Článek

David (SPD): Macron prý chce nahradit von der Leyenovou

 
Informace na svém veřejném facebookovém profilu o údajných ambicích francouzského prezidenta Macrona na post ve vedení Evropské komise
26.04.2024 17:25 |

podobné články

Osobnosti: David David (1880 článků) , David David (1410 článků)
Podobné články

Lekl se zemědělců, von der Leyenovou hází přes palubu. Macron překvapil

 
S blížícími se eurovolbami to začíná vřít i mezi unijními lídry. Nejnověji Emmanuel Macron chytl „za koule“ Ursulu von der Leyenovou a domáhá se pozastavení dohody, proti které protestují francouzští zemědělci. Předsedkyně eurokomise, pro kterou je francouzský prezident klíčovým spojencem v jejích ambicích na druhý mandát, je prý pod velkým tlakem.
31.01.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (781 článků)

„Dostane lekci!“ Je zle. Válka uvnitř EU. Polsko chce srazit Leyenovou. Verhofstadt konflikt přiostřuje

 
Polská vláda přitvrzuje ve sporu s Evropskou komisí v souvislosti s dodržováním zásad právního státu, které vyžaduje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta jimi podmiňuje vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur (přes 800 miliard korun), které nyní blokuje. Polsko vyhrožuje, že vytvoří koalici, s níž von der Leyenovou sesadí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt vyhrožuje jménem europarlamentu šéfce Evropské komise také, a sice že ji sesadí, pokud peníze naopak vyplatí. V sázce je podle něj duše Evropy.
09.08.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (37 článků)

Hnízdil přesně ví, o co jde v průšvihu von der Leyenové

 
Dva měsíce před volbami do Evropského parlamentu čelí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyšetřování kvůli možné korupci v souvislosti s nákupem vakcín proti covidu od firmy Pfizer. „Zavání to megakorupcí a největším tunelem v evropském zdravotnictví všech dob,“ říká pro ParlamentníListy.cz lékař Vladimír Čížek. „Dnes už málokdo pochybuje o tom, že se od počátku jednalo o plánovaný, sofistikovaný podvod,“ přidává se Jan Hnízdil. „Nedělám si iluze, že by vyšetřování mohlo stát paní von der Leyenovou svobodu,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz advokát Tomáš Nielsen.
03.04.2024 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nielsen (2 články)

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (422 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš přivítá v Praze předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou

 
Předseda vlády české republiky Andrej Babiš přivítá v pondělí 19. července 2021 předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která navštíví Českou republiku v souvislosti se schvalováním národních plánů obnovy členských států Evropské unie.
16.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26298 článků)

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

 
Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých českých médií krátce před společnou tiskovou konferencí s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Ta na začátku minulého týdne přijela do Prahy, aby uvedla český Národní plán obnovy a také potvrdila, že Česko dostane 180 miliard korun z EU fondu. „Chcete vědět, jak někteří novináři záměrně lžou a jak kvůli tomu klidně poškodí i celé Česko?“ pokládá si řečnickou otázku Babiš úvodem komentáře, jehož plné znění ParlamentníListy.cz zveřejňují.
26.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26298 článků)

Ivan David: Nechci slevu zadarmo, pravila Ursula von der Leyenová

 
Nyní vyšetřuje Von der Leyenovou žalobce. Nákupy vakcín mají důsledky.
16.10.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2942 článků) , David David (1880 článků) , David David (1410 článků) , Ivan Ivan (520 článků)

EU chystá dvanáctý balík protiruských sankcí, uvedla po summitu von der Leyenová

 
Evropská unie připravuje dvanáctý balík sankcí na Rusko kvůli jeho napadení Ukrajiny, uvedla dnes po summitu EU předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EU chce zejména postihnout zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Podle von der Leyenové o tom jedná s jednotlivými členskými zeměmi i partnery ze skupiny G7. EU se též na summitu shodla na další pomoci Ukrajině. Dalším významným tématem vrcholné dvoudenní schůzky, která dnes skončila, byla podpora legální migrace, zamezení té nelegální nebo rozvoj konkurenceschopnosti.
27.10.2023 18:05 |

podobné články

Von der Leyenová slíbila Slovinsku 400 milionů eur na obnovu po povodních

 
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes při návštěvě povodněmi postiženého Slovinska slíbila prostředky na obnovu země. Ještě letos dostane Slovinsko z unijního fondu solidarity 100 milionů eur (2,4 miliardy korun), trojnásobek pak příští rok, uvedla na tiskové konferenci na louce v zatopené oblasti von der Leyenová.
09.08.2023 14:35 |

podobné články

Von der Leyenová na summitu G20 navrhla globální systém emisních povolenek

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky, jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X.
09.09.2023 15:35 |

podobné články

„Drahý Petře!“ „Ursulo!“ objímal se Fiala s Leyenovou. Jenže pak… „Vojín Jurečka“ strhl toto

