Článek

Do boje o Oscara jdou za Česko Donšajni a ne Hořící keř

 
O prestižní filmové ocenění Oscar v kategorii neanglicky mluvených filmů se za Českou republiku bude podle všeho ucházet snímek Donšajni Jiřího Menzela a ne drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. Vyplývá to ze seznamu nominací, který v pondělí zveřejnila americká Akademie filmového umění a věd (AMPAS).
07.10.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)
Podobné články

Do boje o Oscara jdou Donšajni, Hořící keř nesplnil podmínky

 
O prestižní filmové ocenění Oscar v kategorii neanglicky mluvených filmů se za Českou republiku bude podle všeho ucházet snímek Donšajni Jiřího Menzela a ne drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. 
07.10.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

O Oscara nakonec budou bojovat Donšajni Jiřího Menzela

 
O prestižního Oscara v kategorii neanglicky mluvených filmů se za Česko bude podle všeho ucházet snímek Donšajni Jiřího Menzela a ne drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. Vyplývá to ze seznamu nominací, který zveřejnila americká Akademie filmového umění a věd.
07.10.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

MÓDNÍ POLICIE: Jak slavní zvládli black tie? Vede Kotek i bez motýlku

 
Slavnostní pražská premiéra trilogie Hořící keř byla ve stylu hollywoodských premiér a měla i svůj dress code. Hosté v pozvánce našli poznámku: black tie. Vyrovnali se s ní po svém. Někdo ji dodržel, jiný si s ní hlavu nelámal. Černých motýlků ale bylo mezi herci z filmu pomálu. Další články k tématu: Premiéru Hořícího keře navštívili herci i diplomati SPECIÁL: Synova oběť, matčin boj. Uvádíme Hořící keř o Janu Palachovi Hořící keř o Palachovi se po premiéře přesune do Rotterdamu DO KINA: Nejlepší film do kin nejde, nejhorší je zapatlá výkaly
25.01.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (245 článků)

Do boje o Oscary nasadí Česko Hořící ker

 
O prestižního Oscara by se mohlo za Česko ucházet drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. Do nominací v kategorii Nejlepší cizojazyčný film je vyslala Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
23.09.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Dvojí rozruch Olgy Menzelové: průsvitné šaty a tajemná modřina na rtech

 
Producentka a manželka režiséra Jiřího Menzela Olga Menzelová se na charitativním předávání šeku nemocným postarala o rozruch, aniž by vyřkla jediné slovo. Oblékla si totiž velmi rafinované šaty, které decentně odhalovaly horní intimní partie a přítomné upoutala i modřina nad rty. Další články k tématu: Menzelovi Donšajni z dalšího soupeření o Oscary vypadli Olga Menzelová se proměnila v bohyni krásy, podívejte se GLOSA: Menzelovi Donšajni v kinech vyhráli víkend. Ale je to slabota RECENZE: Menzelovi Donšajni baví jen v opeře, jinak kážou
10.01.2010 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Olga Menzelová (291 článků)

VIDEO: Menzel byl bez ženy, Svoboda v dráždivých šatech

 
Oscarový režisér Jiří Menzel málem prošvihl vlastní premiéru. Do Prahy se vracel z cest, a protože mu letadlo uletělo, musel počkat na další spoj. Na Donšajny sice dorazil, avšak bez manželky Olgy. Neupravená se do pražského Rudolfina neopovážila přijít. Další články k tématu: PRVNÍ DOJMY: Menzel sliboval komedii, Donšajni však uvízli v agitce Jsem zvědavý, zda na Donšajny přijde Woody Allen, říká režisér Menzel Menzel veze do Států nové Donšajny, zkusí s nimi bojovat o Zlaté glóby Menzelův film Donšajni měl premiéru v Motrealu, v Kanadě snímek chválí Menzelovi prostopášní Donšajni hlásí premiéru na festivalu v Montrealu Je mi dobře. A nejvíc se směju Zemanovi, říká režisér Menzel
26.09.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (261 článků) , Jiří Menzel (370 článků) , Jiří Svoboda (409 článků) , Jiří Svoboda (409 článků) , Jiří Zeman (1196 článků)

Menzel: Donšajni nemají naději dostat se do oscarových nominací

 
Podle režiséra Jiřího Menzela nemají jeho Donšajni naději, že by se dostali do užšího výběru na Oscary, tedy mezi pětici nominovaných snímků. „Je tam letos rekordní počet 76 jiných titulů, které pochopitelně neznám. Ale Donšajni jsou lehoučkou komedií, žádný významný trhák pro velkou soutěž,” řekl Menzel.
09.10.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (370 článků)

