Článek

Dětský zásyp obsahoval azbest, desítky žen onemocněly rakovinou. Teď má výrobce platit

 
Americká společnost Johnson & Johnson (J&J) musí skupině žen, které po používání hygienických potřeb obsahujících mastek s azbestem onemocněly rakovinou vaječníků, zaplatit pokutu a odškodné v celkové výši 4,69 miliardy dolarů (přes 104 miliard korun). Rozhodla o tom ve čtvrtek soudní porota ve státě Missouri. Podle agentury Reuters se jedná o dosud o zdaleka nejvyšší částku, kterou musí firma čelící řadě podobných žalob zaplatit.
13.07.2018 18:05 |

podobné články

Podobné články

V Pelhřimově mají školu z azbestu. Dětem hrozí rakovina

 
V jedné ze základních škol v Pelhřimově byl přímo ve stěnách tříd a učeben nalezen jedovatý azbest. Tato nebezpečná látka může vyvolat rakovinu plic. Azbest ve škole objevili při plánované rekonstrukci.
18.11.2010 19:00 |

podobné články

Azbest ve školách unikal z boletických panelů, potvrdili experti

 
Odborné testy potvrdily, že azbestová mikrovlákna ve dvou z největších základních českobudějovických školách v sídlišti Máj, pocházejí z obvodových plášťů tzv. z boletických panelů. Azbest unikal do vzduchu i těsnících šňůr v přírubách vzduchotechnického potrubí a pravděpodobně také z podkladových desek pod elektroinstalacemi. Vlákna obsahuje i několik dalších materiálů a konstrukčních prvků.
06.12.2011 16:50 |

podobné články

Firma prý nemůže za azbest ve škole v Budějovicích. Na vině je město

 
Nalezený azbest v základních školách v Českých Budějovicích se podle firmy dostal do zdí ještě před jejím zateplení. Město to ale dál popírá, podle něj za to může právě zateplovací firma. Odůvodňuje to datem, kdy se zvýšená hodnota azbestu naměřila.
05.01.2012 22:00 |

podobné články

V těchto budovách může být nebezpečný azbest! SEZNAM

 
Z nebezpečných panelů, které obsahují zdraví škodlivý azbest, není postavena jen část tuzemských škol. Televize Nova získala seznam dalších tří set budov, kterých by se problém také mohl týkat.
19.01.2012 19:45 |

podobné články

Ve dvou příbramských školách byl objeven jedovatý azbest

 
Jedovatý azbest objevili hygienici ve dvou školách v Příbrami. Škodlivá látka byla naměřena ve zvýšené koncentraci v 1. základní škole pod Svatou Horou a v mateřské škole v Jungmannově ulici.
02.02.2012 16:05 |

podobné články

Při bourání kulturního domu v Plzni byl nalezen nebezpečný azbest

 
Firma APB Plzeň, která v Plzni už druhý měsíc demoluje kulturní dům Inwest, musí radnici doložit dokumenty o nakládání s nebezpečným odpadem. Česká inspekce životního prostředí tam odebrala tři vzorky na stavbě a jeden ze vzorků vyšel pozitivně na azbest, řekla vedoucí odboru životního prostředí Dagmar Svobodová. Podle investora, který chce na místě kulturního domu postavit obří multifunkční objekt za 2,5 miliardy korun, má APB veškerá potřebná povolení.
04.05.2012 18:10 |

podobné články

Investujete do starší nemovitosti? Pozor na azbest, je smrtelně nebezpečný!

 
Používal se pro svou nehořlavost, pružnost, lehkost a snadnou opracovatelnost už od starověku. Dnes najdete azbest v mnoha stavbách, kde jeho použití zaznamenalo boom především v 70. a 80. letech minulého století. Přitom se už od 50. let vědělo, že je prudce rakovinotvorný…
30.05.2013 13:30 |

podobné články

POZOR: Chodníky v Česku skrývají rakovinotvorný azbest

 
Po azbestové aféře v několika českých školách se zdá, že se tato nebezpečná látka může v našem okolí vyskytovat naprosto běžně. Průzkum firmy, která se zabývá ekologickou likvidací odpadů, ukázal, že azbest se může vyskytovat třeba pod nádražím v Kloboukách u Brna.
20.10.2014 12:45 |

podobné články

Při bourání školy v Třebíči mohl uniknout azbest, varuje expertka. Lidé z okolí mají strach

 
V Třebíči bude úřad prověřovat, zda při bourání pavilonu Střední průmyslové školy s boletickými panely z nich do okolí neunikl zdraví škodlivý azbest. Podnět k tomu dala soudní znalkyně z oboru čistoty ovzduší a chemie Zoja Guschlová přivolaná obyvateli okolních paneláků, uvedla Mladá fronta Dnes (MfD) v dnešní regionální příloze. Podle kraje, který je investorem stavby, není důvod k obavám.
05.08.2017 10:40 |

podobné články

Postaví první dětský hospic v Česku!

 
Měly by si užívat dětství. Místo toho ale nevyléčitelně onemocněly a ani lékaři jim nedokážou pomoci. Ulehčit trápení rodin má v budoucnu první dětský lůžkový hospic v Česku s názvem Dům pro Julii.
23.03.2018 12:20 |

podobné články

Co muži kromě žen milují?

