Článek

Děti by se mohly na kroužcích prokazovat testem ze školy

 
Děti by se možná mohly na kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu po jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně uvedl, že to ve čtvrtek projedná vláda. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách.
28.04.2021 19:00 |

podobné články

Podobné články

Tělocvik se vrací do škol, bude venku a až v šesti krajích. A na kroužky se školním testem?

 
Část dětí v Česku bude moct mít od pondělí ve škole opět tělocvik. Povolený bude jen venku, a to v krajích, kde se vrátí děti rotačně na druhý stupeň základních škol. Ve zbytku Česka bude dál zakázaný uvnitř i venku s výjimkou školek a škol se sportovním zaměřením. Děti by se možná navíc mohly na odpoledních kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách.
28.04.2021 19:45 |

podobné články

České děti věnují mimoškolním aktivitám nejvíce času v Evropě

 
Čeští školáci jsou evropskými premianty v mimoškolních organizovaných aktivitách. Na sportovištích a v různých kroužcích tráví týdně pět až osm hodin, což je zhruba dvakrát více než mladí Němci, Francouzi, Slováci nebo Chorvati. Srovnatelný čas jako Češi věnují mimoškolním aktivitám z Evropanů pouze mladí Britové. Na světové špičce jsou pak školáci z USA a Austrálie, kteří týdně v zájmových kroužcích tráví devět až dvanáct hodin.
12.10.2009 16:00 |

podobné články

Užijte si Silvestra s dětmi. V Kroužcích na Vltavě

 
Nezapomeňte si rezervovat netradiční Silvestr v Kroužcích na Vltavě s programem od 11:00 do 16:00 hodin.
28.12.2011 15:55 |

podobné články

Ke kadeřníkovi nebo na masáž s negativním testem, počítá další fáze rozvolňování

 
Až se stav zlepší a bude možné otevřít některé další služby, počítá se s možností prokazovat se negativním testem na koronavirus. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Týká se to například kadeřnictví a dalších služeb péče o tělo, které budou podle něj v první vlně dalšího uvolňování.
06.04.2021 19:45 |

podobné články

Prodejci biopaliv by se měli prokazovat ekologickým certifikátem

 
Prodejci pohonných hmot, distributoři biopaliv i pěstitelé by se měli v budoucnu prokazovat certifikátem, že při výrobě a dopravě biosložky byla splněna kritéria udržitelnosti. Povinnost obsahuje novela zákona o ovzduší, kterou dnes podle informací premiéra Nečase schválila vláda.
16.02.2011 15:40 |

podobné články

HK ČR: Řemeslníci se mohou nově prokazovat osvědčením o své kvalitě

 
Řemeslné cechy chtějí skoncovat se zfušovanou prací nepoctivců. První čtyři asociace zastřešené Hospodářskou komorou začnou vydávat řemeslníkům osvědčení, kterým budou zákazníkům prokazovat svou odbornost a kvalitu.
17.12.2018 11:20 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Jak to bude s doklady po ukončení nouzového stavu?

 
Po skončení nouzového stavu již nebude možné se prokazovat doklady, kterým skončila platnost po 1. březnu 2020. Stanovisko Ministerstva vnitra, které umožňovalo prokazovat totožnost neplatným občanským průkazem či cestovním pasem v době nouzového stavu, přestane platit.
16.05.2020 18:20 |

podobné články

MHMP: S výměnou občanských průkazů lidé otálejí

 
Po vyhlášení nouzového stavu mohli občané po dobu tohoto opatření prokazovat svou totožnost i osobními doklady, jejichž platnost skončila po 1. březnu 2020. Možnost prokazovat se neplatnými doklady ale skončila již 18. května.
19.06.2020 10:10 |

podobné články

Arenberger: Pandemie brzdí. Jak se budou Češi nově prokazovat testy a změna u shromáždění

 
Ve čtvrtek přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za všední den od 29. září. Zaznamenáno bylo 2615 nakažených. Epidemie zbrzďuje, není to však zásluhou ministerstva, ale lidí, kteří dodržují opatření, uvedl v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Na pravidelné tiskovce promluvil o potížích se soudem, novém opatření na omezení obchodu, změně u veřejných shromáždění, ale třeba i tom, jak se budou Češi po otevření služeb nově prokazovat negativním testy.
23.04.2021 13:20 |

podobné články

Církevní školy by mohly přijít o státní dotace, navrhl Chládek. Lidovci jsou proti

 
Soukromé a církevní školy by mohly přijít o část státních dotací. Navrhl to ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) a podpořil to i premiér Bohuslav Sobotka. Školy by tak přišly až o 400 milionů korun, které dostávají na provozní náklady. Církevní školy by si to prý mohly hradit samy pomocí peněz z restitucí. Napsal server Rozhlas.cz.
14.07.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

Zavřené střední školy, zákaz účasti na kroužcích, tělocviku i zpěvu: Pražská hygiena vydala nařízení