Filmy Můj pes Killer a Hořící keř byly doporučeny k nominaci na Evropské filmové ceny

 
Dva filmy z domácí produkce byly doporučeny k nominaci na Evropské filmové ceny. Jsou jimi Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové a koprodukční česko-slovenský snímek Můj pes Killer, který natočila režisérka Mira Fornayová.
30.09.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Škromach: Jdou po mně jdou jdou jdou

 
Jdou po mně jdou jdou jdou, na každým rohu mají fotku mou.
05.11.2013 18:40 |

podobné články

Tatiana Pauhofová zazáří ve filmu o Palachovi Hořící keř

 
Hlavní roli advokátky Dagmar Burešové v třídílném televizním dramatu o Janu Palachovi ztvární slovenská herečka Tatiana Pauhofová. Příběh o alarmujícím Palachově činu nazvaný Hořící keř, o osudech jeho blízkých a počátcích normalizace začne natáčet polská režisérka Agnieszka Hollandová pro televizi HBO počátkem března. Na dnešním setkání s novináři o tom informovali tvůrci filmu.
22.02.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Pauhofová (93 článků) , Jan Palach (245 článků) , Jana Burešová (7 článků) , Agnieszka Holland (53 článků)

Film Hořící keř o Janu Palachovi je obrazem doby

 
V neděli 27. 1. večer začal kanál HBO vysílat třídílnou filmovou sérii Hořící keř, která je dosud největším projektem jeho středoevropské pobočky. A také chloubou.
28.01.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (245 článků)

Hořící keř získal nominaci festivalu v Monte Carlu

 
Minisérie věnovaná odkazu Jana Palacha Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carl, oznámila Pavla Brožková ze společnosti HBO Europe, pro kterou toto třídílné drama natočila režisérka Agnieszka Hollandová. 
02.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu v Monte Carlu

 
Minisérie věnovaná odkazu Jana Palacha Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu, oznámila Pavla Brožková ze společnosti HBO Europe, pro kterou toto třídílné drama natočila režisérka Agnieszka Hollandová.
03.05.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Ivan Trojan si získal Zlatou nymfu za Hořící keř

 
Herec Ivan Trojan získal na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu Zlatou nymfu za svůj výkon v třídílném dramatu věnovaném odkazu Jana Palacha Hořící keř. ČTK to dnes oznámila Pavla Brožková ze společnosti HBO Europe, pro kterou toto třídílné drama natočila režisérka Agnieszka Hollandová. 
14.06.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (239 článků) , Agnieszka Holland (53 článků)

Hořící keř jde do kin

 
Třídílné drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové půjde 12. září do kin.
02.09.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Češi vyšlou na Oscary Hořící keř

 
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vybrala jako českého kandidáta pro boj o nadcházející Oscary drama Hořící keř režisérky Agnieszky Holland.
23.09.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Nová DVD: Hořící keř 1.-3. část 2DVD, Liberace!, Stážisti, Útok na Bílý dům a další

 
Třídílné drama Hořící keř, které pro HBO natočila renomovaná polská režisérka Agnieszka Hollandová, vychází ze skutečných událostí, které se udály v souvislosti se sebeupálením Jana Palacha v roce 1969. Michael Douglas a Matt Damon excelují ve filmu o slavném virtuosovi i baviči Liberace! Stážisti je americká komedie, která si bere na mušku přetechnizovaný svět. Jeff Bridges a Ryan Reynolds se představují v rolích dvou policajtů pracujících pro URNA neboli Útvar rozhodně neživých agentů. Nejen americký prezident je v ohrožení ve filmu Útok na Bílý dům.
19.11.2013 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (170 článků) , Michael Douglas (451 článků) , Jeff Bridges (38 článků) , Ryan Reynolds (170 článků) , Agnieszka Holland (53 článků)

Nejvíc nominací na ceny kritiky má film Hořící keř

 
Nejvíc nominací na Ceny české filmové kritiky, které budou předány 25. ledna v pražském Divadle Archa, získal snímek režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř. Scénář dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnovém Československu napsal Štěpán Hulík. Jeho název zazní na finálovém večeru 25. ledna v pražském Divadle Archa desetkrát, dnes za organizátory informovala Uljana Donátová.
02.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Favoritem českých kritiků je Hořící keř

 
Drama o Janu Palachovi Hořící keř je favoritem Cen české filmové kritiky, které budou vyhlášeny 25. ledna v Divadle Archa. Má celkem 10 nominací.
03.01.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (245 článků)