Článek

David (SPD): Priority EU. Dovozy jedů z Ukrajiny a likvidace evropských zemědělců

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zemědělství.
18.03.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: David David (1865 článků) , David David (1398 článků)
Podobné články

Proces likvidace dceřiných společností Nemocnice Na Homolce je připraven, nyní již potřebujeme jen souhlas vlády

 
Nemocnice Na Homolce předložila prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví vládě k odsouhlasení plán likvidace své dceřiné společnosti Holte, s. r. o., který vypracovala nezávislá likvidátorka. Ta byla úkolem pověřena v lednu letošního roku s cílem maximalizovat likvidační zůstatek. Pokud Vláda ČR plán likvidace schválí, nic již nebude stát v cestě realizaci likvidace, tedy definitivnímu formálnímu zániku Holte, s. r. o.
29.04.2016 12:35 |

podobné články

Největší český zpracovatel krůt potřetí zkrachoval. Doplatil na dotované dovozy

 
Adex z Lomu u Tachova, největší zpracovatel krůt v zemi, už potřetí za 11 let ukončil výrobu. Podnik zlikvidovaly dotované dovozy z Polska a Německa. Českolipský podnikatel, který podnik předloni koupil v konkurzu, se navíc s výrobky neprosadil v obchodních řetězcích a po 1,5 roce fungování továrnu zavřel.
26.08.2010 13:06 |

podobné články

Veterináři varují před dovozy psů z ciziny, hrozí vzteklina

 
Státní veterinární správa (SVS) ve čtvrtek varovala před dovozy psů neznámého původu ze zahraničí, zejména z Rumunska. Do Česka by tímto způsobem mohla být zavlečena smrtelně nebezpečná vzteklina, která se v zemi nevyskytuje od roku 2002. Informoval o tom mluvčí SVS Josef Duben.
20.02.2014 17:30 |

podobné články

Hlasování pro Green Deal? Toto vytáhl europoslanec na pozadí protestu zemědělců

 
Europoslanec Ivan David (SPD) podporuje protesty zemědělců, které v poslední době zaplavily téměř všechny státy Evropské unie. Zemědělcům totiž podle Davida neustále rostou výdaje a klesají zisky, a to zejména kvůli pravidlům spojeným s Green Dealem. A tak David před blížícími se eurovolbami připomíná, že europoslanci SPD byli téměř jediní z českých zástupců, kteří v roce 2020 hlasovali proti přijetí Green Dealu.
16.02.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: David Green (5 článků) , David Green (27 článků) , Ivan Green (20 článků) , David Green (27 článků) , David Green (46 článků) , Ivan Ivan (2931 článků) , David Green (20 článků) , David David (1865 článků) , David Green (25 článků) , David David (1398 článků) , Ivan Ivan (509 článků)

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1966 článků) , David Beckham (1141 článků)

Veleba: Náklady na výrobu 38 Kč, prodejní cena 35 Kč. Pane Prouzo, řekněte zemědělcům pravdu

 
„Česká republika nahradila vlastní výrobu dovozy. A nezodpovědní politici tomu ještě tleskají,“ říká bývalý senátor Jan Veleba. Jasnou výtku směřuje i na premiéra Fialu. V souvislosti s jeho zvolením do čela ODS pak vzpomíná Brežněva či Castra. V rozhovoru na konkrétním případu popsal, kolik „vydělá“ na kilogramu vepřového český zemědělec a doporučil srovnání s následnými cenami v obchodech. Vysvětlil také, co může nastat v souvislosti s dodávkami obilovin na krmné směsi z Ruska a Ukrajiny. Na závěr upozornil na zájem německých zemědělců o půdu v českém pohraničí.
11.04.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (506 článků) , Jan Fiala (506 článků)

ANO by mohlo prosazovat politické priority SPD, oznámil po jednání s Babišem Okamura

