Článek

Divoký Západ končí, ohlásila Jourová. Svoboda slova bude pod dohledem

 
Místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová varovala současného majitele sociální sítě Twitter Elona Muska. Časy Divokého západu jsou pryč, vzkázala mu v souvislosti s jeho převzetím Twitteru a proklamovanou „absolutní svobodou slova“. Podle Jourové je ochráncem svobody slova Evropská komise, která stanovila pro svobodu slova pravidla a ta je třeba dodržovat. Jinak přijdou sankce. Své si řekl i europoslanec Zdechovský.
20.01.2023 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Elon Musk (257 článků) , Věra Jourová (529 článků)
Podobné články

Přednost evropského práva před národním. Tresty ve vzduchu. Jourová se vyslovila v Rozhlasu

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (za ANO) se podle svých slov těší na české předsednictví Evropské unii. Jourová je zároveň zvědavá, kdo bude oním členem vlády pro evropské záležitosti. „Hlavním lídrem sice bude premiér, ale také osoba, která bude jako zástupce vlády zasedat na všech jednáních,“ řekla Jourová, která se vztahů s novou českou vládou prý nebojí.
08.11.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (529 článků)

Exnáměstkyně Jourová dostane odškodné 138 tisíc

 
Bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Věra Jourová dostane od resortu spravedlnosti více než 138 000 korun. Jourová skončila v roce 2006 v souvislosti s obviněním z přijetí úplatku v kauze Budišov na měsíc ve vazbě. V roce 2008 bylo její stíhání zastaveno a Jourová následně oznámila, že bude po státu požadovat zhruba 3,5 miliónu korun jako náhradu ušlé mzdy a nákladů.
17.06.2010 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (529 článků)

Jourová bude ve středu jednat se šéfem Evropské komise o tom, který rezort povede

 
Českou kandidátku na eurokomisařku Věru Jourovou (ANO) čeká ve středu schůzka se šéfem komise Jeanem-Claudem Junckerem. Jednat by mohli mimo jiné o tom, který rezort Jourová povede. Termín schůzky ČTK sdělila Radka Burketová, mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj, které nyní Jourová vede. Jourová dosud nemá sestavený svůj tým, jenž by ji mohl do Bruselu doprovázet.
01.09.2014 12:00 |

podobné články

Jourová své nástupkyni přeje, aby jako nová ministryně obstála

 
Končící ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) doufá, že její nástupkyně Karla Šlechtová ve funkci obstojí. Ocenila dřívější práci Šlechtové na přípravě strategie evropských fondů. Se svou nástupkyní se Jourová chce brzy sejít a předat jí agendu. Jourová to novinářům řekla ve čtvrtek po setkání s prezidentem Milošem Zemanem.
02.10.2014 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27766 článků) , Věra Jourová (529 článků)

Moravec to řekl: EU se může rozpadnout. Maďary pobaví, co musela říct Jourová. Vondra vidí větší problém ve Francii

 
V nedělní Otázkách Václava Moravce se sešli místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček a europoslanec, místopředseda ODS Alexandr Vondra. Moravec na úvod pustil slova ústavního právníka Jana Kysely, jenž se domnívá, že lidé jsou vystrašení a mají pocit, že opětovné otevření hranic pro ně bude rozsudkem smrti. Jourová upozornila, že EU bude pečlivě sledovat rozvolňování restrikcí. Vondra se důrazně zastával Maďarska, které se dostalo pod palbu levicových médií.
19.04.2020 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1361 článků) , Věra Jourová (529 článků) , Václav Moravec (726 článků)

Jourová nehodlá opouštět hnutí ANO. A toto řekla k Babišovi. Z vlastní zkušenosti

