Článek

Detaily posledního rozloučení s Janou Hlaváčovou: U rakve má promluvit Petr Kostka, čestnou stráž bude stát Seidlová a Hampl

 
Poslední rozloučení s vynikající divadelní a filmovou herečkou Janou Hlaváčovou (†85) proběhne 26. ledna v Národním divadle. Právě tam měla angažmá dlouhé desítky let předtím, než v roce 1990 odešla do Divadla na Vinohradech. Divadlo nyní připravuje seznam hostů, kteří by mohli promluvit u rakve herečky. Jednou z možností je podle webu Aha! její dlouholetý herecký kolega Petr Kostka (85).
18.01.2024 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Petr Kostka (119 článků)
Podobné články

Scénář posledního rozloučení Jany Hlaváčové: Petr Kostka pronese báseň, čestnou stráž bude stát Dagmar Havlová

 
Herečka Jana Hlaváčová (†85) bude mít v pátek od 11 hodin pohřeb v Národním divadle. Scénář posledního rozloučení s hvězdnou herečkou je přesně daný. Podle informací Blesku budou například u rakve držet čestnou stráž Dagmar Havlová či František Němec, pohřeb vyvrcholí tradičním vynášením rakve špalírem smutečních hostů. Na místě bude i redakce eXtra.cz.
26.01.2024 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Petr Kostka (119 článků) , František Němec (50 článků) , Dagmar Havlová (1506 článků) , František Němec (50 článků) , František Němec (15 článků) , Jan Kostka (8 článků)

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou: Zdrcená dcera Munzarová i Petr Pavel s první dámou

 
Široká veřejnost, rodina i kolegové se naposledy loučí s legendární herečkou Janou Hlaváčovou. Ta zemřela 13. ledna ve věku pětaosmdesáti let. Už od časných ranních hodin se u Národního divadla scházela široká veřejnost a kolem desáté hodiny začaly chodit i herecké osobnosti. Na místě je i redakce eXtra.cz. 
26.01.2024 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Petr Pavel (2770 článků)

Stoletá seniorka vzpomíná, jak stála stráž u Benešovy rakve

 
Sezimovo Ústí (Táborsko) 24. prosince (ČTK) - Před 70 lety stála Anna Buriánková čestnou stráž u rakve zesnulého prezidenta Edvarda Beneše. Je patrně poslední žijící členkou Sokola, která tuto událost pamatuje. Dodnes na září 1948, kdy Beneš v Sezimově Ústí na Táborsku zemřel, 101letá Buriánková vzpomíná. S druhým československým prezidentem se v areálu jeho vily u břehu řeky Lužnice i několikrát osobně potkala.
25.12.2018 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (243 článků)

Vrcholný skandál na pietě. Letcům z Británie stál čestnou stráž esesák. Veteráni v šoku těžko hledají slova

 
Tak to tu ještě nebylo. Říká se sice, že v Čechách je možné všechno, ale aby čestnou stráž u desky připomínající Čechy bojující v řadách britské RAF proti německému nacismu stál mladík v uniformě zločinecké organizace SS, jako tomu bylo před několika dny na Den veteránů v Rakovníku, to tu ještě nebylo. Obrovský skandál, který nazdvihl i potomka jedné z přeživších žen z Lidic, dokonce spojil v názorech i lidi a společnosti, které ještě včera stály proti sobě. Například dvě „sesterské“ organizace sdružující válečné veterány – Český svaz bojovníků za svobodu a Československou obec legionářskou.
19.11.2016 18:40 |

podobné články

Slovensko je s pláčem na nohou: Na pohřbu primáře Sovy promluvil ze záhrobí sám Ladislav Chudík

 
Jeden z největších bardů československého filmu, televize a divadla Ladislav Chudík (†91), který v pondělí zemřel na zápal plic, se dočkal víc než důstojného pohřbu. V Bratislavě se slovenské Národní divadlo obléklo do smutečního hávu a od začátku posledního rozloučení do něj proudily davy přátel, kteří za něj drželi čestnou stráž u rakve, ale i obyčejných lidí, protože i ti mu chtěli vzdát poslední hold. Další desítky lidí sledovaly přenos na velkoplošných obrazovkách na náměstí.
03.07.2015 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (96 článků)

