Článek

Desetitisíce lidí v městech Egypta vyzývají Mubaraka k odchodu

 
V centru Káhiry ve slavnostní atmosféře, za zpěvu hymny a s vlajkami v rukách protestují desetitisíce lidí za odstoupení egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Desetitisíce lidí se podle televize Al-Džazíra sešly i v druhém největším městě Alexandrii. Dnešnímu dni přezdívají "den odchodu", protože vyprší ultimátum, které Mubarakovi dala opozice k opuštění úřadu.
04.02.2011 15:05 |

podobné články

Podobné články

Američané a egyptská vláda zvažují přesun Mubaraka do Německa

 
Egyptský ministerský předseda Ahmad Šafík se sešel se zástupci opozice ohledně možnosti transferu prezidenta Husního Mubaraka. Američané zvažují urychlený přesun Mubaraka do Německa, informuje v sobotu server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.
05.02.2011 16:45 |

podobné články

Egypt: Tisíce lidí slaví v ulicích abdikaci Mubaraka

 
Tisíce lidí v Káhiře i v dalších egyptských městech veřejně slavily abdikaci prezidenta Husního Mubaraka. Prezident v pátek po osmnácti dnech masových protestů a po téměř třiceti letech v úřadu odstoupil z funkce.
12.02.2011 08:45 |

podobné články

USA jednají s Egyptem o KONCI Mubaraka

 
Americká vláda jedná s egyptskými představiteli o okamžitém odchodu egyptského prezidenta Husního Mubaraka z čela země a předání moci do rukou přechodné vlády vedené viceprezidentem Umarem Sulejmanem.
04.02.2011 10:30 |

podobné články

Čechy vyzvedne z Egypta šest letadel

 
Po jedenácti dnech násilností v Egyptě se rozhýbaly i české cestovní kanceláře. Zatímco mnohé jiné státy evakuovaly ze země cizince již v pondělí, Češi do oblasti dál vesele cestovali. Hrozba, která se ještě zvětšila poté, co propukly boje mezi stoupenci a odpůrci prezidenta Mubaraka přiměly některé CK až do poloviny února zrušit zájezdy do této země. Do neděle má Čechy z Egypta dostat šest charterových letů.
04.02.2011 14:05 |

podobné články

Při střetech mezi příznivci a odpůrci Mubaraka desítky zraněných

 
Na káhirském náměstí Tahrír spolu bojují tisíce příznivců egyptského prezidenta Husního Mubaraka s jeho odpůrci. Podle agentury Reuters desítky lidí utrpěly zranění.
02.02.2011 16:00 |

podobné články

Příprava na "den odchodu:" V Káhiře se sejde na půl milionu protestujících

 
Na káhirském náměstí Tahrír (Osvobození) se desetitisíce lidí připravují na protestní pochod za odstoupení egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Dnešnímu dni přezdívají "den ochodu", protože vyprší ultimátum, které Mubarakovi dala opozice k opuštění úřadu.
04.02.2011 11:45 |

podobné články

Vývoj v Egyptě: Izrael vyzval USA a EU k podpoře Mubaraka

 
Izrael zaslal Spojeným státům a evropským zemím důvěrnou žádost, aby podpořily stabilitu egyptského režimu Husního Mubaraka, který čelí masovým protestům. Napsal to v pondělí izraelský deník Haarec.
31.01.2011 09:00 |

podobné články

WIKILEAKS: Sulajmán jako náhradník Mubaraka je pro Izrael přijatelný...

