Článek

Detaily útěku princezny Latify: Šejch dopadl dceru i za pomoci FBI. „Zastřelte mě,“ křičela

 
Některé střípky z případu princezny Latify (35), dcery dubajského korunního prince, premiéra Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějšího muže země, šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (71), jsou dobře známé. Před třemi lety s kamarádkou utekla z Dubaje, nalodila se na jachtu a za pomoci exšpiona se chtěla dostat do Indie a odtud do Spojených států. Loď ale dopadli šejchovi muži. Podle investigativních novinářů deníku USA Today šejchovi asistoval americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
10.07.2021 10:55 |

podobné články

Podobné články

Princezna Latifa: Dubajský šejch svou dceru uvěznil, musí začít mluvit, potvrdila OSN

 
Humanitární kampaň Free Latifa, která bojuje za osvobození vězněné princezny Latify (35), dcery dubajského korunního prince, premiéra Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějšího muže země, šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (71), dosáhla dílčího vítězství. Úřad Pracovní skupiny pro vynucená a nedobrovolná zmizení (WGEID) při OSN, jenž se případem zabývá, potvrdil rozhodnutí Nejvyšší soudu v Londýně: Šejch nařídil a zorchestroval únos své dcery a nechal ji uvěznit. A za to se podle WGEID musí šejch zodpovídat, uvedl list The Sun.
11.12.2020 17:35 |

podobné články

Kamarádka princezny Latify exkluzivně pro Blesk: O „rozvodu století“, šejchovi a dětech

 
Jordánská princezna Hajá bint al-Hussajn (45) v minulém týdnu zahájila hlavní přelíčení soudní bitvy se svým manželem, dubajským korunním princem, premiérem Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějším mužem země, šejchem Muhammadem bin Rašídem Al Maktúmem. Manželé se soudí o to, komu budou do péče svěřeny jejich dvě děti. „Případ princezny Latify a Šamzy je jasným příkladem toho, proč by šejchovi děti být svěřeny neměly,“ řekla exkluzivně pro Blesk Zprávy Tiina Jauhiainenová z Finska, nejlepší přítelkyně dubajské princezny Latify (33), která se v únoru 2018 pokusila utéct před krutostí svého otce, šejcha Muhammada.
21.11.2019 12:15 |

podobné články

První slova dlouho vězněné princezny Latify (35): Chci, aby lidé viděli, že můžu cestovat

 
Poté, co se na instagramu objevila nová fotografie princezny Latify (35), se veřejnost začala dožadovat vyjádření samotné princezny. Latifu měl totiž její otec, dubajský korunní princ, premiér Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnější muž země, šejch Muhammadabin Rašíd Al Maktúm (71) držet po neúspěšném pokusu o útěk v roce 2018 v domácím vězení. Zdá se, že královská rodina povolila Latifě poslat vzkaz, za jeho pravost se vyslovili i právníci, uvedl deník The Guardian.
23.06.2021 14:50 |

podobné články

„Přehlížíte situaci vězněné Latify.“ Konzervativci čelí kritice, princenzu upozadili?

 
„Přehlížíte situaci vězněné princezny Latify,“ to je kritika, kterou si britští konzervativci vyslechli z řad politické opozice. Případu princezny Latify (35), dcery korunního prince a premiéra země, šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (71), je momentálně věnovaná velká pozornost. Podle mnohých ale britská vláda ve vyšetřování její kauzy, případně při šetření únosu její starší sestry Šamzy (39), k němuž došlo v Británii, selhala, uvedl list The Mirror.
28.03.2021 08:45 |

podobné články

Boj za osvobození princezny Latify: „Hlavně to nevzdávej,“ prosí její bratranec

 
Největšími bojovníky za osvobození princezny Latify, dcery dubajského korunního prince, premiéra Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějšího muže země - šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (70), jsou bezesporu Latifina nejlepší kamaráda a učitelka bojových sportů Finka Tiina Jauhiainenová, humanitární právník David Haigh a princeznin bratranec Marcus Essabrí. Latifa skončila v domácím vězení poté, co se v únoru 2018 pokusila utéct před krutostí svého otce. Její příběh donutil z Dubaje utéct také její nevlastní matku princeznu Haju bint al-Hussajn. Latifa před útěkem natočila video, kde popsala, jak ji otec nechal mučit a věznit, když jako teenagerka utekla poprvé.
17.10.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: David Marcus (1 článek) , David David (914 článků) , David David (692 článků)

Exmanželka vládce Dubaje prolomila mlčení: Vzal mi dceru, neviděla jsem ji 40 let

