Článek

Diktátor KLDR Kim se opřel do USA: Slova o válce i odstrašování

 
Spojené státy jsou vážnou příčinou nestability na Korejském poloostrově, řekl dnes ve státní televizi KCNA severokorejský vůdce Kim Čong-un. Pchjongjang podle něj vyvíjí nové zbraně, aby se dokázal bránit USA i vojenským ambicím Jižní Koreje. KLDR v posledních týdnech otestovala za hlasité mezinárodní kritiky několik nových zbraní.
12.10.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)
Podobné články

Smrt, nebo vegetativní stav? Diktátor Kim se neobjevil už dva týdny, KLDR mlčí

 
Už dva týdny se na veřejnosti neobjevil severokorejský diktátor Kim Čong-un (36). Podle spekulací, které kolují zahraničním tiskem, měl podle některých zdrojů podstoupit operaci srdce. Už v pátek se na sociálních sítích objevila neověřená informace, že diktátor zemřel, o chvilku později pak, že byl na pláži. Japonská médie přišla s tím, že diktátor je ve vegetativním stavu. Analytici předpokládají, že Kim, který bojuje s obezitou a do toho je silný kuřák, se brzy objeví.
25.04.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Kim vyrazil do mauzolea. Oslavu výročí narozenin svého děda zmeškal, památku úmrtí už ne

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un udělal tečku za zprávami o své smrti, které se šířily v dubnu. Podporoval je hlavně fakt, že se Kim neúčastnil ani oslav výročí narození svého dědečka a zakladatele KLDR Kim Ir-sena. Tento týden se ale ukázal na pietě u příležitosti 26. výročí smrti svého dědečka. Diktátor se svými nejbližšími spolupracovníky včetně mladší sestry Kim Jo-čong vyrazil do hrobky, kde je uloženo tělo jeho předka, informoval list The Sun.
08.07.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Střídání u moci se v KLDR nekoná. Podle zběha může být „princezna“ ráda, že žije

 
Podle jihokorejského deníku Čoson Ilbo severokorejský diktátor Kim Čong-un zuří, rozčílily ho zprávy, které přinesla zahraniční média o tom, že jeho mladší sestra Kim Jo-čong se chystá převzít moc v zemi. Politická hvězda mladé Kim nepochybně stoupá a experti ji vidí jako bratrovu nejpravděpodobnější nástupkyni, pokud by se potvrdily spekulace o jeho špatném zdraví. Jihokorejci rovněž zaznamenali, že se Kim už přes měsíc neukázala na veřejnosti. „Aby ne, Kim Čong-un je paranoidní a pomstychtivý, zabil by vlastní sestru,“ zhodnotila žena, které se podařilo z KLDR utéct.
06.09.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Krvavý diktátor Kim: Nechal popravit i bratrance a vnoučata!

 
Svého strýce Čanga nechal údajně předhodit vůdce KLDR Kim Čong-un hladovým psům, kteří ho roztrhali. Přímé důkazy pro to nejsou a zní to jako extrémní zúčtování, jenže v KLDR je patrně možné vše. Krvavý diktátor Kim však v popravách pokračuje! Podle posledních zvěstí nechal údajně popravit i celou Čangovu rodinu. Tedy své bratrance, jejich manželky, vnoučata...
26.01.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim (10 článků) , Kim Kim (1767 článků)

„Polobůh“ a „génius“ Kim. Nemilosrdný diktátor vyrůstal v luxusu, na zahradě měl opice

 
Světový tisk si láme hlavu nad tím, kam zmizel severokorejský diktátor Kim Čong-un (36), který měl prodělat operaci srdce. Spekulace o tom, že je v rekonvalescenci ve svém letovisku, se mísí se zprávami o jeho smrti či o tom, že je ve vegetativním stavu. Domněnky o tom, že je to s ním zlé, podpořil i fakt, že Kim chyběl na oslavách narozenin svého dědečka a zakladatele Severní Koreji Kim Ir-sena. Kimové svůj vzestup k moci hájí tím, že mají božský původ, a současný vládce KLDR byl skutečně vychováván jako polobůh. Jeho matka ho měla za „vojenského génia“, který se odmalička promenádoval v uniformě, o jeho pohodlí se staraly zástupy sluhů a v pokojíčku měl „víc hraček, než je v evropských obchodech“, uvedl list The Mirror.
26.04.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Diktátor Kim vyjel na vůbec první zahraniční cestu. Do Číny vzal i první dámu