Janu Hlaváčovou na poslední cestu z jeviště doprovodil potlesk Národního divadla

 
Blízcí, kolegové a přátelé se dnes v Národním divadle v Praze rozloučili s Janou Hlaváčovou. Její herečtí kolegové i někdejší studenti z DAMU na ni vzpomínali jako na výjimečnou herečku, která byla také skvělou vyučující, starostlivou mámou a přítelkyní i mimořádnou ženou, které nechyběla přirozená krása ani smysl pro humor. Na poslední cestu z jeviště doprovodila zesnulou herečku státní hymna, dlouhotrvající potlesk zaplněného divadla i smuteční fanfáry před historickou budovou. Vedle umělců dorazil také prezident Petr Pavel s manželkou Evou a ministr kultury Martin Baxa (ODS).
26.01.2024 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Martin Baxa (171 článků) , Petr Pavel (2770 článků)

Seriál Aha! 100 příběhů republiky. Pyšný Karel Vágner: Můj táta stál u rakve Masaryka

 
Další z příběhů ke stému výročí založení Československa je silný stejně jako jeho aktér. Dobrodruh, námořník, voják, hrdina. Štábní rotmistr Josef Vágner (†79). Muž, který v sedmnácti utekl na moře a roku 1937 stál čestnou stráž u rakve prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka (†87), od jehož narození uplyne 7. března 168 let.
26.02.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vágner (105 článků) , Josef Vágner (105 článků) , Karel Vágner (511 článků)

Herec Petr Kostka: O první ženu přišel při autonehodě!

 
Petr Kostka (73) za sebou nemá zrovna lehký život. Málokdo ví o tom, že jeho první manželka Ingrid Vavrouchová zemřela při autonehodě. Kostka měl s Vavrouchovou dvě dcery, které pak vychovával se svou druhou ženou, herečkou Carmen Mayerovou. „Ze dne na den jsem byla trojnásobnou maminkou a musela jsem si s tím nějak poradit. Nebyla, alespoň pro mě ne, žádná jiná cesta,“ komentuje minulost svého manžela Carmen.
26.01.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (119 článků) , Carmen Mayerová (79 článků)

Pohřeb Vladimíra Jiránka (†74): Herci Petr Kostka a Iva Janžurová přes slzy ani neviděli!

 
PRAHA (lbp) – Snažil se být profesionálem, ale nezvládal to. Herec Petr Kostka (74) se včera přišel do strašnického krematoria rozloučit se svým kamarádem – karikaturistou Vladimírem Jiránkem (†74), který 6. listopadu podlehl těžké nemoci. Kostka měl nejtěžší roli. Nad rakví recitoval báseň – a ještě o smrti. Kvůli návalu slz musel dělat pauzy, pak se sesypal.
16.11.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (591 článků) , Petr Kostka (119 článků) , Vladimír Jiránek (27 článků)

Vitální Petr Kostka (75): Začal se učit angličtinu a válí na počítači!

 
V nových dílech seriálu Sanitka, které poběží od podzimu v televizi, se opět objeví role doktora Mádra. Jeho představitel Petr Kostka nedávno oslavil 75. narozeniny, ale pořád je velmi vitální a pracovitý. Jak si natáčení užil? A co dělá ve volném čase? Na to Kostka odpověděl v rozhovoru pro Aha!.
04.08.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (119 článků)

Co by neudělal pro adoptivní dceru: Neuvěříte, jakým jazykem se v sedmdesáti naučil mluvit Petr Kostka

 
Herec Petr Kostka s manželkou Carmen Mayerovou si před deseti lety na dálku adoptovali devítiletou holčičku z Ugandy. Nezůstali ale jen u pravidelného příspěvku na její vzdělání. Do africké země se Kostka dokonce jel dvakrát podívat, jak jeho pátá dcera prospívá.
05.02.2014 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (119 článků) , Carmen Mayerová (79 článků)

Petr Kostka je opět v nemocnici: Havlové kvůli němu zrušili premiéru!

