Článek

Diabetika (†75) zabili lékaři: Nedali mu inzulin!

 
Nevšimli si, že jim sanita přivezla do špitálu pacienta diabetika (†75), skoro týden mu nedali inzulin. Když ho propouštěli, byl na tom ještě hůř. Když ho záchranka za pár hodin přivezla znovu, muž do druhého dne zemřel. Tři lékaři za to dostali včera u soudu v Nymburce podmínky.
22.03.2017 05:10 |

podobné články

Podobné články

Soud: Zabili Vašíka (†6)! Rodiče mu nedávali inzulin

 
Zabili syna (†6) diabetika. Tak rozhodl Krajský soud v Hradci Králové a poslal rodiče, kteří malému Vašíkovi vysadili inzulin, na 10 let do vězení. Podle soudu mají máma Jana H. a její partner Ivan D. na svědomí těžké ublížení na zdraví a týrání.
21.05.2015 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1106 článků)

Diabetici se obávají skokového nárůstu doplatků na inzulín

 
Diabetici užívající inzulín tvrdí, že jim kvůli revizi úhrad výrazně stoupnou doplatky na moderní inzulín. Na tzv. inzulínová analoga nyní doplácejí částky v řádu desetikorun. Po revizi by to mohlo být až 600 korun, uvedli zástupci diabetiků. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) tvrdí, že podobný scénář nehrozí, neboť firmy inzulín zlevní.
26.06.2014 11:45 |

podobné články

Diabetici se za injekce inzulinu stydí. Expertka řekla, co vše by jim pomohlo

 
Michaela (23) má cukrovku od 14 let. Za to, že si musí aplikovat inzulin, se nestydí, setkává se ale s celou řadou lidí, kteří se raději jdou schovat, aby je nikdo neviděl. V Česku se inzulin píchá do podkoží pomocí inzulinového pera nebo pumpy. V zahraničí existuje inzulin ve formě aerosolu. Podle diabetoložky nepředstavuje užívání inzulinu žádná omezení, zejména když je nyní možné používat moderní krátkodobé inzuliny. Problém ale nastává, když jsou příliš velká vedra nebo mráz.
02.09.2018 06:55 |

podobné články

ZBYTEČNÁ SMRT: Vašík (6) zemřel, protože mu rodiče nedali inzulín, ti teď žalují léčitelé

 
Matka Vašíka (6) a její přítel, kteří jsou obvinění z jeho smrti, teď sami podali trestní oznámení, a to na léčitele. Právě ti podle nich nesou na smrti chlapce hlavní vinu. Léčitelé jim totiž měli zakázat podávat těžkému cukrovkáři inzulín. A chlapec pak po několika týdnech zemřel. Trestní oznámení policisté prošetřují. Obviněným rodičům hrozí až 16 let vězení.
06.10.2013 21:15 |

podobné články

Rodiče nedali Vašíkovi (6) inzulín a zemřel! Hrozí jim 16 let za mřížemi!

 
Rodičům malého Vašíka, který zemřel poté, co mu neposkytli nezbytný inzulín, hrozí 16 let za mřížemi. Oba ale trvají na svojí nevině!
07.04.2014 07:30 |

podobné články

Rodiče nechali Vašíka (6) umřít! Nedali mu inzulín. Dostali 15 let za vraždu!

 
Hradecký krajský soud dnes potrestal 15 roky vězení matku šestiletého chlapce a jejího druha, kteří dítěti trpícímu cukrovkou nepodávali inzulín. Chlapec zemřel v dubnu 2013.
04.06.2014 13:35 |

podobné články

Česko chystá aktualizaci národního diabetologického programu

 
Léčba cukrovky spotřebuje podle diabetologů více než desetinu peněz zdravotního pojištění, přes 20 miliard ročně. Nepřímé náklady, třeba na invalidní důchod či ztracené roky produktivního života, jsou ještě vyšší. Česko chystá po zhruba deseti letech aktualizaci národního diabetologického programu. Posílí prevenci, včasné vyhledávání i léčbu, která předchází komplikacím. Roční vydání na diabetika s komplikacemi totiž jsou třikrát vyšší než na diabetika bez komplikací.
26.12.2011 11:05 |

podobné články

Marcele (64) objevili cukrovku. Hrozila jí mrtvice, pomohla až nová léčba

 
Marcela šla před pěti lety na vyšetření před operací očí a lékaři zjistili, že trpí diabetem 2. typu. Musela okamžitě změnit životní styl, ale i když stačily ze začátku pouze léky, nemoc se začala zhoršovat. Seniorka si píchala inzulin 2x denně, ale začala i přibírat. Hrozila jí hyperglykemie a tím pádem i ztráta zraku, selhání ledvin nebo i mozková mrtvice. Lékaři se tedy rozhodli nasadit jí novou léčbu, kdy je inzulin smíchán s tzv. inkretinovou léčbou.
28.02.2017 06:15 |

podobné články

Vašíka s cukrovkou zabili rodiče! Nepíchali mu inzulín! Odsedí si 15 let

 
Hradecký krajský soud dnes potrestal 15 roky vězení matku šestiletého chlapce a jejího druha, kteří dítěti trpícímu cukrovkou nepodávali inzulín. Chlapec zemřel loni v dubnu v krutých bolestech!
04.06.2014 14:15 |

podobné články

V nemocnici nechali diabetika týden bez inzulinu... a on zemřel!

