Článek

Divadelní festival německého jazyka začne 21. listopadu

 
Dva prology, jeden v Praze a další ve Vídni, bude mít Pražský divadelní festival německého jazyka, jehož 19. ročník se uskuteční od 21. listopadu do 1. prosince. Do metropole přiveze to nejlepší z Hamburku, Berlína, Lucemburku a Mnichova. Cenu Josefa Balvína za nejlepší inscenaci německojazyčného textu získala skupina Tygr v tísni za projekt Meyrink, Nováková, Kubák: GOLEM Štvanice. Prezentován bude na původním místě na ostrově Štvanice alespoň videoinstalací. Předprodej vstupenek na festival bude zahájen 27. října.
01.10.2014 14:10 |

podobné články

Podobné články

Divadelní festival německého jazyka podevatenácté

 
Již podevatenácté předvede pražskému publiku od 21. listopadu do 1. prosince Pražský divadelní festival německého jazyka nejlepší divadelní inscenace z Hamburku, Berlína, Lucemburku a Mnichova.
20.11.2014 08:51 |

podobné články

Hra Wernera Fassbindera otevře festival německy mluvících divadel

 
Divadelní adaptace slavného filmu Wernera Fassbindera Hořké slzy Petry von Kant v podání Residenztheater z německého Mnichova zahájí v pátek v hale studia na Barrandově Pražský divadelní festival německého jazyka.
02.11.2012 11:10 |

podobné články

Německý divadelní festival přiveze do Prahy Tolstého i Londona

 
Již pošestnácté přiváží Pražský divadelní festival německého jazyka do metropole nejzajímavější inscenace německy mluvících divadel. Od 5. do 20. listopadu uvede jedenáct produkcí divadel z Rakouska, Německa, Švýcarska, Lichtenštejnska a Lucemburska.
04.11.2011 12:15 |

podobné články

Na divadelním festivalu německého jazyka budou Vojcek i Kafka

 
Inscenace Büchnerova Vojcka v pražském Divadle na Vinohradech se stane ve čtvrtek večer prologem 14. ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka (PDFNJ). Oficiálně festival otevře v neděli na téže scéně Kafkův Proces v podání Kammerspiele z Mnichova.
29.10.2009 15:50 |

podobné články

Pražský festival německého jazyka uzavřela Volksbühne

 
Mottem 14. ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka (29. 10. - 8. 11.) se stala slova Osud a Naděje. Vztáhneme-li je ale k osmi stěžejním festivalovým představením, ocitneme se trochu na rozpacích.
10.11.2009 07:50 |

podobné články

Vyzkoušejte si státní maturitu z NĚMECKÉHO JAZYKA

 
Server TN.CZ připravil pro čtenáře zadání maturitní zkoušky z německého jazyka i s klíčem k řešení úloh.
03.11.2010 15:40 |

podobné články

O lidech a zlu kolem nás - závěr Pražského divadelního festivalu německého jazyka

 
Závěr letos již devatenáctého ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka přinesl dvě výrazné inscenace dvou významných německy mluvících scén, jež nepostrádaly jak závažné téma, tak i kvalitní herecké výkony.
02.12.2014 15:11 |

podobné články

Divadelní festival předznamená výlet do Berlína

 
Divadelní výlet do berlínské Volksbühne předznamená 13. října program listopadového Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Zájemci na této scéně uvidí pozoruhodnou inscenaci Dietera Rotha s názvem Murmel Murmel, česky Mumly mumly, v režii Herberta Fritsche.
01.10.2012 10:00 |

podobné články

Pražský německý festival v jubilejním roce

 
Pražský divadelní festival německého jazyka završuje letos 20 let existence, během níž uvedl na dvě stovky produkcí.
05.11.2015 12:05 |

podobné články

Jubilejní Pražský německý festival - obraz divadla, světa či dramaturgie?

