Článek

Do Česka míří vydatný déšť. Beskydám a Jeseníkům hrozí povodně, sledujte radar Blesku

 
V noci na neděli bude v Česku vydatně pršet, intenzivní srážky mohou zvednout hladiny některých řek. V regionech na jihozápadě a severu Čech, v Jeseníkách či Beskydách začne o půlnoci platit povodňová bdělost, tedy nejmírnější varování před záplavami. Na jihu Moravy a na Vysočině zase v neděli hrozí silný vítr. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
01.05.2021 12:55 |

podobné články

Podobné články

Jeseníky zasáhl vydatný liják. Kde všude hrozí povodně? Sledujte radar Blesku

 
Zatímco v pátek Česko spalovaly tropy, které místy vystřídaly bouřky, sobota je ve znamení vytrvalého deště. V Jeseníkách v noci spadlo až 30 milimetrů srážek, hodně tam prší i v sobotu. Aktuální výstraha na vydatný déšť platí do večera pro severovýchodní části Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Povodňová bdělost s nízkým stupněm nebezpečí je vyhlášena do nedělního rána pro regiony Moravská Třebová a Mohelnice. Říčka Jevíčka v Chornici je na prvním stupni povodňové aktivity. Ve zbývajících částech republiky bylo varování na silný déšť i nebezpečí povodní zrušeno.
10.07.2020 05:45 |

podobné články

Vydatný déšť zkropí Liberecký a Královéhradecký kraj. Liják byl už na Vysočině

 
V některých částech Královéhradeckého a Libereckého kraje hrozí od středečního večera vydatný déšť. Na návětří Krušných hor, Jizerských hor a Krkonoš mohou denní úhrny ojediněle překročit 60 milimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od 18 hodin do čtvrtečního večera. Už v úterý večer vydatný déšť zasáhl oblast na pomezí Vysočiny a jižní Moravy, dále Bruntálsko a Opavsko. Během tří hodin tam spadlo 35 milimetrů srážek.
13.07.2016 07:45 |

podobné články

Po tropech se do Česka přiženou bouřky a kroupy, hladiny řek stoupnou: Sledujte radar Blesku

 
V Česku dnes meteorologové opět zaznamenali tropické třicítky. Nejtepleji bylo v Plzni, kde naměřili 30,2 stupně Celsia. Teplotní rekordy ale padly jen na 11 ze zhruba 150 meteorologických stanic, které měří teplotu 30 a více let. ČTK to dnes řekli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na severu a severovýchodě Česka hrozí ve středu odpoledne místy silné bouřky, ojediněle s krupobitím. V kombinaci s tajícím sněhem může déšť výrazně zvednout hladiny menších řek. Vydatný déšť a vzestup hladin hrozí ve středu také v jižních Čechách. Z koryt se mohou vylít hlavně říčky na Šumavě a v Novohradských horách.
11.05.2021 14:10 |

podobné články

Povodňová pohotovost v Česku: Dyje na prvním stupni, Vltava klesá. Přijde další déšť, sledujte radar Blesku

 
Povodně v Česku už dnes podle meteorologů nehrozí. V pondělí ale může vydatný déšť opět zvednout hladiny některých řek na Moravě a severovýchodě Čech. Zejména na východě Moravy mohou toky vystoupat na druhý povodňový stupeň. Vyplývá to z varování, které dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na první stupeň už stoupla Dyje na Břeclavsku, platí také na Jevišovce na Znojemsku. Řeky v povodí Lužnice, Berounky a Sázavy, jejichž hladiny se v minulých dnech dostaly po vytrvalých deštích na povodňové stupně, dál klesají.
16.05.2021 09:45 |

podobné články

Bouřky a vedra vystřídá vydatný déšť, hrozí povodně

 
Rozmary počasí pokračují. Chladný začátek června, pak hned vedra a sobotní prudké bouřky s kroupami. To vše v noci a v pondělí vystřídá na celém území Česka vydatný déšť. Ten zvedne v noci na pondělí hladiny toků v Plzeňském kraji.
13.06.2010 16:40 |

podobné články

Do Česka se přihnal vydatný déšť, přijde i první sníh. Platí výstraha, sledujte radar Blesku

