Článek

Dělnická třída dostala od EU klacek, raduje se student. Ale použije ho?

 
Student politologie a mezinárodních vztahů Vojtěch Augste se na webu a2larm.cz zaměřil na fakt, že Evropská unie se snaží posílit roli odborů. Směrnice o přiměřené minimální mzdě jde podle něj správným směrem a může pomoci, aby v ČR byla „emancipovaná a organizovaná dělnická třída“.
30.03.2024 14:45 |

podobné články

Podobné články

Kam se poděla americká střední třída?

 
Střední třída se ve Spojených státech vždycky těšila velké úctě. Byla základem růstu ekonomiky a místem rodinných hodnot. Poslední výzkum ale ukázal, že rok od roku střední třída v Americe mizí. Poprvé od sedmdesátých let střední třída netvoří víc než polovinu celé společnosti. 
18.12.2015 09:15 |

podobné články

Dělnická strana se raduje z úspěchu řeckých kolegů

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti pod vedením předsedy Tomáše Vandase se raduje z vítězství svých řeckých přátel, kteří se taktéž vyžívají v rasismu, odporu vůči lidským právům apod. Vandas to uvedl na webu strany. Zlatý úsvit v nedělních volbách získal 21 křesel, což je obrovský nárůst od posledních voleb, kdy strana nezískala ani půl procenta.
07.05.2012 22:20 |

podobné články

Dělnická strana končí: Soud ji rozpustil

 
Dělnická strana skončí, rozpustil ji Nejvyšší správní soud. Vyhověl v pořadí druhému návrhu vlády, podle níž je Dělnická strana extremistická a ohrožuje demokracii. V zaplněné jednací zazněly výrazy údivu.
17.02.2010 10:30 |

podobné články

Za co se modlí klacek. Krištof Kintera stvořil sedmimetrovou sochu pro Litomyšl

 
Nabízí se asociace s pandemií, sochař ale zdůrazňuje, že klacek je výrazně starší než koronavirus.
14.04.2021 11:25 |

podobné články

Kandidát Randák: Žádný politik už nepůjde sedět, našli klacek na policii

 
Bývalý šéf civilní rozvědky, v současnosti expert Nadačního fondu proti korupci a nejnověji možný prezidentský kandidát Karel Randák si myslí, že za metylalkoholovou aféru jsou zodpovědni zejména politici, kteří nedokázali zajistit kontrolu. K odpovědnosti však podle něj žádný z nich hnán nebude- o to už se postará zejména Generální inspekce bezpečnostních sborů, účinný klacek politiků na policisty.
19.09.2012 07:25 |

podobné články

Kandidát Randák: Žádný politik už nepůjde sedět, našli klacek na policii

 
Bývalý šéf civilní rozvědky, v současnosti expert Nadačního fondu proti korupci a nejnověji možný prezidentský kandidát Karel Randák si myslí, že za metylalkoholovou aféru jsou zodpovědni zejména politici, kteří nedokázali zajistit kontrolu. K odpovědnosti však podle něj žádný z nich hnán nebude - o to už se postará zejména Generální inspekce bezpečnostních sborů, účinný klacek politiků na policisty.
19.09.2012 07:25 |

podobné články

Šok po sestřelu letadla: Putin už má jen jednu možnost, píše ruský akademik. A sice...

 
Rusko dopustilo tuto tragédii jen proto, že nějakým lumpům dalo do rukou raketový klacek. Ještě že to nebyl klacek jaderný, cituje slova komentátorky a spisovatelky Julie Latyninové v souvislosti s pádem malajsijského letadla redaktorka Lidových novin Petra Procházková. Ta ve svém článku vznáší hned několik znepokojujících otázek.
21.07.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (181 článků)

Šok po sestřelu letadla: Novinářka Petra Procházková má strach. Co když...

 
Rusko dopustilo tuto tragédii jen proto, že nějakým lumpům dalo do rukou raketový klacek. Ještě že to nebyl klacek jaderný, cituje slova komentátorky a spisovatelky Julie Latyninové v souvislosti s pádem malajsijského letadla redaktorka Lidových novin Petra Procházková. Ta ve svém článku vznáší hned několik znepokojujících otázek.
21.07.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (181 článků)

Klacek na Orbána teď může zamířit na kohokoliv jiného, obává se exposlanec ČSSD. Třeba takové Španělsko...