 
Hamburský Thalia Theater uzavřel v neděli v pražském Stavovském divadle inscenací Don Giovanni. Poslední večírek dvacátý Pražský divadelní festival německého jazyka.
30.11.2015 16:15 |

podobné články

Festival německého divadla oživí pražské scény

 
Od 28. října do 10. listopadu se uskuteční 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Prolog obstaral začátkem měsíce výlet do berlínské Volksbühne, jejíž inscenaci nebylo možné převézt do Prahy. Desítky fanoušků zhlédly velkolepě pojatou hru v režii Johanna Kresnika s názvem Villa Verdi, uvedla ředitelka přehlídky Jitka Jílková.
28.10.2013 05:30 |

podobné články

Jako žiletky: Nejpálivější pizza způsobila krvácení jazyka!

 
Přesně před dvěma roky potvrdili vědci z univerzity v Novém Mexiku, že nejpálivější chilli papričkou světa je nová odrůda Trinidad Moruga Scorpion. Při konzumaci má člověk pocit, nikoli že ho štípl štír, jak napovídá název, ale že mu do jazyka zajel milion žiletek. V Anglii takových chilli papriček dávají na jednu pizzu hned dvacet. Je to asi nejpálivější italský koláč tohoto typu na celé planetě a prý může vyvolat krvácení jazyka.
10.02.2014 09:35 |

podobné články

Ropková (ČSSD): Praha podpoří výuku češtiny žáků s jiným mateřským jazykem

 
Pražští radní schválili projekt systémové podpory výuky českého jazyka jako cizího jazyka v celkem dvaadvaceti školách na území hlavního města. Žákům s odlišným mateřským jazykem tak bude nabídnuta možnost bezplatné výuky českého jazyka přizpůsobená jejich potřebám. Po jednání městské rady to uvedla radní pro školství Irena Ropková.
23.02.2017 06:35 |

podobné články

Festival německého divadla předvedl především herecké osobnosti

 
Inscenace Láska a peníze v podání Deutsches Theater z Berlína udělala tečku za patnáctým ročníkem Pražského divadelního festivalu německého jazyka (PDFNJ). Hru britského dramatika Denise Kellyho o moci peněz a nemoci nakupování, označovanou za temnou a brutální, proměnila režie Stephana Kimmiga v grotesku, alespoň pražské publikum ji tak pochopilo a reagovalo zřejmě v duchu režisérových intencí.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Dva muži o lidském osudu

 
Hned dva mužské monology zařadil do letošního programu Pražský divadelní festival německého jazyka. Soubor Müncher Kammerspiele reprezentoval svým velkým jevištním sólem herec Steven Scharf, který za monodrama Judas získal titul Herec roku 2013.
06.11.2013 14:00 |

podobné články

České dráhy: Vlakem na festival Divadelní svět Brno

 
Od 12. do 17. května se sjedou do moravské metropole divadelní soubory z různých koutů světa, aby na prknech desítky divadel předvedly to nejlepší ze své tvorby. Na 8. ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se mohou diváci svézt vlakem Českých drah za polovinu jízdného se slevou VLAK+. Diváci festivalu se mohou těšit na špičkovou činohru, velkolepý balet i na představení pro rodiny s dětmi. Každoročně přiváží festival to nejlepší, co se urodilo na tuzemských i zahraničních scénách.
11.05.2017 17:40 |

podobné články

Divadelní festival Poláčkovo léto oslaví čtvrtstoletí, láká na Cirkus La Putyka

 
Divadelní festival Poláčkovo léto oslaví v letošním roce své 25. narozeniny. Program je hotový a jako každý rok nabízí to nejlepší z české divadelní tvorby.
16.04.2018 11:35 |

podobné články

Německý festival začal pádem

 
Jubilejní dvacátý ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka začal v pátek 6. listopadu poněkud nešťastně.
06.11.2015 12:35 |

podobné články

Jubilejní ročník Německého divadla jde do finále

 
Dvacátý ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka vyvrcholí o víkendu dvěma tituly, s nimiž je spojené velké očekávání. Uplynulý týden strávený s festivalovými představeními totiž o kvalitě programu jubilejního ročníku stále nepřesvědčil.
27.11.2015 17:06 |

podobné články