Článek

Devět měsíců vyčerpávající války: Jaké jsou ztráty na obou stranách? Ukrajinské rostou, ruské je ale stále převyšují

 
Na Ukrajině se válčí už devět měsíců. To, co mělo být bleskovou operací Ruska, se změnilo ve zdlouhavý a krvavý konflikt. Putinovy plány se zhroutily po několika týdnech, ale obrovský ruský moloch pokračuje ve válce, kterou před očima světa nemá šanci vyhrát a po smrti a tragédii tolika nevinných lidí, které Putin zavinil, už se nemůže nijak ospravedlnit. Jak vypadají ztráty bojové techniky na obou stranách podle nezávislých pozorovatelů? Podívejte se na nejpřesnější statistiky, které máme k dispozici.
24.11.2022 05:10 |

podobné články

Podobné články

Válka na Ukrajině v číslech: Ztráty Ruska jsou astronomické, Kreml mění strategii

 
Ruské ztráty během války na Ukrajině se neustále zvyšují. Vyplývá to z odhadů NATO, podle kterých přišlo Rusko v důsledku zranění, zabití nebo zajetí o více než čtyřicet tisíc vojáků. Televizi NBC News tato data potvrdil vysoce postavený zástupce aliance. Odhady zemřelých na ruské straně jsou o něco nižší. Rusko dlouhodobě své ztráty nekomentuje, ale výrazně se zvyšují i podle bezpečnostního webu Oryx, který shromažďuje důkazy o zničené technice obou stran.
12.04.2022 05:10 |

podobné články

Třetí měsíc války za námi: Ztráty obou stran přehledně. Má Ukrajina šanci vyhrát?

 
Ruská násilná invaze na Ukrajinu vstupuje do čtvrtého měsíce trvání. Z otevřené a intenzivní války se pomalu stává zdlouhavá, krvavá invaze, výrazné ztráty zaznamenávají obě strany a ruským vojenským vůdcům je už teď jasné, že vítězný konec pro ně nepřijde brzy, pokud vůbec. Podívejte se na zdokumentované ztráty podle Oryxu a dalších nezávislých analytických webů. Má Ukrajina opravdu šanci vyhrát?
24.05.2022 15:30 |

podobné články

Ukrajinské ztráty znovu rostou. Ozývají se proruští separatisté

 
Osm ukrajinských vojáků zahynulo a 16 bylo zraněno během uplynulých 24 hodin na východě země, částečně ovládnutém proruskými separatisty. Oznámily to dnes ukrajinské úřady. Podle agentury AFP vládní síly utrpěly nejhorší ztráty za posledních pět týdnů. Separatisté naopak obvinili armádu, že při úterním ostřelování zabila dva povstalce a jednu civilistku.
15.07.2015 16:16 |

podobné články

Pilný: Nároky na platy učitelů převyšují možnosti návrhu rozpočtu

 
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) bude v nejbližším období jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) o nárocích na zvýšení platů ve veřejné sféře. Pedagogům na dnešním protestu proti podfinancování školství v Betlémské kapli řekl, že nároky všech profesí na zvýšení mezd v příštím roce nemůže pokrýt. Požadavky ve školství převyšují o pět miliard to, co má k dispozici na zvednutí mezd v celém veřejném sektoru.
01.09.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Ivan Ivan (2581 článků)

8 slavných dam, které převyšují své partnery: Do očí si tyto páry nehledí, když stojí vedle sebe

 
Je pro vás výška partnera/partnerky ve vztahu důležitá? Některé ženy by po svém boku nesnesly menšího muže, ovšem pro jiné to roli nehraje. I mezi slavnými osobnostmi se najdou dámy, které své protějšky výrazně převyšují, a zjevně jim to nedělá problémy.
03.09.2020 07:40 |

podobné články

Krvavé žně na Ukrajině přinesly mrtvé na obou stranách. Obama s Merkelovou odsoudili Rusko

 
Ukrajina se dnes postavila proruským separatistům ve městech Slavjansk a Kramatorsk na východu země. Krvavé boje vynesly oběti na obou stranách. Krok Ukrajinců vypořádat se se separatisty pobouřil Moskvu, která vzkázala, že "trestní operace" zmařily naděje na urovnání krize. K opačnému názorovému pólu se postavil Obama a Merkelová, kteří odsoudili chování ruské strany. První čtyři mrtví jsou hlášeni i z oblasti přímořské Oděsy, kde došlo k rozbrojům mezi proruskými a proukrajinskými demonstranty.
02.05.2014 08:15 |

podobné články

Rusové omylem „propálili“, o kolik přišli na Ukrajině vojáků? Článek kvapně zmizel

