Článek

Demokracie funguje, dokud souhlasíte, říká Ján Čarnogurský. Ale běda, když máte jiný názor

 
Bývalý slovenský předseda vlády a ministr Ján Čarnogurský prožil 17. listopad 1989 ve vězení, pak se po propuštění stal během dvou týdnů členem nové vlády. Vzpomíná také na rok 1968, kdy ještě nenazrála situace k odchodu z východního bloku. Kvituje, že 17. listopad se stal státním svátkem, ale připomínku výročí letos určitě přehluší válka na Ukrajině.
17.11.2022 20:45 |

podobné články

Podobné články

Ján Čarnogurský pro PL: Zeman má nějaký vyhraněný názor a liberální opozice zase jiný. To má být ubývání demokracie?! A Greta? Je jako Lochnesska

 
ROZHOVOR Někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje současnou českou politiku, především případ Andreje Babiše, tvrdě se vymezuje jak proti umístění základny NATO na Slovensku, tak proti provádění interrupcí. Názor na současnou slovenskou prezidentku nezměnil – oceňuje pouze její garderobu. Dále se věnuje zahraničním problémům, konkrétně Sýrii, která podle něj Američany zajímá pouze kvůli ropě. Samotné USA za vlády Donalda Trumpa podle něj odhalily především hloubku své vlastní krize.
21.12.2019 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Donald Trump (5928 článků) , Ján Zeman (6 článků)

Zrada. Vím, kdo vydělá. Čarnogurský a temno kolem Ukrajiny

 
Smlouva o vojenské spolupráci, kterou Slovensko uzavřelo s USA, je vlastizrádná, tvrdí někdejší disident, exministr a nynější pedagog Ján Čarnogurský. Jedno z letišť, které Američané budou používat, postavil wehrmacht, přisadil si. Čarnogurský ParlamentnímListům.cz ozřejmil, kdo vydělá na současné situaci na Ukrajině a připomněl některé finanční toky minulosti. Válka se dle něj nebude táhnout jako ta v Iráku.
13.04.2022 11:15 |

podobné články

Vidloň od krav Babiš, provokatér Kalousek. Běda lidem, kteří tohle zvolili. Ještě jedno pokračování nezapomenutelné řeže u Moravce

 
Velký zájem vzbudily nedělní Otázky Václava Moravce. Což se i očekávalo, neb se v něm sešli u jednoho stolu dva nesmiřitelní rivalové. Ministr financí Andrej Babiš a jeho předchůdce Miroslav Kalousek. „Panoptikální Otázky Václava Moravce! Běda lidem, kteří dopustí, že ministrem financí jejich země je něco takového jako Babiš. Běda lidem, kteří dopustí, že něco takového jako Kalousek je prakticky lídrem opozice,“ okomentoval tento duel Petr Štěpánek (ODS), bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Smířlivější k Babišovi byl poslanec jeho hnutí a bývalý ředitel Českého rozhlasu v Pardubicích Martin Kolovratník. „Kalousek provokoval, Babiš měl fakta, jednoznačně u mě vyhrál. Je škoda, že se nechal vyprovokovat. Líbí se mi na něm, že to nakonec přiznal. Že i když se na duel chystal a školil, úplně ho nezvládl. Je to normální chlap. Chová se lidsky.“
05.10.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Petr Štěpánek (946 článků) , Petr Štěpánek (946 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků) , Václav Český (616 článků) , Martin Štěpánek (142 článků) , Martin Štěpánek (138 článků)

Zeman nejlepší, o Kiskovi ani muk. Ján Čarnogurský řekl, proč se bojí bývalé strany prezidentky Čaputové

 
ROZHOVOR Politická korektnost jako největší nepřítel demokracie. Nejlepší český prezident? Jednoznačně Miloš Zeman! Konstatuje někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje především současnou slovenskou politiku, protože za několik dní se u našich východních sousedů uskuteční parlamentní volby. Hovoří o kontroverzní straně Mariána Kotleby, která je podle něj tak úspěšná proto, že řeší některé ožehavé problémy – jako třeba integraci Romů –, o které se ostatní strany nezajímají nebo se jim do toho zkrátka nechce. Vrací se k devadesátým rokům a vyzdvihuje rozdělení Československa, které podle něj proběhlo zcela pragmaticky a racionálně bez jakýchkoliv konfliktů.
21.02.2020 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27590 článků)

