Článek

Díky Rychetskému měl Ústavní soud respekt a autoritu, loučil se Šimíček

 
Z Ústavního soudu po deseti letech odešel soudce Vojtěch Šimíček. Coby soudce zpravodaj měl za deset let více než tři tisíce řízení. V pořadu Interview ČT24 chválil prezidenta Petra Pavla za výběr nových kolegů na Ústavním soudu a hovořil mimo jiné o nátlaku ze strany tehdejšího hradního kancléře Vratislava Mynáře.
13.06.2024 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1466 článků) , Petr Pavel (2948 článků) , Pavel Rychetský (229 článků)
Podobné články

Přikryje Ústavní soud škrty na důchodcích? Událost, která to naznačuje. Zapojen soudce Šimíček

 
Ve středu po poledni má Ústavní soud vyhlásit své rozhodnutí ve věci seškrtaných důchodů z loňského roku. Vyhlašovat jej bude místopředseda soudu Vojtěch Šimíček, i když původně to měl být jeho kolega. Výměna „soudce zpravodaje“ podle právníků naznačuje i to, jak se hlasování soudu k věci postaví.
20.01.2024 07:45 |

podobné články

„Mnohé překvapí, co řeknu o Rakušanovi.“ A pak Šimíček z ODS doplnil věc „Fiala a kampelička“

 
Ministr vnitra Vít Rakušan naskočil na předvolební vlnu a stále častěji se kriticky vyhraňuje proti zbytku vládní koalice. Právník, člen ODS a publicista Ondřej Šimíček jeho výstupy chápe, „jede pro svoje voliče“. Přesto by si přál adekvátní reakci ze strany ODS. Předsedu Fialu ale chválí za to, že dokáže pět stran udržet v nebývalé jednotě. A kauza „Fiala a kampelička“, kterou vypustil novinář Janek Kroupa? O tom ví Šimíček své i z minulosti.
08.02.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (224 článků) , Vít Rakušan (853 článků)

Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

 
V eurovolbách bylo možné porazit Babiše, ale neumíme oslovit voliče online prostoru jako Filip Turek, odhaluje nedostatek koalice SPOLU člen ODS, publicista a expert na digitalizaci Ondřej Šimíček. Právě Turek podle něho posbíral 40 procent prvovoličů. A budoucí vláda s ANO? Není možná, vylučuje politik ODS. S Babišem se prý nedá dohodnout. V oblasti digitalizace státu pak Šimíček upozorňuje na bující klientelismus. „To neuměli ani naši na magoši za Janouška,“ dodává.
19.07.2024 18:10 |

podobné články

Lži se dnes říká „alternativní pravda“, lamentoval ústavní soudce Šimíček. Máme svobodu slova, ale...

 
Když ovládali tuto zemi, neštítili se komunisté lhát prakticky o všem. A jak je to s politiky v demokratickém režimu? Soudce Ústavního soudu ČR Vojtěch Šimíček prozradil více.
20.11.2019 18:55 |

podobné články

Lži se dnes říká „alternativní pravda“, lamentoval ústavní soudce Šimíček. Máme svobodu slova, ale...

 
Když ovládali tuto zemi, neštítili se komunisté lhát prakticky o všem. A jak je to s politiky v demokratickém režimu? Soudce Ústavního soudu ČR Vojtěch Šimíček prozradil více.
20.11.2019 23:55 |

podobné články

Věříme nejvíce Rychetskému. Důvěra v Klause klesá. Komu věříte vy?

 
Češi ze státních činitelů nejvíce důvěřují Rychetskému. Premiér Nečas je až na čtvrtém místě!
19.02.2012 13:10 |

podobné články

Podle průzkumu CVVM lidé věří nejvíce Rychetskému a Zemanovi, nejmíň Kalouskovi

 
Z nejvyšších ústavních činitelů se největší důvěře veřejnosti těší předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a prezident Miloš Zeman. Oběma věří zhruba polovina lidí, uvádí aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl je v tom, že zatímco Rychetskému nevěří 23 procent oslovených, Zemanovi takřka dvojnásobek. Na opačném konci žebříčku důvěryhodnosti vrcholných představitelů státu je šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, kterému věří deset procent lidí, zato 82 procent nevěří.
13.03.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Pavel Rychetský (229 článků)

Lidé nejvíce věří Rychetskému a Zemanovi, Kalousek propadl

 
Lidé nejvíce důvěřují předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentu Miloši Zemanovi. Nejnižší důvěru má naopak šéf poslanců TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek. Vyplývá to z průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
18.10.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků)

Zeman neudělí Rychetskému Řád TGM kvůli zrušení volebního zákona

 
Prezident Miloš Zeman neudělí předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému plánovaný Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Zrušením volebního zákona v době předvolební kampaně poškodil Českou republiku, uvedl na Facebooku prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
10.02.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Zemanova „odveta“ Rychetskému: Neudělí mu státní vyznamenání. Které už ale udělil?