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un má za sebou první zahraniční cestu od nástupu k moci. V Číně se setkal s prezidentem Si Ťin-pchingem. Agentura Nová Čína uvedla, že mladý diktátor během jednání prohlásil, že jeho cílem je ukončení severokorejského jaderného programu. Severokorejská agentura KCNA doplnila, že prezident Si přijal Kimovo pozvání k návštěvě KLDR.
28.03.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Kim Čong-un staví na nejvyšší hoře sousoší diktátorů: NA KLDR bude shlížet s tátou a dědou!

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un utrácí miliony dolarů za výstavbu nového sousoší, které bude znázorňovat trojici dosavadních vůdců KLDR - tedy jeho, jeho otce Kim Čong-ila a dědečka Kim Ir-sena. Socha se má tyčit na vrcholu nejvyšší severokorejské hory Pektu. Píše o tom britský list The Daily Mirror, podle kterého jde o důkaz budování kultu osobnosti mladého vůdce.
19.01.2017 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Kim Čong-un přiznal, že je na tom KLDR zle. Naslouchaly mu tisíce straníků bez roušek

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un na sjezdu Korejské strany práce připustil, že země čelí „nejhorší situaci v historii“. S tímto prohlášením vystoupil tento týden před tisíci straníků, kteří byli v sále bez roušek a respirátorů, země oficiálně nezaznamenala dosud jediný případ nákazy. Podle politologů Kim prochází nejtěžším období své vlády, KLDR se potýká s prohlubující se ekonomickou krizí, kterou mají na vině sankce spojené s jaderným programem, pandemie koronaviru i přírodní katastrofy, uvedla stanice CBS. Sjezd strany uzavíral Kim podle agentury AP dalším projevem, kde ekonomické problémy přirovnal k hladomoru z 90. let minulého století, který si vyžádal statisíce obětí.
08.04.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Kimovi ukápla slza, píše tisk v KLDR. Rozdělili si se sestrou role „hodného a zlého poldy“?

 
Z pohledu západního tisku se může zdát, že severokorejský diktátor Kim Čong-un a jeho mladší sestra Kim Jo-čong si mezi sebe rozdělili role hodného a zlého policisty. Zatímco Kim Jo-čong čím dál častěji vystupuje s ostrými výroky proti Jižní Koreji či Spojeným státům, Kim Čong-un na veřejnosti ukazuje svoji štíhlejší postavu a prezentuje se projevy o tom, jak bojuje za zlepšení života Severokorejců. KLDR v současné době trpí prohlubující se krizí a lidé se potýkají s nedostatkem potravin, uvedla stanice ABC.
13.09.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Severokorejská „princezna“ povýšila. Diktátor Kim na sestru převedl důležité pravomoci

 
Hvězda Kim Jo-čong, mladší sestry severokorejského diktátora Kim Čong-una, dál stoupá. Její bratr z ní podle jihokorejské rozvědky udělal de facto druhou nejmocnější osobu v zemi. Už tak vlivná Kim teď dostala na starost vztahy mezi KLDR a Spojenými státy, do její agendy budou rovněž spadat relace s Jižní Koreou. Tímto krokem má prý Kim „ulehčit“ bratrovi od stresu, který mu vláda způsobuje, uvedl deník The Guardian.
21.08.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Celý svět se diví, kde je Kim Čong-un. V KLDR obyčejní lidé nic netuší

 
Ačkoli samozřejmě může být pravda, že má severokorejský diktátor Kim Čong-un vážné zdravotní potíže, odborníci na KLDR jeho měsíční absenci na veřejnosti připisují spiknutí či změně poměrů. Třetí a nejobéznější diktátor z rodiny Kimů je podle nich v domácím vězení, zatímco moc v zemi převzali vojenští vůdcové.
13.10.2014 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Fotky jako důkaz? Kim je zdravý a plný síly, tvrdí KLDR. Diktátor řeší tajfun i koronavirus

