Článek

Delegátka křičela na Čechy, že jsou prasata! Teď jim cestovka vrátí peníze za zájezd s nákazou

 
Pohoda na pláži u moře se proměnila v marodění na hotelovém pokoji. Skupina Čechů se ve Španělsku nakazila virovou infekcí. Cestovka jim nabídla nejprve směšné odškodnění, po reklamaci a zásahu Blesku nakonec vrátí 20 % z ceny zájezdu!
07.10.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Hororová dovolená ve Španělsku kvůli infekci: Delegátka křičela na klienty, že jsou prasata!

 
Drahá dovolená snů ve Španělsku se pro skupinu Čechů změnila v peklo. V hotelu se už od konce července šířila zákeřná infekce. Delegátka o ní ale turistům údajně řekla pozdě a nebezpečí zlehčovala. Když si stěžovali na nevyhovující podmínky, křičela na ně.
10.08.2021 12:15 |

podobné články

Cestovka v den odletu na dovolenou rodině změnila hotel: Jak se můžete bránit?

 
Eva (41) si se svojí rodinou zaplatila přes cestovní kancelář zájezd do Bulharska. V den odjezdu jim však přišla SMS, že budou ubytováni v jiném hotelu. Ten se však nacházel v jiném letovisku a rozhodně neodpovídal tomu, co si zaplatili. Cestovka jim po reklamaci nabídka 500 korun slevu na další zájezd. S tím se ale Eva odmítla smířit a případ skončil u soudu. Víte, co můžete u cestovky reklamovat?
28.06.2018 05:50 |

podobné články

Danuši cestovka slíbila vrátit peníze, neřekla ale kdy! Chtějte i úroky, radí Ombudsman Blesku

 
Půl roku přemýšleli důchodci Danuše (70) a Josef (74), jak, kdy a jestli vůbec získají zpět peníze za neuskutečněný zájezd do Egypta. Cestovní kancelář ETI jim totiž vystavila svůj »vlastní poukaz«. Jenže senioři chtěli peníze zpět, a tak se obrátili na Ombudsmana Blesku... Cestovka jim je po článku v novinách slíbila!
29.03.2021 12:30 |

podobné články

Cizinci nás Čechy mají rádi, říká delegátka cestovky

 
„Tu mikrovlnku na pokoji můžeme používat?“ ptá se na úvodním setkání jedna z klientek. „Mikrovlnku?“ pátrá marně v paměti delegát a hned vzápětí si uvědomí, že na pokojích jsou malé trezory… Práce delegáta je náročná, mnohdy ale i velmi úsměvná. Své o tom ví i delegátka jedné z největších českých cestovních kanceláří působících v Turecku.
22.08.2011 10:50 |

podobné články

Oplakané tisíce získala zpět: Blesk opět pomohl cestovatelce od storno poplatku

 
Po zveřejnění článku o Patrikovi (23), kterému Blesk.cz pomohl získat zpět 4500 korun za zájezd, který zrušil, se na redakci obrátila i paní Renata Bednářová (48) se stejným příběhem. I ona stornovala zájezd, který cestovka nakonec sama „odpískala“. O návratu rezervačního poplatku se s ní ale nikdo nechtěl bavit. Na CK Exim Tours se tak obrátil také Blesk.cz. Do několika hodin paní Bednářová dostala voucher na 100% slevu na jakýkoliv zájezd ve výši storno poplatku 6000 korun.
23.04.2016 06:50 |

podobné články

Cestovka nabízí výpravu k potopenému Titaniku. Zájezd vyjde na 2,6 milionu

 
Výpravu k vraku legendárního Titaniku, ležícímu v hloubce čtyř tisíc metrů ve vodách Atlantiku, nabízí britská cestovní kancelář. Zájemci o osmidenní zájezd ale musejí počítat s tím, že se plácnou přes kapsu. Zájezd totiž vyjde na 105 139 dolarů (2,6 milionu Kč) na osobu.
15.03.2017 17:15 |

podobné články

Prasata předbíhají při čekání na skoky do vody jako lidé

 
Čínský chovatel prasat Chuang Te-ming přišel s velmi zajímavým způsobem, jak zabavit svá prasata a zároveň vylepšit jejich chuť. Postavil jim skokánek do vody, který prasata stále nadšeně používají. A co víc, jeho nápad posloužil i jako skvělý experiment. Díky němu je tak možné sledovat, že se prasata při této vodní zábavě chovají podobně jako lidé.
21.11.2012 12:10 |

podobné články

Tomi tour: Cestovka si vzala peníze od klientů hodinu před krachem!

 
Paní Mašková zaplatila 17. 7. v 15:30 cestovní kanceláři Tomi tour 34280 Kč za zájezd, který se nikdy neuskuteční. Cestovka si vzala peníze pouhou hodinu před krachem! Co si o takovém jednání myslí Tomio Okamura, který přijde na CHAT?
20.07.2009 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2688 článků)

Viděla mrtvá těla Klárky a Moniky! Co dnes u soudu prozradila delegátka zájezdu?

 
Soud s Petrem Kramným dnes pokračoval jedenáctým dnem hlavního přelíčení. Vypovídala delegátka cestovní kanceláře Alžběta Cupalová. Údajný milenec Moniky Kramné, který měl dnes také svědčit, se do budovy Krajského soudu v Ostravě nedostavil.
11.09.2015 13:00 |

podobné články

Delegátka cestovní kanceláře Alžběta C. o obžalovaném Petrovi K.: Měl tři varianty umrtí!

