Článek

Divoká směs Balkan Beat Boxu ovládne pražskou Lucernu

 
Balkan Beat Box, který ve své tvorbě kombinuje nejrůznější styly do výbušné směsi, vystoupí ve čtvrtek v pražské Lucerna Music Baru. Vystoupení se koná v rámci jejich evropského turné a nabízí poznat kapelu v klubovém prostředí, které je jí vlastní.
22.06.2014 17:50 |

podobné články

Podobné články

Facebook koupil české vývojářské studio Beat Games, které stojí za hitem Beat Saber

 
Americká internetová společnost Facebook koupila české studio Beat Games, které vyvinulo úspěšnou hru pro virtuální realitu Beat Saber. Facebook to v úterý oznámil prostřednictvím své vývojářské firmy Oculus a studio Beat Games transakci na twitteru potvrdilo. Detaily obchodu ani jedna strana nezveřejnila.
27.11.2019 16:55 |

podobné články

Máte rádi světelné meče? Pak se vám bude líbit česká hra Beat Saber. Aspiruje na globální hit

 
Na trh her pro virtuální realitu v květnu vstupuje nový titul Beat Saber. Autoři Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár z pražské Hyperbolic Magnetism už mají na kontě ocenění Apple Design Award 2016 za mobilní hru Chameleon Run (iOS, Android, Windows Phone) a s novým projektem své ambice ještě vystupňovali. Z Beat Saber chtějí udělat světově nejprodávanější VR hru roku 2018.
11.05.2018 14:05 |

podobné články

7 minirecenzí retro mlátiček: Capcom Beat 'Em Up je správná mela

 
Retro hry nepatří v žádném případě do starého železa, ale na nové železo! Dokonalým příkladem toho je nová kompilace mlátiček ze staré školy Capcom Beat 'Em Up pro PlayStation 4, Xbox One a Switch. Obsahuje sedm zástupců beat 'em up žánru, který je svou jednoduchostí až geniální. S bojovníkem jdete zleva doprava a mlátíte všechny, kteří se vám postaví do cesty. Ideální zábava pro kooperativní multiplayer. Všech 7 her z kolekce jsme podrobili minirecenzi.
03.10.2018 20:45 |

podobné články

Kompilace mapuje náš jazzrock z let 1971-1981

 
Na 2CD vychází Jazz Rock Line 1971-1981, výběrovka, která chce navázat na starší Beat Line 1967-1969, Big Beat Line 1965-1968 či Beat (Al)Boom 1968-1970. V sedmdesátých letech domácí skupiny s vytříbenými hráčskými schopnostmi naskočily na novátorskou vlnu fusion a zanechaly v ní výraznou stopu.
28.01.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Rock Rock (23 článků)

Helena Vondráčková vyprodala o Vánocích pražskou Lucernu

 
Už po patnácté vyprodala Helena Vondráčková o Vánocích pražskou Lucernu. Hosty jejího svátečního koncertu byli tentokrát Olga Lounová a 4 Tenoři.
27.12.2019 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (963 článků) , Olga Lounová (344 článků)

To je nářez: Falešná transsexuální lékařka si do boků aplikovala směs cementu, olejů a lepidel. Zkoušela to i na jiných

 
Neuvěřitelný případ z „lékařských“ kruhů se udál v americkém městě Miami. Místo, kde se každý snaží vypadat dokonale, jistě dopomohlo k rozhodnutí šílené třicetileté Američance vydávat se za lékařku a praktikovat rádoby zkrášlující procedury přímo u ní doma. Na sliby úžasného pozadí po vzoru Jennifer Lopez se nechala zlákat i nejmenované žena, která si od falešné lékařky nechala vpíchnout do zadnice směs chemikálií, které jí způsobily vážné zdravotní komplikace. Tuto směs však předtím zkoušela aplikovat falešná lékařka i do svého těla a vytvořila si v poměru ke své drobné postavě skutečně obří boky a zadek.
21.11.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (780 článků)

