Článek

David (SPD): Druhé funkční období von der Leyen čím dál nepravděpodobnější

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke klesající podpoře předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové
22.04.2024 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (1881 článků) , David David (1411 článků)
Podobné články

Piráti: Předsedkyně Evropské komise rezignovala na realitu

 
Komise musí zesílit úsilí v oblasti ochrany demokracie. V zásadním projevu Ursuly von der Leyen chyběla také sebereflexe, týkající se zákona o čipech nebo soukromí evropský občanů. Tak hodnotí pirátští europoslanci poslední projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen v aktuálním volebním období.
15.09.2023 07:25 |

podobné články

Premiér Sobotka jednal s ministryní obrany SRN Ursulou von der Leyen

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým ve čtvrtek 4. června 2015 ve Strakově akademii setkal s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen. Společně projednali česko-německý strategický dialog, spolupráci ministerstev obrany a zahraniční témata.
05.06.2015 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1951 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Ursula von der Leyen chce brzy otevřít hranice: Virus se nesmí rozšířit a EU trpět, říká

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se obává o soudružnost Evropské unie, a to kvůli situaci kolem koronaviru. Evropská komise prý připravuje strategii, jak co nejrychleji otevřít hranice, aniž by se něco pokazilo. V rozhovoru s agenturou DPA uvedla, že se schengenský prostor bez kontrol na vnitřních hranicích mezi státy ocitl ve špatné situaci.
28.03.2020 14:26 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Von der Leyen chce EU 2.0

 
Koronavirem zhasnutá Evropská unie připomíná noční lokál, který obchází vrchní číšník a přemlouvá hosty k placení. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen mluví o velké chvíli Evropy. Buď najdeme peníze na investice do společné budoucnosti, nebo stáhněme roletu a jděme si po svých.
28.05.2020 22:20 |

podobné články

Pekarová Adamová v brýlích Gucci, von der Leyen v levných keckách: Političky se vymódily

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen strávila v Praze několik hodin. A stihla toho dost. Nejprve skočila na oběd s českými politiky, prošla si Karlův most, naučila se čepovat pivo a zapózovala hned s několika fanoušky. Při jejím putování metropolí ji doprovázela předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Tohle všechno zachytil fotoreportér redakce eXtra.
02.05.2024 05:10 |

podobné články

Je to lidské právo! rozčílil se Šafr na Babiše. Zastal se Ursuly von der Leyen a svěřil se, že má strach o demokracii

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A s Leyenovou souhlasí šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
13.03.2020 20:01 |

podobné články

Von der Leyenová slíbila Slovinsku 400 milionů eur na obnovu po povodních

 
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes při návštěvě povodněmi postiženého Slovinska slíbila prostředky na obnovu země. Ještě letos dostane Slovinsko z unijního fondu solidarity 100 milionů eur (2,4 miliardy korun), trojnásobek pak příští rok, uvedla na tiskové konferenci na louce v zatopené oblasti von der Leyenová.
09.08.2023 14:35 |

podobné články

Von der Leyenová na summitu G20 navrhla globální systém emisních povolenek

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky, jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X.
09.09.2023 15:35 |

podobné články

EU chystá dvanáctý balík protiruských sankcí, uvedla po summitu von der Leyenová

 
Evropská unie připravuje dvanáctý balík sankcí na Rusko kvůli jeho napadení Ukrajiny, uvedla dnes po summitu EU předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EU chce zejména postihnout zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Podle von der Leyenové o tom jedná s jednotlivými členskými zeměmi i partnery ze skupiny G7. EU se též na summitu shodla na další pomoci Ukrajině. Dalším významným tématem vrcholné dvoudenní schůzky, která dnes skončila, byla podpora legální migrace, zamezení té nelegální nebo rozvoj konkurenceschopnosti.
27.10.2023 18:05 |

podobné články

Hnízdil přesně ví, o co jde v průšvihu von der Leyenové

 
Dva měsíce před volbami do Evropského parlamentu čelí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyšetřování kvůli možné korupci v souvislosti s nákupem vakcín proti covidu od firmy Pfizer. „Zavání to megakorupcí a největším tunelem v evropském zdravotnictví všech dob,“ říká pro ParlamentníListy.cz lékař Vladimír Čížek. „Dnes už málokdo pochybuje o tom, že se od počátku jednalo o plánovaný, sofistikovaný podvod,“ přidává se Jan Hnízdil. „Nedělám si iluze, že by vyšetřování mohlo stát paní von der Leyenovou svobodu,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz advokát Tomáš Nielsen.
03.04.2024 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nielsen (2 články)