 
„V zásadě nesouhlasím s cenzurou, se zákonem, který řekne: ‚Tenhle orgán bude arbitr pravdy‘,“ odmítla místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová, že by unijní boj s dezinformacemi měl mít cenzurní podobu. Lidem je podle ní „potřeba dávat pravdu“ jiným způsobem a řešením mohou být i „dovysvětlující tabulky“. Vrátila se i k prezidentským volbám a na hnutí ANO v Prostoru X ocenila, že má jednoznačnou orientaci na Západ a NATO. „Jinými slovy, žádné paktování s Ruskem a Čínou,“ oceňuje Jourová Babišovo hnutí ANO, jehož je členkou. Vadilo by jí prý, kdyby ANO spolupracovalo s SPD, což ovšem nedávno odmítl i sám Babiš.
02.02.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (529 článků)

Jourová v Rozhlasu prozradila, jak se v EU chystají sankce proti Rusku. Teď je na papíře zásadní věc

 
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) by podle svých slov zavedla ještě přísnější sankce, než jaké dosud Evropská unie přijala. „Západ by měl být razantnější, to je můj osobní postoj,“ tvrdí Jourová s tím, že Evropa zatím jde spíše cestou mírnějších opatření, na kterých nalezne shodu u všech členských států. I současné sankce ale podle Jourové fungují a v pořadí již šestý balík sankcí je v přípravě.
11.04.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (529 článků)

České dráhy testují provoz pod dohledem ETCS, další strojvedoucí a vozidla se na nový systém připravují

 
České dráhy jezdí od dubna ve zkušebním provozu pod dohledem ETCS na trati Olomouc – Přerov – Břeclav. Jízdy osobních vlaků Českých drah pod dohledem ETCS začaly s 30 strojvedoucími a lokomotivami řady 362.
22.07.2022 16:55 |

podobné články

Těhotná Kim Kardashian oznámila pohlaví svého druhého dítěte! Bude to holka nebo kluk?

 
Kanye West a Kim Kardashian zveřejnili na Twitteru pohlaví svého druhého dítěte. Malá holčička North West (Sever Západ) už sourozence netrpělivě očekává. Bude to South West (Jih Západ)? Nebo East West (Východ Západ)? Nebo snad West West (Západ Západ)?
22.06.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (593 článků) , Kim Kardashian (1397 článků) , North West (23 článků)

Jourová se v ČT ohradila: Přestaňte opakovat tuhle věc. A pak přišla přestřelka

 
Česká kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová (ANO) prošla tzv. grilováním na půdě Evropského parlamentu. Obstála? Na tuto otázku odpovídala Jourová ve středečních Událostech, komentářích České televize. Dalšími hosty byli europoslanci Pavel Svoboda (KDU-ČSL) a Jiří Pospíšil (TOP 09). Odcházející ministryně je přesvědčena, že udělala maximum, jasně se také ohradila vůči některým tvrzením. Čeští europoslanci ji podpořili. A pak došlo na ostrou slovní přestřelku.
01.10.2014 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Pavel Svoboda (454 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků) , Pavel Svoboda (453 článků) , Pavel Svoboda (454 článků) , Pavel Svoboda (454 článků) , Věra Jourová (529 článků) , Jiří Svoboda (512 článků) , Jiří Svoboda (512 článků)

Vyděšená Věra Jourová: Vláda s podporou SPD? Jak bych to měla vysvětlovat v Bruselu?

 
Česká eurokomisařka Věra Jourová doufá v to, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nerozhodne postavit vládu s podporou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Jourová to dnes řekla novinářům v Bruselu. Podobná vláda by podle ní nepochybně ovlivnila to, jak se Evropa na Českou republiku dívá a jak se k ní staví.
11.04.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Věra Jourová (529 článků)

Je tu rasismus! Dohlédnu na trestání, udeřila Jourová v ČT. A Jakub Železný...

