Článek

Dnes večer jednají lídři nejsilnějších klubů o spolupráci v Senátu. Podle Horníka se na kandidátovi na šéfa Senátu ještě nedohodnou

 
Lídři tří nejsilnějších senátních klubů, ODS, STAN a KDU-ČSL, se dnes večer sešli k jednání o budoucí spolupráci v horní komoře Parlamentu. Probírat by měli například personální obsazení senátních funkcí nebo postoj k zákonům, které jsou nyní v Senátu. Předseda klubu STAN Jan Horník neočekává, že by se účastníci dnes shodli na kandidátovi na předsedu Senátu, řekl při příchodu novinářům.
15.10.2018 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)
Podobné články

Lídři koalice jednají o změnách DPH

 
Lídři koalice jednají ve čtvrtek ve Strakově akademii o změnách DPH v souvislosti s připravovanou důchodovou reformou. Podle zdrojů Práva je ve hře zvýšení nižší sazby z deseti na 13 či 15 procent, nebo tři daňová pásma počínající nulovou sazbou DPH. Další diskutovanou variantou je, že by se snížená sazba DPH zvedla z 10 na 13 procent, ale oproti dřívějším zprávám by zároveň stoupla i základní sazba z 20 na 21 procent.
10.03.2011 15:00 |

podobné články

Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají tři, na místopředsedy jich je šest

 
Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají den před odevzdáním nominací tři – Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Adeptů na místopředsedy horní komory je šest podle informací, které dnes získala ČTK. Kromě Kubery a Horníka to jsou dosavadní šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) a nynější místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Nováčky v užším vedení horní komory asi budou Jiří Oberfalzer (ODS) a Jiří Růžička z klubu Starostů.
12.11.2018 21:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Jiří Oberfalzer (51 článků) , Milan Štěch (754 článků)

Představitelé nejsilnějších senátních stran se shodli, že vedení Senátu zůstane pětičlenné, adepti na předsedu jsou čtyři

 
Vedení Senátu zůstane pětičlenné. Budou jej tak jako dosud tvořit předseda a čtyři místopředsedové podle principu poměrného zastoupení. Na dnešním večerním jednání ve Waldštejnské hospodě v sousedství Senátu se na tom shodli představitelé nejsilnějších senátních stran – ODS, STAN a KDU-ČSL. Adepti na tyto funkce by podle nich neměli být v horní komoře nováčky, měli by v ní být alespoň dva roky. Z vyjádření politiků po jednání vyplynulo také, že Senát bude vracet Sněmovně víc zákonů, se kterými tyto strany nesouhlasí.
15.10.2018 22:20 |

podobné články

Pelta chtěl Horníka!

 
Šéf svazu Miroslav Pelta (47) přiznal v časopise Reflex, že chtěl do svého ligového klubu v Jablonci zlanařit Ivana Horníka (61).
19.10.2012 12:05 |

podobné články

Ve Speciálu Martina Veselovského se utkají volební lídři nejsilnějších stran

 
Radiožurnál přináší exkluzivní debatu lídrů volebních krajů sedmi nejsilnějších stran. V pátek 4. října od 12.30 proti sobě v předvolebním Speciálu Martina Veselovského zasednou zástupci těch stran, které podle průzkumů volebních preferencí mají reálnou šanci zasednout v parlamentu.
03.10.2013 19:40 |

podobné články

Nastal koaliční den D, pokud se strany nedohodnou, vláda by měla skončit

 
V úterý by mělo být jasno o tom, zda bude pokračovat vládní koalice ODS, TOP 09 a VV. Pokud se strany nedohodnou na podobách rozpočtů pro roky 2013 a 2014 a dalších úsporách, může celý koaliční projekt skončit a ke slovu by se dostali občané při předčasných volbách.
10.04.2012 09:10 |

podobné články

Na novém předsedovi Senátu se kluby neshodly. Nadále ve hře zůstávají Kubera, Hampl a Horník

 
Schůzka zástupců nejsilnějších senátorských klubů nepřinesla dnes dohodu na společném kandidátovi na předsedu horní komory. Adepty zůstávají Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Zástupci těchto frakcí budou o jejich podpoře vyjednávat s ostatními kluby, kde žádný z adeptů nemá jednoznačnou podporu.
07.11.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků)

Ústavní soud odmítl stížnost korupčníka Horníka

 
Ústavní soud odmítl stížnost bývalého fotbalového funkcionáře Ivana Horníka, potrestaného podmínkou za korupci v kauze kolem Viktorie Žižkov.
06.08.2009 13:45 |

podobné články

Horníka v šachtě přizabil důlní vozík, rozdrtil mu hrudník!

