Článek

Danuši cestovka slíbila vrátit peníze, neřekla ale kdy! Chtějte i úroky, radí Ombudsman Blesku

 
Půl roku přemýšleli důchodci Danuše (70) a Josef (74), jak, kdy a jestli vůbec získají zpět peníze za neuskutečněný zájezd do Egypta. Cestovní kancelář ETI jim totiž vystavila svůj »vlastní poukaz«. Jenže senioři chtěli peníze zpět, a tak se obrátili na Ombudsmana Blesku... Cestovka jim je po článku v novinách slíbila!
29.03.2021 12:30 |

podobné články

Podobné články

Kvůli koronaviru zrušili dovolenou, cestovka jim napálila pokutu! Protiprávně, vzkazuje Ombudsman Blesku

 
Plán zněl jasně: Sbalit vnučky a vyrazit s nimi k moři. To si řekli manželé Jan (80) a Alena (72) Melicharovi z Litoměřic. Jenže přišel koronavirus. A senioři se rozhodli z obavy nákazy zájezd loni v květnu zrušit. Cestovka jim vystavila tučný storno poplatek 8594 Kč. Protiprávně, jak tvrdí Ombudsman Blesku!
20.04.2021 05:15 |

podobné články

Registr vozidel: Chtějte peníze za stres, vyzývá ombudsman

 
Majitelé automobilů mohou po ministerstvu dopravy žádat přiměřené zadostiučinění za vzniklou nemajetkovou újmu. A to ti, kteří byli vystaveni problémům s nedostatečným fungováním registru motorových vozidel, řekl v pátek ombudsman Pavel Varvařovský.
20.07.2012 13:20 |

podobné články

Školský ombudsman: Ředitelé a učitelé potřebují větší podporu

 
Školský ombudsman Ladislav Hrzal je ve funkci již pět měsíců. Z hlediska počtu podání stížností vidí ombudsman jako nejzávažnější problém právní pomoci ředitelů a pedagogů v situacích, které řeší a jsou leckdy složité profesně i lidsky. MŠMT proto zajistí právní osvětu vedení škol a vyšší právní podporu. Ve své činnosti se ombudsman zaměřuje především na problém šikany.
13.02.2017 20:25 |

podobné články

Školský ombudsman: Ředitelé a učitelé potřebují větší podporu

 
Školský ombudsman Ladislav Hrzal je ve funkci již pět měsíců. Z hlediska počtu podání stížností vidí ombudsman jako nejzávažnější problém právní pomoci ředitelů a pedagogů v situacích, které řeší a jsou leckdy složité profesně i lidsky. MŠMT proto zajistí právní osvětu vedení škol a vyšší právní podporu. Ve své činnosti se ombudsman zaměřuje především na problém šikany.
19.02.2017 21:30 |

podobné články

Dobeš: Úroky za půjčky na školné by mohl platit stát. Jde o miliardy

 
Na ministerstvu školství leží žhavý brambor. Od kdy budou studenti hradit úroky z půjček na školné? Už během studia, až po dokončení vysoké školy či od chvíle, co dosáhnou na průměrný plat? A kdo by do této doby bankám úroky splácel? Zatím se počítá s tím, že by to byli sami studenti.
31.10.2011 03:25 |

podobné články

Místo pár korun desetitisíce. Cestovky mění výše poplatků za storno. „Svinstvo,“ zuří klienti

 
Bára chtěla vzít v červnu vnučku na dovolenou do Tuniska. Pandemie koronaviru ale její plány překazila. Požádala cestovní kancelář o storno zájezdu a nestačila se divit! Ze 31 tisíc, které Bára již zaplatila, jí chce Blue Style vrátit jen 5500 korun. Ještě nedávno přitom tatáž cestovka u zrušení zájezdu nad 60 dnů strhávala jen 1500 korun za každou osobu. Cestovka zdůvodňuje změny ve výpočtu stornopoplatků skutečně vynaloženými náklady za zájezd a nabádá klienty, aby místo rušení zájezdů přistoupili na vystavení voucheru. Advokátka na to konto radí: Nevzdávejte se bez boje.
08.04.2020 06:25 |

podobné články

Delegátka křičela na Čechy, že jsou prasata! Teď jim cestovka vrátí peníze za zájezd s nákazou

 
Pohoda na pláži u moře se proměnila v marodění na hotelovém pokoji. Skupina Čechů se ve Španělsku nakazila virovou infekcí. Cestovka jim nabídla nejprve směšné odškodnění, po reklamaci a zásahu Blesku nakonec vrátí 20 % z ceny zájezdu!
07.10.2021 05:15 |

podobné články

Další rána pro vaše úspory: Klesnou úroky i u pojistek!

 
Od druhé poloviny července se lidé dočkají další nepříjemnosti. Nejdříve klesly úroky u spořících účtů,  od druhé poloviny července klesnou úroky výnosů i u pojistek. Pokles to bude znatelný, nejenže se to dotkne obyčejných lidí, ale o tomto nařízení málokdo vůbec ví.
29.04.2013 15:15 |

podobné články

Náklady na úroky ze státního dluhu v loňském roce stouply na 58 miliard

 
Náklady na úroky ze státního dluhu loni stouply o 0,8 miliardy na 57,5 miliardy korun. Od předkrizového roku 2007 roční náklady na úroky stouply o více než 23,5 miliardy korun. Vyplývá to z informací, které na internetu zveřejnilo Ministerstvo financí.
07.04.2014 12:20 |

podobné články

Majitel bytu odmítl invalidní nájemnici vrátit peníze z kauce a přeplatky: Pomohl jí Ombudsman Blesku!

