Článek

Davis (Zelení): Snění premiéra o nových jaderných blocích, suchu i obnovitelným zdrojům navzdory

 
Komentář na facebookovém profilu k současnému suchu a jaderným elektrárnám
14.05.2020 15:10 |

podobné články

Podobné články

Ekonomika.cz: Německo se odklání od jádra. Přechod k obnovitelným zdrojům má ale slabiny

 
Ekonomické experty znepokojuje, co Německo, hospodářský tahoun Evropy, provádí se svou energetickou základnou. Podle časopisu Nature je německý přechod k obnovitelným energetickým zdrojům (OZE) energetickým hazardem. Reformou německé energetiky se tento týden zabývá portál Ekonomika.cz.
14.11.2013 12:06 |

podobné články

Energetický regulační úřad přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) přizná obnovitelným zdrojům energie 42 miliard korun. Informovala o tom dnes Česká televize. Cenové rozhodnutí na výplatu podpory podepíše místo předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové, která je na dlouhodobé dovolené v zahraničí, místopředseda úřadu. Regulační úřad rozhodl poté, co nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z obnovitelných zdrojů dnes vyšlo ve Sbírce zákonů.
28.12.2015 15:25 |

podobné články

Cenová rozhodnutí ERÚ a jejich příprava

 
Cenová rozhodnutí jsou základem pro stanovení regulovaných cen energií a zásadní jsou také pro vyplácení podpor podporovaným zdrojům energie ze strany OTE, a.s. (OTE). Zákonný termín pro vydání cenových rozhodnutí k cenám tepelné energie a podporovaným a obnovitelným zdrojům energie je do konce září, pro sektor plynárenství a elektroenergetiky do konce listopadu.
17.08.2016 15:30 |

podobné články

Zelení: Dělení ČEZ a výstavba drahých jaderných elektráren nedává smysl

 
Ve čtvrtek, 1. 2., byl zveřejněn plán polostátního gigantu ČEZ na financování výstavby nových jaderných bloků. Kromě státních garancí pro jadernou energetiku, které Zelení dlouhodobě kritizují, obsahuje preferovaná varianta také rozdělení a částečnou privatizaci firmy. Zelení jednoznačně nesouhlasí s tímto postupem.
03.02.2018 13:45 |

podobné články

Paroubek (LEV 21): Potřebuje Česká republika rozšířit Temelín?

 
Podporovatelé rozšíření Jaderné elektrárny Temelín získali posilu v novém americkém velvyslancovi Schapirovi. V EU však panuje trend přecházet k obnovitelným zdrojům a i navzdory různým zájmovým skupinám se tomu nemůžeme vyhnout ani my.
04.10.2014 21:01 |

podobné články

Úřad stopne podporu novým obnovitelným zdrojům energie

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) výrazně omezí podporu nových obnovitelných zdrojů energie. Po středečním jednání s prezidentem Václavem Klausem o tom informovala předsedkyně ERÚ Alena Vitásková s tím, že ji výhledově zcela zastaví.
22.02.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9878 článků)

Úřad stopne podporu novým obnovitelným zdrojům energie

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) výrazně omezí podporu nových obnovitelných zdrojů energie. Po středečním jednání s prezidentem Václavem Klausem o tom informovala předsedkyně ERÚ Alena Vitásková s tím, že ji výhledově zcela zastaví.
22.02.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9878 článků)

Výkupní cena elektřiny ze solárních panelů se bude snižovat o 5 pct ročně

 
Prezident Václav Klaus podepsal novelu zákona o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, která umožňuje snížení výkupní ceny elektřiny ze solárních panelů, aby nebyla zvýhodněna proti jiným obnovitelným zdrojům.
10.05.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9878 článků)