Dva bezdomovci vypili nemrznoucí směs a zemřeli, třetí bojuje o život

 
Šumperku byli dnes nalezeni dva mrtví bezdomovci - žena a muž. Podle policie požili zřejmě nemrznoucí směs fridex. Laboratorní výsledky podle mluvčí nemocnice vyloučily u těchto lidí otravu metylalkoholem. V nemocnici je nyní kvůli otravě už pět lidí. Všichni popíjeli ve středu večer směs společně, řekl dnes krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Jeden z hospitalizovaných je ve vážném stavu. 
27.06.2013 13:30 |

podobné články

Profesor Krejčí o Číně: Nikdy tam nebylo tolik individuální svobody jako dnes. Směs sovětského socialismu a tržního hospodářství, originální jako sama Čína

 
ROZHOVOR „Kdybych se podíval do dějin Číny, nikdy tam nebylo tolik individuální svobody jako dnes,“ říká profesor Oskar Krejčí, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje situaci asijského tygra i po stránce zahraničních investic. A že je Čína komunistická? „To, co vidíme v současné Číně, je pozoruhodná směs marxismu a konfucianismu, směs sovětského stylu socialismu s tržním hospodářstvím. Je to něco zcela originálního, tak jak je originální a svébytná čínská civilizace,“ uvedl Krejčí.
29.03.2016 17:36 |

podobné články

Profesor Krejčí o Číně: Nikdy tam nebylo tolik individuální svobody jako dnes. Směs sovětského socialismu a tržního hospodářství, originální jako sama Čína

 
ROZHOVOR „Kdybych se podíval do dějin Číny, nikdy tam nebylo tolik individuální svobody jako dnes,“ říká profesor Oskar Krejčí, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje situaci asijského tygra i po stránce zahraničních investic. A že je Čína komunistická? „To, co vidíme v současné Číně, je pozoruhodná směs marxismu a konfucianismu, směs sovětského stylu socialismu s tržním hospodářstvím. Je to něco zcela originálního, tak jak je originální a svébytná čínská civilizace,“ uvedl Krejčí.
29.03.2016 19:26 |

podobné články

Domácí ovesné mléko

 
Řada lidí se dnes vyhýbá laktóze. Ať už z důvodů zdravotních, nebo protože je to trendy, je hodně těch, kdo stále častěji sáhnou po rostlinné alternativě mléka a výrobků z něj. A tak  na své popularitě nabývá domácí výroba rostlinného mléka z různých surovin: z rýže, z máku, z ovsa, z mandlí nebo třeba z konopných semínek. Nejlevnější a nejdostupnější variantou rostlinného mléka, které si můžete doma vyrobit je mléko ovesné. Oves je navíc i velmi zdravá varianta, obsahuje asi dvakrát více tuků než pšenice, více proteinů a sacharidů. Je velmi bohatý na fosfor, železo (více než maso) a vitamin B1. Navíc obsahuje alkaloid, který uklidňuje nervy, takže si ho dejte vždy, když cítíte nervozitu. Příprava ovesného mléka  je jednoduchá a časově téměř nenáročná. Pokud pomineme fakt, že surovina musí strávit nějakou dobu naložena ve vodě máme vše připraveno za 5 minut. Díky nízkému obsahu tuku a kalorií je ideální volbou pro udržení zdravé tělesné hmotnosti. Recept na domácí ovesné mléko Na přípravu domácího ovesného mléka budete potřebovat mixér, sítko a uzavíratelnou láhev. Ingredience 2 hrnky ovesných vloček voda Postup Ovesné vločky nejprve pořádně propláchnete vodou, tu vylijete a zalijete čistou. Vločky musí být ponořené. Pokud jste netrpěliví jako já, postačí, když je necháte uležet 2 hodiny, ale ideální je nechat je bobtnat celou noc. Potom vodu vylijete a vločky přesypete do mixéru, přidáme novou vodu – 3 hrnečky budou stačit. Mixér zapnete a mixujete dokud nebude směs úplně hladká. Teď už jen stačí vzít sítko a misku a směs scedit. Záleží, jak moc jemné máte sítko, možná bude potřeba postup zopakovat a směs přecedit několikrát. Až budete s výsledkem spokojeni stačí přelít do nádoby a můžeme ihned podávat. Ovesné mléko můžeme různě dochucovat, například cukrem a skořicí, sladkými sirupy nebo mixovat s čerstvým ovocem. Skladovat se dá jen pár... Čtěte více Příspěvek Domácí ovesné mléko pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.09.2018 08:40 |

