Článek

Dánská premiérka napadena na ulici. Měla by být v pořádku

 
Dánská premiérka a předsedkyně tamních sociálních demokratů Mette Frederiksenová byla v pátek napadena na ulici v Kodani. Útočník, který ji měl začít bít v pátek večer přímo v centru Kodaně, byl následně zatčen.
07.06.2024 23:45 |

podobné články

Podobné články

Dánská premiérka končí ve funkci. Volbám kralovali populisté

 
Dánské parlamentní volby vyhrál blok opozičních stran a jeho lídr Lars Lökke Rasmussen  už plánuje sestavení vlády. Velký úspěch ve volbách zaznamenala populistická Dánská lidová strana (DF). Dosavadní premiérka Helle Thorningová-Schmidtová uznala svoji porážku a zároveň rezignovala na funkci předsedkyně Sociálnědemokratické strany. 
19.06.2015 09:31 |

podobné články

ONLINE Nečesaný u soudu: Napadená kadeřnice nelhala, tvrdí rozhodující posudek

 
Téměř přesně před třemi lety byla v Hořicích brutálně napadena místní kadeřnice. U soudu později skončil středoškolák Lukáš Nečesaný, kterého soud za pokus o vraždu poslal na 13 let do vězení. Nejvyšší soud verdikt zrušil a nyní se celý případ projednává znovu. Ve středu zazněl znalecký posudek, který měl objasnit, zda si napadená kadeřnice mohla náhle vzpomenout, že útočníkem byl právě Nečesaný.
24.02.2016 09:00 |

podobné články

Dánsko jde příkladem: Kdo daní v rájích, má s jakoukoliv podporou útrum. Jinde už to chtějí také

 
Dánská premiérka Mette Frederiksenová a členové jejího kabinetu rozhodli, že vláda prodlouží programy pomoci firmám postiženým koronavirovou krizí až do 8. června. Premiérka však také dala jasně najevo, že na pomoc nedosáhnou zdaleka všechny firmy. Miliardy korun budou odepřeny např. těm podnikům, které daní své zisky v zahraničí. A ve Velké Británii se prý ozývají hlasy, že by vláda Borise Johnsona měla jednat obdobně.
20.04.2020 16:41 |

podobné články

„Je to holka!“ Novozélandská premiérka porodila, její moderátor byl u toho

 
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová (37) a její partner moderátor Clarke Gayford (40) přivítali prvního potomka. Narodila se jim zdravá holčička o hmotnosti 3,31 kilogramu. Premiérka už několik dní přenášela, do nemocnice byla převezena ve čtvrtek brzo ráno, termín měla 17. června. Porod proběhl bez komplikací.
21.06.2018 08:50 |

podobné články

Zabila ji děloha a dalších 5 zajímavostí o filmu Dánská dívka, který natočili podle skutečnosti

 
Lili Elbe byla dánská transsexuálka. Jako jedna z prvních v historii podstoupila operaci změny pohlaví. Narodila se 28. prosince 1882 jako Einar Magnus Andreas Wegener v městečku Vejle. Pod tímto jménem si živila jako úspěšná malířka. Podle silného příběhu byl v roce 2015 natočen film Dánská dívka.
02.11.2019 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andreas Andreas (35 článků)

Film Dánská dívka opět na obrazovce: 5 zajímavostí aneb Co jste nevěděli

 
Na obrazovkách se v sobotu objeví film s názvem Dánská dívka, který diváka zavede do 20. let minulého století v Kodani. Dnes se Dánská dívka hraje i v pražském Divadle Na Fidlovačce, kde hlavní roli dánské dívky ztvárňuje herec Daniel Krejčík (26), jehož partnerem je Matěj Stropnický (36).
18.07.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (663 článků) , Daniel Krejčík (91 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků) , Daniel Daniel (1139 článků)

Dánská policie zastřelila teroristu z kavárny, fanatik vraždil ve jménu proroka Mohameda

 
Sobotní útok na kavárnu v Kodani označila dánská premiérka za teroristický útok. Před výstřely byl slyšet arabský pokřik a útok má souvislost s tím, že v kavárně byl i karikaturista, který kreslil proroka Mohameda.
15.02.2015 15:15 |

podobné články

Frederik X. se stal novým dánským králem

 
Novým dánským králem se dnes stal Frederik X. Na trůn nastoupil poté, co abdikaci podepsala jeho matka Margrethe II., která byla hlavou Dánska od roku 1972. Třiaosmdesátiletá Margrethe II. podepsala svou ohlášenou abdikaci na setkání s vládním kabinetem v den 52. výročí svého nástupu na trůn. Změnu na trůně následně z balkonu kodaňského zámku Christiansborg slavnostně vyhlásila dánská premiérka Mette Frederiksenová před tisícovkami jásajících lidí.
14.01.2024 15:10 |

podobné články

Premiérce nevyšla svatba ani napotřetí, teď kvůli viru a summitu EU. Partner si prý počká

 
Dánská premiérka Mette Frederiksenová musela kvůli blížícímu se summitu Evropské unie odložit svatbu. Ve čtvrtek o tom informovala na svém facebookovém profilu. Sňatek s partnerem Boem Tengbergem přitom na pozdější termín přesouvala už loni v létě, tehdy kvůli volbám. Šéfka dánské vlády ujišťuje, že její vyvolený je trpělivý. Premiérka má totiž opravdovou smůlu, není to totiž podruhé, co obřad posouvala, ale už potřetí, tak snad jim to na čtvrtý pokus vyjde.
26.06.2020 09:50 |

podobné články

Slovenská premiérka Radičová jako od Dráculy

 
Co to má slovenská premiérka Iveta Radičová (53) na sobě? Černý mundúr namísto elegantní róby připomíná spíše hábit hraběte Draculy, s kterým by jistě premiérka uspěla v Transylvánii. Ne tak na předávání amerického ocenění Žena roku 2010 časopisu Glamour, kde se na červeném koberci v newyorské Carnegie Hall potkala s takovými hvězdami, jako jsou Julia Roberts, Hilary Swank nebo Demi Moore.
10.11.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Julia Roberts (302 článků) , Demi Moore (620 článků) , Hilary Swank (32 článků) , Iveta Radičová (126 článků)