 
Tak to je nepříjemné! I když herec Petr Kostka (76), kterému se včera udělalo špatně, a skončil v nemocnici, chtěl mermomocí odehrát dnešní premiéru představení Rod Glembayů v Divadle na Vinohradech. Nakonec ji vedení scény odložilo. Kostka totiž zůstává ve špitále!
12.09.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (119 článků)

Oslavenec Petr Kostka o první ženu tragicky přišel při nehodě. S druhou adoptoval dceru z Ugandy

 
Oblíbený český herec Petr Kostka dnes slaví 85. narozeniny. Na svém kontě má řadu velkých televizních, seriálových i divadelních rolí. Také ale zažil těžké chvíle, když tragicky přišel o milovanou ženu. Potom se dal dohromady s Carmen Mayerovou, se kterou v roce 2001 adoptovali dívku z Ugandy. Jak uvedl deník Aha!, Kostka se dokonce naučil pár slov v jednom z ugandských jazyků.
11.06.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (119 článků) , Carmen Mayerová (79 článků)

Jirásková o nemocné Hlaváčové: Musí hrát, nebo skončím i já!

 
Jiřina Jirásková (80) svádí boj s Janou Hlaváčovou (73), která je téměř půl roku zavřená doma s těžkými depresemi. „Janě už je ale mnohem líp a měla by jít zase hrát. Vždyť to jí také velmi v nemoci pomůže,“ svěřila se Blesku Jirásková, která se rozhodla, že Hlaváčovou stůj co stůj na prkna Divadla na Vinohradech zase dostane.
01.11.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Jiřina Jirásková (452 článků)

Luděk Munzar: Zavzpomíná na divoká léta s Hlaváčovou!

 
Herec Luděk Munzar se vrátí do minulosti a opráší vzpomínky na chvíle, kdy se svou ženou Janou Hlaváčovou putoval po českých divadlech.
05.10.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Luděk Munzar (114 článků)

To je dříč! Munzar pracuje i za svou nemocnou ženu Hlaváčovou

 
Herecká legenda Luděk Munzar  (79) se rozhodl naplnit společnou kasu s Janou Hlaváčovou  (74) , kterou trápí občasné deprese. A jde na to přes svou lásku – mluvené slovo. Za přítomnosti veřejnosti namluví cédéčko o svých vzpomínkách na slavné herce.
08.10.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Luděk Munzar (114 článků)

Velmi dojemné vynášení rakve Jany Hlaváčové: Bohdalovou museli podpírat, rodina plakala

 
Poslední rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou (†85) bylo více než dojemné. Dočkala se bouřlivého potlesku na závěr, který si dozajista zasloužila. Poté vynesli její rakev za doprovodu její rodiny, dcery Barbory Munzarové a vnučky Anny Dvořákové, která celý ceremoniál proplakala. Poslední vyšla Jiřina Bohdalová, kterou podpíral úžasný herec Ivan Trojan. Redakce eXtra.cz byla také na místě a vše natočila. 
27.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (245 článků) , Ivan Trojan (381 článků) , Jiřina Bohdalová (1330 článků) , Barbora Munzarová (250 článků)

Pohřeb herecké legendy: Studenková plakala do nebe, doktor Sova vzpomínal

 
Slovensko dnes dalo poslední sbohem velkému herci Elo Romančikovi (†89). Smuteční rozloučení se odehrálo ve Slovenském národním divadle, kde nechyběla herecká elita. Zdena Studenková, která stála čestnou stráž u rakve, se bolestně hroutila v slzách.
15.10.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Studenková (171 článků)

Stropnickému se rozpadá divadlo: Adamovská a Kostka dali výpověď!

 
Pražské Divadlo na Vinohradech se rozpadá. Řadu let bylo pověstné tím, že v něm působí velké herecké osobnosti. Ty ho ale náhle na vlastní žádost opouštějí. Po Zlatě Adamovské (51) je to další herecká stálice Petr Kostka (72). „Důvod vám říkat nebudu,“ odmítl prozradit příčinu odchodu z dlouholetého angažmá Kostka. „Je známo, že já se pro média nevyjadřuji,“ dodal herec.
03.11.2010 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Zlata Adamovská (541 článků) , Petr Kostka (119 článků)