 
Dubajský korunní princ, premiér Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnější muž země, šejch Muhammad bin Rašíd Al Maktúm (70) se v prosinci soudil o děti se svou manželkou, jordánskou princeznou Hajou (45). Je jeho šestou a nejmladší ženou. Před soudem se v prosinci ani neukázal, ze svých předešlých zkušeností se asi domníval, že má vítězství jisté. Když se šejch rozváděl naposledy, děti mu zůstaly. Svou někdejší manželku Randu al-Banná (64) z Libanonu na konci 70. let zapudil a vyhnal ze země, zoufalá žena po letech promluvila s tiskem a svěřila se, že svou dceru (42) neviděla desítky let, uvedl list Daily Sabah.
27.12.2019 15:35 |

podobné články

Princezna Latifa je po letech volná, snaží se přesvědčit šejch. Důkaz budí pochybnosti

 
Několik let čekali přátelé dubajské princezny Latify (35) na potvrzení toho, že je naživu. Aktivisté a humanitární organizace bojující za propuštění dcery dubajského korunního prince, premiéra Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějšího muže země, šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (71), se v krátké době dočkali hned tří snímků, které mají dosvědčovat, že Latifa je naživu a v pořádku, uvedl list Daily Mail.
26.05.2021 11:15 |

podobné články

Krásná princezna Hajá zvítězila nad vládcem Dubaje. Soud: Je za únosy dvou dcer

 
Několik měsíců trvala soudní bitva mezi jordánskou princeznou Hajou bint al-Hussajn (45) a jejím manželem dubajským korunním princem, premiérem Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějším mužem země, šejchem Muhammadem bin Rašídem Al Maktúmem (70). Tento týden byl konečně zveřejněn 34stránkový rozsudek, který vynesl Nejvyšší soud Velké Británie. „Šejch nařídil únos svých dvou dospělých dcer, princezen Šamsy a Latify, a zorganizoval zastrašovací kampaň vůči své bývalé manželce Haje,“ rozhodl soudce. Dubajský vládce v prohlášení uvedl, že rozhodnutí soudu je založené na pohledu jen jedné ze stran sporu.
06.03.2020 22:10 |

podobné články

Český šejch, který objevil slavný pouštní palác a střetl se s Lawrencem z Arábie

 
Kněz a šejch, císařovnin zpovědník a dobrodruh na velbloudu. Že to nejde dohromady? Ale ano. Důkazem je český arabista, cestovatel a spisovatel ThDr. Alois Musil. Z dochovaných fotografií na nás hledí neobvyklá tvář s ostře řezanými rysy vypovídající o pevné vůli. Ve svém dobrodružném životě ji skutečně potřeboval.
26.11.2015 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Alois Musil (4 články)

„Rozvod století“: Mocný šejch s odvoláním neuspěl, krásná princezna to ocenila úsměvem

 
Ostře sledovaný proces mezi jordánskou princeznou Hajou bint al-Husajn (45) a jejím manželem, dubajským korunním princem, premiérem Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějším mužem země, šejchem Muhammadem bin Rašídem Al Maktúmem (70), otevřel další kapitolu. Šejch neuspěl u odvolacího soudu, kde požadoval, aby rozsudek vynesený Nejvyšším soudem v Londýně v otázce svěření dětí do péče zůstal utajen. Zároveň se domáhal toho, aby jeho potomci byli odesláni do Dubaje. Krásná princezna k přelíčení dorazila ve výrazném fialovém kostýmku a ztrápeným výrazem, když ale odjížděla od soudu, smála se. Takhle veselá ze slyšení ještě neodcházela, uvedl deník The Daily Telegraph.
04.03.2020 14:40 |

podobné články

Zavřou muzeum princezny Diany a cennosti vrátí princům

 
Bratr zesnulé princezny Diany Charles Spencer potvrdil, že příští rok skončí muzeum, které otevřel na památku své sestry. Osobní cennosti dostanou zpátky princové William a Harry, jak si to přála jejich matka. Další články k tématu: Bratr princezny Diany pojmenoval dceru po zesnulé sestře Bratr princezny Diany napsal knihu o synu Fridricha Falckého Dosud neznámý snímek princezny Diany s cizím mužem jde do dražby
07.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Fridrich Falcký (4 články) , Diana Spencer (36 článků)