 
 Ruský provládní deník Komsomolskaja pravda dnes podle několika příspěvků na twitteru krátce sdílel informace o údajných ztrátách ruské armády na Ukrajině, v řádu tisíců padlých i raněných vojáků. Údaje, které vysoce převyšují ukrajinské odhady, se prý objevily ve zprávě o situaci na Donbasu, ale brzy byly z článku odstraněny. Mezitím se ovšem začaly šířit na sociálních sítích. Na oficiálních stránkách ruského ministerstva obrany podobná data nejsou a ani jiné ruské oficiální zdroje o nich neinformovaly. Deník tvrdí, že se stal obětí hackerského útoku.
21.03.2022 22:20 |

podobné články

Válka na Ukrajině, měsíc pátý: Ztráty Ruska i Ukrajiny se zvyšují pomalu, ukazují statistiky

 
Už je to pátý měsíc, co na Ukrajině zuří ozbrojený konflikt se sousedním Ruskem. Díky moderním datovým webům je možné sledovat potvrzené ztráty jednotlivých stran konfliktu. Ztráty armád se podle posledních čísel zmenšují tím, jak válka postupuje do patové situace. Podívejte se na přehledně zpracované materiální ztráty armád, které se podařilo potvrdit nezávislým pozorovatelům.
24.07.2022 05:10 |

podobné články

Je ruský ústup zastírací taktika? Ztráty jsou obrovské, zdrcení vojáci nechtějí bojovat

 
Rusko zpomaluje svou stojící invazi na Ukrajině. Tak by se daly shrnout zprávy posledních dní, které říkají, že bojové operace ruských jednotek na území Ukrajiny nejsou už zdaleka tak intenzivní jako třeba minulý týden. Z Ukrajiny přicházejí zprávy, že se okupační jednotky stahují z okolí Kyjeva a Černihivu zpět na východ země do samozvaných republik Donbas a Luhansk. Jaké jsou však pravé důvody stažení a opravdu se o tolik zvýšily ruské ztráty? Pomoci může pohled na weby typu Oryx, které monitorují právě boje na ukrajinské frontě.
30.03.2022 12:45 |

podobné články

Lidé utrácejí víc, než rostou jejich příjmy. Ale období velké hojnosti se chýlí ke konci, varuje Markéta Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ České domácnosti utrácejí rychleji, než rostou jejich příjmy. Dokonce tak, že míra úspor je nejnižší za posledních dvacet let. Podle Markéty Šichtařové rostou výdaje stále rychleji, protože lidé si většinou ještě nepřipouštějí, že období velké hojnosti se chýlí ke konci. Další fáze hospodářského cyklu nastane právě v onom okamžiku, kdy se jejich víra ve stálé zlepšování najednou vypaří. To přijde v okamžiku, kdy začne první vlna propouštění. V tu chvíli se lidé leknou a začnou usilovně šetřit. Ale do té doby nám zbývá minimálně několik dlouhých měsíců.
05.08.2018 09:25 |

podobné články

Jsou dohody z Minsku jen mrtvě narozeným dítětem? Podle radikálů na obou stranách zřejmě ano

 
Jak dlouho vydrží příměří na Donbasu, dohodnuté po složitých jednáních evropských státníků v Minsku? Podle posledních informací se zdá, že druhá minská dohoda bude podobně mrtvě narozeným dítětem, jako ta první ze září loňského roku. Radikálové na obou stranách donbaské fronty totiž považují čtvrteční minská ujednání zaštítěná evropskými státníky za neživotná a předvídají jim brzký konec.
14.02.2015 07:15 |

podobné články

Jaké jsou ženy po třicítce?

 
Žena je stvoření pro drtivou většinu mužů těžko pochopitelné a v mnoha ohledech hodně složité. Ne nadarmo se proto říká, že muži ženám mnohdy nerozumí a mají problém se v nich vyznat. Jenže pozor – často nevědomě netápou pouze muži, i samotné ženy kolikrát narazí. Jedním z nejdůležitějších milníků v životě ženy jsou třicáté narozeniny, o kterých se říká, že jsou odrazovým můstkem do nejlepších a nejatraktivnějších let v životě každé ženy. Proč se tedy my samy někdy ptáme, jaké jsou ženy po třicítce? Jaké jsou ženy po třicítce? Jaké mají sny a plány? Co je těší a z čeho naopak mají strach? Jaké obavy je sužují a co jim v životě dělá radost? Ať už jste si svých třicet svíček na dortu již sfoukla, nebo vás tento milník teprve čeká, pojďte si přečíst náš dnešní článek, který je tak trochu branou do života třicátnic. Jaké jsou ženy po třicítce? Říká se, že je každá žena jiná. Máme jiné záliby, jiné životní cíle, často se lišíme i v preferencích, které upřednostňujeme. Přesto je ale dokázané, že většinu žen okolo třicítky několik věcí spojuje. Jaké věci to jsou? To vám prozradí následující řádky! Zklamání z neúspěchů Jakmile na dortu sfoukneme třicet svíček, najednou nám hlavou začnou vířit věci, které jsme chtěli stihnout, ale z nějakého důvodu jsme tak neučinili. Ať už je to manželství nebo třeba povýšení v práci – po třicítce máme pocit, že teď už to půjde jen z kopce a nadáváme samy sobě, že jsme svůj život nevzali dříve do svých rukou a nevydali se po cestičce, kterou jsme si nalajnovali. Strach ze stárnutí Každá žena chce být krásná a vypadat dobře za jakékoli situace. Jakmile dovršíte věku třiceti let, je naprosto logické, že vám vaše tělo najednou začne dávat najevo, že už vám není dvacet. Kolem očí... Čtěte více Příspěvek Jaké jsou ženy po třicítce? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.12.2016 07:45 |

