Článek

„Dát prostor různým názorům, to se v ČT nenosí, co!“ Szántó se vysmíval Primě za vědkyni ve studiu. Jenže sám narazil

 
Zpravodaj České televize Jakub Szántó se podíval na obsah komerčního televizního vysílání, a udělalo se mu značně nevolno. Konkrétně pak, když si CNN Prima News dovolila uveřejnit rozhovor s mikrobioložkou Soňou Pekovou, která o covidu hovoří jako o „uměle vytvořeném šmejdu z laboratoře, jenž má infikovat lidi, a proti kterému je očkování absurdní“. Ve svém twitterovém příspěvku ji označil za „zdiskreditovanou lunatičku“, a sám pak musel v následné diskusi odrážet jednu kritiku za druhou.
11.07.2021 13:15 |

podobné články

Podobné články

Macek píše Dvořákovi, ať odvysílá rozhovor s vědkyní, kterou o víkendu „odstřelil“ zaměstnanec ČT

 
Stomatolog, publicista a politický komentátor Miroslav Macek má asi smůlu. Generálního ředitele ČT totiž vyzval, ať odvysílá v čase vysoké sledovanosti rozhovor s českou molekulární genetičkou Soňou Pekovou. Jeho přání se mu ale asi nevyplní. Zpravodaj České televize Jakub Szántó si totiž o víkendu pěkně odplivl, když CNN Prima NEWS odvysílala rozhovor s vědkyní, jejíž predikce považuje zpravodaj za nesmyslné. Označil ji pak za „zdiskreditovanou lunatičku“. Dal tak nepřímo najevo, že v ČT je asi na blacklistu.
13.07.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dvořák (94 článků) , Miroslav Dvořák (93 článků) , Miroslav Dvořák (93 článků)

Mezi Izraelci a Palestinci je to stále napjatější. Jakub Szántó vyprávěl své kolegyni Tvarůžkové, co se tam odehrává

 
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala ve středečním Interview ČT24 svého kolegu – zpravodaje České televize pro Blízký východ – Jakuba Szántó.
09.08.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (191 článků)

Je to černá díra. Bývalý zahraniční zpravodaj ČT Szántó vysvětloval divákům, proč velmoci vojensky operují v Afghánistánu

 
Česko uctilo památku tří vojáků, kteří padli na vojenské misi v Afghánistánu – v regionu, kde v dohledné době určitě nikdo nemůže čekat politický ani vojenský klid. Proč je tento region tak moc důležitý a mohl by se Afghánistán jednou stát demokratickou zemí evropských rozměrů? Na toto téma v pořadu Interview na ČT24 promluvil bývalý zpravodaj České televize na Blízkém východě Jakub Szántó.
08.08.2018 20:40 |

podobné články

A je jasno, kdo v Paříži během protestů demoluje výlohy a auta. Redaktor ČT Szántó a analytik Máca slyšeli mezi radikály ruštinu

 
Ve Francii několik týdnů zuří protesty hnutí žlutých vest. Podle britského deníku The Times jsou mezi aktivisty i Rusové nebo lidé napojení na Rusko. Redaktor České televize Jakub Szántó na sociální síti Twitter napsal, že mezi demonstranty slyšel ruštinu. Kreml však odmítá, že by se jakkoli podílel na rozdmýchávání protestů v hlavním městě Francie i kdekoliv jinde.
11.12.2018 18:20 |

podobné články

Výročí stovky upálených odpůrců Majdanu v Oděse. A ČT nasadila dojímavou vzpomínku Jakuba Szántó. Jen pro silné povahy

 
Reportér Jakub Szántó na ČT24 vzpomínal, jak v únoru 2014 natáčel na Ukrajině protesty během Euromajdanu na náměstí Nezávislosti v Kyjevě. Rozhovořil se o boji tamních demonstrantů a podotkl, že: „Cena za změnu režimu byla poměrně vysoká.“ Jeho vzpomínky televize pustila do vysílání právě v den výročí dosti odlišných událostí z Oděsy. Na začátku května roku 2014 tam promajdanští aktivisté zapálili budovu odborů, v níž se skrývali proruští protestující. Zatímco lidé v budově hořeli zaživa, měli aktivisté zpívat ukrajinskou hymnu a skandovat „hoř, Colorado, hoř“.
02.05.2020 20:40 |

podobné články

Výročí upálení odpůrců Majdanu v Oděse. A ČT nasadila dojímavou vzpomínku Jakuba Szántó. Jen pro silné povahy

