Článek

Dětí poškozených očkováním přibývá, zuří kritici. Ministerstvo to odmítá

 
Společnost pacientů s následky po očkování tvrdí, že se ministerstvo zdravotnictví nezabývá nárůstem případů poškození po očkování. Naopak kroky, které ministerstvo zavádí, jsou podle organizace takové, že vedou k ještě větším rizikům. Jako příklad uvádí příběh malé Valérie, u které se prý po očkování objevily noční běsy. Ministerstvo zdravotnictví i epidemiolog odmítají, že by očkování byla nebezpečná. Je však prý potřeba sledovat případné kontraindikace a očkování vzhledem k nim upravit.
22.01.2018 06:05 |

podobné články

Podobné články

Zelení požadují zřízení fondu na odškodnění postižených očkováním

 
Třetí červen byl letos poprvé vyhlášen Mezinárodním dnem poškozených očkováním (International Vaccine Injury Awarness Day). V rámci akce Zapal svíčku za včeličku se v řadě českých měst sejdou lidé, kteří zapálením svíčky vyjádří podporu lidem postiženým v důsledku očkování i osobám, které o ně pečují. Strana zelených při této příležitosti apeluje na neodkladné zřízení fondu na odškodnění těch, které očkování poškodilo.
03.06.2016 07:35 |

podobné články

Nadváha u dětí je problém

 
Nadváha u dětí představuje stále větší problém. V současné době nekontrolovatelnou rychlostí přibývá počet dětí s vyšší tělesnou hmotností, nežli kolik je doporučeno vzhledem k jejich věku či výšce. Podle výzkumů a statistik prováděných VZP dokonce nadváhou trpí každé třetí dítě. Rodiče často sami sobě, stejně pak i svému okolí, namlouvají, že jejich dítě v žádném případě není tlusté. A v případě, že už ratolest skutečně hraničí s obezitou, si tento problém odmítají přiznat. Nadváha u dětí by se ale neměla podceňovat, ani brát na lehkou váhu! Nadváha u dětí je trendem 21. století Zlé jazyky tvrdí, že obezita celkově představuje masivní trend současného století. Nadváha u dětí tak není nic, co by společnost překvapilo. Lékaři se shodují na tom, že počet dětských pacientů, jež mají problémy s váhou, neustále přibývá především kvůli současnému životnímu stylu, kdy maminky mění zdravá jídla za tučné fastfoody, protože jsou rychlejší a představují méně starostí. Nenechte dítko, aby si ničilo zdraví Odborníci jsou toho názoru, že dítě za svou nadváhu nemůže. Obezitu u malých dětí tak považují za selhání rodičů, kteří mají i v tomto ohledu za děti zodpovědnost. Nadváha u dětí je problémem nejen estetickým, kdy oplácané dítko rozhodně není roztomilé, ale pohled na něj působí spíše žalostně, ale i problémem z hlediska zdraví. Obezita s sebou přináší celou řadu různorodých zdravotních obtíží, kdy se i v útlém dětském věku mohou objevit nemoci cév, nemoci srdce, zažívací potíže, dermatologické potíže nebo třeba bolesti kyčlí a kloubů.   Příspěvek Nadváha u dětí je problém pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.11.2017 20:40 |

podobné články

Hrozí nedostatek pediatrů, varuje Prymula. Podvody s očkováním chce trestat

 
Snižující se počet dětských lékařů a odmítání očkování. To jsou dvě témata, která jsou v Česku velmi aktuální a ministerstvo zdravotnictví je chce řešit. Tvrdí to náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Některým regionům podle něj hrozí, že zcela přijdou o svého pediatra, pracuje se tak na několika variantách, jak je přivést zpět. A slibuje, že ministerstvo zdravotnictví si došlápne na doktory, kteří podvádějí s očkováním. Prymula to řekl v pořadu Blesku Epicentrum.
07.12.2018 06:20 |

podobné články

Ublíží vašemu dítěti očkování? Ať odškodné zaplatí stát, navrhuje poslanec

 
Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním možná po letech získají nárok na odškodnění od státu. Sněmovna by to mohla uzákonit v rámci vládní novely o specifických zdravotních službách. Navrhl to dnes poslanec TOP 09 a STAN Jan Farský v reakci na to, že ministerstvo zdravotnictví zatím takovouto úpravu nepředložilo, ač to už předloni slíbilo. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) výtku ani návrh bezprostředně nijak nekomentoval.
24.02.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (202 článků)

