Článek

Dienstbier by v takový moment byl za zbraň v ruce rád. Policejní expert Černý k tomu, jak manželé v USA ubránili dům proti hordě demonstrantů

 
ROZHOVOR Vylomili těžkou kovovou bránu a pak „zabloudili“ na soukromý pozemek dvou bohatých manželů. „Ten dav tam neměl co dělat,“ říká elitní policejní instruktor a prezident Ligy LIBE Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., k incidentu z amerického St. Louis, kde se manželé ve věku 63 a 61 let s pomocí zbraní chránili před desítkami demonstrantů hnutí Black Lives Matter. Černý vnímá i to, jakým způsobem o incidentu informovala některá velká americká média jako CNN nebo CBS. Z jejich zpráv byste totiž mohli nabýt dojmu, že demonstranti se jen pokojně procházeli po veřejné ulici. Chyba lávky... rozhovor se stočil také k tématu českých majitelů zbraní a velmi důležitého boje o zakotvení práva obrany se zbraní do ústavy. A padl vzkaz pro senátora Jiřího Dienstbiera.
01.07.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (88 článků) , Pavel Černý (88 článků) , Jiří Černý (166 článků) , Jiří Černý (166 článků) , Louis Black (2 články) , Matter Matter (109 článků)
Podobné články

Zkušenost z řádění v USA: Kde mají slušní občané zbraně, tam se nerabuje, říká elitní policejní instruktor Černý před senátní bitvou s Dienstbierem

 
ROZHOVOR „To není protest, to je kriminální jednání, hodné jen a pouze odsouzení,“ říká elitní policejní instruktor a prezident Ligy LIBE, Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v., k dění posledních dnů v USA. Tam během truchlení za Georgem Floydem, který zemřel během policejního zákroku, dochází na mnoha místech k rabování, k ničení majetku a k další trestné činnosti. Černý si všímá paradoxu, kdy mnohdy zničené obchody a obchůdky patří Afroameričanům, proti jejichž diskriminaci se tyto protesty konají. „Policie při podobných událostech může mít natolik rázem vyčerpané a zaměstnané síly, že se prostý občan pak pomoci mužů zákona prostě nedovolá,“ varuje Černý a přidává – tyto věci se již dříve děly i v Evropě. Vzpomíná např. na řádění, které proběhlo v roce 2000 v Praze kvůli zasedání MMF. Tehdy byl Černý příslušníkem jednotek, které v ulicích hlavního města doslova válčily s anarchisty. A jak se tedy bránit, když je policie přetížená a v ulicích jsou rozbíjeny výlohy? I to nám podle Černého ukazují nejnovější záběry z USA: Kde lidé svůj majetek brání s legální zbraní v ruce, tam se nerabuje a neničí.
05.06.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (88 článků) , Pavel Černý (88 článků)

Odveta voličů. Dienstbier balí kufry. Pavel Černý rozhýbal mašinu, Češi mění Senát

 
ROZHOVOR Proč Jiří Dienstbier skončil v senátním klání až šestý a po devíti letech v Senátu balí kufry? Odpověď na tuto otázku může nabídnout elitní policejní instruktor Pavel Černý. Muž, který cvičil bezpečnostní složky po celém světě, dnes stojí v čele lidskoprávní platformy LIGA LIBE. Ta hájí práva držitelů legálních zbraní, ale nejen jich. Všemožná omezení zbraní, která se v poslední době objevují, se totiž mohou týkat i pepřového spreje, nebo nože, který běžně nosíte s sebou. „Jiří Dienstbier byl politikem, který skutečně vyvíjel aktivní činnost proti zájmům držitelů legálních střelných zbraní, ale i vůči ústavnímu dodatku na právo obrany se zbraní,“ vzpomíná na činy dnes již bývalého senátora Pavel Černý. Střelci, myslivci a další se spojili. A využívají demokracii v té nejčistší podobě – od politiků chtějí jasné a nevyhýbavé odpovědi. V senátních volbách, kde rozhodují někdy i pouhé desítky hlasů, je názor 300 tisíc občanů velmi výrazně znát.
07.10.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (88 článků) , Pavel Černý (88 článků) , Jiří Černý (166 článků) , Jiří Černý (166 článků)

Piráti ubránili jmenovité hlasování vlády

 
Piráti ubránili jmenovité hlasování vlády. Ministři ponesou odpovědnost za své jednání
05.01.2018 16:00 |

podobné články

Zbraňový expert Černý velmi vážně o zbraních. Seberou nám je nové zákazy z EU a budeme jako v Británii?

