Článek

Diskriminace neočkovaných. Okamura zažaluje vládu

 
Je nutné vrátit možnost bezplatného testování a především soustředit úsilí na ochranu rizikových skupin, domnívá se lídr SPD Tomio Okamura. „Říkáme jasné ne povinnému očkování a ne diskriminaci zdravých neočkovaných lidí,“ dodal.
23.11.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2719 článků)
Podobné články

Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii, zopakoval Okamura

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil další ze svých pravidelných videí na Youtube, které se věnují posledním aktualitám. SPD odmítá nová vládní omezení, které souvisí se zvyšujícím se počtem nově nakažených. „Odmítáme diskriminaci neočkovaných, pandemický zákon a covid-tyranii,“ uvedl Okamura. Vyjádřil se také k nemocnému prezidentovi Zemanovi, kde dal jasně najevo svůj názor. „Odmítáme snahu o jeho faktické politické odstranění z veřejného života,“ uvedl Okamura.
27.10.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2719 článků)

Piráti: Covidové pasy mají být bezpečnější a bez diskriminace

 
Covidové pasy bez diskriminace neočkovaných, větší ochrana osobních údajů a zamezení zneužití pro další účely. I to se podařilo prosadit pirátským europoslancům na úrovni skupiny Greens/EFA, které jsou součástí. Ta je pátá největší v Evropském parlamentu a její zástupci teď budou pirátské pozměňovací návrhy prosazovat v rámci celé instituce.
17.04.2021 21:20 |

podobné články

Evropská komise zažaluje ČR kvůli pomazánkovému máslu

 
Evropská komise zažaluje Česko kvůli pomazánkovému máslu. Nelíbí se jí, že název používá pro výrobek, který vlastnosti másla nemá, protože neobsahuje dostatek mléčného tuku.
30.09.2010 15:15 |

podobné články

Česko zažaluje Brusel kvůli pozastavení plateb Agrofertu. Z principu

 
Česko u Soudního dvora EU zažaluje Evropskou komisi kvůli pozastavení dotačních plateb pro Agrofert Holding. Žalobu v pondělí schválila vláda na návrh ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD). Ačkoli Evropská komise později proplacení peněz schválila, podle resortu jde o princip. Napsal to ve středu na webu Deník N. Platby byly pozastaveny kvůli možnému střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO).
04.02.2020 23:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)

Spekulace o zdravotním stavu prezidenta: Má vážné problémy s játry, říká Stehlíková. Hrad ji zažaluje

 
Jaký je zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana (77), o tom spekuluje veřejnost i politici již delší dobu. Václav Klaus naznačil, že má prezident problémy s játry. Svůj názor na věc řekla i exministryně pro lidská práva a národnostní menšiny a psychiatrička Džamila Stehlíková, podle níž se prezident dostal do nemocnice kvůli „metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy”. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček uvedl, že je Zeman v pořádku a že Stehlíkovou kvůli jejím kontroverzním výrokům zažaluje. 
07.10.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků) , Džamila Stehlíková (127 článků) , Miloš Zeman (26693 článků)

Jay–Z: Diskriminace gay manželství je jako diskriminace černochů

 
Po prezidentovi Baracku Obamovi se na podporu gay manželství v USA vyslovil další vlivný muž země, milionář a producent Jay–Z (42). Podle něj se USA staví kvůli odporu k manželství osob stejného pohlaví k zaostalým státům planety a diskriminace homosexuálů je stejná jako ta, kterou zažívali černoši před čtyřiceti roky.
19.05.2012 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Spolupráce ombudsmana s advokáty ve věcech diskriminace slaví první úspěch

 
Hned první případ diskriminace, který od veřejného ochránce práv Pavla Varvařovského převzali advokáti zapojení do projektu pro bono centrum skončil ukončením diskriminačního jednání a omluvou oběti diskriminace.
10.04.2013 10:55 |

podobné články

Pozitivní diskriminace by mohla odporovat Ústavě. Tak se ji na vládě chystají měnit