ODS si nemůže dopřát žádné vnitřní hrátky, varuje "premiérka" Němcová

 
Možná první premiérka Česka Miroslava Němcová si je velmi dobře vědoma toho, že jde se svou kůží na trh a nebude to jednoduché. Přesto věří, že jako premiérka může uspět. Ministr financí Miroslav Kalousek nabídl řešení personálního problému, který přinesla ODS. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek znovu a znovu prohlašuje, že pod touto vládou Česko trpí.
19.06.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2904 článků) , Miroslava Němcová (1790 článků) , Miroslav Kalousek (7861 článků)

Tomáš Zdechovský: Reportáž ČT byla velká reklama na Barnevernet. Plná lží a mýtů. I norská premiérka mi totiž přiznala...

 
ROZHOVOR "Norská premiérka mi nedávno při rozhovoru přiznala, že Norsko není schopné kontrolovat všechny úředníky Barnevernetu, kteří i podle ní dělají chyby. A byla v reportáži ČT zmíněná premiérka? Když toto tvrdí, také manipuluje s fakty a lže? Podle mě byla reportáž jednostranná a nevyvážená bez toho, aby opravdu reflektovala to obrovské množství případů násilného odebírání dětí v Norsku, které se ukázaly jako přehmaty," uvádí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v reakci na nedělní pořad ČT 168, v němž byl kritizován.
01.03.2016 04:45 |

podobné články

„Těžký rok pro všechny.“ Premiérka (35) poodkryla soukromí, očkovat nechá i dceru (2,5)

 
Finská premiérka Sanna Marinová (35) u příležitosti Dne nezávislosti, který Finové slaví 6. prosince, poskytla televizní stanici Yle exkluzivní rozhovor. Sekundoval jí u toho její manžel, fotbalista Markus Räikkönen (35), pár se bral letos v srpnu a mají spolu dvouletou dceru Emmu. Räikkönen se jen zřídka objevuje na veřejnosti, své soukromí si bedlivě střeží. Premiérka promluvila o „těžkém roce 2020“ a zmínila, že ona a celá její rodina se plánují nechat oočkovat proti koronaviru.
08.12.2020 12:40 |

podobné články

FOTO: V Praze byla brutálně napadena zastupitelka ČSSD

 
VÍME PRVNÍ V Praze 10 byla na ulici brutálně napadena a zmlácena zastupitelka Hana Nováková (ČSSD). Její nezletilá dcera se matku pokoušela bránit, ale skončila v nemocnici spolu s ní. Stane se zastrašování komunálních politiků a jejich fyzická likvidace novou normou české politiky? Tak se ptají redakcí oslovení zastupitelé.
23.05.2014 10:55 |

podobné články

Napadená modelka Danielle Lloydová málem přišla o nohu

 
Hvězda reality show Big Brother Danielle Lloydová, která byla v pondělí večer fyzicky napadena v londýnském klubu, málem kvůli svým zraněním přišla o nohu. Lékaři se obávali, že ji kvůli silnému krvácení budou muset amputovat.
27.05.2009 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Danielle Lloyd (19 článků)

Napadená starostka: Není to rasový útok, ale honba za penězi

 
Nejde o rasový útok, ale o honbu za penězi a bezpracným ziskem, zdůrazňuje napadená místostarostka Albrechtic Anna Kuřátková. Rodina, která ji napadla, toužila po penězích z opatrovnictví nemocné ženy. Té se přitom tatáž rodina chtěla před dvěma roky za každou cenu zbavit.
18.11.2011 09:30 |

podobné články

DSSS chce žalovat zpěvačku Graves za pomluvu. Nebyla prý fyzicky napadena

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se ohrazuje proti nařčení zpěvačky skupiny Monkey Business a některých médií. Tonya Graves tvrdí, že prý byla fyzicky napadena příznivci strany kvůli své tmavé pleti. To je podle DSSS pomluva. Strana zvažuje žalobu.
29.11.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tonya Graves (129 článků)

Šokující video: Zpěvačka Taylor Swift byla během udílení cen Grammy napadena při svém vystoupení!

 
Tak to je velké a nemilé překvapení. Zpěvačka "Taylor Swift":http://www.extra.cz/tema/taylor-swift (22) byla během svého vystoupení na cenách Grammy brutálně napadena neznámým útočníkem. Během hraní na klavír se ale držela velice statečně a násilný čin, který přímo během zpěvu probíhal, v podstatě nebyl poznat.
01.02.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Taylor Swift (336 článků)

Zastupitelka Prahy 11 byla napadena, prý kvůli politice

 
Zastupitelka Prahy 10 Hana Nováková (ČSSD) a její dcera byly minulý týden fyzicky napadeny. Její kolegové za útokem vidí politické motivy. Řekli to na dnešním zasedání zastupitelstva. Nováková, koaliční zastupitelka a manželka místostarosty Vladimíra Nováka (ČSSD), byla podle zastupitele Antonína Weinerta (ČSSD) napadena, když se vracela domů.
26.05.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Novák (34 článků) , Antonín Novák (13 článků)