Běda, běda, běda jim! Profesor Putna kázal a poučoval

 
Ti, kdo tvrdí, že se hlásí ke křesťanství, a přitom vědomě šíří nenávist a lež vůči uprchlíkům, by měli zpytovat svědomí a vyvarovat se takového konání. Ve svém nedělním kázání v pražském kostele u Martina ve zdi to uvedl literární historik a vysokoškolský pedagog Martin Putna.
10.10.2016 12:20 |

podobné články

Ján Čarnogurský bilancuje: Rusko je politickým vítězem roku 2015. Největší konspirační teorii vyrobili Američané. Vazalství Evropy. Uprchlická krize neskončí, pokud...

 
ROK 2015 - A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení - nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuze o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.
06.01.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2832 článků)

Merkelová se do funkce dostala zradou a musí jít, udeřil Ján Čarnogurský. Vítěz roku 2015? Prý...

 
ROK 2015 – A CO DÁL? Za úspěch Evropské unie v migrační krizi není možné považovat nic. Evropa zvolila nejhorší řešení – nabídla Turecku další peníze a pokračování diskuse o vstupu do EU, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989 Ján Čarnogurský. O Angele Merkelové říká, že se do kancléřského křesla v minulosti dostala zradou a už by měla odejít. Za politického vítěze uplynulého roku pak považuje Rusko.
06.01.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2832 článků)

Pět miliard dolarů z USA pro Ukrajinu. Ján Čarnogurský nechce ani domýšlet, kde reálně skončily

 
Evropě stále hrozí migrace především vinou Západu a zejména USA, které rozpoutaly válku na Blízkém východě a sesazením Kaddáfího podpořily i uprchlickou vlnu z Afriky, říká veterán slovenské politikys Ján Čárnogurský. Dodává také zajímavosti k rekonstrukci vlády, provedené v posledním týdnu.
16.09.2022 04:55 |

podobné články

Pět miliard dolarů z USA pro Ukrajinu. Ján Čarnogurský nechce ani domýšlet, kde reálně skončily

 
Evropě stále hrozí migrace především vinou Západu a zejména USA, které rozpoutaly válku na Blízkém východě a sesazením Kaddáfího podpořily i uprchlickou vlnu z Afriky, říká veterán slovenské politikys Ján Čárnogurský. Dodává také zajímavosti k rekonstrukci vlády, provedené v posledním týdnu.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Jak zabránit třetí světové válce? Odpověď zná Ján Čarnogurský

 
Někdejší disident, slovenský premiér, ministr spravedlnosti i zahraničí Ján Čarnogurský, který dnes patří k nejhlasitějším kritikům NATO na Slovensku, poskytl rozhovor Slovenským národným novinám. Jasně v něm dává najevo, že byl pro vstup Slovenska do EU, ale nikdy nestál o vstup své země do NATO, a rozhodně prý nelze říci, že by byl někdy protiruský. Vysvětluje také, co je třeba udělat, aby nedošlo ke třetí světové válce.
24.04.2015 18:26 |

podobné články

České Dukovany a slovenské radary. Proč ten strach oslovit Rusy? Ján Čarnogurský má jasno. A přidává významné postřehy za Matovičem

 
ROZHOVOR Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský komentuje současnou vládní krizi. Řešení nevidí v předčasných volbách, ale v setrvání současné koalice. Matovičova vláda doplatila i na covid a z boje proti korupci si Matovič udělal dobrou reklamu. Dále uvádí, že se Slovensko neodváží koupit ruské radary, aby nerozzlobilo Západ.
30.03.2021 17:35 |

podobné články

Tak co, vy, co jste chválili Majdan, nechtěli byste se omluvit? ptá se expremiér Ján Čarnogurský a uvádí závažná tvrzení

 
Velmi zajímavé svědectví o pozadí „ukrajinské revoluce objevil Ján Čarnogurský, bývalý slovenský premiér a neúspěšný prezidentský kandidát. Zakladatel KDH a význačný politik už za československé federace připomněl rozhovor odvysílaný BBC, dokazující, že střelba na kyjevském Majdanu pocházela ze strany povstalců a byla zaměřena především na policisty, věrné tehdejšímu prezidentovi.
17.02.2015 09:17 |

podobné články

Vy, co jste chtěli stavět americký radar, mlčte. Ján Čarnogurský o vztahu k Rusku i USA, o Havlovi, Merkelové i Evropě

