Článek

Degustační salón Pálava se otevírá milovníkům vín

 
Přímo pod Stolovou horou, v malebné obci Bavory, byl nedávno otevřen Degustační salón Pálava. Jde o ambiciózní projekt, který se zaměřuje na jednu z nejexkluzivnějších tuzemských vinařských oblastí – Pálavu.
21.07.2014 12:15 |

podobné články

Podobné články

Čtyři tipy na nejlepší degustační expozice moravských a českých vín

 
Ochutnávání moravských a českých vín je nejčastěji součástí výletů za vinaři nebo návštěvy vinotéky či restaurace. Ale nejpraktičtější způsob, jak se seznámit s širokou paletou vín, odrůd, stylů, oblastí i vinařů, přináší degustační expozice. Jsou to místa sloužící zejména prezentaci vín a možnosti udělat si tak ucelenější představu o vínech z daného vinařského regionu nebo také nějakého typu vín. Není tak překvapením, že taková místa jsou oblíbeným cílem vinařských turistů.
27.07.2021 00:15 |

podobné články

Originální certifikaci má dvacítka nových vín

 
VOC Znojmo se rozrostlo o 20 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě. Z 23 přihlášených vín jich 20 obdrží pásku VOC Znojmo. Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.
28.08.2016 20:10 |

podobné články

Prestižní Salón vín ČR ocenil vína z Habánských sklepů

 
Vína z Habánských sklepů potvrdila, že patří mezi nejkvalitnější vína v České republice. Dokazuje to jejich šestinásobné zastoupení v prestižní přehlídce Salón vín ČR. Ten každoročně prezentuje 100 nejlepších vín z Moravy a Čech.
08.04.2012 17:40 |

podobné články

Zajděte ochutnat ty nejlepší vinařské lahůdky

 
Nejprestižnější celoroční výstavou vín u nás je bezesporu Salon vín České republiky. Stovka těch nejlepších se ale do Salonu musí probojovat přes náročná regionální kola Národní soutěže vín, která je největší a díky odborné záštitě Svazu vinařů také nejprestižnější soutěží vín v České republice.
03.09.2012 00:05 |

podobné články

VOC Znojmo: Certifikát získaly dva královské ryzlinky a 14 nových vín

 
VOC Znojmo se rozrostlo o 14 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na pondělním zatřiďování vín. Z 16 přihlášených vín jich 14 obdrží pásku VOC Znojmo.
29.08.2018 14:05 |

podobné články

Vybrali nejlepší víno: Vydala ho vinice v Hnanicích, kde padl pohraničník Otmar Chlup

 
Nejlepším vínem České republiky pro rok 2021 je Pinot blanc 2018, pozdní sběr z vinařství Thaya z Hnanic u Znojma. Rozhodla o tom superkomise složená z nejlepších degustátorů vín ve finálovém kole Salonu vín – národní soutěže vín ČR. Šampion uspěl v konkurenci 2541 moravských a českých vín od 193 firem.
05.12.2020 15:10 |

podobné články

V degustační soutěži uspěla piva Plzeňského Prazdroje v čele s Gambrinusem

 
V prestižní degustační soutěži České pivo 2013 sklidila úspěch také piva Plzeňského Prazdroje. V kategorii 11° ležáků získal nejvyšší ocenění Velkopopovický Kozel spolu s Gambrinus Excelentem. Během slavnostního večera byl do Síně slávy českého pivovarství a sladařství uveden Ing. Václav Petras, který stál u založení pivovaru Radegast.
29.09.2013 11:20 |

podobné články

Klostermann z Dudáku získal zlatou medaili a vydělal na novou degustační místnost

 
Polotmavý ležák Klostermann z pivovaru Dudák získal již potřetí za posledních pět let první místo v jedné z nejprestižnějších degustační soutěži u nás. Vítěze vybírá porota složená za 208 odborníků i laiků. Opakované vítězství dělá z Klostermanna jedno z našich nejoceňovanějších a nejprodávanějších polotmavých piv. Meziročně stoupl jeho prodej o 110 procent.
18.09.2014 16:30 |

podobné články

Úspěch moravských piv: Dvakrát zlatý Zubr

 
Pivovar Zubr i v letošním roce zazářil na odborné degustační soutěži České pivo 2020, kterou pořádá Český svaz pivovarů a sladoven. Její výsledky jsou každoročně vyhlašovány na Svatováclavské slavnosti českého piva. Nejlepším 11 % světlým ležákem degustační komise zvolila Zubr Grand, v kategorii světlých výčepních piv zvítězil Zubr Gold, druhé místo v téže kategorii pak obsadil Zubr Classic. V konkurenci světlých ležáků uspěl také Zubr Gradus, který svým třetím místem potvrdil dlouhodobou a stálou kvalitu piv přerovského pivovaru Zubr, na jejichž výrobu již více než dvacet let dohlíží sládková Nataša Rousková.
15.10.2020 00:15 |

podobné články

AOPK ČR: Rozhodnuto - v Milovickém lese v CHKO Pálava by se mělo hospodařit šetrněji

 
Milovický les [1] – to je II. zóna CHKO Pálava a evropsky významná lokalita s výskytem mnoha vzácných rostlin a živočichů, ale také oblast s intenzivním oborním chovem zvěře. V posledních letech tak intenzivním, že se stav zdejší přírody rapidně zhoršuje.
20.05.2021 19:50 |

podobné články

Pálava, Hořký svět nebo Dobré zprávy: Prima představila seriály a pořady pro podzim