Vojtěch slíbil zákon o odškodnění za újmu způsobenou očkováním

 
Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit vládě zákon o odškodňování újmy způsobené povinným očkováním. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) tak hodlá podle svých slov vyhovět doporučení ombudsmanky Anny Šabatové a zmírnit kritiku odpůrců očkování, píše ČTK.
16.08.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Vojtěch Adam (1582 článků) , Adam Vojtěch (1223 článků)

Vojtěch slíbil zákon o odškodnění za újmu po očkování. Vyšel vstříc odpůrcům

 
Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit vládě zákon o odškodňování újmy způsobené povinným očkováním. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) hodlá podle svých slov vyhovět doporučení ombudsmanky Anny Šabatové a zmírnit kritiku odpůrců očkování. Řekl to senátorům při projednávání návrhu Evropské komise na posílení spolupráce v boji proti nemocem, jimž lze předcházet očkováním.
16.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Vojtěch Adam (1582 článků) , Adam Vojtěch (1223 článků)

Mladí muži v ohrožení? Infekce srdečního svalu souvisí s očkováním, naznačila studie

 
Několik případů infekce srdečního svalu, které se objevily v Izraeli především u mladších mužů, pravděpodobně souvisí s očkováním vakcínou od firem Pfizer a BioNTech. Oznámilo to izraelské ministerstvo zdravotnictví, které si kvůli výskytu myokarditidy nechalo vypracovat odbornou studii, napsala dnes agentura Reuters.
02.06.2021 08:35 |

podobné články

Hořejší: 6 milionů Čechů chráněno proti covidu. Očkováním, promořením. Ve školách se testovat nemusí

 
Imunologové Václav Hořejší a Jiří Šinkora se shodli, že je nyní již mnoho lidí v Česku proti covidu-19 chráněno a hrozbou tak nebude ani návrat dětí do škol. Míní též, že by podání třetí dávky vakcíny mělo být individuální pouze lidem s nízkými protilátkami. Mladí by se podle Hořejšího měli nechat očkovat i přes nízkou míru rizika. „Je to pro ně onemocnění srovnatelné s chřipkou – a chřipka není žádné lehké onemocnění,“ uvedl s poukazem na rizika. Ve vysílání zpráv CNN Prima News též Šinkora varoval před očkováním lidí po prodělaném covidu-19.
26.08.2021 14:40 |

podobné články

Autobazarový podvod: Nejméně 100 poškozených!

 
Autobazar Globus Car Praha prodával vozy do dalších autobazarů, aniž by zaplatil jejich původním majitelům. Poškozených je už stovka!
07.10.2009 20:10 |

podobné články

ÚS znovu řeší amnestii, tentokrát z pohledu poškozených

 
Rozdmýchat jiskřičku naděje ve snaze zvrátit alespoň některé důsledky novoroční amnestie prezidenta Václava Klause se snaží ústavní stížnost jednoho z poškozených, který se nemohl domáhat svého nároku kvůli tomu, že stíhání údajných pachatelů bylo zastaveno.
09.04.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10548 článků)

Letos už padla třetí cestovka! CK HONZA service zanechala 550 poškozených klientů

 
Řada lidí, kteří měli už tento pátek odletět na dovolenou s cestovní kanceláří HONZA service, má zřejmě smůlu. Cestovka totiž ve čtvrtek ohlásila krach a lidé se tak do ciziny nepodívají. Poškozených je celkově více než pět set.
30.05.2013 18:55 |

podobné články

Ministr Ťok: Pomůžeme Prackovicím s opravou poškozených komunikací i čistírny odpadních vod