 
V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení Hygienické stanice hlavního města Prahy zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku. V základních školách bude zakázán ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou.
01.10.2020 14:35 |

podobné články

Školy mají testy na koronavirus do 7. května. Stát pro ně další ve skladech zatím nemá

 
Základní školy mají zásoby antigenních testů od státu na testování žáků a učitelů na covid-19 zhruba do 7. května. Část testů jim zřejmě zbyde i do týdne od 10. května, na otestování všech dětí a zaměstnanců ve školách asi už stačit nebude. S testováním by pak mohly pokračovat jen školy, které si již dříve bez pomoci státu zajistily třeba PCR testy. Takových škol ale není v Česku mnoho. Navíc i tyto školy využívají antigenní testy pro žáky, kteří přijdou do školy jindy než v den určený pro PCR testování. Vyplývá to z odpovědí zástupců Asociace ředitelů základních škol.
27.04.2021 15:30 |

podobné články

Ministr Vojtěch: Cizinci se budou prokazovat testem při cestě z oranžových a červených zemí

 
Od 15. června mohou občané EU, vracející se ze zemí s nízkým a středním rizikem nákazy koronavirem, přijet do ČR bez nutnosti testu.
02.06.2020 13:05 |

podobné články

Cestovky čelí náporu zájmu o dovolenou. Češi chtějí hlavně do Řecka, zdraží zájezdy?

 
Jen co vláda zveřejnila seznam zemí, do kterých budeme moci bez obav jezdit na dovolenou, případně se nebudeme muset prokazovat testem na koronavirus, Češi vzali cestovní kanceláře útokem. Ty okamžitě začaly upravovat nabídku a shodují se na tom, že po karanténě se Češi těší na dovolenou u moře. Nejvíce bude čeština slyšet v Řecku nebo Bulharsku. Ceny zájezdů se rozhodně nebudou zvyšovat, turisté ale musí počítat v rezortech s řadou omezení.
06.06.2020 05:05 |

podobné články

CzechTourism začne lákat cizince zpět do Česka

 
Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism odstartují pozastavené marketingové aktivity v Německu, Rakousku a na Slovensku. CzechTourism tak reaguje na dnešní rozhodnutí vlády ČR, které umožňuje občanům z těchto zemí volně překračovat hranice České republiky bez nutnosti se prokazovat negativním testem na covid-19 nebo jít do karantény.
09.06.2020 16:10 |

podobné články

Potíže na cestě do Chorvatska: Češi, už nejste bezpeční, vzkázali Slovinci. Babiš se diví

 
Slovinsko dnes vyřadilo Česko, Chorvatsko a Francii ze zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem. Češi se proto od půlnoci z pátka na sobotu budou muset při cestě do Slovinska prokazovat potvrzením o zaplaceném ubytování a také negativním testem na covid-19, který bude starý nanejvýš 36 hodin. Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude nadále možný bez omezení, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není k vyjmutí Česka z bezpečných zemí důvod. Totéž tvrdí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), podle kterého nehodnotí Slovinsko tuzemskou epidemiologickou situaci úplně objektivně a v detailu. Dopravci přerušují prodej jízdenek do Slovinska, vlaků do Chorvatska se opatření nedotkne.
03.07.2020 09:15 |

podobné články

Česko mezi „prokletými“? Pro dvě země nejsme bezpeční. Koronavirový pas má pomoci na cestách

 
Česko bylo opět vyřazeno ze seznamu bezpečných zemí - a to u Lotyšska a Estonska. Naopak ČR označila za méně bezpečnou zemi Švédsko. Pro cestující na sever Evropy důležitá novinka, v létě však většina dovolenkářů míří spíše na jih. Česká vláda se přitom připravuje na variantu, že by i tady se museli Češi prokazovat negativním testem na covid-19. Pomoct by mohl koronavirový pas, který však stále ještě není realitou.
27.07.2020 05:45 |

podobné články

Do Řecka bez testu, krachy cestovek přesto na obzoru. Experta rozzuřila i „buzerace“

 
Statistika lidí nakažených koronavirem manipuluje vším, co se nyní dotýká našich životů. To míní host pořadu Epicentrum na Blesk.cz a místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Chválil sice premiéra Andrej Babiše za to, že vyjednal zrušení povinnosti pro české cestovatele prokazovat se při vstupu do Řecka negativním testem na koronavirus, sám má však k testům samotným výhrady. A promluvil i o hrozbě krachů cestovek.
14.08.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21847 článků)

Řecko zrušilo povinnost negativního testu pro české turisty

 
Řecko v pátek zrušilo plánovanou povinnost pro turisty přilétající z ČR prokazovat se negativní testem na nákazu koronavirem. Opatření původně mělo platit od pondělí 17. srpna. Změnu potvrdila česká ambasáda v Aténách. Změna se týká turistů, kteří využijí leteckou dopravu, při cestování do Řecka autem povinnost nadále platí.
14.08.2020 11:05 |

podobné články