Článek

Deště zvedly hladiny řek na západě a severu Čech

 
Nad druhý povodňový stupeň vystoupala v pátek ráno krátce řeka Kamenice ve Hřensku na Děčínsku, její hladina již ale klesla zpět na první povodňový stupeň. Na dalších dvou tocích v krajích byly vyhlášeny první povodňové stupně. V Plzeňském kraji byl druhý povodňový stupeň vyhlášen na řece Klabavě Nové Huti.
31.05.2013 08:50 |

podobné články

Podobné články

Vytrvalé deště zvedly hladiny řek, hrozí povodně na severu i západě Čech

 
Hladiny řek stoupají na západě, severu i ve středu Čech. Na některých řekách je už vyhlášen povodňový stupeň, nejvyšší třetí zůstává v Nové Huti na Klabavě a blíží se mu i Radbuza ve Stankově na Domažlicku. Třetí stupeň povodňové aktivity hrozí kromě Plzeňského kraje nově i v krajích Karlovarském, Ústeckém a Libereckém, uvedli meteorologové.
01.06.2013 10:45 |

podobné články

Bouřky zvedaly hladiny řek

 
Intenzivní deště v noci na neděli zvedly hladiny řek na mnoha místech Česka. V Jablonném v Podještědí se dokonce utrhlo jedno stavidlo Mlýnského rybníka. Hasiči ho provizorně zajistili a informovali obce ve směru toku o zvýšené hladině. Během dne výrazně stoupaly hladiny řek na jihu Čech a také v Jeseníkách, kde ale na řece Bělá již neplatí žádný ze stupňů povodňové aktivity.
18.07.2021 12:30 |

podobné články

Deště zvedly hladiny řek, Olše vystoupala na druhý stupeň

 
Vydatné srážky z posledních dnů zvedly hladiny řek v Moravskoslezském kraji. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se na druhý stupeň povodňové aktivity dostala Olše v Českém Těšíně a v Dětmarovicích.
01.09.2021 13:40 |

podobné články

Na severu Čech byla průtrž mračen, rozvodnily se řeky. Sledujte radar

 
Silné deště v Jizerských horách zvedly ve čtvrtek ráno hladiny potoků a řek na Frýdlantsku. Řeka Smědá v Předláncích na Liberecku překročila po 06:30 stav povodňového ohrožení, ještě před polednem se ale opět vrátila do normálu, když hladina klesla pod dva metry. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu ČHMÚ. Podle informací z povodňového portálu Libereckého kraje vzedmuly deště na Frýdlantsku i hladiny Olešky, Jeřice a Řasnice. Ostatní sledované toky zůstaly na normálním stavu.
27.07.2017 07:20 |

podobné články

Deště zvedly hladiny řek na severu Moravy. Očekávají se další srážky

 
Vyšší objem srážek v posledních dnech zvedl hladiny řek na severovýchodní Moravě. Nejvyšší stupeň povodňové aktivity byl zaznamenán na Olši v Českém Těšíně, později hladina řeky klesla na druhý stupeň. Meteorologové očekávají další srážky, za problematické označují především Beskydy a Jeseníky. 
16.05.2014 10:40 |

podobné články

Ohrožení na severu a hazard vodáků, jeden bojuje o život. V Česku dál prší, sledujte radar Blesku

 
Vydatný déšť znovu zvedl hladiny některých řek ve východní polovině země. V sobotu ráno intenzivní deště zvedly hladiny řek na Frýdlantsku. Stav ohrožení platí na Smědé a Řasnici. Voda se rozlila do zahrad a polí, místy zaplavila sklepy. Hasiči na severní Moravě nebo na Vsetínsku odčerpávali vodu ze sklepů, garáží i vzniklých lagun, odstraňovali spadané stromy a stavěli ochranné hráze. Ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku se v pátek odpoledne převrhl gumový člun s vodáky středního věku. V pohotovosti budou ale hasiči i vodohospodáři celý víkend.
19.06.2020 06:15 |

podobné články

Hladiny řek na jihu Čech klesají, ale na dvou stále platí pohotovost

 
Hladiny devíti řek na jihu Čech během středy a čtvrtka překročily povodňové stupně. V průběhu dne ale vody v korytech pomalu začalo ubývat. Už jen na Lužnici v Bechyni a Stropnici v Borovanech platí pohotovost, na Nežárce, Malši, Blanici, Otavě, Lomnici a Smutné nejnižší, tedy první stupeň povodňové aktivity. V normálu je už vzedmutá hladina Skalice. Podle českobudějovické hydroložky Kateřiny Štěrbové hladiny většiny jihočeských řek budou až na výjimky nadále klesat. 
31.01.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Smutná (26 článků)