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura po dnešní schůzce s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem a dalšími představiteli ANO uvedl, že mezi nimi lze nalézt programové kompromisy a že by ANO mohlo prosazovat politické priority SPD. Okamurovo hnutí dnes podle něho se zástupci ANO nejednalo o tom, jestli vstoupí do vlády nebo případně nový kabinet podpoří. Babiš řekl, že jednotlivé požadavky SPD zanalyzují jeho experti a poté bude ANO iniciovat případnou další schůzku, uvedl Okamura po jednání novinářům.
18.01.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Tomio Okamura (3133 článků)

Traktory jezdí denně, smál se ministr Nekula protestům zemědělců

 
Agrární komora a Zemědělský svaz zorganizovaly už druhý protest proti změnám u dotací pro zemědělce. Kabinet chce více podporovat malé farmáře. Ve čtvrtek tak vyjely na silnice stovky zemědělců s traktory, nákladními auty a další technikou. „To je normální, traktory přece jezdí denně,“ komentoval protest v pořadu Interview ČT24 Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr zemědělství. Akci zemědělců chápe jako „nešťastnou formu komunikace“, takovému nátlaku odmítá ustupovat.
20.01.2022 20:30 |

podobné články

Dvořák nahrává Babišovi? Reportáž ČT zvedla ze židle publicistu. Jeden záběr ho zvlášť dopálil

 
Kritiku za své včerejší zpravodajství sklízí od historika a publicisty Ivo Cermana Česká televize. Ta podle něj při reportáži k aktuálním potížím zemědělců akcentovala, že „jedinou příčinou potíží zemědělců je současná vláda“. Nemůže se tak ubránit dojmu, že takovým zpravodajstvím generální ředitel ČT Petr Dvořák „zase nahrává Babišovi“, jelikož o růstu nákladů zemědělců kvůli klimatickým nápadům nepadlo ani slovo. Cerman připomíná, že to byl právě kabinet expremiéra Andreje Babiše (ANO), kdo v EU tzv. Zelenou dohodu tiše podporoval.
28.05.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Petr Dvořák (881 článků) , Petr Dvořák (876 článků)

Střelba! Protesty zemědělců v Německu narušeny. Už se ví více

 
Němečtí zemědělci dál protestují. O pořádný rozruch při protestech se ještě v pondělí postaral čtyřiatřicetiletý muž, který v okrese Göppingen začal na kolonu traktorů střílet. Byla to však jen střelba slepými náboji. Prezident zemědělců Joachim Rukwied (62) odhadl, že v první den protestů se na silnicích objevilo na 100 tisíc protestujících farmářů se svými traktory, což označil za úspěch. Dnes opoziční CDU/CSU dává najevo, že protestům zemědělců rozumí.
09.01.2024 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Němečtí zemědělci pohrozili dalšími protesty, vypískali ministra financí

 
Pokud vláda nezmírní daňovou zátěž zemědělců, budou protesty pokračovat. Dnes to na velké demonstraci v Berlíně proti chystaným vládním škrtům prohlásil šéf Svazu německých zemědělců (DBV) Joachim Rukwied. Před rozzlobené farmáře předstoupil také spolkový ministr financí Christian Lindner, který po celou dobu svého projevu čelil pískotu. Lindner řekl, že rozhořčení zemědělců chápe, ale že on jako správce rozpočtu odmítá další zadlužování, které by bylo i na úkor farmářů.
15.01.2024 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Traktory v ulicích i v ČR? U zemědělců to vře zezdola a chtějí akci

 
„Jsme přesvědčeni, že činnost Agrární komory ČR při obhajování zájmů českých zemědělců je nedostatečná a vede k dalšímu snížení zemědělské produkce, respektive potravinové bezpečnosti,“ píší signatáři otevřeného dopisu. Ten adresují mimo jiné okresním Agrárním komorám ČR. Reagují na nedávné protesty zemědělců v Německu a srovnávají postoj českých a německých představitelů zemědělství. Přišli s výzvou! Podepsáni členové Klubu 2019 i další experti nejen z řad zemědělství.
17.01.2024 12:00 |

podobné články

„Traktory byly mimo Prahu.“ Fiala, Výborný a Agrární komora. Jan Veleba tuší, co se stalo