 
Izrael už v minulosti považoval současného egyptského viceprezidenta Umara Sulajmána za nejvhodnějšího nástupce prezidenta Husního Mubaraka. Vyplývá to z amerických diplomatických depeší, které zveřejňuje server WikiLeaks.
08.02.2011 12:10 |

podobné články

Egyptská armáda se postavila za Mubaraka, ten odjel z Káhiry

 
Egyptská armáda v pátek podpořila prezidenta Husního Mubaraka v záměru setrvat v úřadu do prezidentských voleb a předat část pravomocí viceprezidentovi. Mubarak prý v pátek během dne opustil Káhiru a odjel neznámo kam.
11.02.2011 13:40 |

podobné články

CENA ROPY výrazně KLESLA, může za to ODSTOUPENÍ MUBARAKA

 
Světové ceny ropy po odstoupení egyptského prezidenta Husního Mubaraka výrazně oslabily a americká ropa WTI se propadla až na desetitýdenní minimum k 85 dolarům za barel. Na ropném trhu se díky vývoji v Egyptě zmírnily obavy z narušení dodávek z Blízkého východu a z šíření nepokojů v regionu bohatém na ropu.
11.02.2011 21:45 |

podobné články

Egypťané po svržení Mubaraka stále nevěří médiím

 
Odchod prezidenta Husního Mubaraka nebyl jedinou změnou, kterou místní obyvatelé v těchto dnech zažívají. Jako na obrtlíku se změnilo i zpravodajství státních sdělovacích prostředků, které byly až do poslední chvíle hlásnou troubou Mubarakova režimu.
13.02.2011 11:10 |

podobné články

Směřuje Egypt po pádu Mubaraka k demokracii?

 
V Egyptě dnes soud schválil ustavení první politické strany od pádu autokratického prezidenta Husního Mubaraka z 11. února. Umírněná islámská Strana středu se snažila získat povolení k činnosti 15 let.
19.02.2011 19:30 |

podobné články

V Egyptě schválili PRVNÍ politickou stranu od pádu MUBARAKA

 
V Egyptě dnes soud schválil ustavení první politické strany od pádu autokratického prezidenta Husního Mubaraka z 11. února. Umírněná islámská Strana středu se snažila získat povolení k činnosti 15 let.
19.02.2011 19:45 |

podobné články

Egyptský soud zamítl odvolání Mubaraka proti zmrazení majetku

 
Egyptský soud v úterý odmítl odvolání bývalého prezidenta Husního Mubaraka proti zablokování majetku jeho rodiny v odhadované hodnotě několika stovek milionů dolarů.
08.03.2011 20:35 |

podobné články

Exprezidenta Mubaraka převezou do vojenské nemocnice

 
Egyptská generální prokuratura v pátek oznámila, že exprezidenta Husního Mubaraka nechá převézt z civilní do vojenské nemocnice. Až se jeho zdravotní stav zlepší, bude přemístěn do věznice, píše agentura AFP.
15.04.2011 15:50 |

podobné články

Zdravotní stav Mubaraka se zhoršil, je v kómatu

 
Zdravotní stav bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka se zhoršil. Podle jeho obhájce Farída Díba je exprezident v kómatu, informuje v neděli agentura AFP.
17.07.2011 19:55 |

podobné články

Násilí a mrtví místo oslav! V Egyptě již 29 obětí při výročí svržení Mubaraka

 
Četné obavy se naplnily: třetí výročí svržení Mubaraka a den policie, jež připadají na dnešek, vyvolaly v Egyptě protivládní protesty. Násilnosti si vyžádaly už nejméně 29 obětí. S výročím nejspíš souvisely i páteční atentáty v Káhiře.
25.01.2014 20:40 |

podobné články

Proti policejnímu násilí na černoších protestovaly v USA desetitisíce lidí

 
Spojené stát zažily jedny z největších protestů souvisejících se smrtí černochů. V New Yorku, Washingtonu a dalších městech demonstrovaly desetitisíce lidí. V Bostonu a Oaklandu policie zatkla 68 lidí, jinde byly pochody poklidné.
14.12.2014 09:31 |

podobné články

Desetitisíce lidí opustí Facebook. Vyzývají k bojkotu

 
Sociální síť Facebook by v pondělí měla přijít o desetitisíce uživatelů. Důvodem je i to, že Facebook nerespektoval jejich právo na ochranu citlivých dat.
31.05.2010 12:50 |

podobné články