 
Rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) zrušit část volebního zákona bude mít dohru ze strany prezidenta Miloše Zemana. Prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka informoval, že předsedovi soudu Pavlu Rychetskému neudělí státní vyznamenání. Podle prezidentových slov poškodil svým rozhodnutím zemi, tudíž si ocenění nezaslouží. Ovšem není jasné, jak mu nechce věnovat státní vyznamenání, které mu již minimálně v oznámení udělil.
10.02.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Hrad: Prezident neudělí vyznamenání P. Rychetskému

 
Prezident republiky neudělí státní vyznamenání P. Rychetskému
10.02.2021 19:45 |

podobné články

Ústavní expert udeřil: Je Ústavní soud líný, nebo zbabělý? Dobře, že Rychetský nedostane medaili

 
Ústavní soud 9. února přijal rozhodnutí a prohlásil protiústavnost zavření obchodů. To znamená zrušení příslušného krizového opatření. Ovšem rozhodnutí Ústavní soud zveřejní až po dvou týdnech 22. února, kdy toto opatření platit nebude, protože je časově omezené do 14. února. Vláda je nahradí obsahově stejným, ale s jiným číslem jednacím. „Je Ústavní soud líný, či zbabělý?“ táže se advokát a člen hnutí Trikolóra Zdeněk Koudelka, který poukazuje na rozdílné počínání ústavních soudců v obdobných případech.
15.02.2021 22:25 |

podobné články

Zeman lhal třikrát. Rozhodnutí však bylo na voličích, zdůrazňuje soudce Šimíček

 
Nejvyšší správní soud zamítl všechny stížnosti na prezidentskou volbu zvolení Miloše Zemana (SPOZ) hlavou státu platí. A to i navzdory tomu, že se Zeman dopustil v kampani tří zjevných lží. Soudce NSS Vojtěch Šimíček v rozhovoru pro středeční MF Dnes prohlašuje, že se budoucí prezident dopustil protizákonného jednání, ale jasný výsledek voleb ukázal, co si o tom myslí většina voličů.
20.02.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Zemanovým kandidátem na ústavního soudce má být Vojtěch Šimíček

 
Dalším kandidátem prezidenta Miloše Zemana na ústavního soudce by měl být Vojtěch Šimíček, předseda volebního senátu Nejvyššího správního soudu. Hlava státu, která už má i dva další kandidáty, to naznačila v rozhovoru s ČTK. Nepřímo tyto informace potvrdil i předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. 
28.02.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Zdeněk Jemelík: Ústavní soud ke kauze Shahrama Zadeha

 
Dne 4. května 2018 vyhlásil Ústavní soud ústavní nález z 24. dubna 2018 k ústavní stížnosti obž. Shahrama Abdullaha Zadeha, která je od r.2014 v pořadí již sedmá, vztahující se k uvalení vazby na něj. Ústavní soud ji zčásti zamítl, zčásti odmítl.
06.05.2018 09:30 |

podobné články

Odvážný soudce Šimíček rozhodne o výsledku eurovoleb

 
Návrh na zrušení pětiprocentní klauzule v evropských volbách bude mít na Ústavním soudu na starosti jako soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček (44), kterého v posledních letech provází pověst odvážného muže.
26.06.2014 05:15 |

podobné články

„Kraví lejno, zločinci.“ Slovo z ODS nejen k Václaváku. Nutno vidět

 
ROZHOVOR Sobotní demonstrace na Václavském náměstí byla akcí „Jednotného Ruska v Česku“, soudí člen ODS, právník a odborník na digitalizaci Ondřej Šimíček. „Vyžeňte matky s dětmi pod palbu banditů z asijských stepí, klekněme před Putinem, případně Rusko, přijď a střílej do českých občanů. A odchod z institucí, které zajišťují, že dneska nepočítáme desetitisíce zabitých českých občanů. Samozřejmě že to nezaznělo doslova, ale tohle byla message vystupujících,“ sdělil ParlamentnímListům.cz. Šimíček nevidí rozpor mezi Fialou a Blažkem. Vyjádřil se též k činnosti vlády jako celku i k lídrovi opozice Andreji Babišovi.
06.09.2022 08:55 |

podobné články

„Putine, bombarduj nás,“ říká každý účastník Václaváku. Ondřej Šimíček k volbám. Výzva jeho ODS. Meloniová? Nová Thatcherová

 
ROZHOVOR „Při demonstraci na začátku září jsem byl smířlivý, mnoho demonstrujících lidí neřešilo, co za obskurní kreatury šaškovaly na pódiu. Ovšem nyní už každý ví, že další šibřinky Gazpromu pořádají kremelští kolaboranti. Kdokoliv je podpoří, říká tím: „Putine, přijď bombardovat naše města, kadyrovci, přijďte znásilňovat naše děti!“ Tak odsoudil pro ParlamentníListy.cz zítřejší demonstraci na Václavském náměstí právník, člen ODS a bloger Ondřej Šimíček. Hodnotí výsledky voleb a ODS vzkazuje: „Vyzývám kolegy, aby například psali do ParlamentníchListů.cz či jiných médií než těch, které nenávidí ODS víc než Babiše a Okamuru dohromady.“
27.09.2022 15:05 |

podobné články

Účastníci Výměny manželek! Před Václavákem z ODS letí vzkaz. Návštěva je na cestě

 
„Vrabel je prolhaný vlastizrádný gauner. To opakuji pořád dokola,“ říká o organizátorovi dnešní demonstrace právník, odborník na digitalizaci a člen ODS Ondřej Šimíček. Podle něho Vrabel manipuluje těmi, kdo mají „vymyté mozky“. Šimíček se na Václavák hodlá podívat osobně. „Abych ten největší casting na Výměnu manželek viděl naživo,“ uvedl důvod. A pár slov přidal i o ostatních řečnících.
28.10.2022 13:20 |

podobné články