Článek

Dnes se rozhodne o osudu Haška. Zůstane ve stínové vládě?

 
Ve stínovém kabinetu ČSSD pod vedením Bohuslava Sobotky nezasednou ti, kteří při volbě předsedy podporovali jeho rivala Michala Haška, ani strůjci velké koalice v Praze. Dnes bude rozkryt i osud samotného Michala Haška.
27.05.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2344 článků)
Podobné články

O tom, kdo zůstane ve stínové vládě, rozhodnu sám, tvrdí Sobotka

 
Složení stínové vlády ČSSD je věcí předsedy strany, řekl ve čtvrtek lídr sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Dodal, že o tom, kdo zasedne v její obnovené podobě, a to včetně nynějšího stínového ministra financí Jana Mládka, rozhodne sám po schůzkách s nynějšími členy i možnými adepty v horizontu několika týdnů. Cílem podle něj je, aby obměněná stínová vláda byla při uskutečňování stranické politiky aktivnější a efektivnější.
21.03.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků)

Vedení ČSSD schválilo předsedovi Sobotkovi změny ve stínové vládě

 
Grémium sociální demokracie dnes schválilo změny ve stínové vládě, jak je navrhl předseda ČSSD a stínový premiér Bohuslav Sobotka. Téma zdravotnictví převzal po vazebně stíhaném exhejtmanovi Davidu Rathovi senátor Jan Žaloudík, stínovou ministryní práce a sociálních věcí se stala náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská a novým odborným mluvčím pro sport je bývalý cyklistický závodník a nynější senátor Jozef Regec.
22.06.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků) , David Rath (4445 článků)

Změny ve stínové vládě ČSSD prý ukazují na pnutí ve straně

 
Změny ve stínové vládě ČSSD, které dnes oznámil předseda strany Bohuslav Sobotka, odrážejí postavení jednotlivých stranických křídel a jejich boj o pozice. Ukazují na to vyjádření předních členů strany, z nichž stínovou vládu nepřímo kritizoval například místopředseda Michal Hašek, a je o tom přesvědčena i politoložka Vladimíra Dvořáková. 
25.04.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Michal Hašek (2344 článků) , Vladimír Sobotka (94 článků)

Jihomoravská ČSSD bude jednat o osudu Haška, Tejce a Škromacha

 
Jihomoravský výkonný výbor ČSSD by měl dnes projednat návrh na odstoupení místopředsedy strany Michala Haška, poslance Jeronýma Tejce a také senátora Zdeňka Škromacha z funkcí ve vedení strany. Dnes to řekl člen výboru a poslanec Ivan Ohlídal. Kromě něj návrh předloží ČSSD Blanensko a pravděpodobně i další okresní organizace z regionu. Organizace Brno-venkov ale Haška vyzvala, aby ve stranické funkci do připravovaného sjezdu ČSSD zůstal. Jde o Haškovu domovskou organizaci. 
04.11.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Ivan Ohlídal (13 článků) , Michal Hašek (2344 článků)

Sobotka si udělal audit pracovitosti, nejlépe dopadl Rath

 
Co spojuje stínové ministry průmyslu Milana Urbana, obrany Petr Hulinského a dopravy Romana Onderku? Podle informací Práva dopadli v auditu pracovitosti a obliby členů stínové vlády, který si nechal vypracovat šéf soc. dem. Bohuslav Sobotka, nejhůře. Ale také to, že při březnové volbě předsedy strany hlasovali pro Sobotkova soupeře Michala Haška.
11.05.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (168 článků) , Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Michal Hašek (2344 článků) , Petr Hulinský (129 článků)

V ČSSD to vře. Dienstbier si nepěkně podal Haška

 
Představení nové stínové vlády ČSSD, které učinil ve čtvrtek předseda strany Bohuslav Sobotka, vyvolalo mezi sociálními demokraty rozruch. První místopředseda Michal Hašek měl pocit, že Sobotka využil práva najmenovat si stínové ministry k oslabení „zemanovského“ křídla strany a naopak posílení svých stoupenců. Jeden z nich, Jiří Dienstbier, to pak prvnímu místopředsedovi s chutí vrátil.
26.04.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2344 článků)

ČSSD diskutuje o stínové vládě. Spor je o Ratha

 
Špičky ČSSD od středečního poledne v Lidovém domě diskutují o nové stínové vládě. Největší spor se vede o hejtmana Davida Ratha jako o stínového ministra zdravotnictví.
14.07.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4445 článků)

Sobotka avizoval změny ve stínové vládě. Škromach odešel sám

 
Nový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nedávno avizoval změny ve stínové vládě po posouzení práce jejích členů. Stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, který stál za Sobotkovým soupeřem Michalem Haškem, ale na nic nečekal a opustil kabinet sám.
22.03.2011 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (587 článků) , Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Michal Hašek (2344 článků)

Šéf ČSSD avizoval změny ve stínové vládě, Škromach odešel sám

 
Nový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka avizoval změny ve stínové vládě po posouzení práce jejích členů. Stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach nečekal a opustil kabinet sám.
22.03.2011 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (587 článků) , Bohuslav Sobotka (9526 článků)

