Článek

Do Česka přichází OTEPLENÍ a přináší déšť! Jak dlouho se ohřejeme?

 
Česko už nějakou dobu sužují mrazy a zima. Ledovka na silnicích komplikovala dopravu, provozovatelé lyžařských středisek se však ze sněhu radují. Ačkoliv k nám v noci na úterý přijde teplá fronta, podle Českého hydrometeorologického ústavu budou už ve čtvrtek v noci teploty opět klesat pod nulu.
14.01.2019 07:30 |

podobné články

Podobné články

Oteplení přinese chřipku! Braňte se!

 
Kruté mrazy povolily a oteplení přineslo mohutné přívaly sněhu, které bičují Česko. Společně s tím přichází nová hrozba – chřipka. Zákeřné viry čekaly na oteplení a nyní mohou konečně zaútočit!
16.02.2012 12:15 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Krutá zima zítra končí! Čeká nás oteplení a místo sněhu déšť!

 
Krátká bílá zima, kterou zažíváme v posledních dnech, zítřkem patrně skončí. Teprve později se uvidí, jestli je to jen krátká jarní přestávka nebo definitivní konec meteorologické zimy. Připravte se na oteplení a déšť. A paradoxně i na nebezpečné náledí...
29.01.2014 11:25 |

podobné články

Teplé počasí má nový rekord: 26,8 stupně. Brzy ale přijde déšť a mraky

 
V Česku druhý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nejvyšší teplotu v úterý meteorologové naměřili v Ostravě-Porubě, kde bylo 26,8 °C. V příštích dnech nás ale čeká déšť, bouřky, smíšené až sněhové přeháňky a oteplení. Zatímco v nejbližších dnech teploty spadnou až na 6 °C, začátek příštího týdne slibuje opět pozvolné oteplení a návrat k teplotám kolem 20 °C.
05.04.2016 16:45 |

podobné články

POČASÍ: V úterý se ohřejeme, ale bude oblačno, občas déšť

 
Čeká nás asi nejteplejší den týdne, ale sluníčka si příliš neužijeme. Pak se až do Velikonoc bude ochlazovat. Oteplení očekáváme až příští týden.
03.04.2012 06:15 |

podobné články

Do 10. října se ještě ohřejeme!

 
Podzim už je skoro tu, ale ještě se ohřejeme. Ten pravý podzim s chladným počasím a deštěm totiž přijde až v druhé dekádě října.
20.09.2009 17:25 |

podobné články

Místo tropů ledové noci: Čekají nás pouhé 3 stupně. Ohřejeme se až v sobotu

 
Podle meteorologů přes naše území přechází studená fronta, která způsobí, že v noci ze čtvrtka na pátek bude teplota klesat ke třem stupňům. Ohřejeme se až v sobotu, kdy teploty vystoupají na 26 stupňů. Podobně příjemné teploty nás čekají na začátku příštího týdne.
11.08.2016 14:40 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Slunce i déšť, mlhy a teploty až 17 °C!

 
Počasí tento týden nabídne snad všechno, co má v repertoáru. Od slunečné oblohy, přes mlhy, po sychravou oblačnost a déšť. Dobrou zprávou je, že se ještě trochu ohřejeme. Odpolední teploty by mohly dosahovat až 17 °C.
14.10.2013 10:15 |

podobné články

Přijde oteplení i déšť

 
Svatý Mikuláš přinese do Česka deštivé počasí, o nadcházejícím víkendu ale dojde i k částečnému oteplení. Druhá adventní neděle tak bude spíše připomínat jarní než zimní počasí. I ve vyšších polohách by měly teploty vystoupat nad bod mrazu. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
05.12.2019 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

Vánoce bílé nebudou. Přijde oteplení a déšť

 
Kdo čekal na Vánoce „bílou pohádku,“ má smůlu. Česko čeká výrazné oteplení doprovázené deštěm. Sněžit bude jedině na horách, nicméně ani tam nebude nadílka nikterak oslnivá.
21.12.2013 05:02 |

podobné články

Oteplení zvýšilo stavy řek na Šumavě. Na Otavě a Vydře je druhý stupeň

 
Oteplení, déšť a tání sněhu zvedly dnes hladiny šumavských řek. Vydra v Modravě, Otava v Rejštejně a v Sušici vystoupaly na druhý povodňový stupeň, na Křemelné ve Stodůlkách platil první stupeň, takzvaná bdělost. Meteorologové nevyloučili, že v noci a nad ránem mohou řeky místy krátkodobě překročit i třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň, je to ale málo pravděpodobné.
21.02.2016 19:30 |