 
ROZHOVOR Elitní policejní instruktor a zbraňový expert Pavel Černý, který je zároveň prezidentem lidskoprávní a bezpečnostní platformy Liga LIBE, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k tématu chystaného zpřísnění podmínek legálního vlastnictví zbraní v Evropské unii. Jak nová zákazová směrnice ovlivní práva více než 300 tisíců držitelů legálních zbraní? A jak je na tom dnes Česká republika z hlediska obranyschopnosti? „Komu prospívá mít občany dokonale odzbrojené a vystrašené?“ ptá se Pavel Černý. „Teroristické útoky v západní Evropě jsou na vzestupu, kriminalita nekontrolovatelně vzrůstá. Hoří jim tam auta v ulicích a policisté se do některých míst bojí chodit. To je ten obrázek a to nám tyto státy nabízejí,“ říká Černý na adresu západních zemí, jako je Velká Británie, kde jsou pravidla pro držení jakýchkoli zbraní daleko přísnější, než by věci neznalého čtenáře napadlo.
30.11.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (88 článků) , Pavel Černý (88 článků)

Je čas udělat Jirkovi pá pá! Výsměch Dienstbierovi od těch, kterým dělal potíže

 
Jiří Dienstbier se dlouhodobě stavěl proti legálním držitelům zbraní a proti návrhu v Ústavě zakotvit právo českých občanů užít zbraň k obraně života. LIGA LIBE, která právě za právo na zbraň či sebeobranný prostředek bojuje, může slavit. Již před volbami vyzývala na svém facebooku voliče z Kladenska – „zbavte nás ho!“ A to se jim povedlo. Nyní, po prvním kole senátních voleb, je již jasné, že Jiří Dienstbier po dlouhé době Senát opustí.
05.10.2020 10:30 |

podobné články

Novou alianční akcí multiplayeru ME3 bude Shieldwall

 
Ano, přiznám se, o víkendových kacích k mulťáku Mass Effectu 3 píšu rád, protože je to sympatický nápad, který dává společně s DLC nový impuls tomuhle hodně promakanému Horde módu. Pokud si vzpomínáte, poslední vyhlášenou akcí byl Silencer a v něm měli hráči pozabíjet tři miliony Banshee. Což bylo hodně vysoké číslo, vzhledem k tomu, že je to asi nejdrsnější...
24.05.2012 10:40 |

podobné články

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5891 článků) , Václav Klaus (10087 článků) , David Černý (295 článků) , Václav Černý (73 článků)

Poslankyně pobouřila tweetem o „znásilňující hordě muslimů“. Hrozí jí stíhání

 
Poslankyně a místopředsedkyně politické strany Alternativa pro Německo (AfD) Beatrix von Storchová sklidila za svůj novoroční příspěvek na sociální síti Twitter pořádnou vlnu kritiky. Kvůli antimuslimskému komentáři ji navíc čeká policejní vyšetřování. Její účet na sociální síti byl zablokován.
02.01.2018 16:00 |

podobné články

Dienstbier: Výzva mířila jen na Prahu, Škromachova reakce je hysterická

 
Senátor Jiří Dienstbier pobouřil své koledy z ČSSD sepsáním výzvy „Živá socdem“, ve které kritizuje praktiky sociálních demokratů v Praze. Místopředsedy socialistů Michala Haška se Dienstbierův text dotkl a řekl, že svou prací dal senátor facku celé straně. Na výzvu reagoval i místopředseda Zdeněk Škromach slovy, že Dienstbier chce rozbít stranu. Podle senátora reakce obou politiků neznamenají, že by se výzvou cítili osobně dotčeni. „Reakce byly jen zbytečné,“ dodal Dienstbier.
23.02.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (593 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2411 článků)

