky, klidně v řádu statisíců. Takové by neměly být dokonce ani na spořících účtech, ale měly by se využít efektivněji. Kritéria pro výběr spořícího účtu Pro spořící účet je dost důležitá dostupnost finančních prostředků v případě potřeby, právě proto, že slouží k pokrytí nečekaných výloh. Některé banky a záložny mají v nabídce „spořicí účty“ s fixací, případně s výpovědní lhůtou, ty mají spíš povahu termínovaných vkladů. Při výběru se budete pravděpodobně orientovat především výší úročení vkladu a frekvencí připisování úroku. Důležité budou i podmínky, za nichž si na vyšší úrok sáhnete. Může to být nutnost minimálního vkladu, povinný počet peněžních operací a podobně. Někde můžete mít limitovanou maximální hranici vkladu, případně nutnost vedení běžného účtu tam, kde máte založený ten spořící. Solidní banky vedou všechny spořící účty a služby s nimi spojené (vklad, výběr a... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat spořící účet pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 17:35 |

podobné články

Popravení horolezci: Slovensko jim uspořádá státní pohřby

 
Byli popraveni jako zvířata, ale pohřby budou mít jako hrdinové. Slovenští horolezci Peter Šperka a Anton Dobeš, které zabil v Pákistánu Taliban, se dočkají ve své vlasti státních pohřbů.
28.06.2013 19:45 |

podobné články

České horolezce dál drží v Pákistánu: Zachránili jsme vás, teď zaplaťte!

 
Dva zachránění čeští horolezci zůstávají v Pákistánu. Úřady je budou zadržovat v Gilgitu, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci, říká ministr turistiky pákistánské kašmírské oblasti Gilgit-Baltistán Rádža Násir.
18.09.2021 18:40 |

podobné články

Čeští horolezci míří do Pakistánu, kde nedávno zastřelili deset jejich kolegů

 
Čtyřčlenná česká expedice tvořená předsedou Českého horolezeckého svazu Zdeňkem Hrubým, Markem Holečkem, Markem Novotným a hasičem a extrémním sportovcem z Opavy Tomášem Petrečkem vyráží už za několik dní do Pákistánu, kde chtějí zdolat jedenáctou nejvyšší horu světa Gasherbrum I, měřící 8068 metrů.
08.07.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (108 článků) , Tomáš Marek (108 článků) , Tomáš Novotný (85 článků) , Tomáš Novotný (85 článků) , Tomáš Novotný (81 článků)

Jakub a Petr uvázli v sedmi tisících metrů nad mořem na hoře v Pákistánu: Další noc v krutém mrazu!

 
Dva čeští horolezci a jejich místní průvodce uvázli v asi 6 900 metrech nad mořem při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu. Čeká je záchranná operace pomocí vrtulníku. Podle vyjádření některých místních úředníků a médií možná stoupali na horu bez povolení úřadů. Záchranná operace v neděli bohužel nevyšla, takže je čeká další noc v 30stupňovém mrazu.
12.09.2021 13:40 |

podobné články

Čekání na zázrak se vyplatilo! Čeští horolezci uvěznění v Himalájích přemohli smrt a poslali vzkaz

 
Dva profesionální horolezci unikli o vlásek smrti. Marek 'Mára' Holeček (46) a Radoslav 'Radar' Groh (32) byli čtyři dny kvůli špatnému počasí uvěznění na himalájském štítu Baruntse bez jídla a zcela promrzlí. Nakonec se na ně ale usmálo štěstí a vylezlo sluníčko, proto mohli sestoupit a tím si také zachránili život. 
31.05.2021 20:25 |

podobné články

Češka, souzená v Pákistánu za pašování drog: Chtěla jsem tu studovat islám, přijala jsem jej za svůj

 
Česká žena Tereza H., která byla s devíti kilogramy heroinu zadržená v lednu v Pákistánu, nyní vypověděla, že cílem její cesty do Pákistánu bylo studování islámu. Soud, který s Češkou začal v březnu, se pomalu blíží ke svému konci. Informace, které v sobotu oznámil pákistánský server Mera Mirpur, zveřejnila ČTK.
22.12.2018 14:45 |

podobné články

Která je hezčí? Bývalka Filipa Blažka se potkala s jeho přítelkyní. A držely se od sebe zatraceně daleko!

 
Vyhýbaly se jedna druhé celé roky a teď je svedla dohromady návštěva divadelního představení. Vzdálenost, na jakou se od sebe držely bývalá partnerka herce Filipa Blažka  (39) s jeho současnou ženou, by potěšila každý soud, který uložil zákaz přiblížení na 200 metrů.
12.10.2012 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Filip Blažek (126 článků)

Která je hezčí? Bývalka Filipa Blažka se potkala s jeho přítelkyní. Držely se od sebe zatraceně daleko

 
Vyhýbaly se jedna druhé celé roky a teď je svedla dohromady návštěva divadelního představení. Vzdálenost, na jakou se od sebe držely bývalá partnerka herce Filipa Blažka  (39) s jeho současnou ženou, by potěšila každý soud, který uložil zákaz přiblížení na 200 metrů.
12.10.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Filip Blažek (126 článků)

Jednovaječné sestry se při narození držely za ruce

 
Ojedinělý porod provedli minulý pátek lékaři v americkém Ohiu. Na svět tam přišla jednovaječná dvojčata Jillian a Jenna Thistlethwaitovy a jejich entrée bylo dojemné. Holčičky se totiž držely za ruce.
12.05.2014 20:35 |

podobné články

Oběti z letadla smrti se držely za ruce! Sonar pod hladinou našel vrak

 
Věděli, že se blíží jejich konec, že zemřou? Oběti ztraceného letadla, které byly vytaženy z vody, se prý držely za ruce. Cestující se možná chytli, aby se cítili bezpečněji, když prolétali oblastí velmi špatného počasí. To zřejmě také zapříčinilo pád letadla, jehož vrak pod hladinou odhalil sonar.
31.12.2014 08:01 |

podobné články

V hrobě se držely za ruce

 
Zhruba stovku hrobů objevili archeologové pod křížovou chodbou premonstrátského kláštera v Nové Říši na Jihlavsku. Mezi nalezenými kosterními pozůstatky je i dvojice dětí (asi 10), které se v hrobě držely za ruce.
09.10.2018 12:05 |

podobné články

Tyranka Jana s dcerou držely psy zavřené a množily je. Čeká je trest podle nového zákona?

 
38 kříženců retrívrů držely zavřené v domě ve Dvoře Králové Jana Tomková a její dcera. Zvířata, která i množily, tam téměř shnila ve výkalech. Veterináři proto podali trestní oznámení pro podezření na chov v nevhodných podmínkách. Využili nového zákona a nové skutkové podstaty, podle které by měly být postihovány právě množírny.
24.10.2020 06:35 |

podobné články

Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku!

 
AKTUALIZOVÁNO: Dva čeští horolezci ze tříčlenné skupiny zahynuli ve středu ve Švýcarsku, když se postupně zřítili při sestupu z hory Mönch. Při okamžité záchranné akci švýcarská horská služba vyprostila pouze jedno z těl, u druhého jí to znemožnilo špatné počasí.
15.07.2010 21:31 |

podobné články

Dva čeští horolezci zahynuli ve švýcarských Alpách

 
Dva čeští horolezci ze tříčlenné skupiny zahynuli ve Švýcarsku při sestupu z hory Mönch. Během návratu uklouzli a zřítili se. K neštěstí došlo pravděpodobně již ve středu, tělo jednoho z nich objevila švýcarská horská služba teprve ve čtvrtek.
15.07.2010 21:40 |

podobné články