 
„U nás místo Prahy manifestační jízdy po regionech, v Polsku generální stávka!“ srovnává exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 a není nadšen z protestní akce českých zemědělců, která se místo 21. března v Praze konala o den dříve v regionech. Zmínil „kabaret“. Upozornil také na to, že stále prý nemá legitimní odpověď na požadavky, které dali zástupci zemědělců ministru Výbornému 19. února v Praze. Situaci českých zemědělců přirovnal k bajce filozofa Ezopa o fůře prasátek. „Na čele zákonné organizace musí stát někdo, kdo má vizi, pevnou ruku a za sebou tvrdou práci v terénu,“ vzkazuje pak v souvislosti s Agrární komorou.
24.03.2024 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (506 článků) , Jan Fiala (506 článků)

Příhodová (ODS): Likvidace lagun v Ostravě provází chyby, pochybnosti a neprůhlednost

 
Občané mají právo na zveřejnění faktů a na odpovědi k otázkám kolem likvidace lagun v Ostravě. Trvající pochyby kolem likvidace vyvolávají množství spekulací, jak a co se vlastně děje na lagunách.
15.10.2011 11:30 |

podobné články

Sobotka (ODS): Schválením EET v Senátu se republika vydala cestou postupné likvidace drobných živnostníků

 
Senátem prošla většinou 40 koaličních hlasů, jen 20 nás bylo proti, norma, známá jako EET. Česká republika se tak vydala cestou postupné likvidace drobných podnikatelů a živnostníků. Vydala se také cestou likvidace rovných podmínek v podnikání, jednoho z pilířů demokratické společnosti.
18.03.2016 11:20 |

podobné články

DIAMO: Veřejné projednávání koncepce likvidace odvalů

 
Dne 9. 5. 2017 proběhlo veřejné projednávání koncepce likvidace odvalů na Příbramsku, na kterém byla veřejnost seznámena s variantami řešení likvidace odvalů a s výsledky individuálních jednání s dotčenými obcemi.
10.05.2017 08:50 |

podobné články

„Občané neznají pravdu.“ Levné potraviny od SPD: Ivan David po sprše od novinářů

 
Kritika novinářů a zemědělců na adresu kampaně Český jarmark, v rámci níž bude SPD prodávat české potraviny za velmi nízké ceny. „Někteří občané stále nepochopili, že ceny, na které jsou zvyklí, tvoří obchodní řetězce. Jejich přirážky jsou v desítkách až stovkách procent. Občané také nevědí, že ‚výrobní ceny‘ zahrnují i ceny obalů a dovoz do prodejen. Ziskovost zemědělské výroby byla zahraničními obchodními řetězci zatlačena k jednotkám procent a někdy i pod výrobní cenu. Proto bude možné nabízet potraviny v Českých jarmarcích na akcích SPD za tak ‚neuvěřitelné‘ ceny, na kterých ale dodávající firmy neprodělají,“ odráží ji europoslanec Ivan David. Ten hovořil i o zavádění covid pasů či Bělorusku.
14.06.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2931 článků) , David David (1865 článků) , David David (1398 článků)

Ukrajinské obilí: „Soucítíme, ale...“ Úder na Fialu

 
Agrární komora České republiky se poměrně ostře vymezila proti politice, kterou vláda Petra Fialy praktikuje v souvislosti s dovozem ukrajinského obilí a s tím souvisejícím ochranou zájmů českých zemědělců. Ministerstvu zemědělství agrárníci vytýkají malou akceschopnost a odvolávání se na solidaritu. „Soucítíme s Ukrajinou, ale jejich dovozy nemohou zlikvidovat české zemědělce,“ zaznělo také v prohlášení Agrární komory ČR.
27.07.2023 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6333 článků)

Vláda schválila priority plánu na začlenění uprchlíků. Bude třeba 54 miliard, míní Rakušan

 
Vláda dnes schválila strategické priority pro řešení uprchlické vlny a zřídila funkci koordinátora. Dočasně jím bude vicepremiér Vít Rakušan (STAN), uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Migrace z Ukrajiny zpomaluje nebo se zastavila, řekl Rakušan. Zvládnutí uprchlické vlny z Ukrajiny vláda odhladla na 54 miliard korun, potvrdil.
13.04.2022 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (817 článků)