 
Tři nové seriály pro hlavní vysílací čas, zábavná show, svatební reality show, talkshow o vztazích a sexu i volba královny krásy… To je jen část z novinek, které si skupina Prima připravila k uvedení v nadcházející televizní sezóně. Jde například o seriály Pálava, Hořký svět nebo Dobré zprávy či nové pořady Můj muž to dokáže a Den jak sen. Televize to uvedla v tiskové zprávě.
02.08.2022 17:20 |

podobné články

Rozpačitý první díl seriálu Pálava: Diváci řekli, co se jim nelíbí

 
Diváci TV Prima se dnes mohli podívat na premiérový díl zbrusu nového seriálu Pálava. Ten pojednává o pěti kamarádech, kteří díky náhodě a starému kamarádovi zůstanou na Pálavě místo dvou dnů na neurčito a jimž tím začíná jejich životní dobrodružství. V prvním díle se na každoročním srazu setkaly hlavní postavy, v jejichž rolích se objevili herci Patrik Děrgel, Denisa Nesvačilová, Michal Isteník, Jiří Panzner a Pavla Dostálová, kteří na památku po úmrtí jednoho z nich chtěli zasadit slivoň. Dlouho očekávaný pořad, který má volně navazovat na seriál Vinaři, však zatím podle diváků nedosahuje takových kvalit jako jeho předchůdce. Ten nasadil vysokou laťku.
29.08.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Dostálová (3 články) , Patrik Děrgel (74 článků) , Denisa Nesvačilová (188 článků) , Jiří Panzner (6 článků) , Michal Isteník (17 článků)

Dcera zesnulého ministra září v seriálu Pálava: Budu dávat Matonohu do pucu, říká Pavla Dostálová

 
Oblíbená herečka Pavla Dostálová, která se nyní objevuje v novém seriálu Pálava, nedávno oslavila 34. narozeniny. Jejím otcem byl bývalý ministr kultury Pavel Dostál, který v roce 2005 zemřel na rakovinu. Jeho dcera si jej neužila tolik, kolik by si přála, jak ale uvedla pro Novinky.cz, stále na něj s humorem vzpomíná.
05.09.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dostál (30 článků) , Pavla Dostálová (3 články)

Pálava: Pochlapí se Hřebec a vyzná se Ivetě? A jak to má Tomáš Matonoha s láskou v životě

 
Herec Tomáš Matonoha nás celé léto bavil jako starostlivý otec Ivušky v reprízovaném sitcomu Comeback. Teď ho budeme vídat každý týden v seriálu Pálava, který neměl zrovna šťastný start.
07.09.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Matonoha (205 článků)

Petr Kolečko patří mezi lidi, kteří nejsou srabi, říká hvězda seriálu Pálava

 
Na obrazovkách se už stačila zabydlet seriálová novinka televize Prima Pálava, je tedy nejvyšší čas důkladněji se seznámit s představitelkou hlavní role Pavlou Dostálovou. Patří mezi lidi, kterým úsměv nemizí z tváře snad ani ve spánku. Řeč nad kávou šla nejen o samotném seriálu, ale třeba také o tom, jaké to bylo dospívat jako dcera ministra Pavla Dostála.
10.10.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (309 článků) , Pavel Dostál (30 článků) , Pavla Dostálová (3 články)

Salon dostal pokutu, protože neposkytoval erotickou masáž

 
Pracovníci ruského antimonopolního úřadu pokutovali permský masážní salon za to, že zákazníkům neposkytoval erotické služby. Podle středeční zprávy permského rozhlasu kontrolory rozlobilo, že salon propagoval erotické služby na slevovém webu, ale ve skutečnosti prováděl jen "obyčejnou masáž".
02.11.2011 16:25 |

podobné články

Aukční salón výtvarníků pro Konto Bariéry letos už podvanácté

 
Nadace Charty 77 pořádá už 12. aukční salón výtvarníků pro Konto Bariéry. Tento salón je nejen největší charitativní aukcí s díly českých výtvarníků, ale současně také nekomerční přehlídka současné výtvarné scény napříč generacemi i žánry.
28.11.2014 16:22 |

podobné články

Jak vypadá kadeřnictví, které si zamiluje každý OPRAVDOVÝ muž? Whiskey, doutníky a především dokonalý odpočinek!

 
Do kadeřnictví vždy muži chodili s lehkým odporem. Salon plný žen v natáčkách, klimazónů, dámských časopisů, propírajících celebrity, se zdál být mírně pánskou noční můrou. I kvůli těmto situacím se zrodil nápad stvořit salon, kde ženu v holičském křesle či za ním prostě neuvidíte. Salon, kde teče whisky a kolínská proudem a ze vstupních dveří se line vůně jihoamerických doutníků. Mise byla zkrátka jasná. Vytvořit místo, kde si muž odpočine od okolního světa, odejde dokonale upraven s novým účesem, hladce oholen, ale především odejde úplně s čistou hlavou obohacen o nepřenosný zážitek.
09.06.2015 11:51 |

podobné články

Skandály v umění: Salon odmítnutých

 
Pro francouzské malíře a sochaře 19. století byl Pařížský salon (Salon de Paris) jednou z mála příležitostí, jak představit svou tvorbu a současně si vydobýt společenské uznání širokého publika.
15.11.2015 16:26 |

podobné články