Článek

Dívka (†18) zemřela po očkování AstraZenecou: Zabily ji vzniklé krevní sraženiny

 
Itálie zvažuje, že omezí používání vakcíny od britsko-švédské společnosti AstraZeneca. Důvodem je úmrtí osmnáctileté dívky, která zemřela krátce poté, co dostala tento druh očkovací látky. Uvedla to dnes agentura ANSA. Používání preparátu by mělo být výrazněji omezeno u lidí pod 50 let. V současnosti italské úřady pouze doporučují tento preparát přednostně používat k očkování starších ročníků.
11.06.2021 17:10 |

podobné články

Podobné články

Merkelovou krevní sraženiny neodradily. Očkovat se nechala AstraZenecou

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes nechala očkovat proti nemoci covid-19 vakcínou od společnosti AstraZeneca. Na twitteru to oznámil vládní mluvčí Steffen Seibert. Německo látku od AstraZenecy kvůli několika nevyjasněným případům mozkové žilní trombózy u očkovaných nepoužívá pro mladší 60 let. Kancléřce je 66 let.
16.04.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2717 článků)

Žena (†60) zemřela po vakcíně AstraZeneca. Po očkování měla Dánka neobvyklé příznaky

 
Pacientka, která krátce po očkování proti nemoci covid-19 vakcínou od firmy AstraZeneca zemřela na následky krevních sraženin, měla „velmi neobvyklé“ příznaky, uvedla podle Reuters v neděli večer Dánská agentura pro léčivé přípravky. U šedesátileté ženy bylo zjištěno snížené množství krevních destiček, krevní sraženiny ve velkých i malých cévách a krvácení. Agentura upozornila, že několik podobných případů bylo zaznamenáno i v dalších evropských zemích.
15.03.2021 11:55 |

podobné články

Lékaři zjistili: Pacienty s covid-19 ohrožují krevní sraženiny! Odborníci neví, proč vznikají

 
Kašel, teplota? Nejen… Lékaři z Nizozemska zpracovali přehled zákeřných projevů nemoci covid-19. I když pacienti dostávali léky na ředění krve, přesto se u 31 % z nich objevily sraženiny. A ty je ohrožují na životě.
15.05.2020 14:45 |

podobné články

Potvrzeno: AstraZeneca může způsobit sraženiny, ale.. Proč se vakcíny nebát?

 
Souvislost mezi případy úmrtí na trombózu a očkovací látkou AstraZeneca existuje! Potvrdili ji experti z Evropské lékové agentury EMA. Jenže tyto případy jsou tak vzácné, že je pravděpodobnější, že spíš než vakcína vám krevní sraženiny způsobí mnohem rozšířenější antikoncepce…
09.04.2021 05:05 |

podobné články

Po očkování na covid jezte rajčata. Není to vtip

 
Pandemie koronaviru stále sužuje prakticky celou planetu. Situaci může změnit očkování nebo promoření společnosti. Promořování s sebou nese riziko vyššího počtu úmrtí, s čímž má Česko neblahé zkušenost. U očkování u některých vakcín a u některých lidí se však mohou objevit nežádoucí účinky - např. se tvoří krevní sraženiny, které mohou člověka ohrozit na životě. Ale tady existuje jedna „babská rada“. Jezte rajčata.
01.04.2021 10:20 |

podobné články

Nebezpečná AstraZeneca? SÚKL rozptyluje obavy Čechů a řekl, jak je to s krevními sraženinami

 
Z 11 úmrtí v ČR, která mohla souviset s očkováním proti covidu-19, nebylo ani jedno způsobené krevní sraženinou. Na twitteru to dnes uvedl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Některé evropské země v minulých dnech kvůli výskytu krevních sraženin u očkovaných pozastavily očkování vakcínou AstraZeneca. Šéfka Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) Emer Cookeová dnes řekla, že nic nenaznačuje, že by vakcína od společnosti AstraZeneca způsobala krvácení či krevní sraženiny.
16.03.2021 14:35 |

podobné články

Očkování a krevní sraženiny: Šéfka lékového ústavu řekla o mrtvých v Česku klíčovou větu

 
Vedle AstraZeneky hlásí možnost krevních sraženin i vakcína od Johnson & Johnson. Podle šéfky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Ireny Storové není přesně jasné, jak trombóza po aplikaci očkovací látky vznikne. Pro Blesk Zprávy ale zdůraznila, že se jedná o velmi vzácný nežádoucí účinek. A vysvětlila také, co si pod krevní sraženinou vlastně máme představit. Navíc okomentovala i 55 podezřelých úmrtí v Česku - zatím se mezi nimi nenašla žádná souvislost.
10.05.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (272 článků)

