Článek

Díky darovaným saským vakcínám se zapojí do očkování i praktičtí lékaři

 
Díky darovaným patnácti tisícům vakcín ze sousedního Německa pro nejpostiženější regiony v českém příhraničí na západě republiky bude možné v brzké době začít očkování i prostřednictvím praktických lékařů.
01.03.2021 13:40 |

podobné články

Podobné články

Praktičtí lékaři se hněvají na vládu kvůli očkování. Nesehnala dost vakcín a ještě zkazila propagaci

 
Praktičtí lékaři se zlobí na vládu Andreje Babiše. Nejen, že jim nedokázala zajistit dostatek vakcín pro pacienty, jako se to podařilo v Německu, ale ještě zkazila přípravu kampaně na podporu očkování. Praktičtí lékaři z České lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně (ČLS JEP) proto vyjádřili naději, že zdravotnictví bude dříve či později řízeno jinak a konečně lépe.
13.05.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22525 článků)

Velká posila v očkování proti koronaviru: Od března se připojí i praktičtí lékaři

 
Od počátku března se v Česku zapojí do očkování proti nemoci covid-19 vedle očkovacích center také praktičtí lékaři. Nově budou mít přístup i do on-line objednávkového systému a budou moci registrovat k očkování své spádové pacienty. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy, kterému informaci potvrdil vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a několik krajských koordinátorů vakcinace.
21.02.2021 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Blatný mění kurz. Očkování pro 70+, zařídí to praktici

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představil v pátek ráno detaily očkování proti covidu-19 od 1. března. Očkováni budou prioritně senioři nad 70 let, při registraci nebude rozhodující čas ani zdravotní stav. Do očkování se nově zapojí praktičtí lékaři. Registrace pro očkování pedagogických a nepedagogických zaměstnanců bude spuštěna 27. února.
26.02.2021 09:25 |

podobné články

Očkování 40+ od pondělí i víc vakcíny praktikům. Babiš: A pak už registrace pro 16+

 
Praktičtí lékaři budou od příštího týdne dostávat vakcínu firmy Moderna přímo do svých ordinací. Měl by se tak vyřešit problém s tím, že u praktických lékařů čeká na očkování přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 seniorů nad 80 let. Novinářům to po čtvrtečním jednání s praktiky řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Dosud praktičtí lékaři dostávali především vakcíny společností AstraZeneca a Johnson & Johnson, kterých ale zatím nebylo dost pro všechny zájemce o očkování v ordinacích.
13.05.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22525 článků)

Očkovací centra už očkují lidi od 45 let. Přitom tisíce seniorů u svých praktiků na vakcínu stále čekají

 
Praktičtí lékaři kritizují systém rozdělování vakcín krajskými koordinátory. Vakcíny podle nich směřují primárně do velkých očkovacích center, ačkoliv v rámci ordinací na očkování stále čeká přes sto tisíc lidí ve věku nad 70 let. V očkovacích centrech se přitom otevřely registrace již pro lidi od 45 let. Přitom právě praktičtí lékaři by mohli mít rozhodující vliv na lidi, kteří zatím o očkování nejsou pevně přesvědčeni.
14.05.2021 15:45 |

podobné články

Neočkované seniory budou kontaktovat praktici. Lékaři chtějí očkovat i v ordinacích

 
Seniory nad 80 let, kteří zatím nejsou přihlášení k očkování proti covidu-19, budou kontaktovat jejich praktičtí lékaři. ČTK to v pátek řekl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Spolu s hejtmany v pátek řešil s ministerstvem zdravotnictví také možnost, aby praktičtí lékaři mohli dál očkovat seniory nad 80 let i ve svých ordinacích, což bylo v některých krajích umožněno. V úterý jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) na sociálních sítích napsal, že to dál možné nebude. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nemohou zatím očkovat kvůli nedostatku vakcíny.
05.02.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22525 článků)

Přehled očkování v krajích: Málo vakcín, složitá administrativa. Vydržte, vzkazují praktici

 
Praktičtí lékaři již několikrát avizovali, že jsou připraveni očkovat svoje pacienty proti covidu-19. Jak uvedl předseda Sdružení praktických lékařů MUDr. Petr Šonka, očkování se sice rozbíhá, ale velmi pomalu. Blesk Zprávy oslovily koordinátory očkování z řad praktiků v krajích, aby řekli, jak to u nich vypadá. Ne všude panuje stejná situace, ale všichni se shodují na jednom: Vakcín je málo a administrativa náročná. Někde se navíc netrpěliví zájemci o očkování zlobí právě na lékaře, že jim nejsou schopni vakcíny zajistit. Jak to vypadá v jednotlivých krajích s očkováním a co lékaři vzkazují svým pacientům?
16.03.2021 05:05 |

podobné články

Premiér Rusnok se potká se svým saským protějškem

 
Premiér v demisi Jiří Rusnok bude dnes jednat se svým saským protějškem Stanislawem Tillichem (CDU). Diskutovat budou mimo jiné o přeshraniční spolupráci, dopravní a energetické infrastruktuře a vztazích v oblasti kultury a vzdělávání. Tillich do Česka přijíždí na Rusnokovo pozvání.
21.10.2013 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1899 článků) , Jiří Rusnok (715 článků)

Praktičtí lékaři příští týden dostanou vakcínu Moderna

 
Praktičtí lékaři budou od příštího týdne dostávat vakcínu firmy Moderna přímo do svých ordinací. Měl by se tak vyřešit problém s tím, že u praktických lékařů čeká na očkování přes 216 000 lidí, z toho asi 23 000 seniorů nad 80 let. Novinářům to po dnešním jednání s praktiky řekl premiér Andrej Babiš.
13.05.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22525 článků)

Praktičtí lékaři obdrží vakcínu Moderna, ale... KLESÁ ZÁJEM O OČKOVÁNÍ!

