Článek

Dnes se rozhodne. Někteří politici k volbám ještě nedorazili

 
V Česku se dnes bude druhý den rozhodovat o novém složení Poslanecké sněmovny, a tím i budoucí vlády. Informace o tom, kdo byl vybrán, by mohly být známy do večera. První volební den přišly odevzdat hlasovací lístky podle odhadů více než dvě pětiny voličů, ostatní mají možnost dnes od 08:00 do 14:00.
21.10.2017 06:25 |

podobné články

Podobné články

Kauza Opencard byla odročena na neurčito, nedorazili svědci

 
Pětice úředníků pražského magistrátu usedla v pondělí u Městského soudu v Praze na lavici obžalovaných v kauze předražených tramvajenek Opencard. Členům hodnotící komise, která před sedmi lety doporučila radním přijmout nabídku vítězné společnosti Haguess, hrozí až osmileté tresty. Jednání bylo krátce po zahájení odročeno na neurčito, neboť nedorazili někteří svědci.
20.05.2013 08:55 |

podobné články

Skauti na Hrad nakonec nedorazili, Ovčáček si hymnu zazpíval s jejich sympatizanty

 
Na Pražském hradě si dnes hodinu po poledni měl zazpívat českou hymnu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček spolu se skupinou skautů. Jak ale informoval na svém twitterovém účtu novinář Václav Lang, skauti dnes na Hrad nakonec nedorazili.
26.04.2016 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků)

Skauti nedorazili, Ovčáček si hymnu přesto zazpíval

 
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček si v úterý po poledni nezazpíval hymnu se skauty, jak předpokládal, ale pouze s jejich „sympatizanty”. Těch se sešlo i s Ovčáčkem šest. Skauti nedorazili. Akce byla svolána na sociálních sítích jako reakce na nedělní zásah policisty, který zpívající skauty vykázal.
26.04.2016 14:20 |

podobné články

Havel nepozval Gotta, ten byl zaskočen

 
VIDEO: Na oslavu Havlových 75. narozenin překvapivě nedorazili někteří jeho kamarádi. Někteří se omluvili, někteří ale nebyli ani pozváni. A to přesto, že na oslavě před pěti lety byli mezi hlavními gratulanty... Mezi ně patřil i Karel Gott (72). Bylo vidět, že ho to hodně mrzí.
01.10.2011 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4720 článků)

Politici poslali věnce, ale na Brzobohatého (†79) pohřeb nepřišli. Proč?

 
Politici do strašnického krematoria na poslední rozloučení s Radkem Brzobohatým (†79) nedorazili. Poslali jen kytice a věnce. Proč?
22.09.2012 12:10 |

podobné články

Ples jako Brno: Politici nedorazili, primátor brázdil parket u olympioniků

 
Poskytl společenské události roku záštitu, tanci se ale oddával jinde. Primátor Brna Petr Vokřál (ANO) na Plesu jako Brno chyběl. Stejně jako hejtman a další brněnští politici.
22.01.2017 16:55 |

podobné články

Zeman uspořádal ples na Hradě! Babiš mu dal košem. Kdo dorazil?

 
Miloš a Ivana Zemanovi se rozhodli uspořádat na Hradě první velký reprezentační ples od Zemanova nástupu do funkce. Vstupenky nebyly za hubičku, ale za tisíce! Na čtyři stovky hostů však čekala třeba tombola – s lahodnou hlavní cenou. Pětichodovou večeří s prezidentským párem. I tak si někteří politici nechali zajít chuť. Nedorazili ani Andrej Babiš s partnerkou Monikou či exprezident Václav Klaus.
20.03.2015 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9137 článků) , Andrej Babiš (13509 článků) , Miloš Zeman (21134 článků)

ČSSD a VV mohly získat více hlasů, voliči jim ale utekli

 
Strany, které nejsou spokojeny se svým se volebním výsledkem, v některých případech doplatily na nevyužití svého volebního potenciálu. Například vítězná ČSSD mohla podle modelu agentury STEM dosáhnout výrazně lepšího výsledku, ale nepodařilo se jí přesvědčit značnou část svých potenciálních voličů. Ti buď k volbám nedorazili, nebo dali hlas jiné straně. Podobně tratily i Věci veřejné.
23.07.2010 15:55 |

podobné články

V Řikoníně na Brněnsku k volbám nepřišel ani jeden volič

 
Nejjednodušší práci se sčítáním hlasovacích lístků měli v letošních evropských volbách volební komisaři v Řikoníně na Brněnsku. Žádný z 28 místních voličů totiž hlasovat nepřišel. Volební účast v této obci - jediné v Česku - byla nulová. Naopak nejaktivnější opět byli lidé v Čilé na Rokycansku, i když na rozdíl od loňských sněmovních voleb nezopakovali stoprocentní účast. Tentokrát dosáhla 82,35 procenta, neboť ze sedmnácti voličů tři k urnám nedorazili. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad na stránkách volby.cz.
26.05.2014 06:20 |

podobné články

Kyjev obnoví akce proti povstalcům, jež prý kvůli volbám zastavil

 
Ukrajinská armáda včera vzhledem k prezidentským volbám pozastavila bojové operace proti povstalcům na východě země, v nejbližších hodinách je ale obnoví. Na tiskové konferenci v Kyjevě to oznámil vicepremiér Vitalij Jarema. Jednostranné příměří podle něj platilo proto, aby se voliči mohli bezpečně dostavit k volbám. Podle volebních statistiků ale této možnosti v Donbasu využilo jen necelých 12 procent voličů.
26.05.2014 07:55 |

podobné články

Miroslav Kulhavý: Pane Drahoši, z 50 procent s Vámi souhlasím, ale...