 
Severokorejský diktátor je zdravý a plný sil, napovídají tomu alespoň fotky, které zveřejnila státní agentura KCNA. Tento týden se totiž zase v asijském tisku objevily zprávy o tom, že je Kim v kómatu, informoval o tom bývalý jihokorejský politik. KLDR na spekulace reagovala tím, že ukázala snímky Kima na jednání Strany práce, kde vyhlásil preventivní boj proti koronaviru a blížícímu se tajfunu Bavi, uvedl list Daily Mail.
26.08.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Diktátor Kim si „koleduje o válku“, varuje USA. Z Putinova Ruska zaznívají obavy

 
Trpělivost s KLDR dochází, USA požadují u Rady bezpečnosti OSN ta nejtvrdší opatření proti Severní Koreji, uvedla dnes americká zástupkyně při OSN Nikki Haleyová. USA tento týden předloží návrh nové rezoluce reagující na provokace KLDR. To ruský prezident Vladimir Putin si volal s jihokorejským protějškem. Jaderné testy režimu diktátora Kim Čong-una také odsoudil.
04.09.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3677 článků) , Kim Kim (1767 článků)

Diktátor Kim má odpalovací tlačítko jaderných raket na stole, pochlubil se

 
Vůdce KLDR Kim Čong-un se v novoročním projevu pochlubil, že severokorejské zbraně mohou zasáhnout celé území Spojených států. USA tak podle něj nikdy nebudou schopny rozpoutat válku proti jeho zemi. Prohlásil, že severokorejské jaderné síly nepředstavují hrozbu, ale realitu. Odpalovací tlačítko jaderného arzenálu má Kim prý na stole, použije ho však pouze v případě, že by byla ohrožena bezpečnost KLDR.
01.01.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

„Chci výsledky.“ Vůdce KLDR Kim Čong-un vyslal Trumpovi vzkaz ohledně zbraní

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un by rád docílil při druhém summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem výsledků, které by ocenilo mezinárodní společenství. Oznámila to oficiální čínská agentura Nová Čína, podle níž Kim o svých záměrech mluvil během jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Korejský prezident Mun Če-in vzápětí uvedl, že summit USA-KLDR i jednání lídrů obou Korejí jsou takřka hotovou věcí.
10.01.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5778 článků) , Kim Kim (1767 článků)

Diktátor Kim po operaci srdce? Dál řídí armádu KLDR, míní vysoce postavený generál USA

 
Druhý nejvýše postavený americký generál dnes uvedl, že nedisponuje informacemi, které by potvrzovaly nebo vyvracely zprávy o vážných zdravotních problémech severokorejského vůdce Kim Čong-una. Zástupce náčelníka amerického generálního štábu John Hyten předpokládá, že Kim nadále řídí armádu KLDR i tamní jaderný program.
22.04.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)

Trump chce zesílit tlak na KLDR. Experti: Raketa doletí až do Los Angeles

 
KLDR představuje rostoucí hrozbu pro své okolní země včetně Japonska, ale i USA, shodli se při telefonátu prezident USA Donald Trump a japonský premiér Šinzó Abe. Japonce zneklidnil další raketový útok režimu diktátora Kim Čong-una. Rakety KLDR totiž pravidelně dopadají do Japonského moře. USA prosazují nové sankce proti KLDR (ale i Rusku a Íránu), Trump však prý zvažuje i postih proti Číně. Proč?
31.07.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5778 článků) , Kim Kim (1767 článků)

Kim hrozí zrušením historického summitu s Trumpem: Vadí mu denuklearizace i vojenské cvičení

 
KLDR dnes opakovaně pohrozila zrušením chystaného summitu Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Zatímco za první možný podnět k odvolání vrcholné schůzky označil Pchjongjang společné vojenskému cvičení Jižní Koreje a USA, o několik hodin později hovořila KLDR o nepřípustném nátlaku Washigntonu na denuklearizaci KLDR. Severní Korea kvůli manévrům zrušila dnešní ministerská jednání s představiteli sousední země. Soul v reakci na to vyzval KLDR k rychlému obnovení vzájemných jednání.
15.05.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5778 článků) , Kim Kim (1767 článků)

Diktátor Kim Čong-un: Sestavuje armádu sexuálních společnic!

 
Doposud se zdálo, že vládce KLDR Kim Čong-un nezdědil po svém otci zálibu v krásných ženách, když po smrti Kim Čong-ila nechal zrušit armádu společnic, které se staraly o vůdce a jeho věrné, tzv. Brigádu potěšení. Nyní ale mladý diktátor armádu obnovil!
06.04.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1767 článků)