Ve stínové vládě ČSSD skončili Jandák a Benešová. Mládek s Dienstbierem zůstali

 
Ve stínové vládě soc. dem. končí poslanec Vítězslav Jandák, který měl na starost resort kultury, a vrací se do ní na postu ministra průmyslu a obchodu poslanec Milan Urban, jehož jméno figurovalo v Toskánské aféře před čtyřmi lety. Ze seznamu jmen, který získalo Právo, dále vyplývá, že na postu stínového ministra financí navzdory výrokům o parazitujících živnostnících zůstal Jan Mládek.
25.04.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (386 článků) , Milan Urban (168 článků) , Jan Mládek (670 článků)

Ve stínové vládě ČSSD není jediná žena, kritizuje sdružení

 
Fórum 50%, které prosazuje rovné zastoupení žen a mužů v politice, kritizuje ČSSD za nové složení její stínové vlády. Organizaci vadí, že ve stranickém kabinetu není jediná žena a chybí v něm ministerský post pro lidská práva. Sdružení Sobotkovi připomnělo i jeho kritiku na hlavu premiéra Petra Nečase (ODS) právě za to, že svého času neměl ve vládě žádné ženy.
26.04.2013 17:35 |

podobné články

S Kubou ve stínové vládě nebudu, ozývá se prý v ODS. Fiala čelí první vážné zkoušce

 
Předseda ODS Petr Fiala narazil na první personální problém. Podle informací sobotních Lidových novin totiž musí řešit spory o křesla ve „stínové vládě“ občanských demokratů. Je o ně nebývalý zájem a to i navzdory současné slabé pozici strany v různých průzkumech voličských preferencí.
22.03.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

Český rozhlas: Víkend Jaroslava Haška a nové zpracování Švejka

 
Na poslední dubnový víkend připravila stanice Český rozhlas Vltava speciální program k 130. výročí narození Jaroslava Haška. Ve dnech 26. – 28. dubna představí Haška jako spisovatele, novináře, dramatika, bohéma, zakladatele recesistické politické strany, tuláka a kumpána. Nabídne povídky, hru, haškovské reflexe i dosud nepublikované vzpomínky jeho souputníka. Vrcholem vltavských oslav Haškova narození bude nové zpracování Osudů dobrého vojáka Švejka, pro které stanice získala Oldřicha Kaisera.
23.04.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (308 článků) , Jaroslav Hašek (104 článků) , Jaroslav Hašek (104 článků)

Rath ve stínové vládě bude prý pro Sobotku méně nebezpečný

 
Prosazení středočeského hejtmana Davida Ratha do stínové vlády šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou navzdory odporu mnoha vlivných politiků vlastní strany byl podle zdrojů z Lidového domu chytrý strategický tah nového předsedy.
15.07.2010 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků) , David Rath (4445 článků)

Paroubek do stínové vlády? Kvalifikaci má, říká šéf středočeské ČSSD

 
Mezi členy soc. dem. se v posledních dnech šíří zvěst, že v rekonstruované Sobotkově stínové vládě zasedne na postu ministra financí Jiří Paroubek. Tuto funkci nyní vykonává ekonom Jan Mládek. Šéf středočeské soc. dem. Richard Dolejš by jmenování Paroubka do stínového kabinetu, pokud by s takovou variantou přišel stranický lídr a stínový premiér Bohuslav Sobotka, podpořil.
04.05.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3519 článků) , Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Richard Dolejš (64 článků) , Jan Mládek (670 článků) , Jiří Dolejš (476 článků)

Paroubek: Že nejsem ve stínové vládě ČSSD? To mi nevadí

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v pátek oznámí složení stínové vlády. Její složení je sice zatím oficiálně tajné, jména některých lidí, kteří v ní zasednou, však už zveřejňují média a expředseda Jiří Paroubek mezi nimi není.
26.05.2011 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3519 článků) , Bohuslav Sobotka (9526 článků)

Ve stínové vládě je i Hašek a Škromach

 
Ačkoliv se spekulovalo, že Bohuslav Sobotka do stínové vlády nominuje jen své přízivce, nestalo se tak. Stínovým ministrem zemědělství je Michal Hašek, ministrem sociálních věcí pak Zdeněk Škromach.
27.05.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků)

Paroubek má slíbené křeslo od koalice, naznačila Benešová z ČSSD

 
Jiří Paroubek nebude ve stínové vládě ČSSD. Jeho stranická odpůrkyně, místopředsedkyně strany Marie Benešová, pro ParlamentníListy.cz naznačila, že v budoucnu by mohl expředseda nejen opustit řady sociální demokracie, ale dokonce v Poslanecké sněmovně hlasovat s vládní koalicí. Za odměnu by pak dolní komoře parlamentu předsedal. Paroubek označil její vyjádření za "volovinu" a odpoledne připojil i zdrcující kritiku nové stínové vlády.
27.05.2011 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3519 článků) , Marie Benešová (254 článků)

Hašek zaútočil na Sobotku: Kvůli stínové vládě se vykope válečná sekera se Zemanem

 
Posjezdová jednota v ČSSD je ta tam. Pět hodin po zveřejnění obměněné stínové vlády ČSSD, ze které vypadl Vítězslav Jandák a Marie Benešová a nebyl do ní zařazen místopředseda Zdeněk Škromach, se ozvaly první nespokojené hlasy. První místopředseda sociální demokracie Michal Hašek naznačil, že nynější složení vlastně znamená vykopání válečné sekery s prezidentem Milošem Zemanem.
25.04.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (386 článků) , Zdeněk Škromach (587 článků) , Michal Hašek (2344 článků) , Miloš Zeman (21499 článků) , Marie Benešová (254 článků)