 
Rezort dopravy zajistí obci Prackovice nad Labem opravu komunikací poškozených v průběhu stavby dálnice D8. Pomůže obci i tím, že zajistí finance na obnovu obecní čističky odpadních vod. Ministr dopravy Dan Ťok se na tom domluvil se starostkou Prackovic Andreou Svobodovou Křešovou při své dnešní návštěvě obce. Potvrdil tak výsledky několika předchozích jednání, která měla starostka se zástupci rezortu dopravy.
13.12.2016 07:30 |

podobné články

Podvodnému truhláři dal soud 7,5 roku: Vymámil z lidí 96 milionů a utekl s milenkou do Brazílie

 
Krajský soud v Hradci Králové dnes poslal na 7,5 roku do vězení truhláře z Náchodska Petra Faltu, který podle spisu v letech 2007 až 2012 vylákal pod slibem zhodnocení od 34 poškozených zhruba 96 milionů korun. Soud také rozhodl, aby čtyřiačtyřicetiletý Falta nahradil většině poškozených způsobenou škodu. Dnešní rozsudek dosud není pravomocný. Falta v roce 2012 uprchl z ČR a není jasné, kde nyní žije.
18.04.2017 11:50 |

podobné články

Jak na hromadné žaloby? Zástupci Ministerstva spravedlnosti sbírali zkušenosti v USA

 
Spojené státy americké jsou kolébkou tohoto institutu tzv. class actions a mají s ním největší zkušenosti. Hromadné žaloby, které dosud v českém právním řádu chyběly, sjednotí nároky skupiny poškozených jedinců do jednoho řízení, což povede k úspoře stovek milionů korun a také k vytvoření tlaku na firmy. Celý soudní proces bude také výrazně efektivnější, jak na straně poškozených, tak i samotných soudů. Návrh věcného záměru zákona o hromadných žalobách se nyní nachází v meziresortním připomínkovém řízení, tedy na začátku legislativního procesu.
12.10.2017 11:05 |

podobné články

Kytice Babiše, Zemana a Okamury v koši: Aktivisté se k přestupku doznali, čeká se na vyjádření poškozených

 
Případ kytic prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a Tomia Okamury (SPD), které v sobotu 17. listopadu aktivisté vyhodili do odpadkového koše, řeší Praha 1 jako přestupek proti majetku. Pachatelé se k němu doznali a nyní se čeká na vyjádření poškozených, jestli budou požadovat náhradu škody.
28.11.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23109 článků) , Miloš Zeman (25977 článků)

Pardubický kraj: Na opravě krajských silnic, poškozených převozem materiálu při stavbě D35, se bude podílet stát

 
Během výstavby dálnice D35 přepraví stavbaři velké množství zeminy a dalšího materiálu po silnicích II. a III. tříd. Pardubický kraj, jakožto jejich vlastník, jedná se státem o tom, jak bude financována oprava silnic poškozených právě v rámci těchto přesunů.
30.11.2019 07:40 |

podobné články

Macron za make-up utrácí čtvrt milionu měsíčně. Kritici zuří: Jde to z daní

 
Emmauel Macron (39) je pohledný a vždy dobře upravený, jeho vzhled ale není samozřejmostí. Prezident Francie od svého zvolení jen na svůj make-up vynaložil 225 tisíc za měsíc. Jeho kritici upozorňují, že hlava státu by neměla rozhazovat peníze daňových poplatníků. Pro Macrona je ale perfektní vizáž to zásadní. Všímá si toho například britský web Mirror.co.uk.
25.08.2017 12:05 |

podobné články

Senátor Kantor: Komplikace po 14 dnech se už nedávají do souvislosti s očkováním

 
Projev na 15. schůzi Senátu dne 29. 1. 2020, k návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním.
29.01.2020 22:56 |

podobné články

Senátor Koliba: Autismus, o kterém se mluví v souvislosti s očkováním, je falešná stopa

 
Projev na 15. schůzi Senátu dne 29. 1. 2020, k návrhu zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním.
29.01.2020 23:26 |

podobné články