 
V pátek bude přes Česko postupovat vlnící se studená fronta a od severozápadu k nám začne proudit studený a vlhký vzduch, který srazí teploty, v porovnání s pracovním týdnem až o 15 °C. Na vrcholcích hor se tak budou během prodlouženého víkendu srážky dešťové měnit na déšť se sněhem nebo sníh. Chladno ale bude i v nižších polohách – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat jen do 13 °C a naši pocitovou teplotu bude navíc snižovat čerstvý vítr. Vydatné a trvalé srážky se srážkovými úhrny až kolem 60 mm/24 hodin očekáváme v pátek a v sobotu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu.
25.09.2020 05:45 |

podobné články

Zatopené domy i silnice. Povodně potrápily Česko, pršet bude znovu. Sledujte radar Blesku

 
Prudké liják rozvodnily řeky a říčky, řadě lidí zatopily sklepy i domy, způsobily problémy v dopravě. Hladiny horních toků, které na Moravě, ve Slezsku a východních Čechách ve středu rozvodnil vydatný déšť, však dnes začaly klesat. Výstraha ČHMÚ však pro některé oblasti zůstává v platnosti. Dramatické dění jsme sledovali na Blesk.cz online.
14.10.2020 07:05 |

podobné články

Počasí opět hrozí: Vydatný déšť zvedne hladiny řek. Hrozí povodně!

 
Prognózy meteorologů zrovna dvakrát radostné nejsou. Bude pršet. Kvůli tomu se očekává i stoupající hladina řek, hrozí lokální povodně. A lidé si stýskají. "Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Květen, topím jak kre*én." Tohle upravené přísloví začalo kolovat po sociálních sítích. Tepla se zatím skutečně nedočkáme.
30.05.2013 09:55 |

podobné články

Vydatný déšť zvedl hladiny řek, místy platil první povodňový stupeň. Sledujte radar Blesku

 
Noční intenzivní déšť spolu s táním sněhu na horách mírně zvedl hladiny některých řek v Čechách. Dnes dopoledne platil první stupeň povodňové aktivity na šesti stanicích, v 17:30 už jen na třech. Zvýšený průtok hlásili vpodvečer vodohospodáři v Libereckém kraji na Jizeře v Železném Brodě a na Řasnici ve Frýdlantu, bdělost trvala i na Červeném potoce v Hořovicích ve středních Čechách. Vyplývá to z informací na webu povodňové služby Českého hydrometeorologického ústavu.
02.05.2021 13:40 |

podobné články

Nejdřív 32 °C, pak sešup a déšť. O víkendu si léta příliš neužijeme, sledujte radar Blesku

 
Zatímco páteční nejvyšší teploty ještě budou kulminovat až na 32 °C, o víkendu se začne ochlazovat a v neděli v maximech nejvyšší odpolední teploty zůstanou výrazně pod letní hranicí, tj. nejčastěji se zastaví do 22 °C. Také oblačnosti a srážek očekáváme během víkendu hodně – neděle proprší a místy přinese i trvalý a vydatný déšť, ojediněle se budou vyskytovat i bouřky. Ochlazení ale bude pouze přechodné – letní teploty se k nám vrátí už v úterý.
30.07.2021 05:35 |

podobné články

V Beskydech hrozí povodně. Kde všude bude pršet? Sledujte radar

 
Vydatný a vytrvalý déšť v Beskydech může během dneška a v noci zvedat hladiny řek hlavně v povodí Olše a Ostravice. Krátkodobě může být překročen i třetí stupeň povodňové aktivity, informoval dopoledne Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
21.09.2017 11:25 |

podobné články

V pondělí vydatně zaprší a přijdou i bouřky. Sledujte radar

 
Po polojasném až oblačném víkendu budeme v pondělí potřebovat deštníky a pláštěnky. Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní, které přinese místy vydatný déšť. Srážkové úhrny se mohou ojediněle zastavit až na 30 mm. Ojediněle se přidají i bouřky. Slunečních paprsků si mnoho neužijeme. Převážně bude zataženo, déšť nebo přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty nejčastěji mezi 18 až 22 °C, při trvalých srážkách bude kolem 15 °C. Vítr bude vát slabý proměnlivý o rychlosti kolem 15 km/h, zesilovat bude v bouřkách.
16.04.2018 06:15 |

podobné články

Začátek podzimu přinese až 27 °C. Pak přijde prudké ochlazení i déšť, sledujte radar Blesku