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

 
Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.
25.01.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Miloš Zeman (24657 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Dienstbier: Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci Česka, překročil všechny meze

 
Prezident Miloš Zeman pomáhá vytvářet podhoubí pro fašizaci české společnosti, je přesvědčen ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Některé výroky hlavy státu jsou xenofobní a islamofobní a vytvářejí ve společnosti strach, řekl Dienstbier v rozhovoru pro ČTK. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v České televizi uvedl, že Dienstbier svým názorem na přijímání uprchlíků ohrožuje bezpečnost republiky.
18.11.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24657 článků)

K růstu napětí není důvod, řekl v ČT Dienstbier. Tím důvodem jste vy, kontroval Černoch

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) žádá vládu, aby nechala zjistit, jestli nenávist ve společnosti roste. Proč tak činí, vysvětlil v pondělních Událostech, komentářích České televize. Téma okomentovali i ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a první místopředseda hnutí Úsvit Marek Černoch. Dienstbier nevidí k nárůstu nenávisti důvod. Černoch konstatoval, že tím důvodem může být sám Dienstbier.
02.05.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (413 článků) , Jiří Marek (413 článků)

Zbraň! Zbraň! Trump zažil na pódiu horkou chvíli. Promlouvá, co mu to způsobilo

 
Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump zažil ve městě Reno ve státě Nevada velmi rušný večer. Z pódia ho odvedli dva agenti tajné služby poté, co zazněl výkřik „zbraň“ a dav na mítinku začal panikařit. Informovala o tom agentura AP. Nakonec se však ukázalo, že údajný útočník u sebe žádnou zbraň nemá. Jen protestuje proti muži, kterého považuje za „diktátora a fašistu“. Serveru britského deníku The Guardian poskytl exkluzivní rozhovor.
06.11.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5493 článků)

USA: „Zabijeme vás, vezmeme vám dům!“ Slavný pár, který na demonstranty vzal zbraň, přestal mlčet a řekl vše

 
Ikonická dvojice, která v St. Louis chránila svůj pozemek proti davu demonstrantů z hnutí Black Lives Matter za pomoci svých vlastních zbraní, byla hostem televizního vysílání na Fox News. „Říkali, že nás zabijí, že sem přijdou a vypálí náš dům, že budou žít u nás doma, po tom, co nás zabijí. Ukazovali na různé místnosti v domě a říkali, že toto bude jejich ložnice a tamto koupelna. Bylo tam opravdu hodně výhrůžek…“ vyprávěla Patricia McCloskey. Demonstrace se tam však opakovala.
07.07.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Louis Black (2 články) , Matter Matter (109 článků) , Patricia Fox (1 článek)

Dienstbier rozhádal ministry kvůli Zemanovi

 
Zatímco minulou středu vláda zasedla víceméně formálně, v pondělí už měla plné ruce práce. První schůze, na níž už projednávala zákony, navíc nebyla tak idylická, jak se na první pohled zdálo. Střet vyvolal ministr bez portfeje Jiří Dienstbier, a to kvůli prezidentu Miloši Zemanovi. Dienstbier se dokonce postavil proti svému stranickému předsedovi a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.
04.02.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9551 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků) , Jiří Zeman (1264 článků)

ČSSD potopila Dienstbiera, Škromach i Zaorálek místa ve vedení ubránili

 
V poslední volební bitvě pátečního sjezdu ČSSD v Ostravě se rozhodovalo o řadových místopředsedech strany, podle informací Novinek byli v prvním kole volby místopředsedů znovuzvoleni Zdeněk Škromach a Lubomír Zaorálek. Novým místopředsedou byl zvolen plzeňský hejtman Milan Chovanec. Naopak ve vedení skončil kandidát ČSSD v nedávné prezidentské volbě Jiří Dienstbier.
15.03.2013 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2679 článků) , Zdeněk Škromach (593 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Milan Chovanec (1424 článků) , Milan Nový (88 článků)