 
VÝCHOD – ZÁPAD ? Ohrožuje Rusko Evropu a měli bychom se bránit ruské propagandě? O současných geopolitických debatách či "rusizaci" našeho prostoru se pro ParlamentníListy.cz obsáhle zamýšlí bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský. Jestli prý někdo chce v Česku bojovat s ruskou propagandou, měl by se nejdřív zamyslet, zda není správná a především ji vyvrátit pomocí argumentů, nikoli omezováním svobody slova.
23.02.2015 12:56 |

podobné články

Ján Čarnogurský už vidí základy nového světa: USA skončí jako bezvýznamný ostrůvek před branami...

 
EVROPA PO VOLBÁCH V BRITÁNII Spojení evropských technologií a ruského přírodního bohatství by Evropě přineslo větší výhody než obchodní smlouva TTIP se Spojenými státy. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý slovenský premiér a právník Ján Čarnogurský. Podle něho se z USA v budoucnu stane ostrůvek před pobřežím Eurasie a ukrajinská krize bude jen poznámka pod čarou.
13.05.2015 18:04 |

podobné články

Ján Čarnogurský promluvil o konci éry Západu. Tyto kroky dnes Putin prostě musí učinit, aby se udržel. A pokud jde o rok 1968, mají Rusové také kus pravdy...

 
Ján Čarnogurský, bývalý místopředseda federální vlády a význačná osobnost slovenské pravice již od roku 1989, je přesvědčen, že evropská civilizace se nakonec dovede postavit přílivu cizích kultur a dokáže uhájit svou jedinečnost. Nepovažuje za reálnou variantu třetí světové války, spíše věří, že se Západ s Ruskem nakonec dohodne. Pro ParlamentníListy.cz promluvil i obecněji o politice USA a prezidenta Obamy stejně jako zemí západní Evropy.
10.06.2015 20:56 |

podobné články

Ján Čarnogurský udeřil. Napsal o Putinovi něco, co stojí za pozornost

 
Bývalý premiér, exministr spravedlnosti Slovenska a někdejší disident Ján Čarnogurský se na svém blogu na serveru Postoj.sk vyjádřil ke slovům ruského prezidenta Vladimira Putina, která pronesl před dvěma či třemi lety, že rozpad Sovětského svazu byl geopolitickou katastrofou.
26.04.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4754 článků)

Měli bychom Rusku vděčit za svou historii? Ján Čarnogurský varovně k českým rusofobům

 
Bude pro Slovensko už za čtyři měsíce Trianonská smlouva hrozbou? Nebo už teď se podílí na vnitřní situaci země? Češi zcela nelogicky nešetří rusofobií, místo aby bývalému Rusku vděčili za svoji historii. To uvedl na setkání významných českých a slovenských ústavních odborníků bývalý vysoký představitel Slovenské republiky, disident a křesťanskodemokratický politik Ján Čarnogurský. Hovořil také o Havlově představě nové ústavy, která by pro Slovensko neznamenala větší autonomii. A tak spor o pomlčku, nastartovaný v samém začátku Československa, nás po mnoha desetiletích opět dostihl.
07.03.2020 21:50 |

podobné články

Jestli nastoupí do Bílého domu Biden s ideoložkou Harrisovou... Ján Čarnogurský podporuje Trumpa, jinak má obavy

 
ROZHOVOR Ján Čarnogurský, někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje především okolnosti boje proti koronavirové epidemii na Slovensku, hovoří o pozici premiéra Igora Matoviče, detailně rozebírá vojenský spor o Náhorní Karabach mezi Arménií a Ázerbájdžánem a vysvětluje, proč bude v amerických prezidentských volbách fandit Donaldu Trumpovi.
20.10.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Igor Igor (305 článků)

„Nejvíce bude tratit Evropa, Američané si polepší.“ Ján Čarnogurský má k Ukrajině slova, která nepotěší

 
POLOČAS ROKU HRŮZY „Na konfliktu na Ukrajině nejvíc prodělá samotná Evropa.“ Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský považuje za hlavní původce války USA a EU. Radí Rusko nepodceňovat, přiznává, že mírové rozhovory zatím nejsou aktuální, bez přímé pomoci NATO podle Čarnogurského nemá Ukrajina proti Rusku šanci uspět.
30.06.2022 07:25 |

podobné články