Dita Von Teese předvedla první šaty z 3D tiskárny

 
Americká burleskní umělkyně Dita Von Teese jako první oblékla šaty z látky potištěné nejmodernější 3D tiskárnou a posetou krystaly. Předvedla je v New Yorku. Další články k tématu: Katy Perry přišla ve světélkujících šatech, v New Yorku rázem zářila Návrhářka šokovala Londýn šaty z jačích struků a vemínek Modelka v šatech z jídla: oblékla se do řas a ozdobila se chobotnicí OBRAZEM: Dita von Teese stvořila prádlo pro ženy všech tvarů Striptýzová hvězda Dita von Teese se svlékla pro Playboy Dita von Teese je cudná i v korzetu VIDEO: Šeď ulice proměnila v zoo, na stromy maluje zvířata
09.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dita Von Teese (24 článků) , Katy Perry (693 článků)

Selhali! U příštích voleb si vzpomeňte, jak vám EU pomohla, vybízí Rozvoral z SPD. A předvídá trvalé změny

 
ROZHOVOR „Premiér Babiš chtěl vše v počátcích řídit z pozice nejvyššího manažera, což byla chyba,“ říká poslanec Radek Rozvoral (SPD), podle kterého by měl premiér Babiš raději poděkovat občanům, kteří mnoho problémů vyřešili svépomocí, ať jde o šití roušek, či o rychlý vývoj nových zdravotnických technologií skrze domácí firmy. Rozvoral se vrací také ke sporu ministrů Hamáčka a Vojtěcha a mluví o másle na hlavě ČSSD. Nešetří ani EU, která prodle něj měla stůj co stůj zabránit tomu, aby se problémy v Itálii a ve Španělsku rozvinuly do dnešního katastrofického stavu. Rozvoral připomíná, jak předsedkyně EK von der Leyen velmi rychle vzala zpět svou počáteční kritiku uzavírání hranic a věří, že občané si budou
01.04.2020 19:16 |

podobné články

Okamura (SPD): Premiér srazil podpatky. Co nám to vykládá za nesmysly?

 
Komentář na facebookovém profilu k jednání premiéra Babiše s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyen
25.09.2020 20:10 |

podobné články

Fiala (SPD): Orbán na rozdíl od Babiše před Usrulou von der Leyen nesklonil hlavu

 
Komentář na facebookovém profilu k postoji maďarského prezidenta k migračním kvótám.
03.10.2020 14:05 |

podobné články

Paní von der Leyen nechtěně řekla pravdu. Bašta doporučuje přečíst Orwella

 
„Zatím bojujeme na Ukrajině proti Rusům svými zbraněmi až do posledního Ukrajince,“ komentuje poslanec SPD Jaroslav Bašta s údivem strategii „obranného paktu NATO“ Joe Bidena.
16.05.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1150 článků)

Rozvoral (SPD): Šéfka EK Ursula von der Leyenová není důvěryhodnou osobou

 
Tvrzení, že předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová si vlastně dělá dobrý den s občanů žijících v unijních zemích, kdy něco jiného říká a něco jiného koná, si všiml i britský deník The Telegraph.
15.11.2021 15:20 |

podobné články

Ivan David: Uršula von der Leyenová pozvala Afghánce do Evropy

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v sobotu vyzvala všechny členské státy EU, aby přijaly Afghánce, kteří potřebují ochranu.
23.08.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2943 článků) , David David (1881 článků) , David David (1411 článků)

Ivan David: Nechci slevu zadarmo, pravila Ursula von der Leyenová

 
Nyní vyšetřuje Von der Leyenovou žalobce. Nákupy vakcín mají důsledky.
16.10.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2943 článků) , David David (1881 článků) , David David (1411 článků) , Ivan Ivan (521 článků)

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (422 článků)