Sever Čech postihla další povodňová vlna

 
Vydatné deště zvedly přes noc na severu Čech hladiny řek na nebezpečnou úroveň. Český hydrometeorologický ústav vydal s platností do úterního poledne výstražnou informaci před extrémním stupněm povodňového nebezpečí. Zatímco hladiny přítoků Ploučnice na Českolipsku klesají, samotná řeka Ploučnice stále mírně stoupá.
28.09.2010 08:45 |

podobné články

Valašské Meziříčí začalo s evakuací, hladiny řek rychle stoupají

 
Vytrvalé deště a zvedající se hladiny řek pokazily v neděli večer lidem na východní Moravě a ve Slezsku. Ostravský obvod Slezská Ostrava je připraven na případnou evakuaci obyvatel z části Koblov. Hladiny řek a potoků rychle stoupají i ve Zlínském kraji. Ve Valašském Meziříčí v noci začali evakuovat ubytovnu. Bydlí v ní 70 lidí. Rožnovská Bečva začala večer zaplavovat domy. V kraji je také uzavřeno několik silnic.
16.05.2010 20:20 |

podobné články

Husté deště zvednou v noci hladiny některých řek

 
Jižní oblasti na Moravě a v Čechách zkropí husté lijáky, které zvednou hladiny řek, varují meteorologové. Výstraha se týká Zlínského, Jihomoravského, Jihočeského a Plzeňského kraje, dalšími rizikovými regiony jsou také okres Jeseník, Nový Jičín a Frýdek-Místek. Hladiny řek by mohly začít stoupat v noci na středu a vyvolat 1. až 2. stupeň povodňové aktivity.
01.06.2010 16:15 |

podobné články

Povodňová pohotovost na Vsetínsku. Lijáky zvedly hladiny řek, sledujte radar Blesku

 
Dešťové přeháňky zvedly v úterý hladiny řek v Libereckém kraji. Smědá ve Višňové ve Frýdlantském výběžku na Liberecku byla několik hodin dokonce na třetím povodňovém stupni, škody ale velká voda nenapáchala. Zůstala v korytě řeky. Ve středu se na povodňovou pohotovost dostaly i toky ve Zlínském kraji. První stupeň povodňové aktivity platil dnes ráno na pěti místech na Vsetínsku.
31.08.2021 18:00 |

podobné články

Zlín trápí voda, hladiny řek se zvyšují

 
Vydatné přívalové deště zvedly v noci na dnešek opět hladiny řek ve Zlínském kraji. Stupně povodňové aktivity platí hned na několika místech.
02.06.2010 08:00 |

podobné články

Bouřky pustošily Česko: Zatopené domy i metro, polámané větve, zvednuté hladiny řek!

 
Českem se v pondělí večer a v noci na úterý přehnala série silných bouřek. Nárazový vítr a přívalové deště způsobily řadu problémů hlavně v jižních a středních Čechách a také na Vysočině. Kvůli bouřkám bylo několik domů zatopeno, voda stekla i do pražského metra a některých místech se zvedly hladiny řek!
30.07.2013 06:45 |

podobné články

Hladiny řek prudce stoupají, na Chrudimsku a Jesenicku platí pohotovost

 
Intenzivní deště zvedly hladiny řek v Pardubickém a Olomouckém kraji. Zatím nejhorší situace panuje na Chrudimsku, kde Novohradka v Luži vystoupala vpodvečer na druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost. Český hydrometeorologický ústav vydal pro Chrudimsko výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí. Na stejný stupeň vystoupal Černý potok ve Velké Kraši na Jesenicku. Na obou místech hrozí záplavy.
01.09.2020 19:20 |

podobné články

Déšť zvedl hladiny řek na severu a západě Čech

 
Vydatný déšť během noci na čtvrtek zvedl hladiny řek především v Plzeňském, Ústeckém a Libereckém kraji. V pohotovosti byli lidé například v Chrastavě. Na třetím stupni je například říčka Smědá v Předláncích. Její hladina stále stoupá.
21.07.2011 08:25 |

podobné články

Silný déšť zvedá hladiny řek na severu a západě Čech

 
Vydatný déšť během noci na čtvrtek zvedl hladiny řek především v Plzeňském, Ústeckém a Libereckém kraji. V pohotovosti byli lidé například v Chrastavě. Na třetím stupni je například říčka Smědá v Předláncích. Její hladina stále stoupá. V Jizerských horách přes noc napršelo 50 až 90 milimetrů srážek.
21.07.2011 09:10 |

podobné články

Deště opět zvednou na Moravě hladiny řek

 
Vydatné deště v úterý znovu zvednou hladiny řek a potoků na severovýchodě České republiky na povodňové stupně.
30.05.2010 15:05 |

podobné články

Odpolední deště mohou na jižní Moravě zvýšit hladiny řek

 
Odpolední deště mohou opět zvýšit hladinu řek v Jihomoravském kraji. Hladiny vodních toků mohou dosáhnout prvního, případně i druhého povodňového stupně, varoval v sobotu dopoledne Český hydrometeorologický ústav. Hladina dolní Dyje bude stoupat kvůli upouštění vodní nádrže Nové Mlýny. Nově je povodňová bdělost vyhlášena v Jihočeském kraji.
13.09.2014 10:10 |

podobné články

Vydatné deště můžou zvednout hladiny řek, na jihu Čech naprší až 90 milimetrů

 
Meteorologové varují na jihozápadě Čech před extrémními srážkami. Během úterního odpoledne tam může napršet až 90 milimetrů srážek a dojít k vzestupu hladin řek. Na zbytku území se mohou vyskytovat silné bouřky, které opět mohou doprovázet i přívalové deště, krupobití a poryvy větru.
31.05.2016 09:25 |

podobné články