Článek

Detaily děsivé srážky vlaků. O život přišly nejméně dvě Ukrajinky, strojvedoucí měl jet na červenou

 
Při tragické středeční srážce vlaků v Pardubicích přišli o život čtyři lidé. Podle informací ukrajinského ministerstva zahraničí jsou dvě z nich občanky Ukrajiny. Občanství dalších obětí se upřesňuje. Dalších 34 lidí se zranilo. Podle Drážní inspekce za nehodu může strojvedoucí osobního expresu firmy Regiojet, který projel návěstidlo zakazující jízdu.
06.06.2024 13:50 |

podobné články

Podobné články

Strojvůdce červenou v Českém Brodu nepřehlédl: Nejdřív zastavil, pak se opět rozjel, mohl jet až 87 km/h

 
Srážka vlaků u Českého Brodu je stále vyšetřována. Strojvedoucí měl projet návěstidlo Stůj a narazil do poštovního vlaku. Sám při nehodě zemřel. Strojvedoucí mohl jet rychlostí až 87 kilometrů v hodině a chvíli před výjezdem měl na červené stát.
16.07.2020 11:50 |

podobné články

Strojvůdce neunesl tíhu své viny: Projel na červenou a skočil pod vlak

 
Strojvedoucí osobního vlaku Milan L. (†52) projel na červenou. Přehlédl totiž v Brně-Židenicích návěstidlo. Nikomu z cestujících se sice nic nestalo, ale strojvedoucí neunesl tíhu své odpovědnosti a spáchal sebevraždu. Chvíli po nehodě skočil pod vlak.
07.10.2016 05:30 |

podobné články

„Opilé na pouťovém vozíku, odmítaly odejít.“ Napadené Ukrajinky. Nová verze

 
Kolotočář Zdeněk H. z Prahy, jenž zbil v Plasích v den pouti dvě Ukrajinky, a kterého poslal soud v pátek do vazby, popsal pro iDnes.cz, že se incident odehrál jinak. On i jeho rodina tvrdí, že konflikt vyvolaly alkoholem posilněné Ukrajinky. Ony uvedly, že je surově zbil jen pro jejich národnost.
26.08.2023 10:35 |

podobné články

„Já že za to můžu?“ Zbité Ukrajinky: Rajch vyložil karty. Pozadí, Brno, jména

 
Kolotočář Zdeněk H. z Prahy, jenž zbil v Plasích v den pouti dvě Ukrajinky, a kterého poslal soud v pátek do vazby, popsal pro iDnes.cz, že incident se odehrál jinak. On i jeho rodina tvrdí, že konflikt vyvolaly alkoholem posilněné Ukrajinky. Ony uvedly, že je surově zbil jen pro jejich národnost. A právě novým zjištěním serveru iDnes.cz se věnoval ve svém živém vysílání šéf strany PRO Jindřich Rajchl.
27.08.2023 20:10 |

podobné články

„Já že za to můžu?“ Zbité Ukrajinky: Rajchl vyložil karty. Pozadí, Brno, jména

 
Kolotočář Zdeněk H. z Prahy, jenž zbil v Plasích v den pouti dvě Ukrajinky, a kterého poslal soud v pátek do vazby, popsal, že incident se odehrál jinak. On i jeho rodina tvrdí, že konflikt vyvolaly alkoholem posilněné Ukrajinky. Ony uvedly, že je surově zbil jen pro jejich národnost. A právě novým zjištěním se věnoval ve svém živém vysílání šéf strany PRO Jindřich Rajchl.
27.08.2023 20:15 |

podobné články

Zbité Ukrajinky: Soud běží, Rom řekl svou verzi. Rajchl zděšen, zato Rakušan už hrozí

 
Kolotočář Zdeněk H. z Prahy, jenž zbil v Plasích v den pouti dvě Ukrajinky, a kterého poslal soud v pátek do vazby, popsal, že incident se odehrál jinak. On i jeho rodina tvrdí, že konflikt vyvolaly alkoholem posilněné Ukrajinky. Ony uvedly, že je surově zbil jen pro jejich národnost. A právě novým zjištěním se věnoval na svém facebooku šéf strany PRO Jindřich Rajchl. Své ale připojil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
26.08.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (836 článků)

Kontroverzní hnutí je proti "pilulkám po" pro znásilněné Ukrajinky: Raději je vybavte houkadly, šokuje spolek

 
Konzervativní Hnutí pro život, které je proti potratům v ČR, se znovu předvedlo. Kontroverzní spolek v příspěvku na Facebooku odsoudil článek, ve kterém respondent říká, že Ukrajinky znásilněné ruskými vojáky potřebují pilulky po. Hnutí naopak navrhlo, že by lidé raději měli přispět například na nákup houkadel pro Ukrajinky. Nesmyslná rada se následně setkala s odsouzením takřka všech komentujících. 
08.04.2022 14:10 |

podobné články

Strojvedoucí vlaku na Šumpersku ignoroval červenou. Musel být zastaven

 
Automatické zastavení zabránilo v úterý vpodvečer v Postřelmově na Šumpersku střetu dvou osobních vlaků, které vjely na stejnou kolej. Podle policistů mimořádnou situaci zavinil osmačtyřicetiletý strojvedoucí, který nerespektoval signál stůj v železniční stanici. Je podezřelý z obecného ohrožení, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Podobný případ se na u Postřelmova stal na konci srpna. 
18.12.2013 09:56 |

podobné články

Srážka vlaků u Kdyně: Podle žaloby jel rychle, strojvedoucí se hájí, že koleje klouzaly

