Článek

Děkan Právnické fakulty UK Kuklík promluvil v den voleb k lithiu

 
Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík se v pátečním Interview ČT24 vyjádřil k probíhajícím sněmovním volbám. Moderátorce Zuzaně Tvarůžkové mimo jiné sdělil, že otázka těžby lithia v Česku není tou nejdůležitější otázkou v čase voleb.
20.10.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (142 článků)
Podobné články

Děkan Kuklík zkritizoval z ČT prezidenta Zemana. Není správné rozdělovat českou společnost a strašit ji migrací, myslí si

 
Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík se v pátečním Interview vyjádřil k debatě o znovuzavedení paragrafu prezidenta republiky. Zmínil i zákon, jenž by měl do českého právního řádu znovu zavést paragraf o hanobení prezidenta republiky. Prý zpočátku nechtěl věřit tomu, že je něco takového myšleno vážně. Posléze zkritizoval Zemana, Andreje Babiše a nakonec přidal pár slov k prezidentským volbám v USA.
18.11.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13478 článků) , Jan Zeman (326 článků)

Zeman mě zklamal a ČSSD ohrožuje politický systém. Promlouvá děkan Právnické fakulty

 
Jan Kuklík, děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy, v roce 2013 podporoval v přímé volbě prezidenta Miloše Zemana. Dnes je zklamán z toho, jak vykonává úřad hlavy státu. Varoval také, že spor ČSSD s advokátem Zdeňkem Altnerem dál ohrožuje stabilitu našeho politického systému a ten už dostal dost ran i bez toho. Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani situace v EU a čínská návštěva v Česku.
21.04.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21118 článků)

USA utajovaly fakta před Spojenci, řekl děkan práv. Američané i Evropané nastartovali hospodářství díky 2. světové válce, sdělil ministr Jan Mládek

 
Družstvo FONTES RERUM pořádalo ve středu v Praze diskusi na téma 70. výročí ukončení druhé světové války. Hosty byli bývalý poslanec a historik Karel Šplíchal, plukovník a předseda komise veteránů 1. československého sboru v SSSR Václav Přibyl a děkan právnické fakulty UK Jan Kuklík. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek celou událost uváděl, diskuse se však také zúčastnil.
07.05.2015 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Šplíchal (7 článků) , Jan Mládek (669 článků)

Pithart Beneše za komunisty „sjel“, děkan ho hájí: Tragická postava dějin

 
Edvarda Beneše, který v rozhodující okamžik února 1948 ustoupil komunistům, nešetří někdejší šéf Senátu a expremiér Petr Pithart. Podle něj Beneš v rozhodujících chvílích neobstál. Děkan Právnické fakulty UK v Praze Jan Kuklík je však v souvislosti s únorovým komunistickým převratem, od kterého uplynulo 70 let, k Benešovi smířlivější. Do složité situace ho vmanévrovali i ministři, kteří podali demisi. A v jeho rozhodnutí ho i nechali.
27.02.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (171 článků) , Petr Pithart (182 článků) , Jan Beneš (27 článků) , Jan Beneš (11 článků)

Děkan právnické fakulty v Plzni Růžička rezignuje

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na svou funkci.
02.12.2011 09:40 |

podobné články

Církevní restituce: Němečtí rytíři asi mají smůlu

 
Řád německých rytířů ve svém sporu s českým státem o vydání rozsáhlých majetků pravděpodobně neuspěje, i když určitou šanci má. V rozhovoru pro server iHNed.cz to uvedl děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík. Řád německých rytířů usiluje v rámci církevních restitucí mimo jiné o hrad Bouzov, lázně Karlova Studánka i tisíce hektarů pozemků.
26.11.2013 08:17 |

podobné články

Kdyby Beneš bojoval proti Hitlerovi, řekli by, že viníci jsme my. Dopadli bychom jako Srbsko, překvapil ministr Jan Mládek

 
Družstvo FONTES RERUM pořádalo ve středu v Praze diskusi na téma 70. výročí ukončení druhé světové války. Hosty byli bývalý poslanec a historik Karel Šplíchal, plukovník a předseda komise veteránů 1. československého sboru v SSSR Václav Přibyl a děkan právnické fakulty UK Jan Kuklík. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek celou událost uváděl, diskuse se však také zúčastnil.
07.05.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Šplíchal (7 článků) , Jan Mládek (669 článků)

