Článek

Den protestů kvůli vraždě Kuciaka. „Hrozí útoky na veřejné budovy, “ varuje Fico

 
Na Slovensku, ale i v zahraničí včetně Česka dnes odpoledne proběhnou protestní akce proti vládě současného premiéra země Roberta Fica. Lidé se také dovolávají spravedlivého vyšetření smrti investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny. Premiér a jeho strana Smer organizátory kritizují a spekulují o tom, že je financuje miliardář maďarského původu George Soros. Pořadatel pochodu Za slušné Slovensko se jasně vyjádřil, že tomu tak není. Podle premiéra Fica hrozí při demonstracích útoky na veřejné budovy. Situací se dokonce zabývala bezpečnostní rada státu. Prezident Andrej Kiska, šéf parlamentu Danko a premiér Fico nepodepsali deklaraci s cílem uklidnit situaci v zemi po vraždě novináře Kuciaka.
09.03.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (222 článků) , Robert Fico (919 článků)
Podobné články

Fico nabídl demisi. Po tlaku kvůli vraždě Kuciaka však má pro Kisku podmínku

 
Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Fico to ve středu řekl novinářům. Podat demisi by mohl už dnes - podmínil ji tím, aby prezident Andrej Kiska kromě jiného respektoval setrvání vládnoucí koalice u moci. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády. Koalice se na možnosti výměny premiéra dohodla navzdory tomu, že nejmenší vládní strana Most-Híd na začátku týdne podmínila své setrvání ve vládě dohodou na nových volbách.
14.03.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Fico po vraždě Kuciaka udeřil. Útok na vládu vyčetl Kiskovi, médiím i demonstrantům

 
Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové (oba †27) nastal útok na vládu, který neměl v historii země obdoby a za kterým stáli prezident Andrej Kiska, organizátoři protivládních protestů a zejména média. Řekl to bývalý trojnásobný slovenský premiér a předseda nejsilnější vládní strany Smer-sociální demokracie (Smer-SD) Robert Fico na čtvrtečním sněmu své strany, prvním po Ficově demisi z postu předsedy vlády v polovině března.
26.04.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků) , Andrej Kiska (342 článků)

Slovenská politická krize trvá. Fico varuje před útoky demonstrantů

 
Slovenskou politikou dál otřásá kauza zavražděného novináře  Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Hlavní představitelé státu se nedokázali domluvit na společné deklaraci, když návrh prezidenta Andreje Kiska odmítl premiér Robert Fico. Nesouhlasil s podmínkou vyvodit politickou odpovědnost. Naopak varoval před možnými protivládními útoky na veřejné budovy.
09.03.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků) , Andrej Kiska (342 článků)

„Tancuje na hrobě dvou mladých lidí.“ Po vraždě Kuciaka se Fico pustil do Kisky

 
Situace na Slovensku zašla příliš daleko, lidé čelí aroganci moci. Myslí si to slovenský prezident Andrej Kiska, který dnes před občany předložil dvě možnosti - navrhl „rozsáhlou a zásadní rekonstrukci“ nynější vlády premiéra Roberta Fica, anebo předčasné volby. A to vše po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Fico Kiskovy návrhy rázně odmítl. A prezidenta obvinil, že se rozhodl „tancovat na hrobě dvou mladých lidí“.
04.03.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků) , Andrej Kiska (342 článků)

Rána na Slovensku: Proč jste šel k Sorosovi, udeřil Fico na Kisku po vraždě Kuciaka

 
Slovenský premiér Robert Fico znovu vystoupil k vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Obvinil svou hlavu státu Andreje Kisku z toho, že nezná ústavu. A zeptal se prezidenta, proč se sešel s Georgem Sorosem. Slovenští novináři se premiérovi vysmáli.
05.03.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků) , Andrej Kiska (342 článků)

Fico si chce po vraždě Kuciaka přes víkend pojistit koalici. Odstoupí Kaliňák?