 
Byli jsme připravení, mohli jsme naočkovat Česko bez drahých center. Vláda nám ale nedala vakcíny. Tak hodnotí svou roli v boji proti pandemii praktičtí lékaři. Nyní by měli dostat vakcínu Moderna, bude jí ale méně, než čekali.
21.05.2021 05:10 |

podobné články

Hejtman Červíček: Do očkování proti covid-19 kraj plánuje o dubna zapojit také praktické lékaře

 
V Královéhradeckém kraji se do další fáze očkování proti covid-19 zapojí také praktičtí lékaři.
23.02.2021 20:10 |

podobné články

OZP: Lékaři dostanou od ledna víc. Praktici pro dospělé i děti získají skoro 10 procent navíc

 
V průměru o osm procent vyšší úhrady získají pro letošní rok praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost.
25.01.2015 10:37 |

podobné články

Praktičtí lékaři dostanou více pravomocí. Vyšetří i komplikovanější choroby

 
Praktičtí lékaři budou moci od ledna příštího roku dělat nové výkony, které se týkají včasného záchytu demence, péče o pacienty s rizikem cukrovky, testů pro rychlé odhalení plicní embolie či hluboké žilní trombózy. Doposud se těmito činnostmi zabývali specialisté. Všechny výkony, které lze dělat přímo v ordinaci praktického lékaře, pomáhají lékaři k rychlému rozhodování. Je to klíčové při některých stavech, jako je například rozhodování o riziku infarktu, řekl ve čtvrtek na konferenci Společnosti všeobecného lékařství (SVL) České lékařské společnosti J. E. Purkyně vědecký sekretář SVL Bohumil Seifert.
07.11.2019 20:45 |

podobné články

Praktičtí lékaři žádají o povolení předepisovat část léků za specialisty

 
Chroničtí nemocní se v současné době ocitli ve svízelné situaci. Přestože je jim doporučováno, aby se raději zdržovali jen ve své domácnosti, kvůli došlým lékům často vyjíždí za lékaři do měst a nemocnic. Praktičtí lékaři proto žádají ministerstvo zdravotnictví, aby jim dočasně zrušilo omezení předepisovat léky pro chronické pacienty.
23.03.2020 15:30 |

podobné články

Praktičtí lékaři mohou ukončovat karantény, bez testů to ale nejde

 
Od středy mohou praktičtí lékaři ukončovat nařízenou preventivní karanténu lidem, kteří sice nebyli pozitivní na covid-19, ale byli v kontaktu s nemocnými. V praxi je to ale problém. Lékaři poukazují na to, že jim chybí rychlotesty i dostatek ochranných pomůcek.
22.04.2020 11:00 |

podobné články

Zájem o očkování proti chřipce kvůli covidu klesne, bojí se lékaři. Experti: Hrozí křížení nemocí

 
V Česku letos nebyl zaznamenán jediný laboratorně potvrzený případ chřipky a chřipková epidemie se tak nekonala. Podle odborníků koronavirus chřipky nevymýtil, zabrala zejména zvýšená hygienická opatření a nošení roušek. Zájem o vakcíny proti chřipce se prudce zvýšil, dokonce natolik, že nestačily zásoby. Praktičtí lékaři už objednali vakcíny na tuto sezonu, ale většina z nich Blesk Zprávám řekla, že počty nijak nenavyšovala. Obávají se totiž, že zájem o očkování proti chřipce prudce klesne, i kvůli očkování proti covidu-19. Experti ale upozorňují, že tyto dvě nemoci se od sebe liší a jejich případné křížení by mohlo být nebezpečné.
24.06.2021 05:10 |

podobné články

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Vystoupila proti vadným vakcínám, pět týdnů je nezvěstná. Kolegové se bojí o aktivistku

 
Čínští aktivisté se bojí o osud své kolegyně Tchan Chua (38), která byla jedním z nejsilnějších hlasů kampaně proti závadným vakcínám sponzorovaných státem. Tchan byla zatčená na demonstraci v Pekingu, která proběhla před více než 5 týdny. Od té doby o ní nikdo neslyšel, žena byla podle všeho terčem výhrůžek, uvedl deník Guardian.
12.10.2018 13:45 |

podobné články

Očkování na vládě: Jak se dostali k vakcínám Benešová, Toman a Metnar?

 
Očkováno proti nemoci covid-19 už je nejméně pět ze 14 členů české vlády. Informovala o tom dnes večer Televize Seznam. Vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), kteří dostali vakcínu mezi prvními, byli očkováni také ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a ministři obrany Lubomír Metnar (za ANO) a zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Televize uvedla, že podle odpovědí dalších ministerstev a obou komor Parlamentu zatím další političtí činitelé očkováni nebyli.
15.03.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22525 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Miroslav Toman (203 článků)