 
Lékař v nymburské nemocnici prý přehlédl, že je jeho pacient diabetik, týden mu nepodával inzulin a on pak zemřel. Skandál teď řeší kriminálka.
20.10.2016 11:20 |

podobné články

Inzulín zachraňuje životy už 90 let, v roce 1922 byl prvním mladý chlapec

 
Čtrnáctiletému Leonardu Thompsonovi by nejspíše zbývalo 11. ledna 1922 jen pár dnů života, kdyby se nestal prvním pacientem, kterému lékaři podali inzulín. Když chlapce přivezli do nemocnice, vážil jen něco přes 30 kilogramů a každou chvíli mu hrozilo, že upadne do komatu, z něhož už se neprobere.
10.01.2012 10:10 |

podobné články

Amálce (6) hlídá cukr v krvi „upír“. Inzulín si musí píchnout čtyřikrát denně

 
U malé Amálky letos na jaře lékaři diagnostikovali diabetes 1. typu. Od té doby se nejen jí, ale také její mamince úplně změnil život. Každý den pro ně znamená nové hledání ideální hladiny cukru v krvi. Každý den ho musí nejméně desetkrát za den měřit pomocí glukometru, kterému proto začala říkat upír. Inzulin si pak musí píchnout čtyřikrát denně.
02.11.2016 19:20 |

podobné články

Matka z Havířova píchala zdravému synovi inzulin: Chtěla sociální dávky, dostala 8 let

 
Matku tří dětí, která píchala zdravému šestiletému synovi inzulin, aby dosáhla na sociální dávky, poslal ve středu soud do vězení na osm let. Verdikt není pravomocný. Žena z Havířova se k činu částečně přiznala. Tvrdí ale, že dítěti chtěla pomoci od zdravotních problémů, což soudce označil za „totální nesmysl“. V aplikaci inzulinu matka pokračovala i v pražské motolské nemocnici, kde byl chlapec na vyšetření a kde ženu odhalili lékaři.
25.04.2018 15:30 |

podobné články

Diabetik zemřel, protože mu lékaři nedali inzulin: Od soudu odešli s podmínkou

 
Tři lékaři nymburské nemocnice obvinění z usmrcení z nedbalosti a z padělání a vystavení nepravdivých dokumentů odešli v úterý od soudu s podmíněným trestem. Dva z nich také dostali zákaz činnosti na dva roky. Státní zástupkyně i obhájci si ponechali lhůtu na odvolání.
21.03.2017 17:35 |

podobné články

Cukrovkářům může během zimy zmrznout inzulín

 
Pro diabetiky jsou mrazy spojeny se dvěma riziky - může jim zmrznout inzulín, který tak ztratí účinnost. Pokud trpí syndromem diabetické nohy, kdy se noha špatně prokrvuje a je méně citlivá, necítí mráz a hrozí jim omrzliny.
09.02.2012 19:10 |

podobné články

Moderní léčba cukrovky! A strach nemocných z inzulinu!

 
Cukrovkáři si obvykle nechtějí připustit, že jsou nemocní, a na rady lékařů se dívají s velkým nadhledem. Pro jednou se přece svět nezboří. To určitě ne, když je ale pro jednou několikrát týdně, či dokonce denně, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Při kontrole pak v ordinaci slyší: „Musíme nasadit inzulin!“ A odpovědi? „Inzulin? Ten ne! Vždyť ještě tak nemocná/ý nejsem. Babička/tatínek ho dostali až krátce před smrtí. To už umírám?“
07.09.2012 12:10 |

podobné články

Policie pátrá po Gustavovi (58): Potřebuje inzulín! Viděli jste ho?

 
V ohrožení života je patrně Gustav Horváth (58) z Prahy, který ve středu odpoledne zmizel ze svého bydliště. Je totiž silný diabetik a nemá u sebe inzulín. Pomozte ho najít!
09.05.2013 16:55 |

podobné články

Diabetici pozor: Nebezpečný inzulin!

 
Diabetici v Česku, kteří si píchají inzulin, jsou v ohrožení! Ministerstvo zdravotnictví varuje před inzulinovým perem NovoMix 30 FLEXPEN, 3x5 ml, firmy Novo Nordisk.
26.10.2013 12:15 |

podobné články

Libuška Vojtková o malém Matyášovi: Drsňák si sám si píchá inzulín!

 
Čtyřikrát denně si musí syn rockera Josefa Vojtka (48) a tanečnice Libušky Vojtkové (32) píchat inzulín. Šestiletý Matyáš je ale takový hrdina, že už to zvládá bez pomoci maminky!
08.11.2013 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (589 článků)