 
Co muži kromě žen milují? To je otázka, nad kterou se určitě nejednou zamyslela snad každá z nás. Ačkoli bychom se rády staly středobodem mužského zájmu, bohužel se o tuto příčku musíme dělit s několika dalšími věcmi. Které to jsou? Je logické, že každý muž je jiný a každý má jiné preference. I přesto se ale většina z nich shoduje na několika bodech, které mají nejradši. Jestliže i vás trápí otázky, co muži kromě žen milují, pak si nenechte ujít následující řádky. Odpověď na tuhle otázku jsme našli za vás! Tajemství odhaleno: co muži kromě žen milují? Jestliže jste si i vy několikrát pohrávali na jazyku s otázkou, co muži kromě žen milují a čemu tak musíme hrdě čelit, pak jste na správném místě. Přestaňte si lámat hlavu, přestaňte se pídit po faktech a podívejte se pravdě přímo do očí. Alkohol Na pomyslný žebříček mužského zájmu hned na samotném začátku zařadíme alkohol. Většina mužů těmto nápojům holduje, přičemž nejoblíbenější je bezesporu pivo. Zlatému českému moku totiž odolá opravdu jen málokdo. Samozřejmě jsou i tací, kteří dávají přednost opravdovému pití v podobě dražších whiskey. Sport Pokud řešíme, co muži kromě žen milují, nesmíme zapomenout na sport. Nejoblíbenější jsou především dva: fotbal a hokej. Tyto sporty dělí mužské publikum na dva tábory. Samozřejmě mužské pokolení holduje i jiným sportům, například tenisu, florbalu, hokejbalu a dalším. Kamarádi Snad žádný muž se kvůli ženě nevzdá svých kamarádů, kteří pro něho tvoří jakousi základnu jistoty. Nejednou se dokonce stalo, že měli kamarádi přednost i před přítelkyní nebo manželkou. Milé dámy, pamatujte – zakazovat mu kamarády nemá cenu! Jen málokterá z vás si může být jistá, že by z tohoto souboje vyšla jako vítěz! Koníčky Do pomyslného seznamu, co muži kromě žen milují, určitě musíme zařadit i koníčky a zájmy. Každý muž má něco – někoho... Čtěte více Příspěvek Co muži kromě žen milují? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.10.2016 16:55 |

podobné články

Absurdní! V Česku ročně léčí 400 dětí nemocných rakovinou. Prý je to málo, tak pro ně nevyrábějí léky

 
Léčba na míru pro děti, které onemocněly rakovinou, v Česku neexistuje. Děti se léčí preparáty určenými a odzkoušenými pouze pro dospělé, upozornil primář brněnské dětské onkologie Jaroslav Štěrba i odbornice na zdravotnické právo Ivana Plechatá.
19.03.2012 09:45 |

podobné články

4 slavné české ženy, které bojovaly s rakovinou prsu: A nebojí se o ní mluvit

 
Jsou známé, ve svých oborech něco dokázaly a v krizovém životním okamžiku se musely poprat s nepřízní osudu. Chantal Poullain, Lenka Termerová, Věra Martinová a Pavlína Danková si z úst lékařů vyslechly krutou diagnózu. Všechny čtyři onemocněly rakovinou prsu.
13.10.2015 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Martinová (107 článků) , Chantal Poullain (235 článků) , Lenka Termerová (82 článků) , Pavlína Danková (83 článků)

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Kate Moss v latexu: Tohle je tajemství, jak je obléká!

 
Modelka Kate Moss si libuje v nošení latexového oblečení. Málokdo z těch, kdo nikdy podobný kus oblečení nevyzkoušel, ale tuší, jak je obtížné se do přilnavé látky s vysokým třetím dostat. Na kůži se proto používá tělový zásyp, který oblékání usnadní. Jenže britská kráska má jiný typ. Namaže se lubrikačním gelem.
08.07.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (598 článků)

František Kuba: Slimák Bohouš, pláč za zdmi Lidového domu

 
Slimáci mají tu nevýhodu, že ke svému pohybu potřebují slizovou stopu. Tak je můžeme objevit na zahradě i dodatečně a přiměřeně nebezpečí reagovat. Dříve se hojně používala sůl na přímý zásyp toto škůdce. Jahody a jiné produkty tak měly šanci vyrůst a dostat se na náš stůl. To se však nedaří vždy, především když slimáci mají „požehnání“ z vyšších míst, třeba jistých ambasád. (vlevo na snímku Fr. Dostála Přebírání Lidového domu ze strany ČSSD)
19.01.2017 14:05 |

podobné články

Newyorský starosta obdržel dopis, který obsahoval jedovatý ricin

 
Newyorský starosta Michael Bloomberg dostal dopis, který podle všeho obsahoval jedovatý ricin. Další dopis údajně také s ricinem obdržela organizace bojující proti nelegálním zbraním, kterou Bloomberg spoluzakládal.
30.05.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Bloomberg (26 článků)

ŠOK pro konzumenty: Energetický drink obsahoval lék na podporu erekce!

 
Australští mužové si už nepochutnají na energetickém nápoji MosKa, který anoncoval obsah čistě bylinných látek, jež měly dodat život a vzpruhu tělu i povadlému přirození. Erekci drink skutečně navozoval. Ale to jen proto, že obsahoval lék na poruchu erekce vardenafil, který se smí ovšem vydávat pouze na předpis.
23.04.2014 09:10 |

podobné články

Tenhle čajík z Albertu už si nekoupíte! Řetězec jej stáhl, protože obsahoval halucinogeny!

 
Patřil tenhle čaj mezi vaše oblíbené? Nedivíme se. Obsahoval totiž halucinogeny! Respektive tropanové alkaloidy atropin a skopolamin, které jsou v potravinách zakázány a ve větším množství jsou toxické.
29.12.2016 18:25 |

podobné články