Článek

Dienstbier: Měřme všem restituentům stejným metrem

 
Není možné, aby se restituce církevního majetku řídili jinými pravidly než restituce ostatní.
01.09.2012 20:05 |

podobné články

Podobné články

Exredaktor ČT: Takto Němci mluví o uprchlících nad pivem. Čína? Měřme stejným metrem i spojenci USA. Vybavuji si řeč Slávka Jandáka

 
ROZHOVOR Němci počítají s tím, že migrační krize potrvá léta, proto staví drahá uprchlická centra, i když většina jejich lidí nesouhlasí s politikou spolkové vlády, konstatuje bývalý novinář České televize a nynější poslanec za ANO Zdeněk Soukup. „Jinak mluví Němci u řečnických pultíků, jinak nad tuplákem piva,“ dodává ještě k tomu. Případy útěků iráckých křesťanů od nás ještě nerozdýchal. A k protestům při návštěvě čínského prezidenta říká, že by se všem mělo měřit stejným metrem. Vždyť za nedotknutelného spojence USA platí Saúdská Arábie, která propaguje salafistický islám, tedy jednu ze základních idejí nejmilitantnějších teroristických organizací.
11.04.2016 08:45 |

podobné články

O Číně s její významou diplomatkou, expertkou na náš region: Velké země mají velké problémy, ale měřte stejným metrem. Tibeťané mají privilegia, o kterých se běžným Číňanům nezdá

 
ROZHOVOR Tibetu se snažíme všemožně pomáhat. Je třeba každému měřit stejným metrem. Myslím si, že například v USA jsou porušována lidská práva Afroameričanů. Konstruktivní kritiku vítám, ale proč za každou cenu hledat na všem chyby. Tak se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila vysoce postavená diplomatka, odbornice přes spolupráci se zeměmi východní a střední Evropy z čínského ministerstva zahraničí, Huo Yuzhen, která byla i velvyslankyní v Česku.
11.07.2015 17:16 |

podobné články

O Číně s její významnou diplomatkou, expertkou na náš region: Velké země mají velké problémy, ale měřte stejným metrem. Tibeťané mají privilegia, o kterých se běžným Číňanům nezdá

 
ROZHOVOR Tibetu se snažíme všemožně pomáhat. Je třeba každému měřit stejným metrem. Myslím si, že například v USA jsou porušována lidská práva Afroameričanů. Konstruktivní kritiku vítám, ale proč za každou cenu hledat na všem chyby. Tak se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila vysoce postavená diplomatka, odbornice přes spolupráci se zeměmi východní a střední Evropy z čínského ministerstva zahraničí, Huo Yuzhen, která byla i velvyslankyní v Česku.
11.07.2015 23:56 |

podobné články

Ekonom Pikora třese aktivisty: Proč vedle tibetské vlajky nepověsíte i vlajku Katalánska? Není to móda? Nebo ať udělá Čína cokoliv, musí to být přeci fujky-fujky?

 
Před pár dny opět vlály na mnoha českých úřadech tibetské vlajky. Češi chtěli dát najevo solidaritu s Tibeťany, kteří touží po větší míře svobody. Tu jim čínské úřady často upírají. Používají k tomu mnohdy nelidské metody. Ekonom Vladimír Pikora k tomu v komentáři pro Reflex.cz poznamenává, že zastávat se Tibeťanů je jistě správné. Jenže bychom měli měřit všem stejným metrem, což se podle Pikory ve světě neděje. Měřit stejným metrem prý totiž není pro aktivisty dost sexy.
16.03.2018 09:35 |

podobné články

Štrasburk: ČR má odškodnit ženu, která musela vrátit statek restituentům

 
Česká republika bude muset vyplatit v přepočtu skoro 800 000 korun odškodného ženě, která musela právoplatným restituentům vrátit statek zakoupený za komunistického režimu. Rozhodl o tom ve čtvrtek Evropský soud pro lidská práva se sídlem ve Štrasburku. Rozsudek je k dispozici na jeho internetových stránkách.
27.11.2009 17:55 |

podobné články

ČSSD: Stát nadcenil parcely, církve přeplácí o desítky miliard

 
Kdyby stát měřil stejným metrem církvím jako drobným restituentům v 90. letech, tak by ve finančních náhradách nezískaly 59 miliard korun, ale maximálně polovinu. Podle ČSSD, která otevřela jednání s církvemi o revizi církevních restitucí, minulé vlády nespravedlivě církve a náboženské společnosti zvýhodnily.
20.01.2014 05:35 |

podobné články

Fleischer (SPR-RSČ 2016): Bude ČSSD měřit sobě stejným metrem jako občanům?