 
Letecká záchranná služba zasahovala v úterý odpoledne u těžce zraněného horníka v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Informoval o tom ve středu mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
23.11.2011 09:00 |

podobné články

Houska (ČSSD): Rabas a další přivedou Ústecký kraj k bídě, lidi zničí exekutoři

 
V Ústeckém kraji rozhoduje také celé zastupitelstvo a ne jednotlivec, takže jsem velmi rád, že se něco děje, na rozdíl od pana Horníka, který na vše podává trestní oznámení, čímž zastavuje věci, které se dějí a posunují kraj dopředu. Parta kolem pana Horníka, Rabas, Leo Steiner a jim podobní nedělají nic jiného, než posílají udání na všechny strany. A přitom si sami podávají žádosti na projekty, které mají leckdy podivný charakter. Jejich hlavním úkolem je samozřejmě zlikvidovat levici v Ústeckém kraji. Mají zkrátka strach před ovládnutím kraje ze strany sociální demokracie a KSČM.
15.07.2012 09:10 |

podobné články

Růžička za STAN, nebo Kubera z ODS? V Senátu to jiskří

 
V bloku tří nejsilnějších senátních klubů to stále jiskří kvůli obsazení funkce předsedy komory. Zatímco Starostové odmítají nominanta ODS Jaroslava Kuberu, mezi občanskými demokraty to bublá kvůli navrhovanému kandidátovi STAN Jiřímu Růžičkovi, jenž byl před dvěma lety zvolen za TOP 09.
26.10.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků)

Fischer chce znát eurokomisaře příští týden, do té doby bude jednat

 
Premiér Jan Fischer v pondělí odmítl spekulace ohledně jména nového českého eurokomisaře. Chce ještě jednat se stranami a zjistit, zda jsou schopny se shodnout na jednom kandidátovi. Pokud se politici nedohodnou, vybere nového českého zástupce v Evropské komisi vláda.
02.11.2009 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků)

Koaliční lídři se znovu sejdou kvůli personálnímu obsazení vlády

 
Koaliční lídři budou v neděli večer opět jednat o personálních změnách ve vládě. Zatímco Věci veřejné chtějí personální změny, pro premiéra Petra Nečase (ODS) zůstává podmínkou pokračování koalice prosazení klíčových reforem. Lídři se změnami zabývali už ve čtvrtek, rozešli se ale bez výsledku. Jednání v Kramářově vile začne v 19:00.
05.06.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

V boji o šéfa klubu ČSSD by se mohl střetnout Tejc se Zaorálkem

 
Někdejší předseda poslaneckého klubu sociální demokracie Jeroným Tejc, který v současném stranickém sporu podporuje statutárního místopředsedu Michala Haška, bude mít při dnešní volbě šéfa poslanců pravděpodobně protikandidáta. Tím by se podle některých straníků mohl stát místopředseda Lubomír Zaorálek, který je zastáncem předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Někteří čerstvě zvolení poslanci ale požadují dohodu na kompromisním kandidátovi.
29.10.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2467 článků) , Jeroným Tejc (662 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

Jméno budoucího předsedy Senátu pořád není jasné, stále má ale přednost dohoda před silovým hlasováním

 
Patová situace ohledně budoucího předsedy Senátu zatím trvá. Zástupci tří nejsilnějších frakcí v horní komoře, tedy ODS, STAN a KDU-ČSL, nicméně stále uvádějí, že dávají přednost dohodě před silovým hlasováním. Zástupci osmnáctičlenných klubů občanských demokratů a Starostů se sešli dnes, s vyjednávači patnáctičlenného klubu lidovců se mají sejít ve středu ráno.
06.11.2018 19:45 |

podobné články

Miloš Zeman se sešel s hlavou Kurdů, jednají o bezpečnosti a ekonomice

 
Prezident Miloš Zeman se dnes po poledni na Pražském hradě setkal s prezidentem iráckého autonomního Kurdistánu Masúdem Barzáním. Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka jednají o bezpečnostní a ekonomické spolupráci obou zemí. Na úvod více než hodinové schůzky spojené s obědem přivítal Zeman Barzáního v Praze jako "hrdinu Kurdistánu".
12.05.2015 14:34 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Dnes nás čeká jeden z nejsilnějších úplňků: Můžete zažít nejlepší sex v životě, ale pozor na agresivní jedince

 
Dnes se můžete těšit na jeden z nejsilnějších a nejzáhadnějších úplňků tohoto roku. Jeho působení na lidi bude velmi rozporuplné. Agresivnější povahy by se měly stáhnout, protože úplněk na ně může působit velmi negativně. Jejich černé myšlenky vycházejí na povrch a v takový den se obvykle stává více trestných činů. Na druhou stranu romantické povahy a milovníci sexu si jistě přijdou na své.
05.10.2017 14:35 |

podobné články

Lidé chtějí za premiéra Johna nebo Schwarzenberga, tvrdí další výzkum

 
Více než pětina lidí by ráda viděla v čele příští vlády bývalého reportéra, předsedu Věcí veřejných Radka Johna. Poukázal na to průzkum z druhé poloviny dubna agentury Médea Research. Podle jejích výsledků by si 16 procent respondentů přálo mít za premiéra šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga. Lídři obou nejsilnějších stran Petr Nečas (ODS) a Jiří Paroubek (ČSSD) mají shodné preference.
04.05.2010 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Radek John (2466 článků) , Karel Schwarzenberg (3798 článků) , Petr Nečas (9291 článků)

Němcová nabídla TOP 09 spolupráci v senátních volbách

 
Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová nabídla TOP 09 spolupráci v senátních volbách, které budou v příštím roce. Strany by se podle ní mohly v některých obvodech domluvit na společném kandidátovi. Němcová to řekla na republikovém sněmu TOP 09, na kterém se bude volit nové vedení. TOP 09 se spolupráci nebrání, podle místopředsedkyně Heleny Langšádlové je ale diskuse o tomto tématu předčasná.
07.12.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1443 článků) , Helena Langšádlová (237 článků) , Helena Němcová (18 článků) , Helena Němcová (18 článků)