 
Zatímco start astronomického podzimu, který začíná v úterý 22. září v 15:30, přinese letní teploty – v odpoledních maximech naměříme až 27 °C, po přechodu studené fronty ve druhé polovině pracovního týdne bude do Česka o víkendu proudit vlhký a chladný vzduch od severozápadu, který srazí teploty o více než 15 °C, a na vrcholcích hor očekáváme i déšť se sněhem. Místo dnů babího léta nás čekají tzv. psí dny, tj. velká oblačnost, déšť, přeháňky a podprůměrné teploty. Foukat bude též čerstvý vítr, který bude naši pocitovou teplotu snižovat.
22.09.2020 06:20 |

podobné články

Česko zasáhne vydatný déšť, varovali meteorologové

 
Většinu českého území v pátek a sobotu zasáhne vydatný déšť, kdy může napršet až 60 litrů vody na metr čtvereční. Výstrahu v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
25.09.2020 11:00 |

podobné články

Během 24 hodin 100 litrů na metr. Z Krkonoš hlásí extrémně vydatný déšť

 
Na stanici Luční bouda v Krkonoších meteorologové zaznamenali nad ránem extrémně vydatný déšť. Za posledních šest hodin tam napršelo více než 50 litrů vody na metr čtvereční. Během 24 hodin činí srážkový úhrn 100 litrů. V Krkonoších a Jizerských horách bude pršet ještě v úterý dopoledne, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
24.08.2021 07:05 |

podobné články

Leden byl sněhově vydatný, co nás čeká v únoru? Detailní předpověď a radar Blesku

 
Letošní leden je srážkově výrazně nadprůměrný. Jen od čtvrtečního rána spadl na jihozápadě území až trojnásobek loňského srážkového lednového průměru, který byl 19 milimetrů. Ve sněhové pokrývce na území Česka leží 16,4 litrů vody na metr čtvereční, jinými slovy tolik vody, že by naplnila Orlík, Lipno a Slapy dohromady. Právě hladina podzemní vody se doplňuje z odtávající se sněhové pokrývky. V současné době hlásí většina území normální stav podzemní vody, pouze severozápad a západ území podnormální stav. Kde prší nebo sněží právě teď? Podívejte se na radar Blesku.
30.01.2021 06:20 |

podobné články

Kdy přestane konečně pršet? Ženou se na nás VELKÉ LIJÁKY a povodně!

 
Déšť, déšť a zase déšť. Nic jiného nás nečeká ani na začátku června. Pršet bude přinejmenším ještě týden. A k tomu všemu navíc hrozí povodně. Pozor by si tedy měli dát i vodáci, kteří i přes nepřízeň počasí zamíří na české řeky.
30.05.2013 11:50 |

podobné články

Nový sníh v řadě krajů. Česko čeká déšť, hrozí náledí, sledujte radar Blesku

 
Arktické mrazy jsou pryč, v Česku v noci na úterý opět připadl nový sníh. Řada krajů proto varuje před rozbředlým sněhem na silnicích, s mírným oteplením a dešťovými přeháňkami hrozí dnes náledí a zmrazky, varují meteorologové. Již na středu přitom hlásí 4 až 8 °C a déšť na většině území Česka.
16.02.2021 07:55 |

podobné články

Řeky klesly, na Česko se ale žene déšť i sníh. Sledujte radar Blesku

 
V neděli po vydatných deštích stouply hladiny některých řek na Šumavě. Podle údajů hydrologů ale hladiny řek Vydry a Otavy už klesly na normální stav. Nejnižšího prvního povodňového stupně dosáhla Křemelná ve Stodůlkách. Kvůli vydatným srážkám se ale opět mohou rozvodnit řeky v okolí Sušice v Plzeňském kraji, překročit by ale měly jen první ze tří povodňových stupňů. Situace se zklidní v úterý. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Česko však začátkem týdne čekají další přeháňky. A nepůjde jen o déšť, ale místy i déšť se sněhem či rovnou sněžení.
02.02.2020 11:50 |

podobné články