 
Těch souhlasných 50 % je: „Přijďte k volbám, přijďte k volbám, přijďte v volbám!“ Těch druhých 50 % je malinko jiných: „Bude to pro Vás marné, bude to marné, bude to pro Vás naprosto marné!“ Proč?
15.01.2018 09:50 |

podobné články

Hitparáda profláklých tváří. V čem Miroslava Němcová drhne? Politologové rozebírají demonstrace proti Zemanovi a Babišovi

 
POLITOLOGOVÉ Demonstrace proti mocenskému bloku Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi v řadě měst i protesty při návštěvách vlády v regionech dokazují, že obavy z nástupu autoritářské vlády Andreje Babiše spojené s komunisty ve společnosti neoslabují. A podle politologů se dá očekávat, že po klidnějším prázdninovém létě budou na podzim, vzhledem ke komunálním a senátním volbám, ještě gradovat. „Přibude jich začátkem září, protože celá řada happeningů, protestů a demonstrací se bude vztahovat k podzimním volbám. Už nyní se na nich začínají prezentovat politici z pravostředového světa,“ poukázal na účast některých opozičních politiků na jedné z největších demonstrací, která se uskutečnila minulý týden v Praze, politolog Jan Kubáček.
11.06.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13509 článků) , Miroslava Němcová (1401 článků) , Jan Zeman (326 článků)

Aligátora musí držet vláda na uzdě, hodnotí politici rok Zemana ve funkci

 
Miloš Zeman nepřekročil v roli prezidenta svůj stín, nespojuje zemi a příliš široce si vykládá své pravomoci. Vláda ho proto jako „politického aligátora” musí držet na uzdě. I tak hodnotí někteří politici Zemanův první rok ve funkci hlavy státu. Další naopak oceňují, že je prezidentem aktivním a proevropským, který dovedl zemi k předčasným volbám.
07.03.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21134 článků)

Útok Romů v Rumburku potrestal soud jednoho podmínkou

 
V Děčíně začal soud s násilníky, kteří loni v létě vyvolali etnický konflikt a rozpoutali tak nepokoje v celém Šluknovském výběžku. Za útok Romů na partu mladíků v Rumburku soud dnes uložil jednomu z obviněných sedmiměsíční podmíněný trest za výtržnictví. Rasový podtext se podle soudkyně Ivy Najbrtové v tomto případě neprokázal. Zbylých šest obviněných však k soudu nedorazilo. Nedorazili ani někteří svědci. Jednání proto soud odročil na 21. května 2013.
09.10.2012 15:40 |

podobné články

Zavřít zloděje, ne nemocnice, hlásali lidé na protestu v Roudnici

 
Několik tisíc lidí demonstrovalo za zachování akutní lůžkové péče v nemocnici v Roudnici nad Labem, na níž zdravotní pojišťovny s nemocnicí nechtějí uzavřít smlouvu. Podporu nemocnici vyjádřili politici i umělci, pozvaní zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) ani ministerstva zdravotnictví nedorazili.
17.11.2012 15:30 |

podobné články

Zachování nemocnice v Roudnici přišli podpořit tisíce lidí

 
Několik tisíc lidí v sobotu demonstrovalo za zachování akutní lůžkové péče v nemocnici v Roudnici nad Labem, na níž zdravotní pojišťovny s nemocnicí nechtějí uzavřít smlouvu. Podporu nemocnici vyjádřili politici i umělci, pozvaní zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a ministerstva zdravotnictví nedorazili.
17.11.2012 14:40 |

podobné články

Zachování nemocnice v Roudnici přišly podpořit tisíce lidí

 
Několik tisíc lidí v sobotu demonstrovalo za zachování akutní lůžkové péče v nemocnici v Roudnici nad Labem, na níž zdravotní pojišťovny s nemocnicí nechtějí uzavřít smlouvu. Podporu nemocnici vyjádřili politici i umělci, pozvaní zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a ministerstva zdravotnictví nedorazili.
17.11.2012 14:55 |

podobné články

Neúčast českých politiků na sjezdu by Posselta nepřekvapila

 
V případě, že by čeští politici nedorazili na sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení, nebyl by podle svých slov Bernd Posselt překvapen. Bere totiž ohled na české parlamentní volby. O jeho slovech informovala ČTK s odvoláním na jeho tiskovou konferenci.
02.06.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Bernd Posselt (87 článků)

Politické špičky cestu k volbám nenašly, shodují se ale na trvalých změnách ústavy

 
V Senátu se v neděli v noci uskutečnila schůzka lídrů šesti nejsilnějších politických stran a předsedů obou komor parlamentu. Politici hledali způsob, jak se dopracovat k předčasným volbám, pokud Ústavní soud neodmítne stížnost poslance Miloše Melčáka na neústavnost zkrácení volebního období. A nenašli, sejdou se tedy znovu v pondělí v noci.
06.09.2009 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)