 
Slovenský premiér Robert Fico v pátek oznámil, že o víkendu by chtěl s koaličními partnery najít řešení politické krize v zemi. Ta propukla po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka (†27). V reakci na zločin se ozvala menší vládní strana Most-Híd, která vyzvala Ficova spolustraníka ze Smer-sociální demokracie a ministra vnitra Roberta Kaliňáka k rezignaci. Ten ale své odstoupení odmítá.
09.03.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Odkud vzal Fico milion eur, které ukázal po vraždě Kuciaka? Dost věcí v tom nehraje

 
Slovenský premiér Robert Fico den po oznámení smrti novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové na tiskové konferenci nabídl za jakoukoliv informaci, která by vedla k dopadení pachatele, milion eur, tedy 25 milionů korun. Peníze si během konference nechal vyskládat na stůl. Nesdělil už ale, odkud peníze má a jak se mu je podařilo sehnat.
14.03.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Vražda novináře Kuciaka má svou dohru: Robert Fico je připraven podat demisi, ale diktuje si podmínky

 
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka († 27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové († 27) má svoji dohru. Celé Slovensko čekalo na to, kdy premiér Robert Fico (53) konečně podá demisi. Jak se zdá, tak k tomuto kroku nakonec dojde. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády. Fico se ale nechce jen tak vzdát. Požaduje totiž splnění hned tří podmínek.
14.03.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Financial Times píší: Fico slibuje věrnost Bruselu, k překvapení mnohých

 
Staronový slovenský premiér Robert Fico tvrdí, že dny, kdy se o Slovensku mluvilo jako o problémovém dítěti eurozóny, jsou pryč. List Financial Times k tomu na svých internetových stránkách napsal, že Fico k překvapení mnohých slíbil věrnost Bruselu. „Přijde nám, že euro pro nás doposud znamenalo úspěch,“ řekl Fico deníku FT. Tvrdí, že bez EU by Slovensko v regionu nepřežilo. „Proto chceme být normálním partnerem v evropské politice,“ dodal Fico.
18.04.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Žádná mafie! S vraždou Kuciaka to bylo úplně jinak. Kiska to přehání a Fico ujel, překvapuje expert ze Slovenska

 
Slovenský novinář Milan Žitný v rozhovoru pro server Seznam Zprávy obsáhle promluvil k vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Prohlásil, že Kuciaka zavraždil spíš nějaký amatér, nikoli profesionální zabiják najatý mafií. Vedle toho velmi vyčinil slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi a zastal se často kritizovaného ministra vnitra Roberta Kaliňáka.
08.03.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Po vraždě novináře Kuciaka policie chrání Češku. Fico ukázal odměnu milion eur

 
Evropou v čele se Slovenskem a Českem cloumá vražda investigativního reportéra Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Slovenská vláda slíbila za informace, které by vedly k dopadení jejich vrahů, milion eur (25 milionů korun), ten s sebou slovenský premiér Robert Fico přinesl i na svou úterní tiskovou konferenci k případu. Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar následně uvedl, že případ má přesah i do České republiky. Slováci na vyšetřování spolupracují i s Italy a Europolem.
27.02.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Fico po vraždě Kuciaka udeřil na Kisku: Lyžovačka, Soros a destrukce státu

 
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) na pondělní tiskové konferenci rážně odmítl slova prezidenta Andreje Kisky, že motiv vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka je jedno, protože odráží náladu na Slovensku. Podle Fica je motiv naopak velmi důležitý, jelikož si není vědom toho, že by lidé na Slovensku byli vražděni na denním pořádku. Zároveň Kisku vyzval, aby vysvětlil svoji loňskou návštěvu amerického miliardáře George Sorose v New Yorku. A vytkl mu nedávný výlet na lyže.
05.03.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (222 článků) , Robert Fico (919 článků) , Andrej Kiska (342 článků)

Vášáryová se rozjela u Drtinové: Fico. Mafie. Slovensko by mělo být na pozoru i před Českem. Odmítli jste radar v Brdech, to mě šoklo