 
Česká republika dnes od Francie přebírá předsednictví Radě EU, během něhož se chce zaměřit zejména na oblast energetiky a na obnovu Ukrajiny. Vládní politici dnes k příležitosti slavnostního zahájení sezvali špičky EU netradičně na zámek v Litomyšli, kde došlo na velmi srdečné přivítání českého předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou. Po něm přišli na řadu i jednotliví ministři včetně Mariana Jurečky, který předsedkyni EK evidentně zaskočil. „Soudružko vedoucí, vojín Jurečka!“ šíří se posměch po setkání.
01.07.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků)

Nebudeme poslouchat Berlín, ani Leyenovou... „Vzpoura“ v EU. Kvůli Ukrajině

 
Evropská komise chce uvolnit zákaz dovozu ukrajinské zemědělské produkce do EU – a z Polska, z Maďarska a ze Slovenska hned přišla reakce. „Nebudeme poslouchat Berlín, ani von der Leyenovou, ani Tuska,“ nechal se slyšet polský premiér Mateusz Morawiecki. I maďarský premiér Viktor Orbán se ozval. Děje se tak v době, kdy je jasné, že válka je pro obě strany hodně drahá. Magazím Forbes spočítal, že jen za rakety vypálené na Ukrajinu už Rusové vydali přes 21 miliard dolarů. A to není všechno…
17.09.2023 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (79 článků) , Viktor Viktor (160 článků)

Je to lidské právo! rozčílil se Šafr na Babiše. Zastal se Ursuly von der Leyen a svěřil se, že má strach o demokracii

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A s Leyenovou souhlasí šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
13.03.2020 20:01 |

podobné články

Markéta Šichtařová odhaluje fatální dopady plánu von der Leyenové. Co pak udělá Čína s Evropou? Je to jasné

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by se zcela hypoteticky podařilo splnit technicky nemožný plán vyhlášený předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, snížit emise CO2 k roku 2030 nejméně na 55 procent, znamenalo by to likvidaci evropského průmyslu a evropské prosperity. Markéta Šichtařová je navíc přesvědčena, že už jen nepodařený pokus o dosažení tohoto cíle evropskou ekonomiku oslabí. Davovou obsesi, kterou pozorujeme v souvislosti s covidem, srovnává s hrůzou z uhlíku a s tím, že se kvůli němu upečeme.
20.09.2020 17:40 |

podobné články

Trable v Bruselu: Babiše přijala Von der Leyenová. A odjela kvůli kontaktu s nakaženým

 
Do Bruselu byl svolán další summit EU. Český premiér Andrej Babiš se v Belgii sešel s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a předal jí tzv. plán obnovy, na jehož základě může Česko získat až 182 miliard korun z unijního fondu krizové pomoci ekonomikám stiženým koronavirovými omezeními. Šéfka eurokomise však následně summit opustila. A to kvůli kontaktu s nakaženým.
15.10.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26298 článků)

Zaplaťte Maďarsku! Orbán si vyšlápl na von der Leyenovou. Nevídané

 
Maďarský premiér Viktor Orbán napsal dopis Ursule von der Leyenové. Dopis, ve kterém připomíná zásluhy Maďarska a dalších hraničních států EU o zachycení migrační krize v roce 2015. Vzhledem k tomu, že dění v Afghánistánu, hybridní hrozby od Alexandra Lukašenka i další světové události vyvolávají důvodné obavy z další vlny běženců, bylo by vhodné se k těmto úspěšným nástrojům vrátit.
03.11.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (291 článků)

Obří dohoda na nákup u Pfizeru: Ombudsmanka kritizuje tajné jednání šéfky eurokomise

 
Úřad evropského veřejného ochránce práv dnes obvinil Evropskou komisi (EK) z pochybení kvůli tomu, že orgán nezveřejnil textové zprávy mezi šéfkou EK Ursulou von der Leyenovou a šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou, které si vyměnili při vyjednávání obří dohody o nákupu vakcín proti covidu-19. O komunikaci informovala loni v dubnu von der Leyenová, EK však po žádosti novinářů uvedla, že o zprávách nezbyl žádný záznam. EK odmítla věc komentovat, úřad však podle mluvčího odpoví ombudsmance Emily O’Reillyové v řádném termínu.
28.01.2022 12:30 |

podobné články

Fiala ocenil francouzské předsednictví, von der Leyenová spoléhá na to české

 
Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil předcházející francouzské předsednictví v Radě EU. Podařilo se mu podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Řekl to na dnešní tiskové konferenci po jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Fiala ocenil, jakou roli komise sehrála v přípravě protiruských sankcí.
01.07.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6391 článků)

Von der Leyenová: Odvaha má jméno Ukrajina. Pomůžeme každému

 
Česká televize na zpravodajském kanále živě vysílala „zprávu o stavu Evropské unie“, pronášenou předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou před europoslanci ve Štrasburku. Asi po hodině se však spojení přerušilo.
14.09.2022 10:55 |

podobné články