Článek

Dekonspirace: Prague Security Studies Institut

 
„Dezinformace jako byznys: Firmy nevědomky financují weby šířící dezinformace, Vliv autoritativních režimů ve střední Evropě, Experti navrhují 21 doporučení pro zlepšení komunikace českého státu, Koho by volili čeští dezinformátoři?, Dezinformační weby brojí na volby – všímají si kvality potravin a migrace, Terčem dezinformačních webů bylo v minulém týdnu české členství v EU, Dezinformace a senátní volby, Jak chránit Evropský parlament před autoritářskými vlivy?, Důsledky Vrbětic – jak reagovat na stupňování hybridního působení.“ Tato a podobná témata tvoří podstatnou náplň veřejných výstupů a vystoupení organizace s anglickým názvem Prague Security Studies Institut (PSSI). Jak je na první pohled vidět, je to další základna pro boj s vnitřním i vnějším nepřítelem, šířícím zde údajné konspirace, dezinformace a nepravdy, čímž škodí rozvoji liberální demokracie, nejvyššího stadia ve vývoji lidské společnosti pod velením USA a EU.
05.08.2021 10:25 |

podobné články

Podobné články

Aspen Institute: Dekonspirace

 
Aspen Institute (AI) je mezinárodní nezisková organizace. Založil ji v roce 1950 chicagský podnikatel Walter Paepcke jako Aspen Institute of Humanistic Studies (Aspenský institut humanitních studií). Zaměřuje se údajně na „podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech. Spolu s mezinárodními partnery se snaží o vytváření společného základu a hlubšího porozumění v nestranické a neideologické prostředí“. Tato kostrbatá fráze v normální češtině znamená: indoktrinace a převýchova lidí ke „správnému“ světovému názoru. Dnes se tomu říká liberální demokracie, ale podle všech vnějších ukazatelů jde spíše o Hayekem tak dobře popsanou „cestu do otroctví“.
21.07.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Walter Walter (98 článků)

Pražský institut bezpečnostních studií: Volební kampaň začala už i na dezinformačních webech

 
Pražský institut bezpečnostních studií (Prague Security Studies Institute, PSSI) spustil výzkumnou část projektu České volby v éře dezinformací, během něhož sleduje způsob, jakým platformy šířící dezinformace informují o průběhu kampaně před prezidentskými volbami 2018.
04.01.2018 13:45 |

podobné články

Pražský institut bezpečnostních studií: Druhé kolo prezidentské volby ovlivňují dezinformace

 
Pražský institut bezpečnostních studií (Prague Security Studies Institute, PSSI) spustil 4. prosince výzkumnou část projektu České volby v éře dezinformací, během něhož sleduje způsob, jakým platformy šířící dezinformace informují o průběhu kampaně před prezidentskými volbami 2018.
24.01.2018 12:25 |

podobné články

Praha bojuje proti dezinformacím. Městské firmy vyzve, aby neinzerovaly na pochybných webech

 
Pražské městské firmy nově nebudou inzerovat na dezinformačních webech. Jako první se k iniciativě Nelež, která tuto problematiku řeší, připojila městská společnost Prague City Tourism. V příštím týdnu vedení hlavního města vyzve ostatní městské firmy, aby se k iniciativě Nelež také připojily. Podle studie Prague Security Studies Institute si největší a nejčtenější dezinformační weby vydělají z online reklamy odhadem až 190 tisíc měsíčně.
28.07.2021 20:10 |

podobné články

Jak se jí daří po návratu do Finska? Dominika Gottová se připletla v metru do bitky

 
Po roce a půl v Česku se Dominika Gottová  (47) vrátila opět do Finska. Nejstarší dcera Karla Gotta se rozhodla v zemi začít od začátku. Dala se dohromady s manželem a hudebníkem Timem Tolkkim a nastěhovali se do nového bytu. Při své poslední návštěvě v Praze nám také Dominika prozradila, že se přihlásila na rekvalifikační kurz security. Po otřesném zážitku z metra v Helsinkách je ale už nyní přesvědčená, kde by ochranku dělat nechtěla. "Čekají mě rekvalifikační kurzy v oboru security, ale už teď vím, že bych nerada dělala v ochrance metra, protože jsem se v minulých dnech připletla do bitky v podzemní dráze,“ svěřila se Super.cz Dominika k zážitku, který by nepřála nikomu. Nová profese Dominiky Gottové? Chce pracovat v bezpečnostní agentuře! „Právě security pacifikovala drzého pasažéra. Tohle dělat nechci, raději bych pracovala například v ochrance nějakého obchodního centra,“ svěřila se Dominika Gottová , která se ale rozhodně nenudí. Po knize Poslední roky s Karlem začala pracovat na pokračování. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
13.05.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Dominika Gottová (689 článků)

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA v rámci veletrhu PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2015

 
Dne 15. 9. 2015 se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech uskuteční celodenní konference „BEZPEČNÁ ŠKOLA“, která je součástí odborného doprovodného programu 7. ročníku bezpečnostního veletrhu PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2015.
28.05.2015 14:16 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Praha hostí druhý ročník Prague 5G Security Conference, tentokrát on-line

 
Dnes startuje druhý ročník Prague 5G Security Conference. Stejně jako loni, kdy akci hostilo Ministerstvo zahraničních věcí, bude pro veřejnost i pro média přístupné zahájení konference a její závěr. Letos však pouze formou streamu, a to vzhledem k epidemiologickým opatřením.
23.09.2020 08:30 |

podobné články

Exvelvyslanec z Afghánistánu varuje: Pokud nezměníme naše počínání na Středním východě, je jedno, jestli v čele Evropy bude stát Merkelová nebo Konvička