podobné články

Přichází oteplení: Meteoroložka prozradila, jak to bude o Vánocích se sněhem

 
Zatímco se celý týden pohybovaly teploty kolem nuly, o víkendu nás čeká citelné oteplení. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se typicky zimního počasí zřejmě do Vánoc nedočkáme. Radost ale budou mít lyžaři, na horách bude o víkendu sněžit a většina zimních středisek otevře své brány.
06.12.2019 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Přichází skandinávský mráz!

 
Zima plná extrémů pokračuje. Po oteplení dorazil o víkendu mrznoucí déšť, sníh a nyní přichází i silný mráz. Ve středu by mělo být ráno i minus 18 stupňů.
08.02.2021 05:10 |

podobné články

S Valentýnem přijde oteplení!

 
Vcelku chladno bylo tento týden. Teď ale podle meteorologů přichází výrazné oteplení. Milovníci lyžování ale smutnit nemusí. Na horách bude stále mrznout a napadne i nový sníh. V nížinách rtuť teploměru vyskočí až na 7° C.
11.02.2018 05:05 |

podobné články

Sněhu si dlouho neužijeme. Druhý adventní víkend přinese oteplení a silné vichry

 
Ačkoliv vše nasvědčovalo tomu, že bude začátek prosince mrazivý, nebude tomu tak. Sotva jsme se dočkali prvního sněhu, dorazí do Česka oteplení. O víkendu tak můžeme očekávat teploty do 10 stupňů Celsia, k tomu navíc přibude i silný vítr. Meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu tak varuje, že by si lidé měli dát obzvlášť velký pozor na horách.
04.12.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

Počasí s Honsovou: O víkendu přijde jaro, mrazíkům se ale nevyhneme

 
První březnový víkend přinese oteplení oznamující pomalý nástup jara. Neměli bychom se však nechat ošálit slunečními paprsky za okny, noční teploty se stále nepřehoupnou nad bod mrazu. Denní teploty přinesou mírné oteplení se rtutí teploměru nad nulou. Občasné mrazivé srážky a sněžení mohou však způsobit komplikace na silnicích, řidiči by tedy měli zůstat ostražití. Předpověď počasí na víkend přináší meteoroložka Dagmar Honsová.
02.03.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

Sníh se sype i nad Prahou. Oteplení je ale za dveřmi, bude 16 °C

 
Aprílové počasí zkouší Čechy, jak jen může. V neděli republiku při přeháňkách zasypává sníh, v pondělí už ale bude 15 stupňů a počasí se bude tvářit, jako kdyby jaro vůbec nepřestalo. Dlouho to ale nevydrží. Duben svoje vrtochy totiž dotáhne až do úplného konce. Oteplení pak přijde v květnu.
23.04.2017 12:30 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O víkendu bude kolem nuly. Čekejte sníh a déšť

 
Nejdříve slunce, pak ale sníh, déšť a teploty kolem nuly stupňů Celsia. Takové počasí čeká o nadcházejícím víkendu Česko. Zatímco pátek bude teplý, sobota přinese prudkou změnu, kdy teploty spadnou až o 6 stupňů Celsia. Obloha se zatáhne a přinese sněžení, případně déšť se sněhem. Stejná situace bude pokračovat v neděli. Předpověď přináší meteoroložka Dagmar Honsová.
08.12.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

Psí počasí pokračuje: Přijde déšť!

 
Mrazivé počasí, která nás překvapilo na počátku týdne, načas končí. Oteplení s sebou však přinese vydatný déšť.
14.10.2015 05:10 |

podobné články

Povodňová pohotovost na Klatovsku. Déšť a tání zvyšují hladinu řek na Šumavě

 
Oteplení, déšť a tání sněhu zvedly v neděli hladiny šumavských řek. Vydra v Modravě a Otava v Rejštejně už vystoupaly na druhý povodňový stupeň, na Křemelné ve Stodůlkách a na Otavě v Sušici jsou zatím první stupně. Ještě večer by se mohly druhé povodňové stupně objevit na více místech.
21.02.2016 18:55 |

podobné články