Filozof: Evropa se cítí ohrožena migranty, protože se přestala množit

 
Nejen o tom, nakolik se má v politice využívat institut referenda, debatovali ve čtvrtečních Událostech, komentářích komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo, filozof Stanislav Komárek a děkan Právnické fakulty UK Jan Kuklík.
30.06.2016 23:10 |

podobné články

Děkan plzeňských práv oznámil jména čtyř viníků odpovědných za skandál

 
Ve zprávě pro vedení Západočeské univerzity v Plzni pojmenoval v pátek děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil čtyři hlavní viníky, odpovědné za situaci, která málem vedla ke krachu fakulty.
07.05.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1855 článků) , Jiří Pospíšil (1855 článků)

Očistu plzeňských práv má dokončit nový děkan Růžička

 
Novým děkanem plzeňské právnické fakulty, která se vzpamatovává z řady skandálů, se stal profesor fakulty Květoslav Růžička. Dosavadní první proděkan Karel Eliáš, kterého prosazoval bývalý děkan a nynější ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, neuspěl.
13.10.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1855 článků) , Jiří Pospíšil (1855 článků) , Karel Nový (154 článků)

Děkan plzeňských práv rezignoval ze zdravotních důvodů

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na funkci. Oznámil to dnes telefonicky rektorce ZČU Iloně Mauritzové a zároveň rezignaci zaslal písemně, řekla mluvčí ZČU Kamila Kvapilová s tím, že 12. prosince zasedá akademický senát fakulty, který rozhodne o vyhlášení volby nového děkana.
02.12.2011 10:15 |

podobné články

Kindl z problémových práv ZČU rezignoval na post vedoucího katedry

 
Bývalý proděkan Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Milan Kindl předal v pondělí svou rezignaci na vedení katedry občanského práva. Informoval o tom pověřený děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil. Opustit fakultu naopak odmítá její bývalý proděkan Ivan Tomažič, jehož "opsaná" disertace aféru odstartovala.
12.10.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1855 článků) , Milan Kindl (45 článků) , Jiří Pospíšil (1855 článků)

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

Studenti plzeňské právnické fakulty mají problém s přechodem na jiné školy

 
Stovky studentů plzeňské právnické fakulty se pokoušejí dostat na práva v Praze, Brně a Olomouci. ČTK to potvrdili zástupci těchto škol, přestup ale podle nich není možný. Plzeňští studenti se mohou jen znovu přihlásit ke studiu, v lepším případě jim může být prominuta přijímací zkouška. Po řadě problémů a průtahů zakázal nový ministr školství Petr Fiala plzeňským právům přijímat studenty do pětiletého magisterského studia, vedení fakulty to považuje za likvidaci.
14.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1347 článků)

Čistka na Západočeské univerzitě. Končí už druhý děkan

 
Děkan právnické fakulty Západočeské univerzity podal rezignaci.
26.09.2009 10:05 |

podobné články

Bývalý děkan Zachariáš rezignoval i na post šéfa Ústavu státu a práva

 
Bývalý děkan Fakulty právnické ZČÚ v Plzni Jaroslav Zachariáš ve čtvrtek rezignoval i na post šéfa Ústavu státu a práva Akademie věd. Právu informaci potvrdil předseda akademie Jiří Drahoš s tím, že na pozici nového šéfa bude vypsáno výběrové řízení.
01.10.2009 16:40 |

podobné články

Děkan práv dal výpověď Teleckému. Počítá se soudem

 
Děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil podepsal v pondělí výpověď pro pedagoga Daniela Teleckého.
15.03.2010 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1855 článků) , Jiří Pospíšil (1855 článků)

Děkan plzeňských práv má našlápnuto na ministra spravedlnosti

 
Lídr ODS v Plzeňském kraji, šéf krajské organizace a zároveň děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil přišel v pátek volit v doprovodu své maminky do volební místnosti, která se nachází utopená v zeleni v sokolovně v obci Valcha u Plzně. Jiří Pospíšil ukázal, že na Valše, kde vyrůstal, je skutečně doma. Se všemi místními se srdečně zdravil a vedl s nimi přátelské rozhovory.
01.06.2010 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1855 článků) , Jiří Pospíšil (1855 článků)

Bývalý děkan práv v Plzni je stíhán za JÍZDU V OPILOSTI!

 
Bývalý děkan právnické fakulty v Plzni Jaroslav Zachariáš půjde podle deníku Právo zřejmě před soud kvůli jízdě v opilosti. Policisté ho obvinili z trestného činu poté, co ho v sprnu přistihli za volantem pod vlivem alkoholu.
06.12.2010 13:25 |

podobné články