 
ROZHOVOR Podmínky pro vznik a relativní popularitu Islámského státu, Al-Káidy a podobných skupin u islámské veřejnosti jsou dány nezodpovědně oportunistickou politikou USA vůči Střednímu východu. A to od prezidenta Billa Clintona až doteď. Takto se vyjadřuje generálmajor ve výslužbě Petr Pelz, který je dnes bezpečnostním analytikem Prague Security Studies Institutu. Do roku 2012 sloužil jako velvyslanec v afghánském Kábulu.
23.09.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků)

Vzdělávací institut CEMI slaví 3. výročí založení

 
Vzdělávací institut CEMI (Central European Management Institut), přední český specialista na manažerské vzdělávací programy MBA a LLM s celoevropskou působností, slaví letos v červnu 3 roky od založení. Institut je průkopníkem v online formě vzdělávání. V čele s ředitelem Mgr. Štěpánem Mikou prošel za dobu svého působení řadou změn. Od letošního roku mají studenti možnost zvolit i právnický obor Corporate Master of Law (LL.M.). Nově chce institut otevřít obory vyučované kompletně v angličtině v zastoupení mezinárodních lektorů.
17.06.2014 13:50 |

podobné články

Úřad vlády: V Praze proběhne druhý ročník 5G Security Conference

 
V Praze se ve dnech 5.-6. května 2020 uskuteční již druhý ročník konference o bezpečnosti sítí 5. generace s názvem Prague 5G Security Conference.
19.02.2020 08:26 |

podobné články

Boj proti dezinformacím? Ne, často jen politický klacek

 
Institut H21 je spojen s osobou Karla Janečka. Samo toto konstatování by možná v někom mohlo vést k mylnému dojmu, že Institut H21 slouží jeho politickým či jiným ambicím. Kdo se ale chce dobrat pravdě odpovídajícího pohledu na věci, ví, že Institut H21 je de facto výzkumná instituce, sice formálně neakademická, ale na úctyhodné odborné úrovni. Jednou z jejich činností je například vydávání knih, jejichž obsah souvisí velice úzce s pojmem svoboda slova. Před nedávnem jsme v PL.cz obsáhle informovali o vydání knihy prof. Nadine Strossen Nenávist, v níž se autorka vymezuje proti cenzurním praktikám a zákazům svobodně vyslovených názorů. Po této knize vydal Institut H21 knihu Johna Stuarta Milla, myslitele z 19. století, s názvem O svobodě myšlení a slova. K této knize se ještě v budoucnu vrátíme.
02.04.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: John Stuart (3 články) , John Stuart (2 články)

Hackeři z Lulz security ukončili po útocích na CIA svoji činnost

 
Hackerská skupina Lulz Security, která v uplynulých dnech napadla mimo jiné internetové stránky amerického Senátu či Ústřední zpravodajské služby (CIA), dnes oznámila, že ukončuje svou činnost. Informovala o tom agentura DPA.
26.06.2011 09:35 |

podobné články

Čtvrtá verze Microsoft Security Essentials zdarma ke stažení

 
Microsoft uvolnil ke stažení už čtvrtou verzi Microsoft Security Essentials (MSE), která je určena pro bezplatné použití jak v domácnostech, tak i ve firmách do maximálního počtu deseti uživatelů.
27.04.2012 16:20 |

podobné články

Cisco oznamuje záměr převzít českou firmu Cognitive Security

 
Cisco posiluje platformu síťových bezpečnostních řešení akvizicí české společnosti Cognitive Security.
30.01.2013 10:50 |

podobné články

HK ČR představuje české podniky na veletrhu DEFENCE & SECURITY 2013 v Bangkoku

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) organizuje českou účast na veletrhu DEFENSE & SECURITY 2013 v Thajsku. Veletrh je zaměřen především na obranný a bezpečnostní průmysl a startuje právě dnes.
04.11.2013 13:40 |

podobné články

Nové produkty a služby společnosti RSA pro oblast zabezpečení a dodržování předpisů

 
Nová řešení RSA Security Analytics a RSA Security Operations Management spojují nástroje pro správu bezpečnostních informací a dat s pokročilými funkcemi zabezpečení.
06.11.2013 17:36 |

podobné články

HK ČR: České firmy byly na veletrhu DEFENCE & SECURITY 2013 úspěšné

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) kompletně zastřešila přípravy a úspěšnou prezentaci českých firem na veletrhu DEFENSE & SECURITY 2013 v thajském Bangkoku ve dnech 4. – 7. listopadu 2013.
11.11.2013 17:36 |

podobné články

24. ročník konference SECURITY: Setkání odborníků na počítačovou bezpečnost

 
Zveme Vás na 24. ročník konference SECURITY, která se věnuje aktuálním otázkám bezpečnosti informačních a komunikačních technologií.
26.01.2016 16:05 |

podobné články

Česká pošta přebírá řízení vlastní bezpečnosti

 
Česká pošta ve spolupráci se svojí dceřinou společností Česká pošta Security s.r.o. k poslednímu březnu úspěšně provedla první vlnu přepojení dálkově monitorovaných pošt a objektů na vlastní dohledové centrum společnosti Česká pošta Security s.r.o. Celkem se jedná o více než 700 poboček a dalších objektů.
16.04.2016 12:35 |

podobné články