 
Delegátka cestovní kanceláře Alžběta C. byla jedinou Češkou, která se s Petrem K. (37), obžalovaným z vraždy nejbližších, setkala v tu noc, kdy zemřely jeho dcera Klárka (†8) i manželka Monika (†36), tváří v tvář. Měl hlavu v dlaních a vzlykal…
13.09.2015 05:10 |

podobné články

Delegátka Veronika našla lásku v Turecku: Pandemii tu zvládli lépe než Češi, tvrdí

 
Nezřídka kdy se stává, že si v práci najdeme svou životní lásku. Veronika ji objevila v Turecku, když tu začala pracovat jako delegátka. Nyní už v této exotické zemi žije a pracuje devět let. Blesk Zprávám popsala stesk po Česku, ale i život s Turkem a střípky z doby vrcholu pandemie.
04.07.2021 07:55 |

podobné články

Růžičkovým zkrátila cestovka dovolenou. Odškodnění se domohli až u soudu

 
Manželé Růžičkovi se v říjnu 2015 vydali na dovolenou do Turecka, cestovní kancelář jim však dva týdny klidu značně znepříjemnila. Dovolenou jim totiž náhle o dva dny zkrátila. Když manželé zájezd reklamovali, cestovka jejich požadavek neuznala. Obrátili se tedy na soud, kde nakonec vyhráli. Co všechno můžete reklamovat, když se dovolená nevydaří?
30.04.2017 07:25 |

podobné články

Kvůli koronaviru zrušili dovolenou, cestovka jim napálila pokutu! Protiprávně, vzkazuje Ombudsman Blesku

 
Plán zněl jasně: Sbalit vnučky a vyrazit s nimi k moři. To si řekli manželé Jan (80) a Alena (72) Melicharovi z Litoměřic. Jenže přišel koronavirus. A senioři se rozhodli z obavy nákazy zájezd loni v květnu zrušit. Cestovka jim vystavila tučný storno poplatek 8594 Kč. Protiprávně, jak tvrdí Ombudsman Blesku!
20.04.2021 05:15 |

podobné články

Místo pár korun desetitisíce. Cestovky mění výše poplatků za storno. „Svinstvo,“ zuří klienti

 
Bára chtěla vzít v červnu vnučku na dovolenou do Tuniska. Pandemie koronaviru ale její plány překazila. Požádala cestovní kancelář o storno zájezdu a nestačila se divit! Ze 31 tisíc, které Bára již zaplatila, jí chce Blue Style vrátit jen 5500 korun. Ještě nedávno přitom tatáž cestovka u zrušení zájezdu nad 60 dnů strhávala jen 1500 korun za každou osobu. Cestovka zdůvodňuje změny ve výpočtu stornopoplatků skutečně vynaloženými náklady za zájezd a nabádá klienty, aby místo rušení zájezdů přistoupili na vystavení voucheru. Advokátka na to konto radí: Nevzdávejte se bez boje.
08.04.2020 06:25 |

podobné články

Zrušil zájezd a nechal snoubenku samotnou na letišti!

 
Šokující zážitek nadělil své snoubence Milan P. (23): Na poslední chvíli zrušil zájezd a nechal ji na letišti. Důvod? Akční nabídka s názvem Masakr cen na Alza.cz! Milan se nerozpakoval zrušit zájezd jenom proto, aby z peněz na dovolenou raději koupil novou ledničku. Prý toho nelituje: „Blázníte? Byla na tom padesátiprocentní sleva! Byl bych blázen, abych místo toho vyhodil peníze za dovolenou!“
25.07.2012 11:10 |

podobné články

Muže sežrala zaživa prasata, zbyly z něj jen falešné zuby

 
Farmář šel nakrmit do chléva svá prasata, místo toho se prasata nakrmila jím. Určit příčinu nešťastníkovy smrti teď vyšetřovatelům stěžuje fakt, že z něj prakticky nic nezbylo.
02.10.2012 11:15 |

podobné články

Šmejdi nám zkazili dovolenou! Podvedení senioři si zaplatili u Becka vypečený zájezd

 
Manželé Kosovi z Prahy 4 si loni na předváděcí akci firmy Beck Reisen koupili poznávací zájezd do Itálie, Francie a Monaka na osm dní. Vykutálená cestovka je ale sprostě napálila. Většinu času totiž senioři proti své vůli trávili v hotelovém pokoji!
05.05.2013 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Beck Beck (120 článků)

Náhradník na dovolenou? Cestovka nesmí chtít tisíce navíc!

 
Koupili jste v předstihu zájezd za výhodnou cenu, ale nakonec nemůžete odjet? Podle zákona máte právo zájezd přenechat někomu jinému a cestovní kancelář to musí respektovat. Účtovat si smí jen nutné poplatky.
07.06.2016 12:05 |

podobné články

Náhradník na dovolenou? Cestovka nesmí chtít tisíce navíc!

 
Koupili jste v předstihu zájezd za výhodnou cenu, ale nakonec nemůžete odjet? Podle zákona máte právo zájezd přenechat někomu jinému a cestovní kancelář to musí respektovat. Účtovat si smí jen nutné poplatky.
07.06.2016 14:00 |

podobné články