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO) se ve včerejším pořadu Události, komentáře vyjádřila k projevům rasismu v Evropě. „Rasismus v Evropě je na vzestupu od roku 2015,“ myslí si mimo jiné Jourová. Její slova následně komentovali i poslanci českého Parlamentu Jaroslav Bžoch (ANO), Pavel Žáček (ODS) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).
10.06.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků) , Věra Jourová (529 článků) , Jakub Železný (189 článků) , Jiří Žáček (63 článků)

Zátah na ty, kteří se EU nelíbí. Kdo nepodepíše, zaplatí. Věra Jourová v akci

 
Eurokomisařka Jourová si notuje s pirátskou europoslankyní Gregorovou. Kodex, který by měl vyhladovět tzv. dezinformátory, je prý cesta správným směrem. Zatím je dobrovolný, ale po roce 2023 už by mohl být „polopovinný“. Dezinformace jsou prý byznys pro mnoho lidí, a nezajímá je, co způsobují demokracii. Jasné NE oběma dámám pak řekl aktivista Vlastimil Veselý, který bojuje za svobodu slova. Jourová prý sama dezinformuje.
28.05.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (529 článků)

Šluknovsko se mění na Divoký západ

 
I když je Šluknovsko nejsevernější část republiky, v poslední době to vypadá, že se posunulo spíše na Divoký západ. Usuzovat se to dá podle počtu místních, kteří si pořizují zbraň nebo alespoň obranné spreje či teleskopické obušky. Roste také zájem o hlídací psy.
01.11.2011 10:30 |

podobné články

Divoký západ na českých silnicích: Řidiči vsadili na pěsti i pistoli!

 
»Divoký západ« panuje na pražských silnicích. Agresivní řidiči se prosazují pomocí pěstí a neváhají použít ani pistoli. Nervy jim ve středu tekly při jízdě v pruzích... Ozbrojený incident řešili policisté v centru Prahy.
09.12.2011 12:20 |

podobné články

Bárta uvažuje o národní hrdosti. Srovnává divoký Západ v USA a v Česku

 
Čím se liší Česko od Spojených států? Podle poslance Víta Bárty (VV) je to např. v pohledu na divoký Západ obou zemí nebo v národní hrdosti občanů daných zemí na svou vlast. Není škoda, že Češi nejsou hrdí na svou zemi, ptá se zákonodárce. Nemůže za to ovšem i odlišná politická kultura?
06.07.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků)

Nový Call of Juarez se vrátí na divoký západ

 
Po povedeném Dead Islandu a nemastném neslaném Call of Juarez: The Cartel se polští vývojáři z Techlandu vrátí tam, kde s touhle sérií před šesti lety začínali. Na divoký západ. Nový, čerstvě oznámený Call of Juarez: Gunslinger by se měl hratelností blížit spíše oblíbenému Bound in Blood, než nepříliš povedenému městskému Cartelu. Hra by měla být hodně akční,...
06.09.2012 11:55 |

podobné články

Jiří Vyvadil se rozhádal s Milošem Zemanem. Chce prý z nás udělat Divoký západ

 
Někdejší senátor za ČSSD a zakladatel Přátel Ruska v České republice Jiří Vyvadil napřed vychválil prezidenta Zemana za to, jak v 90. letech minulého století pozvedl ČSSD. Bylo to prý skvělé, když se podíváme, jak „šílená“ je současná koaliční vláda sociální demokracie, ANO a lidovců v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). To však nic nemění na tom, že některé nápady Miloše Zemana nejsou dobré. Třeba snaha udělat z Česka Divoký západ.
04.08.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků) , Miloš Zeman (27766 článků)

Hrozí nám po ústavní novele o držení zbraní Divoký západ? Promluvil ústavní expert

 
Divoký západ nám nehrozí, píše v dnešním komentáři MF Dnes Jan Bárta z Ústavu státu a práva Akademie věd ČR. Reaguje tak na bouřlivé reakce kolem ústavní novely o držení zbraní. „Je to vzpoura proti Bruselu? Zklidněme hlavy, zásadní rozpor mezi českým zákonem a evropskou směrnicí není,“ uvedl.
04.07.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bárta (159 článků) , Jan Bárta (19 článků) , Jan Bárta (3 články)