 
ROZHOVOR „Musíme odlišovat politiku Viktora Orbána proti migraci v Maďarsku a ohrožení demokracie v rámci ústavnosti, soudů a vývoje společnosti,“ upozorňuje sociální demokrat a dřívější dlouholetý poslanec Antonín Seďa. Na schůzce s maďarskými socialisty se totiž dozvěděl, že některé jejich zákony omezují demokratickou soutěž i neziskový sektor. Zahájení řízení ze strany Evropské unie však Seďa vidí jako klacek proti Orbánovi, který se může otočit i jiným směrem. Ve všech zemích bychom prý našli prohřešky.
01.10.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (134 článků)

Vládní kolaboranti chtějí rozbít Visegrád a ukončit naši suverenitu. Okamura přidává i jména

 
Termín „právní stát“ je účelový klacek Bruselu na neposlušné státy hájící národní suverenitu a tradiční hodnoty. A řada koaličních politiků tento klacek ráda využívá taky, protože nic jiného nedovedou. Tomio Okamura zmínil i klimahyterickou politiku, která prodražuje lidem elektřinu.
22.02.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3133 článků)

ČEZ: Prémii od energetiků vyhrál ostravský student Šimon Stoklasa, použije ji na své školní projekty

 
Nejúspěšnějším účastníkem motivačního programu pojmenovaného podle vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše, který každoročně vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce, se letos v Moravskoslezském kraji stal student ostravské Střední školy elektrotechnické Na Jízdárně Šimon Stoklasa. Od energetiků dostal šek na 16 tisíc korun a pozvánku na zážitkový den v Praze, zaměřený na elektromobilitu a obnovitelné zdroje energie. Mezi úspěšné absolventy programu rozdělila ČEZ Distribuce celkem 102 tisíc korun.
02.07.2023 20:50 |

podobné články

Každý máme v okolí aspoň jednu Ivetu Bartošovou, káže Dělnická strana

 
Krajní pravice přispěchala se svým komentářem k smrti Ivety Bartošové. Dělnická strana vyplísnila bulvárním parazitům a hyenám, kteří se přiživují na tragédii zpěvačky dokonce i po jejím skonu. O bulvár jako takový ale DSSS nejde. V moralizujícím prohlášení se především dramaticky táže, v jaké společnosti to dnes vlastně žijeme.  
30.04.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (7056 článků)

Soud zamítl název Dělnická strana. Pokračuje prý v extremismu

 
Pražský městský soud dnes zamítl název "Dělnická strana" (DS) pro Stranu pro Evropu (SPE), která změnu jména vymáhala žalobou po ministerstvu vnitra. Soud odkazuje na to, že Nejvyšší správní soud (NSS) v roce 2010 rozpustil DS kvůli extremismu. Také zástupcem SPE byl dnes u soudu někdejší šéf "dělníků" Tomáš Vandas. Ten namítal, že NSS před lety jeho stranu sice rozpustil, nezakázal ale prý samotný název a její symboly. Rozhodnutí není pravomocné, strana podá stížnost k NSS.
22.05.2014 20:45 |

podobné články

Dělnická strana podá žalobu na Pecinu. Kvůli Vítkovu

 
Dělnická strana podá na ministra vnitra Martina Pecinu žalobu pro poškození dobrého jména.
16.08.2009 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (426 článků)

Národní strana nestojí ministerstvu vnitra za akci, Dělnická ano

 
Slibovaný úder na extrémistickou Národní stranu od ministerstva vnitra nepřijde. Jde o příliš malé uskupení, které podle ministerstva nepředstavuje hrozbu. Dělnická strana, kterou se již vnitro za působení Ivana Langera (ODS) pokusilo neúspěšně rozpustit, naopak nebezpečná je, a v září se tedy pokus o její zrušení bude opakovat.
25.08.2009 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (697 článků)

Extrémistická Dělnická strana neporušila zákony, tvrdí Vandas

 
Dělnická strana (DS) prý nikdy neporušila ústavu ani české zákony, a proto neexistují důvody pro její zrušení. Na tiskové konferenci po sobotní celostátní poradě strany to prohlásil její předseda Tomáš Vandas. Proces o zrušení DS u Nejvyššího správního soudu (NSS), který v pondělí začne, je podle něj jen snahou zastavit růst popularity strany.
09.01.2010 14:30 |

podobné články

Dělnická strana se inspirovala Třetí říší, tvrdí advokát vlády

 
Čtyřdenní jednání o vládním návrhu na zrušení Dělnické strany (DS) odstartovalo v pondělí u Nejvyššího správního soudu (NSS) v Brně. Výsledek jednání je nejistý. U soudu se brání předseda strany Tomáš Vandas. Proces označil za politický. Advokát vlády Tomáš Sokol řekl, že Dělnická strana se inspiroval v německé Třetí říši.
11.01.2010 12:55 |

podobné články

Dělnická strana: Půjdeme do voleb

 
Krajně pravicová Dělnická strana (DS) je na konci své politické dráhy. Nejvyšší správní soud (NSS) rozhodl ve středu o rozpuštění strany. Předseda strany Tomáš Vandas přesto ohlásil záměr DS kandidovat ve sněmovních volbách.
17.02.2010 10:40 |

podobné články

Rasistická Dělnická si přidá "SS" do názvu

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti. Stejní lidé, stejné myšlenky, jen trochu pozměněné jméno.
20.02.2010 10:25 |

podobné články