 
ČSSD doplatila na problém, který způsobila sama neřešením zákonů v oblasti soudního vymáhání pohledávek. Nyní můžeme očekávat, zda bude sobě měřit stejným metrem a zaplatí. Donutí "kauza Lidový dům" ČSSD po 2 letech řešit změny zákonů, jak slibovala?
02.04.2016 08:40 |

podobné články

Votava (LEV21): Neutracujme Nikose, vítěze Velké pardubické. Měřme všem stejně

 
Pokus vyloučit ruské atlety ze světových soutěží je dalším pokusem o eskalaci protiruského tažení.
17.11.2015 14:51 |

podobné články

Dienstbier: Výzva mířila jen na Prahu, Škromachova reakce je hysterická

 
Senátor Jiří Dienstbier pobouřil své koledy z ČSSD sepsáním výzvy „Živá socdem“, ve které kritizuje praktiky sociálních demokratů v Praze. Místopředsedy socialistů Michala Haška se Dienstbierův text dotkl a řekl, že svou prací dal senátor facku celé straně. Na výzvu reagoval i místopředseda Zdeněk Škromach slovy, že Dienstbier chce rozbít stranu. Podle senátora reakce obou politiků neznamenají, že by se výzvou cítili osobně dotčeni. „Reakce byly jen zbytečné,“ dodal Dienstbier.
23.02.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (583 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2333 článků)

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

 
Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.
25.01.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (21116 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl Dienstbier v rozhovoru pro ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v České televizi uvedl, že Dienstbier svým názorem na přijímání uprchlíků ohrožuje bezpečnost republiky.
18.11.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

K růstu napětí není důvod, řekl v ČT Dienstbier. Tím důvodem jste vy, kontroval Černoch

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) žádá vládu, aby nechala zjistit, jestli nenávist ve společnosti roste. Proč tak činí, vysvětlil v pondělních Událostech, komentářích České televize. Téma okomentovali i ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a první místopředseda hnutí Úsvit Marek Černoch. Dienstbier nevidí k nárůstu nenávisti důvod. Černoch konstatoval, že tím důvodem může být sám Dienstbier.
02.05.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (313 článků) , Jiří Marek (313 článků)

Němec (LEV 21): Měřme každému stejně!

 
Nechutné tance kolem lustračního zákona jen ukazují na to, že někteří politici by proto, aby mohli být ve vládě či v Parlamentu ČR, udělali cokoliv.
05.12.2013 10:55 |

podobné články

Nehty silnější a bělejší než kdy dříve

 
Stejně jako u vlasů a dalších tělových partií, tak i v případě nehtů nebylo všem dámám naděleno stejným metrem a tak zatímco někdo má nehty dlouhé a plné, jinému se lámou, jsou průhledné v horším ...
01.07.2009 08:10 |

podobné články

Odborář Středula: Zloděj tu je oslavován, poctivec jde na nucené práce

 
Podle předsedy odborového svazu KOVO Josefa Středuly mají v Česku v současnosti lidé dojem, že se ne každému měří ve všem stejným metrem. Jak uvedl pro ParlamentníListy.cz, mnozí politici navíc káží vodu, ale pijí ne víno, ale nejdražší vybrané honosné šampaňské.
13.06.2012 05:20 |

podobné články

Odborář Středula: Zloděj tu je oslavován, poctivec jde na nucené práce

 
Podle předsedy odborového svazu KOVO Josefa Středuly mají v Česku v současnosti lidé dojem, že se ne každému měří ve všem stejným metrem. Jak uvedl pro ParlamentníListy.cz mnozí politici navíc káží vodu, ale pijou ne víno, ale nejdražší vybrané, honosné šampaňské.
13.06.2012 05:30 |

podobné články

Obviňují Parkanovou, že létá na koštěti. I to padlo kvůli Martincovi, který skončil

 
Nejlepší šéf protikorupční policie, jakého kdy Česko mělo. Ale rovněž vyšetřovatel, který při rozkrývání hospodářských kauz neměřil všem stejným metrem. I takové pohledy se nyní objevují v souvislosti s policistou Tomášem Martincem, který oznámil svou rezignaci z čela elitního útvaru vyšetřovatelů.
23.04.2013 07:35 |

podobné články

Josef Řihák: Policie pod Kubicem neměřila všem stejným metrem

 
Občané určitě nezapomněli, jak jim kdosi ve volební kampani sliboval plné nákupní tašky a nakonec se staral především o plnou peněženku své milenky a o trafiky svým odbojným spolustraníkům. A důvodů, proč podle senátora a Středočeského hejtmana Josefa Řiháka (ČSSD) volit sociální demokracii, je více. Jak ale ovlivní ČSSD soud s jeho předchůdcem exhejtmanem Rathem a do jaké míry se obává toho, že bude mít rozsudek vliv na hospodaření kraje? V rozhovoru, který nám poskytl, se také vyjádřil ke kritice na laxnost současného vedení kraje v přípravě na další dotační období a zavzpomínali jsme i na červnové povodně.
30.08.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků)

Advokát Sokol prozradil, proč se nyní začalo mluvit o Rathově dlouhé vazbě

 
Měří se v Česku stejným metrem všem? Určitě ne, jak dokazuje případ exposlance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Nedávno senát Ústavního soudu vydal nález, díky němuž se dostal politik sociální demokracie z vazby. A předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se dokonce vyjádřil, že to bylo až příliš pozdě, protože Rathův proces trvá nepřiměřeně dlouho. Zkritizoval dokonce i podmínky vazby. Nabízí se ale otázka, proč tak učinil až nyní a zrovna u bývalého stranického kolegy Ratha, když podobných případů, a možná i mnohem závažnějších, je celá řada?
23.01.2014 04:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)