 
Lakomému pronajímateli bytu naletěla invalidní důchodkyně z Ostravy. Po skončení nájmu jí odmítl vrátit kauci i přeplatek za služby. Díky Ombudsmanovi Blesku má už ale napálená důchodkyně své peníze zpátky.
27.06.2016 10:05 |

podobné články

Tomi tour: Cestovka si vzala peníze od klientů hodinu před krachem!

 
Paní Mašková zaplatila 17. 7. v 15:30 cestovní kanceláři Tomi tour 34280 Kč za zájezd, který se nikdy neuskuteční. Cestovka si vzala peníze pouhou hodinu před krachem! Co si o takovém jednání myslí Tomio Okamura, který přijde na CHAT?
20.07.2009 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2867 článků)

Kamarádky dostaly zpět peníze za let zrušený kvůli covidu: Pomohl Ombudsman Blesku

 
Další úspěch Ombudsmana Blesku! A potvrzení, že problém můžete zkusit vyřešit díky naší rubrice a skvělým spolupracujícím právníkům! Na začátku léta se na Ombudsmana Blesku obrátilo 7 kamarádek, kterým internetový portál Gotogate dlouho odmítal vrátit peníze za zrušené letenky kvůli pandemii koronaviru… A uspěly!
09.11.2021 05:05 |

podobné články

Klienti „dolují“ z cestovek peníze za zrušené zájezdy i měsíce. U Dostálové radí, co dělat

 
Cestovní kanceláře se nadále potýkají s řadou nespokojených klientů, kteří čekají na vrácení peněz za stornované zájezdy. Mezi nimi byla donedávna i Markéta. CK Pantour Markétě nevrátila peníze více jak 4 měsíce. Cestovka se brání, kvůli pandemii prý trpí personální i časovou tísní. Ministerstvo pro místní rozvoj je na straně Markéty, cestovky ale omlouvá. Uznává sice, že ze zákona má kancelář povinnost peníze vrátit do 14 dnů, vyzývá ale ke shovívavosti. Markétě ale trpělivost došla a poslala podnět i předžalobní výzvu.
19.07.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Dostálová (13 článků)

Kramný před finančním kolapsem! Bude chtít cestovka UHRADIT jeho pobyt v Egyptě?

 
Když byl Petr Kramný zadržován v Hurghadě, nabídla mu cestovní kancelář, se kterou do Egypta dorazil, že mu bude nucený pobyt hradit. Pokud se ale prokáže, že je Kramný vrah, není vyloučeno, že cestovka bude chtít své peníze zpět.
21.03.2014 10:55 |

podobné články

Cestovka nechce Lence na rodičovské vrátit peníze. Martin se kvůli zájezdu obrátil na soud

 
I více jak měsíc po přijetí zákona Lex voucher Blesk Zprávy odhalují ohýbání tohoto zákona. Opětovně se objevil případ, kdy cestovní kancelář nabízí poukaz i takovým klientům, kteří mají nárok na vrácení peněz, protože odstoupili od smlouvy a zaplatili stornopoplatek. Mezi ně se řadí i Martin, který se dokonce neváhal obrátit na soud, aby vystavil CK Victoria platební příkaz. Se svým případem se Blesku svěřila i Lenka, které nechtějí voucher vyplatit na celou částku i přesto, že je na rodičovské dovolené - tedy spadá do výjimek v zákoně. Podívejte se, na co máte nárok a jak se v případě podezření z pochybení bránit.
13.06.2020 05:40 |

podobné články

Jiří (77) řešil problém s kotlem: Až článek v Blesku zabral! Ombudsman radí, jak na reklamace

 
Ombudsman Blesku znovu pomohl! Tentokrát bezmocnému panu Rozkošnému (77), který si koupil kotel a netušil, od koho a především, kde rozbitý kotel reklamovat.
21.09.2020 09:15 |

podobné články

Ombudsman prověří činnost orgánů státní správy v souvislosti s úniky závadných látek do řeky Bečvy

 
„Už první zpráva v září o úniku nebezpečných látek do Bečvy mne zasáhla, jako snad každého v zemi. Nejen jako ombudsman, ale i jako aktivní rybář jsem byl otřesen závažností a rozsahem vzniklé situace,“ vysvětluje ombudsman Stanislav Křeček své rozhodnutí zahájit šetření z vlastní iniciativy.
02.12.2020 23:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Ombudsman si posvítil na černé stavby šedé eminence ODS

 
Ombudsman Otakar Motejl razantně zasáhl do případu údajně černé stavby vlivného ústeckého podnikatele a neméně významného občanského demokrata Patrika Oulického, považovaného za šedou eminenci severočeské ODS. Ten si údajně bez povolení nechal rozšířit v Moravanech v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří své atraktivní sídlo. Ombudsman trvá na novém prošetření kauzy.
16.04.2010 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (105 článků)

Ombudsman Varvařovský rezignuje k 20. prosinci na svou funkci

 
Ombudsman Pavel Varvařovský chce k 20. prosinci skončit ve své funkci, dnes řekla mluvčí kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková. Jaký je důvod rezignace, neuvedla a dodala, že ani Varvařovský to nebude chtít nikterak komentovat. Ombudsman je momentálně na dovolené.
11.12.2013 14:30 |

podobné články