Dva zdravotníci těžce nesli očkování vakcínou AstraZeneca, jeden v Dánsku už zemřel

 
Dánsko hlásí dva případy těžkých zdravotních problémů u zdravotníků, kteří byli před dobou kratší než dva týdny očkováni vakcínou proti covidu-19 od firmy AstraZeneca. U jednoho z nich se objevily krevní sraženiny, u druhého mozkové krvácení. Informuje o tom agentura Reuters. Úřady v Kodani uvedly, že jeden ze zdravotníků zemřel.
20.03.2021 12:10 |

podobné články

Problémy s další vakcínou, způsobuje krevní sraženiny, dovoz do Česka se odkládá

 
Americké úřady doporučily pozastavit očkování látkou od farmaceutické společnosti Johnson & Johnson. Do Česka měla látka dorazit již 19. dubna, ale kvůli problémům s krevními sraženinami, které způsobuje, byla její distribuce odložena. Web Politico uvedl, že se jedná o velikou ránu pro země EU, protože se tím opět přibrzdí očkování.
13.04.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (272 článků)

Přítelkyně Alžběty II. po covid očkování: Karlovarská princezna je v ohrožení života!

 
Od těžké nákazy koronavirem uběhlo šest měsíců, přesto je blízká přítelkyně královny Alžběty II. (95) princezna Marie Kristina (76), též přezdívaná Michael z Kentu, znovu v ohrožení života. Rodačku z Karlových Varů po očkování trápí nebezpečné krevní sraženiny!
18.05.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1680 článků)

Krevní sraženiny po očkování: Vědci si myslí, že odhalili příčinu. Vakcíny můžou „opravit“

 
Je to jedna ze skutečností, která nabourala důvěru lidí v očkování. Ve vzácných případech dochází po očkovacích látkách AstraZeneca a Johnson & Johnson ke krevním sraženinám. Některé země dokonce kvůli problému aplikování těchto vakcín buď úplně zarazily, nebo omezily pouze na určitou skupinu obyvatel. Strašák krevních sraženin byl pro ně příliš velký. Němečtí vědci ale hlásí, že si myslí, že konečně zjistili, proč k těmto nežádoucím účinkům, byť ojedinělým, dochází. Vakcíny tak bude možné zřejmě opravit.
27.05.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (272 článků)

6 benefitů hořké čokolády

 
Každý kdo se snaží zhubnout, se jen velmi nerad loučí s čokoládou. Čokoláda je pochoutka, kterou máme rádi úplně všichni, její konzumace mimo jiné podporuje produkci hormonu štěstí. Snad vám tedy udělá radost informace, že se ani při redukci váhy nemusíte čokolády vzdát. Řeč je samozřejmě o kvalitní hořké čokoládě, ta má na nás dokonce blahodárné účinky. 1. Antioxidační účinky Kakao obsahuje ve vysoké míře antioxidanty zvané flavonoidy, jejich obsah předčí i zázvor, maliny, borůvky, ostružiny a řadu dalších potravin. O vlivu antioxidantů na zpomalení stárnutí tkání víme všichni. 2. Antiseptické účinky Díky obsahu flavonoidů, které posilují náš imunitní systém, má čokoláda také protizánětlivé účinky. Zkuste si vychutnat kousek čokolády ve chvíli, kdy vás začne pobolívat v krku – máte šanci poradit si s angínou dřív, než vás složí do postele. 3. Chrání srdce Jedna kostička hořké čokolády za den udržuje srdce silné a zdravé. Může pomoci snížit riziko vzniku mrtvice a infarktu. Podle jedné německé studie ti, co sní denně cca 7,5 gramu čokolády, mají nižší krevní tlak a menší riziko infarktu či mrtvice. 4. Pozitivní vliv na krevní oběh Flavanoly v kakau mohou pomoci zlepšit krevní oběh do srdce a mozku. Stimulují tepny, aby produkovali oxid dusnatý, ten pomáhá uvolnit cévy a snížit krevní tlak. 5. Proti stresu Neoslazená hořká čokoláda je tím nejefektivnějším typem čokolády, když se na vás všechno sesype a přemůže vás úzkost a stres. Může za to phenylethylamin, látka, která způsobuje i pocit zamilovanosti, a která vybízí mozek produkovat endorfiny – hormony štěstí. 6. Chrání myšlení Bylo zjištěno, že každodenní příjem menšího množství čokolády může působit jako prevence proti Alzheimerově chorobě. Síla antioxidantů v tmavé čokoládě chrání mozek před stresem a stárnutím. Kofein navíc může být užitečný na migrény a mírnější bolesti hlavy. Příspěvek 6 benefitů hořké čokolády pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.06.2018 15:35 |