podobné články

Čínská armáda ´obsadila´ Lucernu

 
Čínští vojáci na čtyři měsíce okupují pražskou Lucernu. Výstava replik soch bojovníků slavné terakotové armády začala ve středu ve velkém sále. Celkem 180 vojáků láká návštěvníky do císařského starověku.
14.05.2009 05:50 |

podobné články

David vyprodává Lucernu Bartošová raději kulturáky

 
Iveta Bartošová (44) definitivně přišla 22. prosince o pražskou Lucernu. A s vánočním koncertem v nejprestižnějším pražském sále jí utekl i dost slušný honorář.
11.10.2010 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6780 článků)

Hanička Písnička rozvášnila Lucernu: Takhle na Zagorku pařila rozesmátá Lucie Borhyová

 
Hana Zagorová  (73) si opět podmanila vyprodanou pražskou Lucernu. Zpěvačka nadchla publikum na svém tradičním vánočním koncertu.
12.12.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (446 článků) , Lucie Borhyová (1485 článků)

Kniha Back Beat odhaluje samotné kořeny rocku

 
Do 60. a 70. let minulého století se vrací kniha Jiřího Vondráka odkazující názvem k big beatu (což je výhradně český termín), ale i k filmu Back Beat o historii Beatles.
05.06.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

TPCA Beat festival se hlásí o slovo

 
Hudba různých žánrů roztančí Kmochův ostrov v Kolíně u příležitosti šestého ročníku TPCA Beat Festivalu, který se koná již tuto sobotu 13. července.
11.07.2013 12:25 |

podobné články

TPCA Beat festival propadl kapele NATŘIJE

 
Kmochův ostrov v Kolíně ožil o víkendu hudbou, tancem a skandováním téměř 5 000 příznivců TPCA Beat festivalu.
18.07.2013 17:15 |

podobné články

Speciální rockový stůl pro Srdcerváče

 
Radio Beat navázalo na velmi úspěšnou loňskou spolupráci s projektem Srdcerváči. Stejně jako loni se Radio Beat rozhodlo věnovat Srdcerváčům něco opravdu zvláštního. Loni to byla kytara i s podpisem fenomenálního českého kytaristy Radima Hladíka. Letos je to originální stůl a je to pořádný kousek.
14.12.2016 14:15 |

podobné články

Vojtěch Dyk teď jede v šedesátkách. Říkají mu Mr. Beat

 
Zpěvák Vojtěch Dyk představil singl Mr. Beat ze sólové desky D.Y.K., která vyjde v listopadu. Roztančená retro písnička se dočkala humoristického videoklipu, který se odehrává při televizním natáčení v 60. letech.
25.10.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (793 článků)

Heart Beat 3.019: Vystoupí The Sickest Squad i DJ Mutante

 
Tvrdá elektronická hudební smršť se řítí do Prahy. Heart Beat 3.019 přiveze v čele line-upu ostřílené duo italských zabijáků The Sickest Squad. Jde o jejich jediné vystoupení v Česku v aktuální indoor sezóně. Akce nabídne i nově pojatou zadní část Storm Clubu, kde bude druhá stage místo celého baru.
15.11.2019 19:15 |

podobné články