 
Případná pozitivní diskriminace nyní dělá těžké hlavy Legislativní radě vlády. Ta totiž podle serveru Aktuálně.cz bude prověřovat, zda návrh z dílny ČSSD na zavedení kvót pro ženy na kandidátních listinách neodporuje Listině základních práv a svobod. Existuje totiž pochybnost, zda pozitivní diskriminace žen neporušuje právo na rovnou politickou soutěž.
03.08.2014 09:25 |

podobné články

ČOI zjistila 19 případů diskriminace. Kvůli Ukrajině bylo dvakrát odmítnuto ubytování Rusům

 
Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila v prvním pololetí při kontrolách zaměřených na diskriminaci spotřebitele 19 případů. Kromě diskriminace Romů kontroloři zjistili i problémy v chování k Rusům. ČOI v pololetí provedla celkem 690 kontrol, kromě diskriminace zjistili porušení dalších povinností ve 365 provozovnách. Celková výše pokut dosáhla 705.000 korun, z toho dvě pokuty za diskriminaci činily 470.000 korun. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.
22.09.2014 13:26 |

podobné články

Delegace ČR musí příští týden před Výbor OSN pro odstranění diskriminace žen

 
V Ženevě se v úterý 23. února 2016 uskuteční slyšení delegace ČR před Výborem OSN pro odstranění diskriminace žen. Výbor je nezávislým monitorovacím orgánem OSN, jehož úkolem je dohlížet nad naplňováním Úmluvy a formulovat případná doporučení jednotlivým členským státům. Účelem slyšení je Výbor informovat o krocích, které Česká republika přijala za účelem naplňování Úmluvy OSN o odstranění všech forem diskriminace žen.
19.02.2016 21:45 |

podobné články

ČOI: Počet případů diskriminace spotřebitelů se snížil

 
V roce 2015 bylo podezření na některou z forem diskriminace spotřebitele prokázáno v 19 případech, což činí 0,9 % z celkem 2138 provedených kontrol. V porovnání s rokem 2014, kdy bylo zjištěno 40 případů diskriminace, tj. 3,25 %, to znamená výrazné snížení.
01.05.2016 17:50 |

podobné články

Okamura: Kdyby Češi byli na sebe hrdí, možná by zatočili i s politiky

 
Česko-japonský podnikatel Tomio Okamura vážně přemýšlí nad vstupem do politiky. Zatím zvažuje kandidaturu do Senátu. Podnikatel v Show Jana Krause prozradil, že jako prezident státu by se zastal tykadlového řidiče Smetany, jehož pokreslení předvolebních plakátů dovedlo až do vězení. Další články k tématu: Zeman ani Okamura by se podle průzkumu na Hrad neprobojovali Okamura zvažuje kandidaturu do Senátu. Teprve pak by zkusil Hrad Tomio Okamura: S přítelkyní jsme si první dva měsíce jen psali Okamura má svou slivovici. Dá jí etiketu i jméno, ale na prodej nebude
11.05.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1174 článků) , Tomio Okamura (2719 článků)

Okamura: Sněmovna by se měla zabývat vládními covidovými opatřeními, která jsou podle nás nepřijatelná

 
Vláda opět řeší nouzový stav, proti kterému se hlasitě ozval předseda SPD Tomio Okamura. SPD prosazuje, aby se Poslanecká sněmovna zabývala vládními covidovými opatřeními, která jsou podle nich nepřijatelná a hrubě porušují práva občanů. „V rámci aktuální schůze Poslanecké sněmovny, která začíná zítra, bude hnutí SPD navrhovat mimořádný bod s názvem „Diskuse o nepřijatelných opatřeních souvisejících s covidovou situaci, která jsou neúčinná a hrubě porušují práva občanů“. Říkáme jasné NE povinnému očkování a diskriminaci zdravých neočkovaných lidí,“ informoval Tomio Okamura na Facebooku.
22.11.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2719 článků)