podobné články

Hypertenze – příznaky a její léčba

 
Krevní tlak zajišťuje putování krve krevním řečištěm, takže nějaký tlak máme vždycky. Špatné je, když jsou naměřeny vyšší hodnoty, než je obvyklé. Tento problém se nazývá hypertenze a má na svědomí čtvrtinu úmrtí lidí nad 40 let. Krevní tlak se měří v okamžiku stahu (systolický) a v klidovém stavu (diastolický), za normální hodnoty jsou považovány hodnoty kolem 120/80. Jestliže se tlak zvýší nad 140/90, je nutné přikročit k léčbě (u diabetiků dokonce od 130/90). Proč je nutné kontrolovat krevní tlak Zvýšení krevního tlaku zpočátku nemusí přinášet žádné zaznamenatelné příznaky. Jenže ve chvíli, kdy se zdravotní změny projeví, může být pozdě. Sekundární hypertenze se například objevuje spolu s onemocněním ledvin nebo při hormonálních onemocněních, primárně jsou důvody obvykle nadváha, vysoká konzumace soli či alkoholu, užívání hormonální antikoncepce, zneužívání léků a drog. Pravidelným měřením se dá hypertenze odhalit rychleji a tak i dříve začít léčit. Jak se projevuje hypertenze Příznaků je dost a nemusí nutně přicházet společně. Objevuje se bolest hlavy, především v oblasti čela a spodiny lebeční, bušení srdce, rychlý srdeční tep, nadměrné pocení, poruchy vidění, šumění v uších, únava, nespavost, krvácení z nosu, závratě či dokonce poruchy vědomí. Mohou také otékat kotníky nohou. Pokud se co nejdříve nenasadí léky, dochází až k cévní mozkové příhodě nebo infarktu myokardu. Léčení hypertenze Než lékař začne s léčbou vysokého krevního tlaku, musí zjistit, jestli jde o hypertenzi primární, nebo je sekundárním projevem jiné nemoci. Samotná léčba pak závisí na míře onemocnění. Pokud je tlak zvýšený jen mírně, nastupují režimová opatření – dieta, omezení stresu, pravidelný pohyb, omezení alkoholu, soli a kouření. Pokud je problém hlubší, předepisují se léky upravující krevní tlak. Příspěvek Hypertenze – příznaky a její léčba pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.12.2018 12:40 |

podobné články

Předem daný osud podle krevní skupiny v Japonsku

 
Většina lidí u nás ani neví, jakou má krevní skupinu. Ovšem v Japonsku všichni krevní skupinu řeší a často rozhoduje nejen o jejich kariéře, ale také o vztazích. Existuje tu jistá krevní diskriminace.
02.04.2021 07:00 |

podobné články

Fleischmann v NHL letos dohrál, má krevní sraženinu na plicích

 
Pro hokejového útočníka Tomáše Fleischmanna z Colorada sezona v NHL předčasně skončila. Lékaři mu objevili dvě krevní sraženiny na plicích.
21.01.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Fleischmann (63 článků)

Lubomír Lipský v ohrožení života! Herec má strach z krevní sraženiny v mozku

 
Herecká legenda Lubomír Lipský se bojí o život! Dlouhou dobu ho trápí bolesti zad a lékaři v pražské Thomayerově nemocnici se obávají, jestli za to nemůže krevní sraženina neboli subdurální hematom. Všichni teď čekají, jak dopadnou výsledky vyšetření.
03.05.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Lipský (161 článků)

Německo, Francie a Itálie pozastavují očkování AstraZenecou. Blatný nevidí důvod

 
Německo, Francie a Itálie pozastavily očkování vakcínou od firmy AstraZeneca. Činí tak prý z obezřetnosti, chtějí počkat na rozhodnutí Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Česká republika je zatím nehodlá následovat. „Nevidím pro to důvod,“ sdělil na dnešní tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), informují Novinky.
15.03.2021 20:40 |

podobné články

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

AstraZeneca sníží dodávky vakcín o více než polovinu. Česko rychle hledá náhradu

 
Společnost AstraZeneca sníží dodávky vakcíny proti covidu-19 do Evropy o 73 procent. Dopady na Česko zatím nejsou jasné, uvedli na twitteru zástupci Chytré karantény. Některé evropské země v tomto týdnu očkování touto látkou zastavily kvůli podezřením na vážné vedlejší účinky, například krevní sraženiny.
13.03.2021 18:00 |

podobné články