 
Reportér Jakub Szántó na ČT24 vzpomínal, jak v únoru 2014 natáčel na Ukrajině protesty během Euromajdanu na náměstí Nezávislosti v Kyjevě. Rozhovořil se o boji tamních demonstrantů a podotkl, že: „Cena za změnu režimu byla poměrně vysoká.“ Jeho vzpomínky televize pustila do vysílání právě v den výročí dosti odlišných událostí z Oděsy. Na začátku května roku 2014 tam promajdanští aktivisté zapálili budovu odborů, v níž se skrývali proruští protestující. Zatímco lidé v budově hořeli zaživa, měli aktivisté zpívat ukrajinskou hymnu a skandovat „hoř, Colorado, hoř“.
02.05.2020 20:50 |

podobné články

Vědkyni zničil únavový syndrom, bydlí v karavanu pro koně a bude muset kočovat

 
Bývalou britskou univerzitní vědkyni, padesátiletou Victorii Hartfieldovou postihl v roce 2003 únavový syndrom a nebyla už schopná vykonávat své dřívější povolání. Musela proto prodat svůj byt, který si už nemohla dovolit. Za v přepočtu zhruba 300 000 korun koupila karavan na koně, ve kterém dodnes bydlí. Nyní ji však zřejmě čeká stěhování.
23.07.2012 12:00 |

podobné články

Vědkyni sežral šéfův mazlíček. Po krmení krokodýla našli už jen půlku těla

 
Vědkyni (†44) z indonéské laboratoře na ostrově Sulawi sežral krokodýl poté, co při krmení údajně uklouzla a spadla do výběhu zvířete. Ostatky nalezl v nádrži její kolega druhý den ráno a bylo mu z toho hodně těžko. Plaz patřil japonskému majiteli laboratoře, policisté zjišťují, jestli měl pro chov povolení, píše britský web Independent.
15.01.2019 17:05 |

podobné články

USA: Čína ukrývá v Kalifornii podezřelou vědkyni

 
Pouhý den poté, co nechaly Spojené státy uzavřít čínský konzulát v Houstonu z důvodu „ochrany amerického duševního vlastnictví a amerických důvěrných informací“, řeší Američané problém s čínským konzulátem v San Francisku. Ten podle FBI ukrývá čínskou vědkyni, která při získávání víza zamlčela předchozí zkušenosti v čínské armádě.
23.07.2020 14:15 |

podobné články

Vědkyni a maminku (†43) zavraždili při běhání: Sousedé jí udělali památník z bot

 
Třiačtyřicetiletou vědkyni indického původu Sarmisthu Senovou našli v sobotu ráno mrtvou v parku v texaském městě Plano. S její smrtí má možná něco společného zloděj Bakari Moncrief, kterého zatkli nedaleko místa vraždy. Zdrcení místní obyvatelé na její počest nosí na místo její smrti běžecké boty.
09.08.2020 21:35 |

podobné články

Odsouzený model se vysmíval policii a na Bali točil gay porno: Skončil v kambodžské base na neurčito

 
Nafoukaný Brit Terrence Murrell (31) si o sobě hodně myslel. Potetovaný model ve své domovině prodával nelegální steroidy. Byl usvědčen z prodávání ilegálních substancí a odsouzen na 37 měsíců ve vězení. Jenže pláchl z domoviny a na Bali se vysmíval policii svým okázalým stylem života. Teď ale nad frajírkem spadla klec!
08.04.2020 19:20 |

podobné články

»Rocky« Stallone se vysmíval »Zvířeti« Tysonovi: Miku, jsi měkkota!

 
Měl z něj srandu! Ano, nesmrtelný Rocky se vysmíval legendárnímu »Zvířeti«! Stalo se při uvedení nových jmen do boxerské Síně slávy. A stárnoucí hollywoodská superstar Sylvester Stallone (64) si utahovala z Mika Tysona (44).
14.06.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Sylvester Stallone (323 článků)