 
Někdejší politička, diplomatka a herečka Magda Vášáryová se v rozhovoru s Danielou Drtinovou vyjádřila k vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Rozesmálo ji, když premiér Fico vyskládal na stůl milion eur jako odměnu za informace vedoucí k dopadení vrahů. Takhle nějak by si podle Vášáryové počínala spíš mafie než politici. Ukazuje se prý, že Fico nemá zemi pod kontrolou. Možná je někým vydírán. Poměrně kritická byla Vášáryová i k české politické situaci.
02.03.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (121 článků) , Daniela Drtinová (342 článků)

Chci milion eur, řekl opilec, který se chtěl přiznat k vraždě Kuciaka

 
Případ zavražděného novináře a jeho snoubenky ještě stále neutichl. Slovenská policie vraha, který Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnířovou zabil stále nemá. Dostalo se jí ale velmi zvláštního telefonátu, a to hned potom, co bývalý slovenský premiér Robert Fico nabídl odměnu jeden milion eur za dopadení vraha. Na policii totiž volal opilý muž, který se chtěl k vraždě snoubenců přiznat. Dožadoval se u toho převedení milionu na svůj účet.
27.03.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Hloupí Češi a Slováci... Zásadní vyjádření k vraždě Jána Kuciaka

 
Přestože se jejich názory rozcházejí, slovenským politikům se kvůli nim asi nebude dobře spát. Bývalý ředitel slovenského Úřadu boje proti korupci Jozef Šátek a italský investigativní novinář Antonio Papaleo poodhalují svoje úvahy o vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Šátek podrobně zanalyzoval, co mohlo vraždě předcházet a jak se odehrála.
29.03.2018 13:30 |

podobné články

„Fico do basy!“ udeřili Slováci po vraždě Kuciaka. Premiér chce udržet koalici

 
Během pátečních protivládních protestů na Slovensku, ale i v zahraničí volali lidé zvláště po konci premiéra Fica a odchodu ministra vnitra Roberta Kaliňáka. Davem se nesla hesla jako „Dost bylo Fica!“ a „Fico do basy!“. A řečníci svými projevy jen lidi povzbuzovali. Jenže premiér vzkázal, že on chce v zemi klid a udržet koalici.
10.03.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Expremiér Fico se čertí kvůli trestnímu stíhání: Obviněný za vyjádření názoru

 
Bývalý slovenský premiér Robert Fico tvrdí, že ho policie stíhá za vyjádření názoru. Fico to v pátek napsal na sociální síti po čtvrtečním oznámení policie, že ho obvinila ze schvalování trestného činu a z dalších deliktů. Stíhání souvisí s tím, že Fico se zastal někdejšího poslance krajně pravicové strany Kotlebovci - Lidová strana Naše Slovensko Milana Mazureka, který byl za protiromské výroky odsouzen k peněžitému trestu a přišel o poslanecký mandát.
06.12.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

MILION EUR dotáhl v igelitce a vysázel na dřevo! Robert Fico začal honit vrahy Jána Kuciaka

 
Astronomickou částku, rovný milion eur (25 milionů korun) slíbila slovenská vláda za informace, které povedou k dopadení vrahů novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny. Případ mafiánské popravy investigativního reportéra hýbe celou Evropou. Premiér Robert Fico peníze ukázal na tiskové konferenci. A podle policejního prezidenta Tibora Gašpara má vražda přesah do Česka.
27.02.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (919 článků)

Slovensko se ptá: Co udělá Fico s králem starých Slováků Svätoplukem?

 
V dobách, kdy v sotva existovala Velká Morava a o Přemyslovcích nebylo ani vidu, měli prý Slováci už svého krále. Alespoň to tvrdí jak slovenský prezident Gašparovič, tak i nový premiér Fico. Ten byl i členem občanského sdružení, které založili právě Fico, Paška a Gašparovič a které financovalo sochu dotyčného krále na Bratislavském hradě krátce před volbami 2010. STV z pompézní akce vysílala přímý přenos. V publiku seděli hlavně členové strany Směr, která nyní vyhrála drtivě volby. Co se tedy bude dít s králem Svätoplukem na Bratislavském hradě? Fico zatím mlčí…
26.03.2012 21:14 |

podobné články