Obnovitelným zdrojům hrozí, že přijdou o státní dotace

 
Masivní škrty a úspory státu se možná dotknou i podpory elektřiny z obnovitelných zdrojů. Vedení Energetického regulačního úřadu nyní zvažuje variantu, že by se zelené zdroje zvýhodňovaly vyšší výkupní cenou proudu. Kvůli omezení příspěvků se může stát, že Česko nesplní závazek EU, aby byl v roce 2020 podíl obnovitelných zdrojů 13,5 procent.
15.12.2011 11:10 |

podobné články

Klaus by měl odvolat Vitáskovou z čela ERÚ, žádají ekologové

 
Ekologické organizace v pátek poslaly otevřený dopis prezidentovi Václavu Klausovi, aby odvolal předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou. Nelíbí se jim její přístup k obnovitelným zdrojům energie. Vitásková tento týden oznámila, že ERÚ plánuje od roku 2014 zastavit finanční podporu obnovitelných zdrojů, informuje ČTK.
27.04.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9878 článků)

Za elektřinu si opět připlatíte. Poděkujte obnovitelným zdrojům

 
V příštím roce čeká elektřinu opět zdražení. Nárůst cen způsobují sluneční elektrárny, na jejichž podpoře zákazníci zaplatí o 8,2 miliardy korun více než letos. Zároveň o dvě miliardy klesne příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů ze strany státu.
27.08.2012 08:25 |

podobné články

Premiér Nečas: Jak zachránit energetiku EU

 
Česká republika bude nadále konzistentně hájit rozpočtovou zodpovědnost na národní, ale i evropské úrovni. Současně je klíčovou věcí zvyšování konkurenceschopnosti Evropské unie. Co ji zhoršuje? Přístup k obnovitelným zdrojům, který vede k neúměrným ekonomickým nákladům.
22.05.2013 13:45 |

podobné články

Zeman je proti obnovitelným zdrojům energie, preferuje jádro

 
Prezident Miloš Zeman nepokládá za správné, aby se příliš zvyšoval podíl obnovitelných zdrojů energie. Podle něj jsou drahé a subvencemi vysávají státní rozpočet. Také zvyšují ceny pro domácnosti a výrobce, řekl dnes prezident u příležitosti otevření Střediska pro civilní jadernou spolupráci mezi USA a Českou republikou. Jaderná energetika má podle Zemana budoucnost, protože není producentem skleníkových plynů.
26.03.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23864 článků)

Česku pomohou obnovitelné zdroje, zaznělo v ČT. A Mládek se rozčílil

 
Jak dosáhnout energetické soběstačnosti Česka? Výkonný ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost Martin Sedlák a regionální koordinátor Greenpeace ČR Jiří Jeřábek mají za to, že nám pomůže jít cestou obnovitelných zdrojů. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) ale připomněl, že české domácnosti platí za energie obrovské peníze a to právě kvůli obnovitelným zdrojům.
30.05.2014 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (672 článků)

Rozptýlené elektrárny – budoucnost energetiky?

 
Nespolehlivost slunečních a větrných elektráren, způsobená jejich závislostí na denní době a počasí, je největším problémem masivního přechodu od klasických k obnovitelným zdrojům energie. V Německu věří, že řešením by mohly být takzvané „virtuální“, nebo také „rozptýlené“ elektrárny. V Česku zatím v tomto směru převládá spíš skepse.
04.06.2014 14:20 |

podobné články

Šimoník (SZ): Fotovoltaika? Cesta ode zdi ke zdi

 
Novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou tento týden schválila vláda, dává naději na postupné obnovení civilizovaného chování státu k obnovitelným zdrojům energie (OZE).
25.10.2014 08:25 |

podobné články

MAS: Registrace na seminář "Úspory enegrie" je prodloužena

 
Tradiční podzimní seminář, věnovaný úsporám energie a obnovitelným zdrojům, se letos koná ve čtvrtek 26. listopadu 2015. Místem konání je Fotbalová hospůdka v Blansku (Údolní 10), začátek semináře je v 8.30 hodin.
16.11.2015 10:11 |

podobné články

Prezident Zeman se sešel s ministrem Jurečkou. Kvůli šéfce ERÚ Vitáskové

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes na setkání s prezidentem Milošem Zemanem řešil dopady rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) o omezení podpory obnovitelným zdrojům energie (OZE). Ve středu o problematice podpory OZE bude prezident jednat s šéfkou ERÚ Alenou Vitáskovou, řekl dnes ČTK Jurečka. Právě pouze prezident může šéfku ERÚ na návrh vlády z funkce odvolat.
24.11.2015 21:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23864 článků) , Marian Jurečka (699 článků)