podobné články

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (117 článků)

Prasárna na obou stranách, říká o stávce šéf Student Agency

 
Majitel flotily žlutých autobusů Student Agency Radim Jančura prý nedostal příležitost nasadit své vozy namísto výpadků především v železniční dopravě. Na stávku je prý jeho společnost připravena, pražské metro pro cestující nahradí vlastní dopravou. O konfliktu mezi vládou a odbory pak říká, že jde o prasárnu na obou stranách.
15.06.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (249 článků)

Xenofobie už je na obou stranách, říká o rasismu v Česku Gipsy

 
Romský raper Radek "Gipsy" Banga se po událostech v Duchcově a Českých Budějovicích vyjádřil k rasovým problémům v Česku. Vinu vidí na obou stranách. Vadí mu nedostatek objektivity. Další články k tématu: Banga z Gipsy.cz: Sourozenci mají modré oči, nemáme jen romské předky Zpěvák Gipsy.cz Radek Banga se tajně oženil na zámku Buď jako já, nebo skončíš jako fetka, říkal romským dětem raper Gipsy VIDEO: Gipsy.cz natočili se Šteindlerem klip ve westernovém městečku Gipsy.cz vydávají „mexcikánský western“. Poslechněte si ukázky Gipsy.cz míří na turné po Austrálii, do Česka se vrátí s novou deskou
13.07.2013 16:10 |

podobné články

Britský historik: Nečekal jsem, že toto zažiju. Britové vyjadřují podporu EU, uvědomili si, co pro ně udělala

 
Britský historik a publicista Timothy Garton Ash vyzývá ke zklidnění situace v Evropě po brexitu. Lidé na obou stranách barikády potřebují čas, aby se srovnali se situací. Pokud se lidem zdá, že je rozdělená a rozhádaná jen Británie, měli by se pečlivě podívat na situaci na kontinentě. Časem se navíc může stát, že dojde k výměně předních politiků na obou stranách a vyjednávání mohou nabrat jiný směr.
01.07.2016 15:50 |

podobné články

Oni chtějí hrát v KHL. To je jako sloužit v ruské armádě. Vládo, dělej něco! Dominátor perlil

 
Někdejší hokejový brankář Dominik Hašek vyzývá vládu, aby zabránila nebezpečnému chování v hokejovém prostředí. Do ruské Kontinentální hokejové ligy KHL má – navzdory pokračující ruské vojenské invazi na Ukrajině – namířeno český útočník, což se Haškovi vůbec nelíbí: „To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině,“ říká rezolutně a přirovnává hru v ruské soutěži k službě v ruské armádě.
22.06.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (494 článků) , Oni Oni (103 článků)

Celine Dion o otěhotnění: „Vyčerpávající“

 
Zpěvačka Celine Dion (42) přiznala, že opakované procedury IVF metody, které podstoupila, aby otěhotněla s dvojčaty, byly psychicky a emocionálně vyčerpávající. V rozhovoru s Le Journal de Montreal se svěřila, že se cítí, jako kdyby byla těhotná už víc než rok. „Nikdy jsem se ale nevzdala naděje, že to bude úspěšné.“  Zpěvaččin manžel René Angélil říká: „Všichni ví, že Celine [...]
18.06.2010 07:45 |

podobné články

Keira Knightley: Být single je vyčerpávající, manželství je úleva

 
Herečka Keira Knightley od květnové svatby s Jamesem Rightonem prožívá nejkrásnější období svého života. Konečně se jí totiž ulevilo. Být vdanou paní jí naprosto vyhovuje, a jak sama říká, být single a hledat toho pravého je nesmírně vyčerpávající.
20.11.2013 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (198 článků)