Očkování bude zdarma a nepovinné, kývli senátoři. A tepali i „vládu pro srandu“

 
Očkování proti koronaviru bude hrazeno z pojištění a nebude povinné. Jeho dobrovolnost a zákaz diskriminace neočkovaných lidí ale v zákoně o pravidlech pro nákup a distribuci vakcín nebude výslovně stanovena. Rozhodl o tom dnes Senát, když podobně jako Sněmovna normu schválil ve vládní verzi. Zákon, který horní komora Parlamentu schválila zrychleně, nyní dostane k podpisu prezident.
16.12.2020 19:35 |

podobné články

Šikana neočkovaných. Advokátka jde do sporu s Českem, má vážné podezření

 
Zákaz rodičům být u dítěte nebo u porodu, žaloby proti nošení roušek i testování nebo šikana neočkovaných proti covidu-19. V době koronavirové epidemie má advokátka Zuzana Candigliota plné ruce práce a tvrdí, že stát neplní svoji roli. Podle právničky nemůže rozdělovat lidi podle toho, zda jsou testovaní či očkovaní, a ani nemůže nutit podnikatele slídit v soukromí zákazníků, aby mohli jít do restaurace nebo se nechat ostříhat. „Můj názor je ten, že tam hraje roli potřeba vyvést peníze ze státního rozpočtu a samozřejmě i arogance moci,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
10.05.2021 18:10 |

podobné články

Jak by se vám líbilo dotovat pochod hrdosti neočkovaných? Ať si každý pochoduje za své, vzkazuje předseda Svobodných

 
O víkendu vrcholil v centru Prahy jedenáctý ročník festivalu Prague Pride, jehož cílem je prosazování tolerantní občanské společnosti, bojovat proti homofobii a zvyšovat povědomí veřejnosti o LGBTQ+ komunitě v Česku. Prague Pride získal od pražského magistrátu dotaci ve výši 650 tisíc korun. K tomu se vyjádřil předseda Svobodných Libor Vondráček. „Jak by se vám líbil pochod hrdosti neočkovaných?“ ptal se na sociální síti. Ti jsou podle něj dnes opravdu reálně a citelně diskriminováni státem.
09.08.2021 15:30 |

podobné články

Chceme řešit diskriminaci neočkovaných, říká lídr Svobodných Vondráček

 
Pokud se blok Trikolora, Svobodní, Soukromníci dostane do Sněmovny, bude chtít hlavně řešit diskriminaci neočkovaných lidí, řekl v rozhovoru pro Právo předseda Svobodných Libor Vondráček. Pokud neuspějí, hrozí podle něj Česku další lock­down.
29.09.2021 04:55 |

podobné články

Adam Vojtěch: Je to epidemie neočkovaných, v nemocnicích jsou i mladší ročníky

 
Epidemie covidu-19 se v ČR podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) stala epidemií neočkovaných. Podle dat o šíření nákazy za říjen tvoří 74 procent pozitivně testovaných a 63 procent hospitalizovaných. Pokud by se proočkovanost zvýšila, bylo by možné zrušit "třeba zítra" všechna protiepidemická opatření, řekl dnes ministr na tiskové konferenci.
26.10.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Vojtěch: Covid je epidemie neočkovaných. A šéf statistiků nastínil černý scénář pro podzim

 
Epidemie covidu-19 se v ČR podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) stala epidemií neočkovaných. Podle dat o šíření nákazy za říjen tvoří 74 procent pozitivně testovaných a 63 procent hospitalizovaných. Pokud by se proočkovanost zvýšila, bylo by možné zrušit „třeba zítra“ všechna protiepidemická opatření, řekl dnes ministr na tiskové konferenci. V tomto nebo příštím týdnu podle predikce, kterou představil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek, se celá ČR dostane na incidenci 300 případů nákaz koronavirem týdně na 100 000 obyvatel..
26.10.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)