Zastřelte si svého učitele, zní nabídka paintballového klubu brněnským školám

 
Neotřelou a pro mnohé šokující výzvou "Zastřelte si svého učitele" lákal prostřednictvím internetové reklamy brněnský paintballový klub především žáky základních škol v Brně a okolí, ale i jejich učitele k adrenalinovému zážitku.
09.06.2010 10:40 |

podobné články

Ředitele škol zaskočil e-mail ´Zastřelte si svého učitele´

 
Ředitele brněnských základních škol zaskočil e-mail z paintballového klubu. Nabízí vyměnit návštěvu zoo či památky za adrenalinovou aktivitu a klub ho nadepsal "Zastřelte si svého učitele".
09.06.2010 13:05 |

podobné články

Agáta Hanychová se tvrdě opřela do Ivety Bartošové: Už tu feťačku konečně někdo zastřelte

 
Modelka Agáta Hanychová  (26) se rozhodla drsně obout do Ivety Bartošové  (45) . Zpěvaččiny excesy z posledních měsíců ji vytočily do té míry, že kontroverzní pěnici, se kterou se ještě před rokem a půl kamarádila, chce smést z povrchu zemského. „Bože, už tu Ivetu někdo zastřelte,“ napsala si na Facebook. A pro Super.cz řekla ještě drsnější odsudek.
10.02.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (2979 článků) , Iveta Bartošová (6869 článků)

FBI začala vyšetřovat sama sebe: Kvůli tweetům podporujícím Trumpa

 
Federální úřad pro vyšetřování (FBI) na sociálních sítích moc aktivní není. Jeho účet na Twitteru FBI RecordsVault rok spal, což se ale tento měsíc změnilo, když začal znenadání zveřejňovat tweety podporující prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Americké zákony ovšem zakazují vládním úřadům projevovat při volbách podporu jedné straně, a tak inspekční divize FBI začala vyšetřovat, jak k tomu došlo.
04.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5735 článků)

Česká kamarádka nezvěstné princezny: Na Emiráty byla moc pokroková! Snad je naživu

 
Osud dubajské princezny Latify (33), které se v březnu nevydařil útěk z domácího vězení, je stále nejasný. Neví se, kde žena je a jestli vůbec žije. Strach o ni má i její česká kamarádka, která se nyní rozhodla o princezně promluvit. Češka doufá, že přítelkyni její výpověď pomůže…
12.12.2018 13:05 |

podobné články

Další princezna na útěku. Bojím se, že mě zabijí, zoufá šlechtična a prosí o pomoc

 
Australská stanice Channel 9 přinesla příběh dubajské šlechtičny Maíthy Maktúm, která zveřejnila video, v němž zoufale prosí o pomoc, zmínila i strach, že bude zavražděna. Žena je členkou rozvětvené královské rodiny Spojených arabských emirátů (SAE), v posledních dvou letech je už třetí dubajskou princeznou, která by ráda uprchla před krutostí své rodiny. V roce 2018 zkusila utéct princezna Latifa, dcera dubajského korunního prince, premiéra SAE a v podstatě nejmocnějšího muže země, šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (70). Princeznu ale dostihli otcovi muži, šejch od té doby dceru vězní. Loni šejchovi Muhammedovi i s dvěma dětmi utekla nejmladší manželka, jordánská princezna Hajá bint al-Hussajn.
21.05.2020 06:40 |

podobné články

Vězněná princezna Latifa je ve vážném nebezpečí. Přátelé a právníci prosí OSN o pomoc

 
Boj za osvobození dubajské princezny Latify (34) nekončí, arabská šlechtična je dcerou dubajského korunního prince, premiéra Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnějšího muže země - šejcha Muhammada bin Rašída Al Maktúma (70). Před dvěma lety se pokusila utéct před otcovou krutostí, to se jí ale nepodařilo a od té doby je nezvěstná, zřejmě v domácím vězení pod vlivem drog. V jejích stopách kráčela její macecha, princezna Hája bint al-Hussajn, té se nejenže s dvěma dětmi podařilo od šejcha utéct do Británie, vyhrála dokonce i důležitý soud. Princezniny přátelé a humanitární právníci zesílí tlak na OSN, Latifa je podle nich ve vážném nebezpečí, uvedl list The Sun.
06.10.2020 05:55 |

podobné články

Svět se bojí o život princezny Latify (35): Emír ji vězní v Dubaji, kam si bohatí Evropané jezdí užívat

 
Poté, co se nedávno objevila série videí s vystrašenou princeznou Latifou (35), britské úřady projevily obavy, že dcera vládce Dubaje je již po smrti. Ministr zahraničí Velké Británie Dominic Raab označil videa za znepokojivá a řekl, že svět žádá důkaz, že je na živu a v pořádku. Uvedl to deník Sun.
21.02.2021 05:40 |

podobné články