 
Strojvedoucí Jaroslav K. (50) se u domažlického okresního soudu zpovídá z loňské srážky vlaků u Kdyně, při které se zranilo 19 lidí. Podle obžaloby jel příliš rychle, proto nedokázal na kluzkých kolejích vlak ubrzdit. Mašinfíra se hájí, že za nehodu mohou neudržované koleje.
25.10.2021 13:00 |

podobné články

Strojvedoucí vykolejeného vlaku: Za jízdy prý netelefonoval

 
Při havárii vlaku ve Philadelphii zahynulo před měsícem osm lidí. Jednalo se o jednu z nejtragičtějších železničních nehod posledních let v USA a podle jedné teorie vyšetřovatelů ji zavinil strojvedoucí vlaku Brandon Bostian, který měl těsně před nehodou telefonovat. Nyní ale tuto možnost kriminalisté vyloučili.
10.06.2015 17:20 |

podobné články

Učím se stát! Strojvedoucí-hrdina ze Studénky rok po nehodě poprvé promluvil

 
Je tomu přesně rok, co hrdinný strojvedoucí pendolina Jan Černý u Studénky na Novojičínsku zatáhl za záchrannou brzdu a zachránil tak desítky lidských životů. V posledních okamžicích před katastrofou chtěl zabránit strážce s polským kamionem. Strojvedoucí nyní poprvé od tragické srážky, při níž přišel o nohy, poprvé promluvil.
22.07.2016 09:25 |

podobné články

Strojvedoucí z vlaku smrti: Snad nejsou mrtví, měl bych je na svědomí!

 
Strojvedoucí vlaku, který včera večer vykolejil u Santiaga de Compostela, pravděpodobně věděl, že jede se soupravou příliš rychle. "Doufám, že nebudou mrtví, protože bych je měl na svědomí," prohlásil bezprostředně po nehodě. Do zatáčky, kde je povolená rychlost 80 kilometrů v hodině se vlak hnal rychlostí 190 kilometrů v hodině. Při nehodě zemřelo nejméně 80 lidí.
25.07.2013 20:30 |

podobné články

Muž se oběsil! Všiml si ho strojvedoucí vlaku!

 
Tělo oběšeného muže zahlédlo v úterý ráno několik svědků z jedoucího vlaku kolem dálničního mostu ve výstavbě v pražských Satalicích. Policii informoval strojvedoucí vlaku i cestující, na místo jede výjezd, potvrdila informace Mediafaxu policejní mluvčí Eva Kropáčová.
19.04.2011 08:15 |

podobné články

NOVÁ FAKTA o vlaku smrti: Strojvedoucí v době nehody telefonoval, vlak jel 153 km/h

 
Vyšetřování nehody rychlovlaku, který minulý týden vykolejil u španělského města Santiago de Compostela, přineslo další překvapivé zjištění. Analýza "černých skříněk" totiž ukázala, že strojvedoucí vlaku, který je pokládán za nejpravděpodobnějšího viníka nehody, v době vykolejení vlaku telefonoval a nevěnoval se tak plně jízdě. Tragédie si vyžádala 79 obětí.
30.07.2013 20:20 |

podobné články

VIDEO: Strojvedoucí se s tím nemažou! Místo řízení vlaků čtou knihy, píší esemesky nebo spí!

 
Celým světem otřásla nedávno železniční tragédie u španělského Santiaga de Compostela. Po vykolejení příliš rychle jedoucího vlaku tam zemřelo 79 lidí. Ministerstvo dopravy Argentiny teď uvolnilo záběry, na kterých je vidět, co strojvedoucí za jízdy ve vlaku opravdu dělají.
02.08.2013 06:05 |

podobné články

Smrt Barborky (†2) ve vlaku: Vypadla z okna, tvrdí svědci. Obžalovaných se zastal i strojvedoucí

 
Před tragickým pádem dvouleté Barborky z vlaku na Olomoucku si svědek František Petraš všiml letícího předmětu z okna. Až poté se prý podle něj otevřely dveře. Vypověděl to v pondělí u olomouckého okresního soudu, který se okolnostmi tragédie zabývá. Jeho teorie popírá verzi žalobce, podle nějž dítě vypadlo z nedovřených dveří vlaku, z čehož viní vlakvedoucí a průvodčí. Petrašovu verzi podpořila i jeho kolegyně. Obžalovaných žen se navíc zastal i strojvedoucí.
12.02.2018 12:10 |

podobné články

Zesnulý strojvůdce z nehody u Českého Brodu: Na stejném místě zabránil před lety srážce vlaků

 
Strojvedoucí vlaku, jež zemřel při úterní tragické nehodě u Českého Brodu, se už jednou v podobné situaci ocitl. V červnu před třemi lety se na téměř totožném místě málem střetl osobní vlak s montážním vlakem. A právě zesnulý strojvedoucí srážce vlaků tehdy zabránil, za což získal i ocenění.
15.07.2020 21:30 |

podobné články

Vlak usmrtil mladého muže, nalezl ho další strojvedoucí

 
Strojvedoucí osobního vlaku zaznamenal u TESCO v Edenu v pražských Vršovicích tupý náraz. Domníval se, že by se mohlo jednat o střet s osobou, vyrozuměl proto výpravčího a ten následně další strojvedoucí.
03.02.2014 16:15 |

podobné články

Další tragická srážka vlaků: Havlíček odmítá rezignaci, Babiš ho hájí, opozice pochybuje

 
Příčinou úterní tragické srážky vlaků u Českého Brodu bylo podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nejspíš selhání člověka. Strojvedoucí projel návěstidlem na červenou, řekl ve středu ráno ministr Radiožurnálu, který svolává experty. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) však míní, že podobných neštěstí je v poslední době „nějak moc“. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) však jdou Havlíček i ředitel Správy železnic Jiří Svoboda správným směrem.
15.07.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3332 článků)