Jak na pevné břicho a paže

 
To, co přes zimu příliš neřešíme, může být v letním období nepříjemný estetický problém. Řeč je o ochablých svalech v oblasti břicha a paží, ty se v plavkách příliš nevyjímají. Jestli chcete být na pláži sexy, je nezbytné zapracovat na zpevnění svalů právě v těchto nepřehlédnutelných partiích. Tyto cviky vám v tom zaručeně pomůžou. Na ruce zkuste kliky Zaručeně nejúčinějším cvikem k posílení rukou jsou kliky. Jestli necvičíte pravidelně a nejste trénované, začněte dámskými kliky a střídejte bicepsové, kdy jsou ruce od sebe a ramena jdou do strany a kliky tricepsové, kdy jsou ruce vodorovně vedle sebe zhruba na šířku hrudníku a jdou podél těla. Ve chvíli, kdy vaše ruce zesílí, můžete přejít na kliky klasické. Můžete také vyzkoušet těžší verzi s činkami: položte je na zem, udělejte vzpor a uchopte do rukou činky. Udělejte vždy jeden klik a poté zvedněte loket jedné ruky co nejvýše nad úroveň zad, ruce střídejte a opakujte. Přitahování k nohám či známé sklapovačky Na posílení břišního svalstva je  hodně účinným cvikem přitahování trupu k nohám. Lehněte si na podložku na záda, zvedněte nohy a skrčte je do pravého úhlu. Bedra přitlačte k podložce, naopak od ní odlepte ramena, natáhněte ruce a snažte se pomocí pomalých hmitů dostat hrudník co nejblíže k kolenům. Během cviků musíte cítit, že břišní svaly pracují. Že na posílení břišních svalů jsou skvělé takzvané sklapovačky, asi ví úplně každý. Jde o podobný cvik, jen hmitáme proti sobě trupem i nohama. I tady během cviku cítíme, jak se břišní svaly aktivují a pracují. Na zpevnění břicha, zadečku a vlastně celého těla jsou velmi účinné také dřepy. Rozkročte nohy na šířku pánve a plynulým pohybem skrčte nohy, kolena nesmí být dále než špičky. Denně udělejte alespoň 20-30 dřepů a výsledky se rychle dostaví. Náročnější variantou jsou dřepy s činkami, které vezmete do... Čtěte více Příspěvek Jak na pevné břicho a paže pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.07.2018 04:55 |

podobné články

Zemřel bývalý bubeník skupiny Tublatanka Juraj Černý. Bylo mu 54 let

 
Ve věku 54 let zemřel slovenský hudebník Juraj Černý, zakládající člen skupiny Tublatanka, která byla kdysi populární v Československu. Informovala o tom slovenská televize TA3. Černý kapelu opustil začátkem 90. let, nyní hrál na bicí ve skupině Slobodná Európa. Černý žil v Maďarsku, kde se v noci na dnešek podrobil operaci střev. "Jsem z té zprávy zdrcený. Ďuro byl velmi dobrý kamarád, byl velmi talentovaný a vlastně ani nepotřeboval cvičit," vzpomněl na svého kolegu z Tublatanky její lídr Martin Ďurinda. Černý se narodil 10. července 1961 v Bratislavě. Vystudoval režii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
26.02.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Černý (8 článků) , Martin Černý (75 článků)

To Dienstbier možná nebude číst rád. Kolegové se vyjádřili k jeho případu

 
ANKETA Jak ParlamentníListy.cz informovaly, senátor ČSSD Jiří Dienstbier čelí trestnímu oznámení. Podle něho Dienstbier patrně spáchal trestný čin podvodu tím, že uvedl svým právním posouzením v omyl osoby, které jednaly na základě jeho posudku a byly potom trestně stíhány, respektive odsouzeny.
15.03.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)