Nehorázná drzost! AMNESTOVANÝ muž se v Turnově vysmíval oběti

 
Nehoráznou drzost měl muž v Turnově, kterého před časem pustili díky prezidentské amnestii na svobodu. Navštívil svou oběť a té se drze vysmíval!
01.02.2013 13:40 |

podobné články

Amnestovaný se vysmíval své oběti, policie nic dělat nemůže

 
Amnestovaný muž přišel v Turnově na Semilsku za osmdesátiletým seniorem, jehož předtím připravil o úspory. Podle vedoucího turnovské policie Milana Drahoňovského své oběti se vysmíval, že si nemusel odsedět celý trest a že mu ani nemusí nahradit škodu.
01.02.2013 14:45 |

podobné články

Zastřelil tři spolužáky: U soudu se vysmíval rodičům svých obětí

 
Američan Thomas Lane (18), který loni ve škole v americkém státě Ohio zastřelil tři spolužáky, dával u soudu na odiv své tričko s nápisem "Zabiják", rodinám obětí se vysmíval a dělal na ně oplzlá gesta. Soud ho poslal za mříže na doživotí bez možnosti prominutí části trestu.
20.03.2013 12:05 |

podobné články

Zdrogovaný kamioňák přejel čtyři policisty a milionář se pak vysmíval jejich umírání: Soud vynesl první tresty

 
Zdrogovaný a k smrti nevyspalý kamioňák Mohinder Singh (48) smetl čtyři policisty na australské dálnici a všechny je zabil. Přežil jen boháč Richard Pusey (42), kterého přejetí policisté před smrtí kontrolovali kvůli rychlé jízdě. Náklaďák ho jediného netrefil, protože močil na krajnici. Pak si umírající policisty natáčel a vysmíval se jim. Zatímco kamioňák míří do vězení na 22 let, necitelný milionář zatím na svůj trest čeká.
14.04.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Mohinder Singh (1 článek)

ČRo má ostudu. On podporuje teroristy a vy ho zpovídáte? Lidé jsou naštvaní, jde o pražského muslima

 
Český rozhlas dostává tvrdou palbu kritiky poté, co se ukázalo, že ve svém pořadu Interview Plus dával prostor názorům bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jenž byl nyní obžalován z účasti na teroristické skupině a z podpory, propagace a financování terorismu. Shehadeh v rozhovoru z poloviny roku 2016 tvrdil, že je v Česku vedena protiislámská kampaň a varoval předtím, že u nás sílí islámofobie a média o muslimech referují jako o teroristech. Sám mezitím přeposílal peníze vybrané mezi českými muslimy teroristické organizaci Džabhat Fatah aš-Šám (Fronta dobytí Sýrie), jež je nástupnickou organizací an-Nusrá, sesterské organizace al-Káidy. A pod upoutávkou Českého rozhlasu Plus na rozhovor to opět vře. „Poskytujete zločincům prostor pro jejich propagaci. Nevidím tu žádné znaky sebereflexe nebo omluvy, vy nýmandi!“, zanechávají rozhořčené vzkazy lidé.
07.11.2019 21:10 |

podobné články

ČRo má ostudu. On podporuje teroristy a vy ho zpovídáte? Lidé jsou naštvaní, jde o pražského muslima

 
Český rozhlas dostává tvrdou palbu kritiky poté, co se ukázalo, že ve svém pořadu Interview Plus dával prostor názorům bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jenž byl nyní obžalován z účasti na teroristické skupině a z podpory, propagace a financování terorismu. Shehadeh v rozhovoru z poloviny roku 2016 tvrdil, že je v Česku vedena protiislámská kampaň, a varoval předtím, že u nás sílí islamofobie a média o muslimech referují jako o teroristech. Sám mezitím přeposílal peníze vybrané mezi českými muslimy teroristické organizaci Džabhat Fatah aš-Šám (Fronta dobytí Sýrie), jež je nástupnickou organizací an-Nusrá, sesterské organizace al-Káidy. A pod upoutávkou Českého rozhlasu Plus na rozhovor to opět vře. „Poskytujete zločincům prostor pro jejich propagaci. Nevidím tu žádné znaky sebereflexe nebo omluvy, vy nýmandi!“, zanechávají rozhořčené vzkazy lidé.
08.11.2019 12:15 |

podobné články

Pravda o uprchlících se prý příliš nenosí. „A v Česku jsme na tom hůře než jinde,“ zaznělo na Primě

 
FTV Prima se i dnes věnovala reportáži o iráckém uprchlíkovi a přemalovaném kravíně, za kterou si u části veřejnosti vysloužila kritiku. Nechala si proto potvrdit správnost svého původního překladu a celé kauze přidala celoevropský rozměr. Informovat pravdivě i o negativech spojených s uprchlickou vlnou se na mnoha místech v Evropě příliš nenosí. „Přitom Česko je na tom mnohem hůře než zbytek Evropy,“ zaznělo před kamerami.
15.02.2016 21:20 |

podobné články